Jump to content
Dogomania

kikou

Members
 • Content Count

  9816
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

kikou last won the day on April 19

kikou had the most liked content!

Community Reputation

1328 Excellent

4 Followers

About kikou

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 10/19/1971

Converted

 • Location
  ustronie

Recent Profile Visitors

3389 profile views
 1. Watek Dunia niestety Dunio ma wspólny wątek z Arusiem i Sarą. Te dwa pieski już kiedyś otrzymały pomoc ze Skarpety ale nie Dunio (jego rozliczenie jest dopiero osobno w poście po kilkuletnich rozliczeniach tamtych psinek.
 2. Chciałabym prosić o pomoc dla Dunia We wtorek 18go ma rozlegly zabieg (duzy guz 9cm w jamie brzusznej i mniejszy przy odbycie) niby ma na koncie pare złotych ale sam zabieg to będzie ok 500-800zl, nie zostanie mu środków potem na pobyt i jedzonko. A Skarbniczka Dunia ma akurat pod opieka same bardzo sędziwe i bardzo chore psy. Proszę o rozważenie możliwości przyznania mu 400-500 na zabieg, doczytałam w regulaminie, że inne kwoty wchodzą w grę. Przy okazji zauważyłam, że ostatnia zmiana regulaminu była w 2015 roku, od tamtej pory ceny leków i usług weterynaryjnych poszybowały
 3. Kupki luźne bo podaję mu laktulozę. Dzisiaj byliśmy na usg, jedno jądro powiększone. I jest co najmniej 1 wielki guz - 9cm (na pieska 10,5kg) w dole jamy brzucha i jeden ok.1,5cm przy samym odbycie, nie widać na usg dokładnie czy wychodzi z jelit czy z prostaty, niemniej jest na tyle duży i zagrażający, że Dunio został zapisany w trybie pilnym na wtorek 18tego na zabieg.
 4. Bonus może zostać, ja mam w sumie kojce, nie używam ich prawie bo nie lubię jak psy siedzą samotne ale jestem w stanie go izolować całkowicie od starszaków. Mam nawet osobny wybieg Bezia (40kg) przecież.
 5. Niestety mam dzisiaj beznadziejne wieści. Wczoraj doszło do wypadku, Bonus uśmiercił najmniejszego pieska w naszym stadzie Bubuczka. Oczywiście jest to moja wina nie psa. Rano poszłam pod prysznic, nie zauważyłam, że klateczka Bubuczka, w której spędzał czas kiedy ja wychodzę była niezamknięta. W pomieszczeniu był Bonus, Zorba i Bubuczek w tej otwartej klatce. Uslyszalam złowróżbne szczekanie wyleciałam spod prysznica ale bylo za późno, duże pieski stały, Bubuczek leżał martwy (rozlegly krwotok wewnętrzny,zgnieciony, bez szans na jakąkolwiek pomoc) Fakt jest taki, że nie widzialam na wlas
 6. Myślę, że mógł znać kanapę nawet wcześniej, Bonusik nawet nie "spojrzy" na kanape a Franio juz w pierwszy dzień wiedział " do czego "toto" jest.
 7. Franuś wydaje się być zdrowy, jest grzeczny i bystry, można ogłosić. Tylko Franuś jest zdecydowanie jednak starszy od Bonusika. Teraz jak ich tak obserwuję jest dużo mniej aktywny niz Bonus. Jak pieski biegną szczekać przy bramie, pobiegnie szczeknie dwa razy i woli się gdzieś położyć i wygrzewać. Jest tak mocno 10+.
 8. Bonusik jest takim spryciulkiem, że wczoraj chciał nawet kotka "zjeść".Wyniuchal kotla wylegujacego się na ławce przed domem. Ma znakomity węch i już jak kotek uciekł jeszcze obwąchiwał ławeczkę dokładnie czy jednak gdzieś nie siedzi. Kotek w myślach dziękował, że Bonusik jednak nie widzi.
 9. Obyś miała rację, nie wiedziałam ze był niedawno operowany - a jakiego mial guzai gdzie dokladnie? Usg będę jutro umawiać dopiero.
 10. Widzialam taką spłaszczoną kupkę przy przeroście prostaty i/lub guzach w jelicie grubym, no ale nie ma co gdybać trzeba zaczekać co wyjdzie na usg. A tymczasem Dunio życzy miłego wieczoru.
 11. Ok, możemy zrobić test na lamblie ale niestety jest jeszcze jeden poważny problem. Kiedy kupka zrobiła się normalna w konsystencji Dunio sporo się napinał zanim doszło do wypróżnienia, kupka jest spłaszczona i ze smużkami krwi. W nowym tygodniu musze go umówić na usg , szczególnie prostaty, jedno jąderko jest też jakby większe
×
×
 • Create New...