Jump to content
Dogomania

Sowa

Members
 • Content Count

  4307
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Sowa last won the day on February 5

Sowa had the most liked content!

Community Reputation

2081 Excellent

3 Followers

About Sowa

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

9476 profile views
 1. Gdzie mieszkacie? Na stronie nosem.pl znajdziecie wiele porad szkoleniowych, także dotyczących przygarniętego psa w nowym domu i bezpłatny poradnik do pobrania - Z kluczem do psa.
 2. I też wypił z filiżanki, trzymanej przez Ciebie w rękach? Znalazłam informacje, że folia aluminiowa usuwa ładunki elektrostatyczne z ubrania, jakby przetrzeć ubranie kulką ze zgniecionej folii, to usuwamy te ładunki podobno. No i sami nie jesteśmy naładowani - nie wiem, czy to rzeczywiście działa.
 3. WiosnaA, jedno, co ja w tym widzę dobrego, to fakt, że pies - film z karmienia rosołem - patrzy na Ciebie inaczej, bez tak panicznego lęku. Pije z kubka, który trzymasz w ręce.
 4. Szczęściarz? nie, dom jak dom, zwyczajny bez krzywdzenia, z rozsądną opieką. Młody pies byłby szczęściarzem, bo miałby zajęcie dopasowane do potrzeb, nawet przez 4 godziny każdego dnia. Ale na młodego to ja siły już nie mam. Ani auta, żeby wywozić za miasto. Mój blok jest otoczony zielenią, o krok alejki spacerowe, więc dla staruszka Tita to dość - dla młodego psa byłoby za mało.
 5. Obawiam się, że nie wszystkie organizacje działające dla zwierząt będą za tym.
 6. Mój były "azylowicz" Tito zna kanapę, dom, windę, schody, zachowuje czystość, jeśli jest wyprowadzany co 5 godzin w dzień, co 6-7 w nocy. Do łóżka miałby ogromną ochotę... Problemy zdrowotne, które już widzę, na pewno nie zaczęły się w azylu. W azylu był od niespełna pół roku, a ma ok. 12 lat moim zdaniem. Albo ktoś zmarł, a rodzina lub znajomi nie chcieli starego psa, albo znudziła się zabawka. Horror z tym niekontrolowanym zupełnie rozrodem psów, pies powinien być trudniej dostępny, to byłby szanowany.
 7. Młodych, pięknych i zdrowych na ogół nie wywala się na zbity pysk. Lepiej byłoby dać staremu i schorowanemu psu bezbolesną śmierć we własnym domu, na własnym legowisku, ale taniej wyrzucić na ulicę.
 8. Miałam tylko chody w księgarni w czasach, gdy niektóre książki zdobywało się po znajomości, w czasach wielogodzinnych kolejek za karpiem i losowania wśród pracowników puszek z szynką na święta:-)
 9. Rozi, próbowano eksperymentalnie dzikie zwierzęta odchowywać w izolacji od pobratymców i od ludzi w krytycznym okresie rozwoju. Próbowano z szympansami, był nawet eksperyment na ludzkim dziecku trzymanym w izolacji -ktos z władców świata chciał przekonać się jakim językiem odezwie się dziecko, które nie słyszy mowy człowieka i nie widzi ludzi, karmione bez kontaktu z człowiekiem. Dziecko zmarło zanim się odezwało, szympansy były niezdolne do wydawałoby się wrodzonych dla gatunku zachowań społecznych, nawet do normalnych zachowań wobec potomstwa. Mam mimo wszystko nadzieję, że Suvi jest t
 10. No niestety tak jest. Brak kontaktu od urodzenia do 4 m-ca jest gorszy niż złe doświadczenia. Złe doświadczenia, stresy pourazowe można jakoś zaleczyć, odwrażliwić. Bez kontaktu pozostaje dzikie zwierzątko, trudniejsze do oswojenia niż to wychowane w rodzinie dzikich psów. Bo tamte miały jakieś doświadczenia bycia w grupie. Nikt w tej chwili nie powie, czy i jakie szanse na oswojenie i po jakim czasie ma Suvi.
 11. Biedna suka, ale Ty Jaaga także. Chyba nic tak nie dołuje jak niemożność udzielenia pomocy zwierzęciu, które ma się pod opieką. Robisz co możesz, więcej w tej chwili się nie da.
 12. Jak Panie chcecie w przyszlości coś o nim, to proszę Poker o założenie wątku pt Tito z Zamościa. Tylko nie wiem w którym dziale najlepiej, a poza tym ja jestem nieudolna komputerowo. Za to Tito miał dziś dwie lekcje ze mną pt "pozwalam się badać" i jedna lekcje potem ze znajomą, zaproszona w tym celu. Wytrzymał delikatne oględziny pyszczka, odsuwanie fafli, badanie łap.
 13. Jest inteligentnym psem - komunikuje się spojrzeniem. Uczy się zostawania w domu i reagowania na przywołania. Na spacerze uczy się okolicy domu i stawania przed jezdnią, w planie cztery wyjścia dla fizjologii, dwa spacery po 20 minut, pierwszy taki długi już był, wyjścia dla fizjologii w nocy były co trzy godziny, w dzień co cztery. Myślę, że w nocy wytrzyma 6 godzin, w dzień 5. Jest bardzo fotogeniczny, Jeśli dojdzie fotka do Konfirm, proszę o zamieszczenie
×
×
 • Create New...