Jump to content
Dogomania
 • Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

Tyś(ka)

Members
 • Content count

  10385
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  28

Everything posted by Tyś(ka)

 1. Zdjęcia, jeszcze w DT ;) Odsypia koszmary schroniskowe: Spacerek - Wafelek jest baaaardzo wpatrzony w człowieka :) Piłeczkę nosić lubi, ale nie ma pojęcia do czego służą zabawki: Kocha siedzieć obok człowieka, chociaż na każdy, ale to każdy podniesiony ton głosu, gwałtowniejszy ruch reaguje strachem... i próbuje się ulotnić. Jak on zniósł pobyt w schronisku?
 2. Kiedy Tola wstawiła zdjęcie tego psiaka na wątku zamojskim nie mogłam spokojnie spać... Złoty, śliczny, adopcyjny... i uległy... Takie psiaki powinny grzać poopcie obok swojego człowieka, a nie walczyć w schronisku o jakąkolwiek uwagę...
 3. Tekst do ogłoszeń Wafelka: "Wafelek to średniej wielkości (do kolana) piesek o złotej sierści i jeszcze bardziej złotym serduszku. Bardzo czuły, kochany, łagodny i wrażliwy. Wrażliwy na człowieczą miłość, na jego słowa i na głaski. Spragniony miłości i uwagi, niemal próbuje zgadnąć, w jaki sposób zadowolić pańcia czy pana. Nie jest nachalny w swej miłości, ale wciąż pragnie być jak najbliżej tych, którzy go kochają... Nie dla niego życie w odosobnieniu. Wafel jest psiakiem spokojnym, choć bardzo lubi długie, spokojne spacery. Zabawek nie zna (chociaż lubi nosić coś w pysku - jak to retriever) i nie jest raczej typem psiego żywioła. Spacery z nim są czystą przyjemnością, ładnie chodzi na smyczy, ładnie reaguje na polecenia opiekuna. Bardzo pojętny i inteligentny, będzie niesamowitym przyjacielem w odpowiedzialnych, mądrych rękach.W domu zachowuje czystość oraz w mig pojmuje zasady, które stara się respektować (np. nie pcha się na łóżko bez pozwolenia), jednak ceni sobie wygody.Wafelek jest oazą łagodności, pozwala przy sobie robić niemal wszystko. Bezkonfliktowy wobec psów, również z domowym mruczkiem powinien się dogadać (chociaż zdarza mu się je zabawowo gonić), jednak dla tak wrażliwego, spragnionego miłości psiaka ideałem byłoby, gdyby był jedynym zwierzakiem w domu. On potrzebuje ciszy, spokoju i człowieka na wyłączność.Psiak nie nadaje się do domu z małymi dziećmi - ich hałaśliwa, żywiołowa natura go onieśmiela.Wafelek ma 3lata, jest wykastrowany."
 4. Dzisiaj awaryjnemu DT oczywiście poleciały łzy... psiak już zaopiekowany w hoteliku, ale dla tak spragnionego kontaktów z człowiekiem psiaka warunki hotelikowe nie są najlepsze... DOMEK PILNIE POTRZEBNY! Potrzebna pomoc: - w opłaceniu hoteliku (do końca marca Wafelek ma opłacony pobyt, ale co dalej? 30zł/doba to cena dość zaporowa) - ogłaszaniu, - obecność na wątku, - bazarki też mile widziane. A przede wszystkim w pokazywaniu Wafla światu.
 5. I znowu zadziałał łańcuszek dobrych ludzi: Tola pokazała psiaka na dogomanii, ja go pokazałam na FB... na FB zobaczyła go Marzena, która jest właścicielką tollera i na co dzień pracuje ze swoim psiakiem jako dogoterapeuta i... poszło... Marzena pokazała go miłośnikom rasy, naradziła się z koleżanką, razem z którą razem prowadzą stronę "Super Psy - dogoterapia Lublin" i widząc odzew zdecydowała się (w strachu o psiaka) zabrać psa do hoteliku. Bez żadnych deklaracji! Po psa pojechała w piątek, przez weekend Wafel (bo takie dostał imię) wakacjował się u koleżanki Marzeny. Tam został odpicowany (pcheł miał pogrom! sierść w tragicznym stanie, milion kołtunów) i dzisiaj (w niedzielę) pojechał do hoteliku POKER w Lublinie. Niestety, koszty są kolosalne, bo aż wynoszą 30zł/doba. I znowu się udało - do końca marca psiak ma już opłacony pobyt przez Dobrą Duszę, która chce być anonimowa :) W międzyczasie zgłosili się chętni do adopcji. Jedni się wycofali zanim odesłali ankietę przed/a, drudzy - jak psiak był w DT, a trzeci 0 ten najbardziej obiecujący dzisiaj odwiedził Wafelka w DT, ale nie zaiskrzyło... no mówi się trudno... szukamy domku dalej... Jedziemy po lepsze życie! Pierwszy spacerek :) Pierwsza noc - Wafel wie dobrze, gdzie miejsce psa :)
 6. Miniówka to psia pchełka. I jak pchełka, jest totalnie niechciana... Została znaleziona w rowie... Pogryziona przez psy, opuszczona przez świat... Wzięta na ręce wtulała się nieśmiało, że strachu cała się trzęsąc. Teraz mieszka w gminnym kojcu i udaje niewidzialną. Biedna, chyba nigdy nie zaznała dobroci z rąk człowieka. Wychodzi z budy zjeść i pić tylko wtedy, gdy nie ma człowieka, tylko pod osłoną nocy. W dzień jest niewidzialna. W gminie nie ma wolontariatu. Niewiele osób wie w ogóle, że mamy kojce z bezdomniakami... Shoto jeździ do suni, ale nie może sama do niej wejść - musi z pracownikiem, a przecież nie zawsze mają czas. Zresztą, na siłę nikt z budy jej nie wyciąga, więc kontakt z ludźmi ma niemal zerowy. Ograniczony do dawania jedzenia i picia. Dzisiaj shoto zostawiła Minówce kocyk, by oswajała się z zapachem człowieka. Miniówa naprawdę jest mini. Wg shoto sunia waży z 3kg. Została określona na około roku... Ma może mniej... Może troszkę więcej... Na pewno jest młodziutka... Sunia jest krótkowłosa, budy są jakie są, nie są ocieplone, a sunia jest za mała, by swoją ogrzać. Zbliża się zima. I zbliża się koniec czasu Mini w naszych kojcach - niedługo trafi do molocha zamojskiego... A tam już całkiem zniknie... Chcemy z shoto pomóc suni... Ale czy się uda? Prosimy... Pomóżcie nam... Dn. 28.11.2017r sunia opuściła kojec gminny i trafiła pod skrzydła shoto! Dn. 02.12.2017r Mini vel MIMI pojechała do swojego domku do Chełma :) Niestety, Pani nie podołała :( Dn. 14.02. sunia pojechała do DT do Jaguska... i tam będzie wracała powoli do normalności. Potrzebne wsparcie finansowe na jedzonko i weta.
 7. Dziękuję za bazarek, Nadziejko :) Mimisia jest w BDT, ale wiadomo, że coś jeść musi... ;)
 8. O wow! to się minęłyśmy, bo ja zalogowałam się w 2011 jak przytargałam umierającą persiczkę z lasu... a potem byłam aktywna, jak Kurzełek był malutki i pojawiła się Zdrapka...
 9. To dobrze, że ma wzięcie :) Niech by Ignis zapoczątkowała domki dla dziewczynek!
 10. I się z rezydentem dogaduje, no pięknie :)
 11. A Wafelek jednak pojechał do hoteliku, szukamy dalej mu domu... Spokojny, kochany, łagodny psiak... ale totalny wrażliwiec... nie wiadomo, jak sobie radził w schronisku, ale wystarczy złe spojrzenie i psiak przeprasza za to, że żyje... na dniach założę mu wątek. Do końca marca ma opłacony hotelik, a co dalej? - nie wiadomo... przydałby mu się domowy DT, bo pies spragniony kontaktów z człowiekiem. Psy ignoruje, koty zdarza się, że goni, ale to do wypracowania - on czasem zignoruje koty, a raz zabawowo pogoni... ok. 3letni... W domu zachowuje czystość, w mig się uczy.
 12. Wiem, brakuje mi konsekwencji... nie miałam zakładać wątku tej suni... prosiłam kogoś... ale ostatecznie założyłam ja. Nie mam totalnie czasu prowadzić kolejnego wątku... nie mam też pomysłu na staruszkę... ale weźcie mi powiedzcie, że mogłam przejść obojętnie... :( liczę, że z Waszą pomocą coś wymyślimy dla staruszki... Historia staruszki brzmi tak: Takich jak ja jest tysiące... miałam dom i kochającego pana... pan zmarł, a pani nie było stać na to, by sie mną zajmować...Trafiłam po wszystkich latach do kojców miejskich i czekam na wyrok. Wyrok śmierci raczej, bo kto mnie zechce?Jestem stara. Mam problemy z widzeniem, chodzeniem i do tego mam dwa guzy. Nie jestem olbrzymem, taka mała sunia, ale miniaturka ze mnie żadna (taka jestem przed kolano). Ani żaden rasowiec - zwykła, czarna, oszroniona już, bo wiek ma swoje prawa.Mówią mi, że raczej tutaj umrę. Tzn. nie tu - ale w schronisku molochu, większym od tego, gdzie sa setki psów, gdzie boksy są grupowe, gdzie jest jeszcze straszniej niż tutaj... bo każdy psiak walczy o jedzenie, uwagę i budę...Mieszkałam w domu, spałam na łóżku... a teraz nie wiem czemu nagle straciłam to wszystko i mam jedynie budę... :( Przecież jak nie odejdę ze starości, to z żalu pęknie mi serce... błagam... zabierz mnie stąd. Zabierz mnie na Dom Tymczasowy albo taki na zawsze... Nie wiem, ile mi pozostało, ale wiem, że tutaj nie przeżyję długo: albo odejdę z cierpienia fizycznego (guzy, choroba), albo z cierpienia duchowego - bo z żalu pęka mi serce.... Dopiero dzisiaj (04.01.2018) trafiłam na bruk, a już odechciało mi się żyć, jeść, wszystko... Nie chcę odchodzić w samotności.Nie chcę odchodzić jako numerek w schronisku.Błagam, ja jestem wychowana i grzeczna, i wiem co to znaczy żyć w domu... nie zasłużyłam sobie na taką śmierć... Dn. 12.01.2018 roku dzięki zaangażowaniu wielu Aniołów Babulinka dojechała do PDT u [email protected] Teraz czas na diagnostykę... i lepsze życie... :)
 13. A jaka fit panienka się z niej robi :) to wcięcie w talii :) Roxi znowu się promuje na tomaszowskiej stronie... Jak możecie, proszę o udostępnienia ;) bo niestety post sam się nie nosi, to nie jest maltańczyk do adopcji... https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=307781433082667&id=282194758974668
 14. Bardzo dziękuję... podobno są wydeptane ślady... Ojjj, czyli jak psy ją zjadły to jest szansa, że są zarażone?
 15. Na Podlasiu już wiosna :) Roxulka była na spacerze wiosennym :) Gwiazdko, mam nadzieję, że ktoś się w Tobie wkrótce zakocha....
 16. No ja kapituluję, bo jestem na laptopie i nie mam kółeczka. A rozliczenie powinnam uzupełnić :/ Straszne. Odechciewa się tutaj wchodzić.
 17. Są w lesie pod Szczebrzeszynem przy ruchliwej drodze, trasa przez Gorajec. Nikt im nie pomógł. Osoba, która karmiła je, już od poniedziałku nie może karmić (bo jest przejezdną i wyjeżdża), a miejscowi uważają, że to głupota pomagać psom, że są większe problemy... Jedynie ksiądz z ambony ogłosił, że takie psy są widziane w lesie i potrzebna pomoc. Reszta osób niewzruszona.... Małego kudłacza (mniej więcej wielkości jak Misio-Miszka, może nawet mniejszy) dałoby się złapać nawet bez klatki-łapki, podchodzi do jedzenia, nie ucieka... no i tył ma uszkodzony, jakby niewładny.. a ruda sunia, średniaczka owczarkowata (ale krótkowłosa, bez podszerstka) to dzikus i ją jedynie na klatkę łapkę... był trzeci pies, ale już nie przychodzi...
 18. O, to może uda Wam się zrobić nowe zdjęcia do ogłoszeń? PS: Pozwolę sobie na małą prywatę... Szukam kogoś do wizyty przed/adopcyjnej dla psiaka z zamojskiego schroniska: Warszawa, Żoliborz.
 19. Wybór kanapy wcale mnie nie dziwi :) Też bym tak wybrała :) A ja trochę z innej beczki też, szukam kogoś do wizyty przed/adopcyjnej dla psiaka z zamojskiego schroniska: Warszawa, Żoliborz.
×