Jump to content
Dogomania

Sowa

Members
 • Content Count

  3501
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Sowa last won the day on August 21

Sowa had the most liked content!

Community Reputation

1542 Excellent

1 Follower

About Sowa

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

7899 profile views
 1. Obowiązkowe wyprowadzanie psa dwa razy dziennie - dobrze, że nie przeszło - byłby kompletnie martwy zapis, nie do kontrolowania. Równie dobrze można by wprowadzić zapis obowiązujący rodziców do codziennego spaceru z dzieckiem pod groźbą jakiejś kary.
 2. Czy doczytałyście się Panie o co chodzi z kolczatkami? Bo moim zdaniem i niejednego trenera też, jednorazowe celowe i z sensem użycie kolczatki jest bardziej sensowne niż wszelkie zaciski czy haltery. Zastosuję bez wahania kolczatkę wobec dorosłego, ważącego ponad 30 kg psa, które nie nauczono podstaw zachowania w publicznych miejscach. Z reguły wystarcza jedna - dwie korekty plus entuzjastyczna pochwała i nagroda prawidłowego zachowania i pies zrozumie, że nie musi wlec za sobą bezradnego właściciela ani rzucać się na każdego przechodzącego obok.
 3. Gdyby zabroniono hodowli królików - to należałoby konsekwentnie zlikwidować wszelkie hodowle zwierząt na mięso. Skóry królicze są raczej dodatkową, nie najważniejszą korzyścią dla hodowcy. Też chciałbym zobaczyć szczegóły - ale ta ustawa będzie jeszcze wałkowana w senacie, wróci do sejmu i do podpisu prezydenta. Projekt ustawy był przez wiele godzin omawiany w komisji sejmowej. Ale to wszystko - oprócz zakazu hodowli zwierząt futerkowych - to wyczerpywanie oceanu sitkiem. Dopóki nie ograniczy się rozrodu psów, dopóty wszelkie przepisy można o kant czegoś potłuc. Jak pies będzi
 4. Próbuję oglądać, ale to niewiarygodne, kto w Polsce dostał prawo decydowania o czymkolwiek. Nie da się długo oglądać.
 5. PS takie przewracanie się na plecki przez psa ma - zależnie od ustawienia głowy, ogona i łap dwojakie znaczenie. Jedno oznacza "poddaję się, nie zabijaj, odejdź", a drugie "możesz mi zaufać". Przy ustawieniu "poddaję się, odejdź" nie należy oferować psu głaskania ani pochylać się nad nim.
 6. Dzięki za pozdrowienia, miło mi:-) Poker, w takiej pracy ze zwierzątkiem najpierw wydaje nam się, że nic nie idzie do przodu, potem raptownie idzie, a potem znowu jakby włączyły się hamulce. Na ogół - nie zawsze - zmiany są skokowe, a często my sami nie pamiętamy, że jakieś problemy były i znikły. To maszerowanie Tyci przez Ciebie siedzącą na podłodze ma ogromne znaczenie - jeśli duży pies chce okazać absolutną życzliwość szczeniakowi albo dorosłemu, ale malutkiemu psu, to kładzie się na ziemi i pozwala po sobie łazić. Tego rodzaju ćwiczenia - pies przechodzi nad leżącym człowiekiem - pom
 7. Pies, który natychmiast podbiega do przewracającego się człowieka, demonstruje pełne zaufanie i chęć kontaktu, brawo Wy! Z ciekawostek - testy dla psów służbowych w Kanadzie przewidywały taką sytuację - pies był puszczony luzem, przewodnik kładł się na ziemi. Jeśli pies natychmiast nie podbiegał do czlowieka, nie był dopuszczany do wspólnej pracy z tym przewodnikiem. Właśnie dlatego, że nie miał zaufania do przewodnika lub nie wiedział, że człowiek może leżeć - że zmiana pozycji ciała człowieka w niczym psu nie zagraża.
 8. Półroczne szczeniaki nie mają jeszcze zachowań opiekuńczych wobec trzymiesięcznej suczki. Dopiero za jakiś czas mogą dogadać się ze sobą. Dwuletniemu dziecku nie daje się do opieki niemowlaka.
 9. Znajoma starsza pani zastanawia się nad przygarnięciem bezdomniaka, - tylko malutka suczka i tylko starsza niż cztery lata, bo pani mieszka sama i ma ponad siedemdziesiąt lat. Wprawdzie ktoś tam deklaruje się z pomocą w razie czego, ale to takie deklaracje palcem na wodzie pisane. Jak sunia nie znajdzie szybko domu, pogadam z tą panią, może dałaby bezpłatny DT.
 10. Proszę, popatrzcie jak ona odkłada uszy. Psy naprawdę nie lubią takiej pieszczoty; Szanta już wie, że tam nikt jej nie skrzywdzi, ale lepsze byłyby inne sposoby okazywania czułości.
×
×
 • Create New...