Jump to content
Dogomania

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 01/07/19 in all areas

  1. Świeże info od Pani Patrycji... wyruszyła :) Prezes jest w drodze do domu!!!! Jedzie razem z Amorem i Papierówką. Normalnie się poryczalam....
    5 points
  2. Już wiem od Basi, że transport bezpłatny, dorzucam w takim razie kasę do operacji, czy badań przed operacją. Mam już zgodę mojego dobrego Anioła. Poproszę numer konta, sunia dostanie 200 zł od M. i R. Tak opiszcie tę wpłatę:)
    4 points
  3. Tak, Teoś w sobotę rano wyruszy w drogę do swoich Ludzi i koleżanki :) Teoś został zaczipowany. Jak tylko szafirka przyśle mi nr czipa, a może czipu? to zarejestruję chłopaczka w bazie safe-animal.eu Poprosiłam i przywieszenie Teosiowi adresatki z numerem Pani Kasi. Kubraczek od Anuli jeszcze nie dotarł, ale z pewnością przed sobotą dotrze więc prosiłam szarifkę, żeby go ubrała Teosiowi, położyła na jego posłaniu, żeby kubraczek przesiąknął jego zapachem. Niech chłopaczek ma swój zapach w nowym domku. Teosiu kochany chłopaczku, tak się ogromnie cieszę, że dobry Człowiek wypatrzył cię pośród wielu innych szukających domu psiaków.
    4 points
  4. Do mnie też dzwoniła Pani, że chce jedną z suczek, ponieważ ma pudelkę w domu. To pewnie ta sama osoba. Dziewczyny jedzą, jedzą, jedzą... Na tym zdjęciu na żółtym kocyku widać, że ich sierść zrobiła się już bardziej puchata i zaczyna błyszczeć.
    3 points
  5. Szkoda tylko że gro jego kolegów, tych Imiennych i tych Bez... - bez imienia i bez zdjęcia cierpieć bedzie dalej :( Prezes to tylko kropla w morzu, tak malo, a jednocześnie tak dużo. Jedno ŻYCIE... Żeby tylko wszystko się udało.
    3 points
  6. Mnie się imię Kromka podoba... i myślę że Kromci też... w końcu kromka to jedzenie, a jedzenie to... wiadomo - to, co tygryski lubią najbardziej :) Imię oczywiście możesz zmienić, chociaż żeby przez zmianę imienia nie zaczęła się lubować w korach drzew :D
    2 points
  7. Gojenie jednak boli, swędzi, szarpie :( A tak sie każe wozić ;)
    2 points
  8. Z dzisiejszego spaceru. Pieski puszczone luzem uwielbiają biegać po śniegu, no prawie luzem bo Zula jest na wszelki wypadek na dłuuuugiej lince treningowej :-)
    2 points
  9. biedne psiatko. Dziewczyny mają racje- on nie wie co się dzieje, pewnie w życiu tylko raz jechał samochodem i było to: do Radys, więc może mieć rózne myśli w główce.. Ze spokojem go przyjmijcie ale tez pamiętajcie o bezpieczeństwie- od razu obroża, adresatka, zamkniete furtki, bramy na ogrodzie. Banały pisze, ale wiadome, że tylko z troski. Będzie dobrze. Juz widze szczęśliwego Prezesa gdy poczuje, że może biegać, że może się przytulić:) Jesli ta depresja będzie się utrzymywać to warto faktycznie skonsultować z weterynarzem, ale ze spokojem. Wiele psów jechało w depresji, przerażeniu, a na miejscu szybko zaczynały się uśmiechać:) POWODZENIA Trzymam za Was z całych sil kciuki, za zapoznanie:) Ja też kilka lat temu tak czekałam na mojego Radysiaka pełna niewiadomych ;)
    2 points
  10. Bo czuje się brudny, sfilcowany, niechciany, a teraz jeszcze nie wie, co z nim będzie, gdzieś go wiozą, może na śmierć, skąd ma wiedzieć... Będziecie musieli trochę go poprzytulać przed kąpielą, niestety :)
    2 points
  11. Bardzo się cieszę, dziękuję za wizytę Państwo Elwiska będą się starali się przyjechać do Zamościa po malca:) Rozmawiałam dzisiaj z p. Aliną - jak przyjadą, to zabiorą też Adasia i Anastazję - byłoby super:) A to Elwisek, zwany w gabinecie Ogonkiem;)
    2 points
  12. Z informacji uzyskanych od Sfora Husky wiem, ze psiak po około miesiącu siedzenia w DT trafił do swojej rodziny. Psiak znalazł dom w Poznaniu. Kanapowe leżakowanie :)
    2 points
  13. Dzis przyjdzie karma dla Limby, ale nie dieta RC, bo ta dla chorób nowotworowych jest dostepna tylko w puszkach. Wybrałam jej karme wysokobiałkową, bezzbozową z dorszemi dynią ( ryba jest bardziej wskazana, niz czerwone mięso) N&D. Ma zamówiony także suplement: Vetfood NTS Imunoactive Anticachectic, polecony w artykule dotyczącym zywienia psów z rakiem: https://cowsierscipiszczy.pl/dieta-psa-kota-z-rakiem/
    2 points
  14. Anulko w Wojtyszkach wcale nie jest teraz gorzej niz w Radysach. Jest lepiej (choc wyjatkowo ciezko uzywa sie takiego przymiotnika w kontekcie tych "miejsc") Wojtyszki mialy w 2017 roku prawie 300 adopcji wiecej niz Radysy tym samym oddaly przodownictwo Radysom co do bycia najwiekszym schroniskiem w Polsce i w Europie. Nie bylam w zadnym schronisku osobiscie ale znam.osoby ktore byly w obydwu. Psy z Wojtyszek np. maja ksiazeczki zdrowa z kompletami szczepien, wpisem.odnosnie kastracji czy sterylizacji, kazdy ma chip W Radysach..nhmm sama zabierasz psy to wies co jest W kazdym razie oba to twory ktore nigdy nie powinny istniec
    2 points
  15. Dzisiejszy dzień upłyną spokojnie.Państwo zdecydowali,że jeszcze nie zabiorą go dzisiaj ze sobą w odwiedziny do mamy p.Agaty, ze względu na to,że to dobra godzina drogi,a Aleks źle toleruje jazdę autem.Wolą go stopniowo przyzwyczajać na krótkie wyjazdy i powrót do domu, aby nie kojarzył sobie tego z kolejną wywózką w nieznane, tylko z czymś dobrym.Został w domu z córką.Po ich powrocie do domu,Aleks odstawił taki taniec radości,jak nigdy dotychczas :) Już widać,że bardzo przywiązał się do nowej rodziny,co bardzo,bardzo cieszy :) Tak sobie spokojnie śpimy na jednym z trzech ulubionych miejsc :)
    2 points
  16. Będę Wam kibicować i z serca życzę żeby się udało Wam i psiaki na tym skorzystały :)
    1 point
  17. Stasi łapka boli, szarpie :( łapka w górze... ale przecież od czego są darmowe taxówki :) Stasia dziękuje Ciociom: christo_fair, elficzkowa i siostra elficzkowej za wsparcie <3 Więcej na kocim wątku.
    1 point
  18. Zapraszam na bazarek dla Mai i Sarci. Bazarek-różności dla dorosłych i dla dzieci:https://www.dogomania.com/forum/topic/349157-proszę-nie-pisaćróżności-dla-dorosłych-i-dzieci/?tab=comments#comment-17409986
    1 point
  19. Fajnie, że Kapselek zgadza się z drugim psiaczkiem. Może za jakiś czas będzie jakaś focia.
    1 point
  20. Matiś wraz z Panem Józefem serdecznie pozdrawiają i życzą wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :)
    1 point
  21. No ja z tych wrażliwcow :) wg opinii Pani Patrycji jest przybity, jakby w depresji:( zajmiemy się Nim najlepiej jak będziemy potrafić!
    1 point
  22. Lepiej zaczekać - ludzie bywają ogromnie na to uczuleni. Dobra - wydawało się, że dobra - znajoma nie tylko oddała mi przekazane jej zwierzę, gdy zaproponowałam opłacaną przeze mnie wizytę lekarza, ale i zerwała kilkuletnią znajomość. Właśnie dlatego, że w jej odczuciu była to nadmierna kontrola.
    1 point
  23. Kolejny psiaczek, którego udało się ocalić. Mam nadzieję, że szybko się oswoi.
    1 point
  24. Themagda musisz poleżeć w szpitalu na spokojnie tak abyś mogła normalnie funkcjonować. Zreperować zdrowie na szybko to nierealne. Zepsuć szybko się da :) Co do zimna mam puchową kurtkę z pierzem w środku, na grubej podeszwie śniegowce i jest mi wręcz gorąco. Zatem luz. Wszystko dobrze zaplanowałaś i przygotowałaś poprzednim razem. Więc nic nie trzeba zmieniać. :)
    1 point
  25. . Sprawa jest super prosta: 1. Wejdźcie na stronę: https://psilos.org/burek-sam-nie-poprosi-o-pomoc-ogolnopol…/ 2. Zjedźcie prawie na sam dół (pojawi się napis 500 kg karmy od Chicopee) do ankiety. 3. Wybierzcie Znajdki
    1 point
  26. Po co Ci pies, skoro będzie oglądał Ciebie tylko dwie godziny dziennie -może? Czy będzie szczęśliwy tkwiąc samotnie na działce, wpatrując się w posesję, na której znikasz. Znajdzie sposób, by wyrwać się stamtąd i podąźyć za Tobą przez tę nieszczęsną drogę, a nuż prosto pod samochód. Nie rozmyślaj nad rasą, ale raczej nad warunkami jakie psu powinieneś zapewnić. Przede wszystkim kontakt z domem, pies nie musi mieszkać w domu, ale powinien zawsze mieć do niego dostęp, bezpieczeństwo - jak skontrolujesz, czy nie dzieje mu się krzywda, czy go ktoś nie wykradnie, czy nie ucieknie? Nie rozumiem po co Ci ten pies, żeby pilnował działki? Jeśli tak, to załóż monitoring.
    1 point
  27. Deklaracja dla Carmen za styczeń już w drodze.
    1 point
  28. Mój Dyrektor, wspaniały zwierzolub, który od jakiegoś czasu razem ze swoją żoną pomaga nam w utrzymaniu psiaków rozpoczął w firmie akcję. Postawił w okolicy urzędowania Zarządu słoik i za każde przekleństwo trzeba było wrzucać 1 zł:) W krótkim czasie zebrało się 134,88 zł! Akcja ma ciąg dalszy, a Myszka dzięki niej 134,88 zł więcej na koncie.Podobno już kilka nowych złotówek wylądowało w słoiku:) Pomysł super, nie sądzicie?
    1 point
  29. Na Twoim miejscu pisemnie zwróciłabym się do oddziału ZKwP , w którym zarejestrowana jest hodowla, z zapytaniem, czy taki miot w ogóle był zgłoszony ( imiona i przydomki hodowlane rodziców Twojego psa oraz data jego urodzenia i numer tatuażu / chipa powinny znajdować się na umowie kupna- sprzedaży, którą podpisałaś). Napisałabym również, że nie otrzymałam oryginału metryki ( wydanie nabywcy oryginału metryki razem ze szczeniakiem to obowiązek hodowcy zrzeszonego w ZKwP). Tak jak napisał/a Cerro, ten brak metryki jest bardzo podejrzany.
    1 point
  30. Dziękuję, Anulko :) A wracając do Oriona - zaprzyjaźnił się z Dianką i poznał małe suczki. Trochę miał zdziwoną mine, jak obwąchiwał Zulkę, że niby jak pies, a takie to dziwne. Nutka zupełnie go zignorowała. Tak bym chciała, żeby Orion znalazł dom, nie budę i łańcuch :( Wart jest tego bardzo! Nie brudzi w kojcu, więc w domu też by zachował czystość.
    1 point
  31. Zgłoś się z problemem do oddziału ZKwP, w którym zarejestrowana jest hodowla, powinni Ci pomóc. Kwestia wnętrostwa psa jest zawsze dyskusyjna, tutaj pytanie co dokładnie mówi umowa. Przy szczeniakach ciężko zagwarantować cokolwiek, jądra u młodych psów mogą wędrować i ostatecznie nie zejść, zgryz się może rozjechać, etc., więc pies w momencie sprzedaży mógł być jak najbardziej bez stwierdzonych wad, a pojawiły się one później (i tak najczęściej brzmią zapisy w umowach). Natomiast te cyrki z metryką to już kombinatorstwo niedozwolone w Związku, metrykę powinnaś dostać razem ze szczeniakiem, a nie za jakąś dodatkową opłatą nie wiadomo kiedy, są inne sposoby zabezpieczenia się przed rozmnażaniem peta. Dlatego warto poinformować oddział ZK, bo wielce prawdopodobne, że miot faktycznie jest "lewy".
    1 point
  32. mimiś ale super :) Zadeklaruję stałą 10 zł dla Carmen od stycznia + już ją wpłaciłam, może dojdzie w poniedziałek
    1 point
  33. Radosnych i pogodnych Świąt ! Oby minęły Wam spokojnie, a zmartwienia poszły w niepamięć. nowe psiaki na stronie :)
    1 point
  34. Przesyłam kilka zdjęć Misi, która bez zastanowienia i stresu je śniadanie w mojej bardzo bliskiej obecności (siedzę na niskim krzesełku i miska jest prawie przed moimi rękami), bawi się zabawkami, leży na boku swobodnie, teraz czekam, aż położy się na pleckach, a potem pozwoli mi podrapać ją po brzuszku :)
    1 point
×
×
  • Create New...