Jump to content
Dogomania

rozi

Members
 • Content Count

  16261
 • Joined

 • Days Won

  8

rozi last won the day on May 5

rozi had the most liked content!

Community Reputation

1774 Excellent

7 Followers

About rozi

 • Rank
  Advanced Member

Converted

 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

10914 profile views
 1. 3masz się? Moją Przyjaciółkę dziś cięli po przerzutach. Nie to, że ona ważniejsza, czy coś, ale jestem niejako w temacie.
 2. To sprawa między Wami. Tylko.
 3. Się rozchodzi o to, że też siedzimy. Do tej środy.
 4. Myślę, że gdyby państwo mieli możliwość pomieszkać u Jaagi choćby jeden dzień, to nie zdecydowaliby się na adopcję Solara. Nie każdy potrafi sobie wyobrazić, jak natrętny może być pies.
 5. Na stopniowe (baaardzo stopniowe) wycofywanie leków zdecydowałam się, ponieważ rąbią wątrobę. Nie po jakim czasie przyjmowania, tylko po kilku miesiącach bez ataków. Ale nie możesz mojego myślenia/działania transponować na Twoją sytuację, bo Ty włączyłaś leki przy częstotliwości ataków - jak pisałaś - raz na 3 miesiące. Edit.: Później, po pewnym czasie, ataki wróciły, więc znów dawałam Luminal i znów odstawiłam, kiedy minęły.
 6. Padaczka jest nieuleczalna. No chyba że usunie się chirurgicznie fragment mózgu z ogniskiem. Farmakologicznie leczy się tylko objawy. To, że ataki ustąpiły, i nie pojawiają się nawet po odstawieniu leków, nie oznacza że ogniska jakimś cudem już nie ma, tylko stało się ono "nieaktywne". Może się uaktywnić. Kula miała częste ataki dopóki nie zadziałały lekarstwa, a nie było to proste, sam luminal nie wystarczał, trzeba było dodać bromek potasu i dopiero to połączenie z czasem dało rezultat.
 7. Luminal 15tka to maciupne tabletki, na pół to jeszcze, taki mam przyrząd do przecinania, w aptece kupiłam, ale na cztery już trudniej, a musiałam np. na osiem. Rozgniatałam więc taką połówkę na szklanej płytce i nożem rozgarniałam na cztery, to miałam 1/8. Nie ma ataków od dawna. Czasem się zdarza jeden króciutki, niewielki, sporadycznie (ona w ogóle miała petit mal, tylko bardzo często, kilka razy dziennie), ale nie włączam leków, jeśli nie ma następnego. Sporadycznie to znaczy raz na parę miesięcy.
 8. Czy ktoś wie, co się dzieje z Sylą? https://www.dogomania.com/forum/profile/29282-syla/
 9. Po nagłym odstawieniu leków może wystąpić tzw stan padaczkowy, czyli silne ataki grand mal jeden po drugim. Odstawiać nie wolno. Ja schodziłam z dawki po odrobinie, a włączony był też Bromek, więc z dwóch leków schodziłam. Pocieszę Cię bo masz normalnego psa, a moja sierota 2kg wagi, 15cm w kłębie, to jest dopiero jazda z dawkami :)
×
×
 • Create New...