Jump to content
Dogomania

Murka

Members
 • Content Count

  31,525
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  29

Murka last won the day on September 14 2018

Murka had the most liked content!

About Murka

Contact Methods

 • AIM
  4632427

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Converted

 • Location
  okolice Janowa Lubelskiego

Recent Profile Visitors

11,443 profile views
 1. To ta pani z Podkarpacia. Skąd dokładnie nie wiem, nie pytałam, rozmawiałyśmy głównie o Klarze. W każdym razie pani szuka psa na kanapę (dosłownie tak to ujęła). No i martwiła się czy Klarze by to odpowiadało;) zapewniłam ją, że Klarze baaardzo się spodoba:)
 2. Dzisiaj rozmawiałam z wetem i powiedział tak jak konfirm31, że to drapanie i wygryzanie może mieć podłoże neurologiczne. Może tu faktycznie pomóc Polfilin i warto spróbować. Wet powiedział, że gdyby chodziło o sprawy krążeniowo-sercowe, to Karsivan byłby lepszy, ale w przypadku problemów skórnych Polfilin się powinien sprawdzić. Mam pół listka Karsivanu i trochę Polfilinu, więc od jutra zaczynam podawanie (wet powiedział, żeby zacząć od Karsivanu). Wezmę też receptę na Polfilin od weta, bo tego co mam może starczy na kilkanaście dni. Dzisiaj już Max nie wygryzał się po grzbiecie, wyczesałam go i sierść nie jest tłusta, nie ma też już tego koszmarnego łupieżu tłustego. Zdecydowanie preparaty i karma działają. Oczko niestety jest przymrużone, kącik oka wyschnięty, popękany. Zasmarowałam znów maścią. Oby leki pomogły na to. Wet powiedział, że na efekty trzeba czekać 2-3 tygodnie... Wczoraj miałam tel. Pan wydawał się bardzo poruszony historią Maxa, powiedział, że zadzwoni za 2-3 dni, zastanawiał się czy da radę przyjechać poznać Maxa osobiście.
 3. Dzisiaj odezwała się pani, która dzwoniła wcześniej. Klara nie daje jej spokoju:) Trochę porozmawiałyśmy i pani prawdopodobnie przyjedzie, żeby poznać suńkę na żywo:)
 4. Kupiłam dla Kaśki Theovent, dwa opakowania koszt 8 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/544851e31ee85496
 5. Kupiłam dla Plamki Encorton, koszt 8,50 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/544851e31ee85496
 6. Max dzisiaj znów zaczął się wygryzać na grzbiecie:( na razie ranek nie ma, ale jest zaczerwieniona skóra w dwóch miejscach:( Wszystkie preparaty dostaje, w piątek potraktowałam go jeszcze ostatnimi kroplami na łojotok; skąd taka nagła reakcja - nie wiem:( Dodatkowo coraz większy jest problem na głowie po tej części, gdzie ucho jest usunięte. Postępuje martwica tkanek. Do tej pory była to warga i część nosa (codziennie za radą weta smaruję te miejsca maścią z panthenolem i działa świetnie, ale wystarczą 2-3 dni przerwy i się momentalnie wysusza, robią się ranki). Ostatnio obserwowałam, że w kąciku oka też się skóra przesusza i też delikatnie zaczęłam to traktować maścią. Niestety zwiększa się przestrzeń tych zmian i "idzie" to w kierunku ucha. Max się chyba drapie w tym miejscu, bo jest przerzedzenie w sierści, zaczerwienienie, skóra się łuszczy. Też coś się zaczyna dziać na pysku bliżej nosa:( Na razie potraktowałam to wszystko maścią, włączę mu też steryd ze względu na to wygryzanie się na grzbiecie to pewnie pomoże też na drapanie się po głowie. Jak problem będzie dalej lub będą postępować te zmiany na głowie to myślę, że trzeba będzie się zgłosić do weta. Może potrzebne będą jakieś ogólne leki wspomagające krążenie krwi. Na razie kupiłam dla Maxa Encorton. Wcześniej Max korzystał z Encortonu zakupionego dla innego psiaka, więc teraz część muszę mu "zwrócić". Dlatego dla Maxa są dwa opakowania, w sumie 17 zł: https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/544851e31ee85496
 7. Pan dzwonił dzisiaj, są zdecydowani adoptować Klarę. Jo37 już z nim rozmawiała, szukamy osoby do wizyty. Niestety z tym będzie bardzo ciężko, bo to są okolice Krosna (miejscowość Zalesie k. Miejsca Piastowego).
 8. Murka

  Apsik nadal szuka domu

  U Apsika znów nastała cisza:( Rozliczenie: Stan konta na 19 styczeń wynosił +157,77 zł +240 zł Ingrid44 +50 zł teresaa118 +20 zł Iwona K. +100 zł Elisabeta +30 zł ŚWIAT +50 zł bakusiowa -300 zł hotelowanie 20.01-18.02 Stan konta na 18 luty wynosi +347,77 zł.
 9. Z tego co zrozumiałam to z woj. podkarpackiego. Przesłałam pani filmik i wszystkie zdjęcia Klary... zobaczymy. Dzisiaj miałam kolejny sensowny telefon - też z ogłoszenia na Rzeszów. Pan ma porozmawiać z żoną i jutro zadzwonić z decyzją.
 10. Miałam dziś obiecująco brzmiący telefon w sprawie Klary. Pani ma przedyskutować sprawę z rodziną. Boję się, że jak to zawsze w takich wypadkach, pani już się nie odezwie, ale mimo wszystko ktoś zainteresował się losem starszego dużego psa i to jest piękne:)
 11. A ja mam jeszcze filmik ze stycznia, dopiero sobie przypomniałam, że nagrałam Grzesia i zapomniałam obrobić:) Zgłosiła się bardzo miła pani zainteresowana adopcją Grzesia. Wysłałam jej zdjęcia i filmiki z Grzesiem, ma się zastanowić... trzymajcie kciuki...
 12. Wpłata od Madie dotarła, więc długu już nie ma:) Jest jeszcze nadpłata 10 zł od Radek - może dla Apsika to przeznaczyć?
 13. Dzisiaj przyszła karma dla Miłeczki:) Z domkiem dla niej to już ciężko będzie... cud musiałby się stać:(
×