Jump to content
Dogomania
 • Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

IlonaS

Members
 • Content count

  717
 • Joined

 • Last visited

About IlonaS

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

1411 profile views
 1. Ekstremalnie twardy gryzak dla psa

  Kong ekstrema - u nas niezniszczalne, a psiaka mają zębiska. Z Konga polecam też frisbee - dwa psy się nim przyciągały, bo oba go dopadły, i śladu nie ma. Zabawka kauczukowa - bardzo odporna, czarny - ekstrema.
 2. LIST OTWARTY DO WŁAŚCICIELA DOGOMANII

  Czy nie ma szans na naprawę?
 3. LIST OTWARTY DO WŁAŚCICIELA DOGOMANII

  A ja myślałam, że taki problem to tylko u mnie. Przyłączam się do prośby o poprawienie tego błędu.
 4. szczeniak sie boji prosze bardzo o pomoc

  Przede wszystkim takiemu maluchowi, oprócz miski i ciepĺego kąta, potrzebny jest kontakt z człowiekiem. Bo jak pies pozna świat, zjawiska różne i zwyczaje jakie panują w domu, to i nie będzie psem problematycznym. Tak że, duża w tym Twoja rola. No i ważne, by go zaszczepić, odrobaczyć, zabezpieczyć przed kleszczami.
 5. Co sądzicie na ten temat

  Ja pojechałam do hodowli po szczeniaka, że się tak wyrażę bez wstępnych przygotowań. Nagła decyzja, bo i sytuacja do tego mnie skłoniła. Miałam do wyboru dwa pieski - no i dylemat. Piesek mój rozwiązał ten dylemat - ten, który stronił od ludzi wlazł mi do torebki - po prostu on mnie wybrał. Hodowczyni była zaskoczona, bo był raczej nieśmiały. I tak wróciliśmy do domu z małą, czarną kulką. Był pierwszym i największym w miocie. Hodowczyni zobowiązała mnie, że tak się wyrażę, do wystawiania psa, co uczyniłam. Było to dla mnie wyzwanie, bo nigdy tego nie robiłam, ale daliśmy radę i to co założyliśmy, to osiągnęliśmy. Drugiego pieska widziała w agility, był delikatniejszej budowy ciała i lżejszy. Tak że hodowcy podpowiadają, sugerują i przede wszystkim prześwietlają przyszłych właścicieli, aby wybrać im dobre domy. Zawsze mogłam liczyć na rady i pomoc, choć dzieli nas wiele kilometrów. Nie żałują mojej decyzji - mam wspaniałego psa przyjaciela.
 6. Zdjęcia nadawały optymizmem, że wszystko wróci do normy. Zapalenie płuc jest uleczalne, ale tu były powikłania. Trudno pogodzić się z odejściem Radży - uwierzyłam, że skoro tyle osób jest z nim, to będzie dobrze. Niestety życie pisze swoje scenariusze.
 7. Problematyczny pies...

  A czy jest coś na czym bardzo zależy Twojemu psu? - ulubiony smakołyk, zabawka? Dam Ci taki przykład - mój pies jest bardzo naprany na piłeczkę - jak wie, że będzie, jest zabawa, to naprawdę nic go nie interesuje. Ani pies, ani ludzie, ani zające, czy inne zwierzęta dookoła. Może Twój lubi smakołyki / np. bardzo śmierdzące żołądki, płuca suszone - można to pokroić, są w sklepach zoologicznych /. Pakujesz to w saszetkę, tak by wiedział co tam jest i widząc w oddali psa, wkładasz rękę do kieszeni, tak by widział, powoli wyciągasz i karmisz swojego rozwlekając to w czasie. Przekierowujesz jego uwagę na smakołyk, a psa mijacie. Jeśli zachowuje się niewłaściwie, smakołyków nie ma.
 8. Gadanie byłej pseudowłaścicielki wiele wspólnego z prawdą nie miało, jak się okazało. Wspaniale, że potrafi dogadywać się nawet z kotem - dobry, zgodny pies. Teraz tylko, by zdrówko podreperowało się, a będzie najszczęśliwszym psem w swoim nowy stadku. Kciuki trzymam.
 9. Musi znieść ten dyskomfort dla swojego dobra. Zdrowiej piesku. Oby w tym badaniu histopatologicznym nic złego nie wyszło. Trzymam kciuki.
 10. Wszelkie guzy niewiadomego pochodzenia, utrzymujące się - należy usuwać i diagnozować - wysyłać wycinki na histopatologię, tak jak robi się to u ludzi. Dobrze, że taki zabieg odbył się. Wyniki będą za jaki czas?
 11. Problematyczny pies...

  Przede wszystkim nic na silę, wszystko malutkimi kroczkami. A o opuszczeniu jej ze smyczy na razie zapomnij. W panice może wyrwać Ci nie wiadomo gdzie, nawet pod koła pędzocego samochodu. Może można byłoby wspomóc ją dodatkowo jakimiś uspokajaczami - są na rynku specjalne obroże, rozpylacze zapachów, tabletki ziołowe. Osobiście nie stosowałam, ale może ktoś podpowie, czy to działa. Wiem, że przeżywasz stres, ale Twoja sunia przeżywa go jeszcze bardziej, i dodatkowo nakręca się, bo wyczuwa, że i Ty denerwujesz się. Dwa miesiące to zdecydowanie za mało, by naprawić zaszłości z tak długiego czasu więzienia jej na łańcuchu, a potem schroniskowego życia.
 12. Domek ten rekompensatą za wszystkie krzywdy jakich doznał. Cieszę się bardzo, że jego los odmienił się.
×