Jump to content
Dogomania

IlonaS

Members
 • Content Count

  1,405
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

351 Excellent

About IlonaS

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

2,800 profile views
 1. Też uważam, że powinien inny weterynarz potwierdzić, że " coś " tam jest. Aby mieć pewność, że to nowotwór złośliwy, należałoby wykonać biopsję. Tylko badanie histopatologiczne może potwierdzić nowotwór złośliwy. Weterynarz niedouczony u mojego już nieżyjącego psa odczytał na USG torbiele, guz na nerce. Drugi wet. nic takiego nie widział. Pies odszedł na raka żołądka.
 2. Toż to Saba z Kielc, z bezwładem tylnych łap, odebrana interwencyjnie właścicielowi, tzn. zgodził się ją oddać. Dzięki ogromnemu nagłośnieniu sprawy. Dobrze, że już w bezpiecznym miejscu, i że zyskała przyjaciela.
 3. Skoro sikał z krwią, to miał pewnie zakażenie dróg moczowych. Po leczeniu powinno się co jakiś czas kontrolować mocz, bo infekcje lubią nawracać. A krew w moczu nie musi być widoczna gołym okiem. No, chyba że jest już bardzo zaawansowana sprawa. Widać ją w preparacie z osadu moczu, pod mikroskopem. Twój pies powinien mieć zrobioną analizę moczu, by mieć pewność, że jest ok.
 4. Nie posądzaj psa o złośliwość, przecież on nie myśli w ten sposób: zostawili mnie, to specjalnie naleję im w domu. Pewnie ma problem z lękiem separacyjnym, a badanie moczu, czy inne też warto mu zrobić, by wykluczyć problem zdrowotny. Zmiany miejsc zamieszkania, w takie sytuacji też nie wpływają korzystnie, pies potrzebuje stabilizacji, pewności, której chyba nie ma. Potrzebna jest tu porada osoby znającej temat takich zaburzeń. Pamiętaj, że to piesek ze schronu, życie pewnie go nie oszczędzało, więc nie oceniaj go źle, staraj się mu pomóc.
 5. Straszny rozgardiasz w tych wynikach, brak jednostek - białko całk. 39,9? , tym razem, to chyba w g/l. Wcześniej podane było w g/dl. Piesek może pić bardzo dużo wody po sterydach, mój też tak miał, i często sikać. Mocz jest wtedy mniej zagęszczony i jego ciężar właściwy spada. Białko w surowicy jest niskie, być może zaburzone jest jego wchłanianie w jelitach - piszesz o pogrubionych jelitach w USG. Radziłbym Ci jechać z psem do dobrego specjalisty, do Wrocławia na kliniki, jak piszesz. Tam napewno mają dobrych specjalistów i sprzęt również. I doświadczenie większe, bo i więcej różnych przypadków.
 6. IlonaS

  Karma Alfa sport.

  Są różne rodzaje. W składzie różne gatunki świeżego mięsa, bezzbożowa, warzywa itd. Wyczytałam, że w 1 kg karmy jest 2,6 kg mięsa, ale czy tak jest?, któż to wie. Zacznę dawać za kilka dni, bo jadę jeszcze na Acanie. Ale jej nowe ceny, mnie zaskoczyły, więc stąd zmiana.
 7. Ludzie wymagają od psów po przejściach samych cnót i zalet, a sami mają mnóstwo wad, popełniają błędy, nie chce im się uczestniczyć w prostowaniu zachowań, które psina nabyła w trudnym życiu. Może trzeba zadawać pytanie dlaczego właśnie ten pies im przypadł do gustu. Bo jeśli tylko dlatego, że jest ładny, duży, czy słodziak, to pomyłka. Ja myślę, że przede wszystkim powinna być chęć i możliwość pomocy temu konkretnemu psu, a potem urodą, czy inne rzeczy.
 8. Czy ktoś z Was daje psu karmę Alfa spirit 7 days? Zamówiłam dzisiaj po raz pierwszy i ciekawa jestem opinii. Dotąd dostawał Acanę, ale bardzo podrożała i stąd zmiana na inną karmę. Skład i cena wydają się być w porządku, ale jak w praktyce to wyglądać będzie tego nie wiem, stąd prośba o opinię.
 9. IlonaS

  Karma Alfa spirit

  Czy ktoś z Was daje psu karmę Alfa spirit 7 days? Zamówiłam dzisiaj po raz pierwszy i ciekawa jestem opinii. Dotąd dostawał Acanę, ale podrożała bardzo i zamówiłam tą, bo jest w przyzwoitej cenie i skład wydaje się być w porządku. Ale jak jest w praktyce?
×
×
 • Create New...