Jump to content
Dogomania

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation on 06/19/24 in all areas

 1. Stefcia ma solidne zaworki: dopiero dzisiaj po południu na spacerku ją puściło i zrobiła siku i koo. Wczoraj mimo dwóch spacerów nic nie zrobiła i dałam jej na noc podkład, bo byłam pewna, że nie wytrzyma. A ona nie dość, że wytrzymała to jeszcze na porannym spacerku też nic nie raczyła zrobić. Poza tym ze schodami już się zaznajomiła, na koty nie zwraca uwagi. Na jednego wiekszego psa na początku warczała i bała się go, ale jak zobaczyła, że jej nic nie chce zrobić, to dała sobie spokój. Na ogrodzie spotkała suczkę rodziców - podeszła i nieśmiało się z nią powąchała i poszła w swoją stronę. Poza tym, że jest ogromną przylepą to jest bardzo uległa, dosłownie się płaszczy przed człowiekiem. I pewnie dlatego na smyczy póki co chodzi depcząc mu po piętach - chodzi tuż za mną. Mam nadzieję, że jak będzie wychodzić z drugim psem (na razie wyprowadzam ją osobno) to załapie, że są inne możliwości spacerowania :)
  3 points
 2. Za 2023 ponad 800 tys. Poproszę w ramach dostępu do informacji publicznej o konkretne kwoty dla kogo. Na rok 2024 przewidzieli w uchwale 185 tys. ???
  2 points
 3. Bardzo współczuję... To jest tym bardziej smutne, że to wszystko tak się potoczyło... No fakt, nieco schronisko 😛 W pozytywnym znaczeniu tego słowa. Ha ha, dobrze, że tak wyrósł i baaardzo mi się podoba. Widzę, że nie tylko mi wpadł w oko więc szczęścia życzę w nowym domu 🙂 Choć ja bym chyba nie potrafił adoptować psa, który by przypominał poprzedniego. Łał! Ciekawe tylko ile ma tak na prawdę. Pełnoletni to jest na pewno 🙂
  1 point
 4. To są zupełnie inne kwoty niż pół roku wcześniej. Gmeranie uchwałami Rady przy budżecie jest nagminne. I Kulik powinien beknąć. Na szczęście nie działa już źle pojęta solidarność zawodowa weterynarzy i jest dokumentacja medyczna do każdego psa i ewidentne naruszenie art 4. o zawodzie lekarza weterynarii i może trzeba wystąpić o pozbawienie/zawieszenie praw wykonywania zawodu tego pana. I faktury płacone ze środków publicznych też do sprawdzenia.
  1 point
 5. Zawsze warto. Nawet gdy duchota straszna po ulewie.
  1 point
 6. Robię bazarek,do soboty powinnam uruchomić.30% z bazarku będzie na wózek.
  1 point
 7. Nie wygląda na starego, schorowanego psa 😜
  1 point
 8. Dobrego dnia zaglądającym.
  1 point
 9. Bardzo potrzebujemy pomocy Dogomaniaków, którzy ratowali psy z zamojskiego schroniska lub mieli do czynienia z nim w inny sposób! Ze schroniskiem czy jego nieżyjącym już od dwóch miesięcy kierownikiem! Pod koniec kwietnia ustępujący prezydent złożył wniosek do Rady Miasta o nadanie imienia Piotra Łachno schronisku, które zasłynęło jako mordownia i obóz koncentracyjny dla zwierząt dzięki m.in. człowiekowi nim zarządzającemu. Nie możemy do tego dopuścić, nie może tak być, żeby jeszcze zza światów ten człowiek nas prześladował. Ze względu chociażby na pamięć o tych wszystkich niewinnych istotach, które poniosły śmierć męczeńską w tym miejscu kaźni. W poniedziałek 24 czerwca 2024 roku na sesji RM o godz.13 odbędzie się głosowanie w tej sprawie. Bardzo proszę w imieniu swoim i wszystkich ludzi z Zamościa, którym los zwierząt nie był i nie jest obojętny o pomoc!!! Wypowiedzcie się w tej kwestii, przesyłajcie wszystko, co świadczy o nieprawidłowościach w prowadzeniu schroniska, o stanie psów, które ratowaliście przez całe lata, itp. Podaję adresy mailowe przewodniczącej i w-ce przewodniczącego RM: [email protected] [email protected] Porządek obrad najbliższej sesji: https://zamosc.esesja.pl/posiedzenie/c70f198d-e874-4 Wstawiam skany projektu wniosku z uzasadnieniem nadania imienia:
  1 point
 10. Potrzebujemy pomocy Dogomaniaków, którzy ratowali psy z zamojskiego schroniska lub mieli do czynienia z nim w inny sposób! Ze schroniskiem, czy jego nieżyjącym już od dwóch miesięcy kierownikiem! Pod koniec kwietnia ustępujący prezydent złożył wniosek do Rady Miasta o nadanie imienia Piotra Łachno schronisku, które zasłynęło jako mordownia i obóz koncentracyjny dla zwierząt dzięki m.in. człowiekowi nim zarządzającemu. Nie możemy do tego dopuścić, nie może tak być, żeby jeszcze zza światów ten człowiek nas prześladował. Ze względu chociażby na pamięć o tych wszystkich niewinnych istotach, które poniosły śmierć męczeńską w tym miejscu kaźni. W poniedziałek 24 czerwca 2024 roku na sesji RM o godz.13 odbędzie się głosowanie w tej sprawie. Bardzo proszę w imieniu swoim i wszystkich ludzi z Zamościa, którym los zwierząt nie był i nie jest obojętny o pomoc!!! Wypowiedzcie się w tej kwestii, przesyłajcie wszystko, co świadczy o nieprawidłowościach w prowadzeniu schroniska, o stanie psów, które ratowaliście przez całe lata, itp. Podaję adresy mailowe przewodniczącej i w-ce przewodniczącego RM: [email protected] [email protected] Porządek obrad najbliższej sesji: https://zamosc.esesja.pl/posiedzenie/c70f198d-e874-4 Wstawiam skany projektu wniosku z uzasadnieniem nadania imienia:
  1 point
 11. Nic nowego- na szczęście🙂 Majka doszła do siebie po chorobie,ma apetyt. Nowych bied nie ma na razie.
  1 point
 12. Oby na psychice też nie było śladu. Szybki bazarek dla ślicznotki https://www.dogomania.com/forum/topic/361958-każda-pani-chce-być-piękniejsza-bo-piękna-już-jest-do-2106g-22/
  1 point
 13. Sunia jest bardzo fajna, łagodna przylepka. Na smyczy nie ma tragedii, tylko na razie schodów się boi i zwiedza je będąc na rękach. Po pogryzieniu nie ma właściwie śladu, szyja porasta sierścią.
  1 point
 14. Wczoraj minął rok odkąd zaginęłą Nusia. Straciłam już nadzieję, że jeszcze zobaczę Malutką ... Tyle godzin poszukiwań, ogłoszeń, telefonów i nic, ani jednego odzewu, nikt Nusi nie widział ... Nie rozumiem tego - tyle jest informacji o znalezionych lub błąkających się psach i nikt ich nie szuka, a o Nusi za którą tyle osób tęskni i czeka na jakąkolwiek informację - nic ... Malutka była z nami tylko dwa miesiące, ale nie ma dnia żebym choć przez chwilę o Niej nie myślała. Była wyjątkowa. Tak strasznie mi żal, że nie ułożyło się tak, jak planowałam.
  1 point
 15. Już nie do adopcji..... państwo ponad 17 lat temu adoptowali z kieleckiego schroniska szkielet psiaka.... oczywiście przeżył szczęśliwie u nich ponad 16 lat, z tęsknoty po jego odejściu szukali podobnego psa do adopcji gotowi pojechać na drugi koniec Polski... ten jest identyczny..... były łzy... wizyta będzie poadopcyjna już 🙂 Pozdrawia Was Miluś...wg zamojskiej książeczki zdrowia ma 22 lata, z czego 5 u mnie ❤️
  1 point
 16. Nie pisałam tutaj jeszcze, że tuż przed Wielkanocą zamieszkała z nami maleńka Fela z zamojskiego schroniska. Zdecydowaliśmy się zostać Dt, bo nie trzeba wydawać kasy na hotelik, z racji wielkości nie stanowiłaby zagrożenia ani dla Telmy, ani dla wnuka, w razie niepowodzenia w szukaniu domu mogłaby zostać u nas. No i bardzo przypomina nam Zulcię... Jak do tej pory szukanie nowego domu idzie mi opornie, a właściwie stoi w miejscu, bo jeszcze nie zrobiłam ogłoszeń. Mam trochę zawirowań i probemów życiu rodzinnym, to nie jest dobry czas i tak mi te dni mijają. Przedstawiam Felę
  1 point
 17. Dziękuję, że zajrzałeś, bo to dla mnie motywacja, aby wreszcie coś napisać na wątku osobistych zwierzaków 🙂 Wszystkim dopisuje zdrowie i to najlepsza wiadomość:) Tak jak pisałam wcześniej - Telma jak na swój wiek wygląda i zachowuje się bardzo dobrze. Psychicznie też jest o wiele lepiej i wydaje się, że kryzys po śmierci Luizki minął. Telma wciąż bardzo potrzebuje bliskości i teraz zabiega o kontakt z Florką - ociera się, czeka w przedpokoju, jak Florka wyjdzie na spacer i wita ją po powrocie. Często tez układa się obok niej na czas drzemek. Jedyne, co pozostało z tego czasu zaraz po odejściu Luizki to codzienne, głośne parominutowe popłakiwanie. Florka nie przepada za tymi oznakami bliskości, ale jakoś się dogadują. Florka miała parę dni temu zabieg czyszczenia ząbków, wszystko odbyło się sprawnie i bez problemów, ale jak zwykle stres był spory. Przed zabiegiem było robione echo serca - wszystko bez zastrzeżeń. A dzisiaj mamy rocznicę - mija 7 lat odkąd sunia z nami zamieszkała:). Jest naszą najłagodniejszą, najmilszą suczką, ale i najbardziej lękliwą.
  1 point
×
×
 • Create New...