Jump to content
Dogomania

Tyś(ka)

Members
 • Content Count

  18,208
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  73

Tyś(ka) last won the day on October 10

Tyś(ka) had the most liked content!

About Tyś(ka)

Profile Information

 • Gender
  Female

Converted

 • Biography
  Zwariowaną dziewczyną, która kocha zwierzęta :).
 • Location
  TL
 • Interests
  poezja, podróże, uprawianie sportów i oczywiście zwierzaki.
 • Occupation
  Jeszcze chodzę do szkoły :D.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czy Twoja fundacja ma już jakąś stronę? Chętnie bym podesłała znajomych :) Tak coś czułam, że tak się skończy, bo całkowicie oddałaś się wielkopsim staruszkom. Masz wspaniałe serce.
 2. Rozczulająca Usia - polski podengo znajdzie swój domek, wierzę w to. Pierwszy telefon to zwiastuje :) Trzymam kciuki.
 3. "Moje" dzikusy a i owszem - ciężko było wyłapywać maluchy jak ciągle mama (Tinka) z ciocią (Lika) je przenosiły gdzieś i jeszcze wujek (Moris) je bronił... ale tutaj były dzikusy z krwi i kości, parę pokoleń mieszkało samych sobie, to nie były domowe psy. kiyoshi, z tego co kojarzę (bo od dawna nie jestem w temacie Azylu Judytowa) to Judyta ma wolontariuszy (domy tymczasowe) i w okolicach śląska... A może chociaż udostępnią apel, mają spore grono odbiorców, więc może ktoś by odpowiedział na ten apel. Ja pamiętam jak swego czasu kilka razy opisywali akcje jak w łapaniu szczeniąt (lokalizowaniu, szukaniu kryjówki i wyciąganiu z norek) pomagała im OSP.
 4. W Poznaniu była mgła wczoraj rano... To już ta pora ;) Pozdrowienia zostawiam dla opiekunów i fanów Grzesia. U mnie ma mało wyświetleń :(
 5. Niespodzianka :) Wczoraj wieczorem Rafał mi podesłał... jeszcze ciepłe :) Zdjęcia robiła koleżanka Rafała, która zajmuje się Orisiem. Jak widać, kobieca ręka cała :) To chyba wystarczający dowód na obalenie mitu o kobietożerności. Nasz chłopak rozkochuje w sobie kobiety, które nim się zajmują.
 6. Niestety prawda. Teraz jest głośna sprawa w Niemczech: https://www.popularne.pl/testy-na-zwierzetach-w-niemczech/?fbclid=IwAR31DpkOXki2lTShrVp5NPK7YYS4IOTtan8_NtIaNV7C64bmVU2BhISBuEQ Oraz o koncernach tytoniowych (to warto wiedzieć zwłaszcza jak ktoś z Was pali): https://www.jestpozytywnie.pl/testuja-papierosy-na-psach/3/ To nie jest nic nowego, bo skoro sporo marek (tworzących np. słodycze dla dzieci) dopuszcza się do porywania i niewolnictwa małych dzieci, to co dopiero mówić o traktowaniu zwierząt. A może na razie awaryjnie, do czasu zwolnienia miejsca u Murki dać Rexa do hotelu "mojego" Oriona? Obecnie cena to 8zł/doba + karma (niedługo, chyba po nowym roku cena ma wzrosnąć do 9-10zł), niestety jest to duży hotel (30-35psów) i nie ma tak często zdjęć, jakby dogomaniacy oczekiwali, ale... na pewno Rex miałby lepiej niż teraz. Może mógłby tam czekać cierpliwie na miejsce u Murki (albo w innym hotelu)? Psy mieszkają w pokojach w ocieplanym budynku albo kojcach (część jest ogrzewana, część nie), wychodzą na wybieg, a teraz hotel jest na etapie zmian i zatrudnienia większej ilości pracowników, psich zoopsychologów/behawiorystów (stąd ma wzrosnąć cena), aby psy miały regularne spacery i zajęcia indywidualne. Luksusów nie ma, ale psy są bezpieczne, wyczesane, najedzone, zadbane na miarę możliwości hotelowych. Nie uważam, aby to było miejsce na stałe, zwłaszcza dla psów problemowych (w sensie do znalezienia domu - bo nie ma możliwości czasowych jakoś wyjątkowo pracować z psem), ale jeżeli wszystkie hotele będą pozajmowane to może warto gdzieś zarezerwować miejsce i umieścić Rexa na razie tutaj? Byłby chociaż bezpieczny. Plusem jest na pewno odległość (42km od Sz.), hotel mieści się w Krasnymstawie. Z tym, że właściciel hotelu (który jest też wolontariuszem Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt) prosi o całościową wpłatę za fakturę (czyli potrzebny byłby skarbnik). Mogę podać namiary i opowiedzieć, a w niedzielę Moja Znajoma po raz kolejny ma pojechać do hotelu w odwiedziny (więc to nie jest hotel, w którym nikt zaufany nigdy nie był).
 7. Bardzo dziękuję za zaproszenie - jak skończy się wariactwo tegoroczne to chętnie przyjadę do Krakowa, nawet specjalnie na spotkanie :) Tylko na razie jestem bezpsia. Niestety, nie mam nowych zdjęć Oriona. Pani Marzence popsuł się samochód :( Ma poprosić kogoś o pomoc i pojedzie w przyszły weekend. Do hoteliku ma 70km w jedną stronę, więc i tak jestem wdzięczna, że Pani Marzenka jest tak zdeterminowana.
 8. Można, chociaż mi ciężko znaleźć jeden konkretny - udostępniam ją na różnych grupach, w odstępie czasowym i staram się to robić bardzo różnie... tworzę nowy opis albo podrzucam któryś z olx... Przykładowe dwa: klik i klik - bezskutecznie.
 9. Mufcia ma bardzo troskliwych opiekunów :) A łazienka to podejrzane miejsce, mój psisko też patrzy na łazienkę spod byka ;)
 10. A kleiku ryżowego z delikatnym mięskiem (np. indyk) nie zje? (do kleiku dodać warzywa: marchewkę, buraka, całość dla smaku zwieńczyć olejem rybim) Ja tak, na takiej delikatnej diecie miałam tymczaskę z parwo. To było zalecenie zresztą od wetki i świetnie na takiej diecie tymczaska zaczęła mi wracać do życia. Na pewno to lepsze niż parówki. Mocno trzymam kciuki za Fido.
×
×
 • Create New...