Jump to content
Dogomania
 • Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    

szafirka

Members
 • Content count

  1485
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

szafirka last won the day on September 9 2017

szafirka had the most liked content!

2 Followers

About szafirka

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

1593 profile views
 1. Może coś uda się zrobić - zdjęcia wysłane do Alaskan. Miałam kilka (ok. 8) zapytań o Bobisia w ciągu powiedzmy 4 dni, ale sytuacja jest jakaś dziwna, ponieważ dla KAŻDEGO Nowa Sól jest za daleko, a telefony były z Wrocławia i 1 z Legnicy (80 km ode mnie). Oczywiście co do innych piesków też zdarzy się, że komuś kilkadziesiąt km jest daleko, ale żeby wszystkim zainteresowanym jednym Bobikiem? Cóż, w każdym razie nas przystojniak stał się zauważalny i to jest najważniejsze. A może jakieś jedno ogłoszenie wrzucić na Zieloną Górę? Jeśli zdjęcia będą bezużyteczne, to zrobię znowu sesję, tylko niech jakieś słońce wyjdzie zza chmur.
 2. Sabcia ruszyła do swojego domu. Nie była zbyt kulturalna, bo Pani w ogóle ją nie interesowała, siedziała przy drzwiach i wypatrywała mojego męża, który wyszedł z pokoju. Nawet wybredna była - Pani przywiozła smaczki, a ona tego nie, tamtego nie, w końcu trzeci rodzaj jej się spodobał. Pani się tym wszystkim nie przejęła, zwróciła uwagę, że psiaki do dobrego szybko się przyzwyczajają i przywiązują. Pani bardzo miła, otwarta, pozytywna, świadoma. Doradziłam by nie stawali na siusianie po drodze, bo w końcu Poznań nie jest daleko, dałam też tymczasową adresówkę na wszelki wypadek. Sabcia odjechała na kolankach nowej Pańci :) buziaki malutka.
 3. Bambi już w swoim domku. Weszła do klatki schodowej swobodnie, chociaż rozglądała się nawet po suficie. Mieszkanie od razu zwiedzała bez zastanowienia. Odwiedziła każdy pokój i oczywiście kuchnię, a potem poszła do salonu i położyła się przed Panią zaczepiając, Pani wtedy usiadła koło niej na dywanie. Bambi zachowywała się jakby była tam już nie raz. Rodzina bardzo miła, kulturalna, stonowana, świadoma. Dwuletnia córeczka delikatna, uśmiechnięta. Blok znajduje się przy jednej z głównych ulic Zielonej Góry, ale schowany jest za innym blokiem, więc jest bezpiecznie. Pana nie było, ale też nie mógł już doczekać się Bambinka. Przekazałam tabletki, które trzeba podawać suni, Pani nie wykazywała jakiegoś problemu, zadeklarowała, że za 10 dni pójdzie do weterynarza na kontrolę. Wypytała mnie też o karmienie, pory wychodzenia na dwór itp. Wydaje mi się, że Bambi bardzo pasuje do rodziny i rodzina do niej. Trzymam kciuki, chociaż ze spokojem.
 4. Zdjęcia wyszły w miarę, tylko wszędzie świecące oczy. Te zdjęcia tylko wybrałam. Może umie ktoś poprawiać oczy? to podesłałabym pozostałe.
 5. Jutro zadzwonię do Pani i umówię się na wizytę i przywiezienie Bambi. Mam nadzieję, że do środy będzie już wszystko dobrze. Dzisiejsza noc była spokojniejsza i dzień też. Oby nic się nie rozwinęło. Na dwór wychodzimy tylko na kilka minut.
 6. Natka była bardzo grzeczna u weta. Waży 10 kg, w kłębie ma 37 cm. Nasz wet ocenił ją na 4 lata, wet w schronie na 2 lata. Sunia jest pogodna, raczej spokojna, nie szaleje z innymi psiakami, nie bawi się zabawkami, ale zawsze obserwuje wariacje innych. Toleruje koty i inne psiaki, a także dzieci. Podczas jedzenia zdarza się, że chciałaby jeść z kilku misek i odgania inne psiaki. Rzeczywiście smycz już nie jest dla niej problemem tak jak na początku, więc to nie smycz była problemem, tylko ogólny strach. Natka grzecznie zostaje sama, nie szczeka, nie wyje, nie niszczy. Utrzymuje czystość w domu.
 7. Otrzymałam pieniążki, dzisiaj też przyszła karma animonda
 8. Odebrałam już kilka telefonów w sprawie Gracji, ale nic konkretnego. Dzisiaj zadzwoniła też Pani w sprawie Bajki i cała rodzina jest na nią zdecydowana. Państwo mieszkają w Kątach Wrocławskich i czekają z niecierpliwością na wizytę, bo chcieliby już Bajkę w swoim domu. Dane do wizyty przesłałam Bogusik. Gracja ma w kłębie 36 cm, uwielbia dzieci, chyba najbardziej ze wszystkich psiaków. Koty lubi i toleruje, ale jak kot jest np. na parapecie, to szczeka na niego. Gracja to złodziejka, nie krępuje się i ładuje się łapkami i pyszczkiem na stół nawet przy nas. Jest bardzo ruchliwa, lubi zabawki i sama się nimi bawi. Utrzymuje czystość bezwzględną. Bajka ma w kłębie 34 cm, jest delikatna i subtelna. trzyma się blisko nas, nawet na dworze idzie prawie przy nodze. Jest ciekawska, lubi wszystko wiedzieć, mieć wszystko obwąchane.
 9. A u Sabci tyle, że wybiera się do swojego domu :) Potrzebny ktoś do wizyty w Poznaniu. Saba zaczyna rządzić hotelem, czasami rozstawia inne psiaki po kątach. Chyba ta dziabnięta łapka, to przez kogoś, kto się tam w schronie zbuntował. Ogólnie bardzo przyjazna sunia, tylko ją miziać :)
 10. Myślę, że z tych wizyt wyniknie coś dobrego, takie mam przeczucie. Fajnie będzie mieć niedaleko siebie kolejnego psiego szczęściarza. Państwo są z Zielonej Góry.
 11. Ostatnio było małżeństwo zobaczyć pieski, które mamy do adopcji i Bobik nawet nie chciał podejść :( Pewnie potrzebuje chwili, żeby się przekonać, albo Ci ludzie nie byli dla niego, z resztą żaden psiak im się nie spodobał i pewnie Bobik wiedział to już przed nami. Rozmawiałam z Hop, przekazałam spostrzeżenia o Mice.
 12. Dunia chodzi już w marę swobodnie po domu, ale przyjdzie do mnie tylko wtedy, kiedy sama chcę i głównie wtedy, gdy rozdaję coś dobrego. Dunia ma jednak nadal problem z dworem. Wychodzi bardzo niechętnie, na dworze głównie siedzi przy ścianie, czasami nawet się nie załatwi. Na słowo "wracamy" reaguje pierwsza i pierwsza wchodzi do domu, wtedy jest już szczęśliwa.
 13. Jeszcze takie udało mi się zrobić dzisiaj przy kawie :)
 14. Saba już zaczyna chodzić na chorej łapce. Podczas jedzenia podbiega i obwąchuje wszystkie miski, a potem jak zaczyna jeść ze swojej, to inny psiak nie ma prawa podejść. Taka mała cwaniara :) może dzięki temu nie jest wychudzona, bo dawała sobie radę w schronie.
 15. Jeszcze takie milutkie zdjątko udało się zrobić :) Bambi kręci się zawsze w pobliżu mnie i kładzie niedaleko.
×