Jump to content
Dogomania

Leaderboard

Popular Content

Showing content with the highest reputation since 09/14/23 in all areas

 1. To dwie nowe koteczki, co przyjechały kilka dni temu. Hania z racji swojej obecnej pasji nazwała je Nitka (ta co ma więcej białego) i Szpulka (ta bardziej czarna). Nitka jest bardzo śmiała, miziasta, ruchliwa i mrucząca, Szpulka jest spokojna i trochę wystraszona, ale pozwala się głaskać. Obie są ulokowane na razie w izolatce, muszę je zabrać do weta na oględziny, testy i szczepienie. Wyglądają na zdrowe, jedzą, kupy w miarę ładne, żadnych niepokojących objawów. Był problem z korzystania z kuwety, ale każdego dnia jest coraz lepiej.
  5 points
 2. Dino, piesek wesoły, zdrowy i raczej grzeczny (robi koopki na ręczniku!) - 10-go września pojechał do DS w Pruszkowie. Podróż minęła spokojnie ale pod koniec wymiotował, całe szczęście na ręcznik. Pierwsze dni minęły na wzajemnym zapoznaniu. Będą wieści i zdjęcia, Państwo sympatyczni.
  5 points
 3. Dino od niedzieli 10 jest już w DS. Na razie wszystko dobrze, tylko Pańcia chodzi do pracy niewyspana.
  5 points
 4. Jasiek z Bianką mają towarzystwo dwójki małych kociaków - na moje to obie strony są zadowolone :)
  4 points
 5. Już jest w domu - całkowicie skołowany. Ale nim po niego dojechałam -już wsadził łapę w abażur i chciał go zdejmować. Czyli kombinuje jak zwykle. Nie bardzo chciał iść ale jakoś powoli dotarliśmy do samochodu. Pomagałam mu wsiadać ale jak już się usadowił koło siedzenia to od razu się na nie wdrapał. Dziś bez jedzenia, jutro i pojutrze na zastrzyki. Abażur do następnej soboty. Mam nadzieję, że powoli się do niego przyzwyczai. Pies zaczipowany (też na koszt gminy), zawiadomienie o wpisie do Safe Animals dostanę sms-em.
  4 points
 6. Czeka, uczciwie poinformowałam, że nie wiadomo czy kociaki są doleczone i że za tydzień się może okazać że trzeba powtarzać kurację. Więc zapytałam czy chce je zabierać teraz, czy dopiero jak się upewni. Powiedziała, że sama zadba o wszystko jakby coś się stało dalej, i mam zaufanie, że tak zrobi. Z resztą ten sam wet. Miło, że nie wszyscy chcą na gotowe przyjść bez poświęcania swojej energii, kasy i czasu.
  4 points
 7. A tu z Boryskiem i z całym towarzystwem w pokoju - wszystkie kotki świetnie się ze sobą dogadują i nie ma żadnych spięć, choć jest 4 kocurki + 1 kotka (trikolorka, którą nazywam Chmurką, bo ma wiecznie obrażoną minę)
  4 points
 8. Dino jest uroczy 🥰 a Fidelek niesamowicie zabawny (szkoda, że zdjęcia tego nie mogą przekazać) i ciekawski. Tu z Sonią eksplorują zakamarki, w które zazwyczaj nie wolno im wkraczać.
  4 points
 9. Dziękuję wszystkim, którzy mogli pisać 🙂 , za podrzucanie bazarku. Dzięki temu bazarek fruwał wysoko i może ktoś nas wypatrzył i teraz odwiedzi. 🙂 ❤️❤️❤️❤️
  4 points
 10. Zgłosiły się dobrze zapowiadające się domki dla Parówczaka i Rózi, wysłałam ankiety, prosimy o kciuki.
  3 points
 11. Tak. Cała rodzina, a Pani ma sześcioro dzieci deklaruje pomoc w razie potrzeby:) My rozmawiamy z Panią Teresą i jej córką Justyną, która bardzo często wpada do mamy. Obie są zachwycone Farcikiem 🙂 My za to jesteśyu zachwycone nimi, tą wspaniałą rodzinką ❤️
  3 points
 12. Zrobiłam trochę nowych zdjęć, na początek Serduszko, szkoda, żeby taki fajny kotek tyle siedział bez domu
  3 points
 13. Pani Viola zdecydowała, że Brawurka zostaje w domu 🙂 Sunia jest bardzo pro ludzka i nie wchodzi w konflikty z psami, będzie ją obserwować. 🙂
  3 points
 14. Lecą żurawie, uwielbiam ich klangor. Czasami zdarza się, że sejmikują za chatą, pod lasem.
  3 points
 15. Cudnie urósł Dima! Mocno trzymam kciuki za domek dla niego, choć przyznam bez bicia, że miałam cichą nadzieję, że zamieszka bliżej mnie 😄 Ale wiadomo, najważniejsze "jak" [w sensie: jak najlepiej, oczywiście], a nie "gdzie".
  3 points
 16. sama jestem w szoku, a nie oddaję byle komu. pierwszy raz w zyciu skorzystałam z grupy osiedlowej na FB, nigdy wczesniej nie korzystałam z takich miejsc. Grupa ma ponad 50 tysięcy uzytkowników, mój post został skomentowany 30 razy i udostępniony ponad 100. I tak chyba sie bardziej dla mnie opłaca niż OLX gdzie wszystko ginie
  3 points
 17. Na pewno będę mogła go odwiedzać 🙂 Frejka już się czuje lepiej, i ogłaszam, że była Pani Maja, która jest absolutnie zachwycona Zariusem i Lokim, i jeśli się nic nie wydarzy, po kuracji, w następnym tygodniu koty już trafią do niej 🙂 Maja mieszka obok naszego obecnego weta, więc pojedziemy razem do lecznicy i koty zostaną przepisane na nią u obecnego lekarza 🙂 Balkon osiatkowany, drapak już na miejscu, musi dokupic tylko kuwety, jedzenie i zabawki 😉 Wyślę jej dziś wszystko żeby mogła zamówić na czas.
  3 points
 18. Pierwsza noc spędzona samotnie w połówce transporterka Ale następne już u boku mamki 🙂 i pod uważnym, choć niewidomym, okiem "taty" 🙂
  3 points
 19. Przyszła paka na bazarki,to zostawię dla Inki i Cyryla Wielkie podziękowania dla darujacej osoby❤️❤️❤️
  3 points
 20. Wygląda na to, że Farcik szturmem zdobył serce Pani Teresy i jej córki. Powoli przystosowuje się do nowego życia, ale nie obyło się bez problemów. Na wejściu Farcik obsikał całe mieszkanie, a pierwszej nocy poprzestawiał wszystko w mieszkaniu. Zrzucił kwiatki z okna, skakał po blatach, półkach i stole , wyciągnął z szafek torebki, porozrzucał wszystko. Na szczęście następnego dnia trochę się opamiętał i zaczął się zachowywać jak cywilizowany pies. Obie Panie stwierdziły jednak, że pracy z nim będzie bardzo dużo. Farcik warczy na inne psy, za Panią Teresą chodzi krok w krok, jest w nią wpatrzony jak w obraz. Wymyślił sobie, że jak mu się taki skarb trafił, to będzie go bronił ile sił. Poszli razem do sklepu, do którego weszli razem. Jakaś Pani chciała przepchnąć się przed nimi przy kasie. Sekundę później Farcik złapał ją za nogę, bo podeszła za blisko ich zakupów i Pani Teresy przede wszystkim. Wszystkie te zachowania Pani Teresa będzie likwidować. Powoli uczy go zostawania w domu. Zostaje już na pół godziny i nie ma żadnego skowytu, ani zniszczeń. Za to po powrocie do domu radość jest ogromna. Są całusy, skakanie na klatkę piersiową, no i szczęście, że jednak wróciła, nie zostawiła go samego. W związku z zachowaniem się Farcika w nowym miejscu, bardzo obawiamy się co zrobi Brawurka, jeśli jakimś cudem znajdzie się dom chcący ją adoptować. Ona jest jeszcze bardziej dynamiczna niż Farcik. Niestety ich wzajemne relacje (Bajki, Brawurki i Farcika) wykluczały możliwość wspólnego przebywania w domu. Bajka ze względu na swoją chorobę musi być w domu. Brawurka z powodu jej rzucania się na Bajkę w domu mieszkać nie mogła. Zależy nam bardzo na tym, żeby nauczyła się funkcjonować w domu z ludźmi przed adopcją. Dlatego wspólnie (Alaskan, Ewa Marta i ja) podjęłyśmy decyzję o przeniesieniu Brawurki do Pani Violi. Na pierwsze dni Brawurka trafi do kojca na obserwację jej zachowań. Będzie miała naukę chodzenia na smyczy i spacery poza terenem hoteliku. Jak szybko się da zostanie przeniesiona do domu i tam rozpocznie naukę dobrego zachowania. Docelowy koszt pobytu w domu już z karmą to 700 zł. Brawurkę do hoteliku u pani Violi zawozi jutro po południu Arek. Koszt transportu wyniesie niestety ponad 700 zł. Uważamy jednak, że zmiana miejsca jest konieczna, żeby Brawurka nie wróciła z adopcji. My bałyśmy się po tej pierwszej nocy, że Farcik wróci do hotelu, ale trafiła mu się wspaniała rodzina chcąca z nim pracować. Pani Teresa pokochała go od pierwszej chwili, cały czas z nim rozmawia, a Farcik jest wniebowzięty. Prosimy o dobre myśli dla Brawurki. Dla Bajki też się przydadzą. Bajka najchętniej wyleguje się na kanapie, podsypią albo domaga się głaskania, ale mamy świadomość, że jest schorowana i że znalezienie dla niej domu graniczy z cudem.
  3 points
 21. Jaś ma domek Zamieszka w Warszawie na jednym z osiedli, jego nowa pańcia jest z wykształcenia weterynarzem, rodzina pożęgnała niedawno starszego kocurka. Dzisiaj Jo37 była na drugim spotkaniu przedadopcyjnym i mamy zielone światło - jeszcze raz bardzo dziękuję za obie wizyty.🌹🌹 Szukam transportu do Warszawy!
  2 points
 22. Transport do rozliczenia indywidualnie, reszta jest opłacona z tych zebranych pieniędzy na koncie ZEA. Czyli na konto ZEA zwrot tylko za transport.
  2 points
 23. Miałam dziś ciekawą noc. Wieczorem na łóżko wpasował się Riki, a potem jeszcze bardzo niezadowolony z tego powodu Majki. Trochę powarczał i łaskawie zszedł. Okazało się, że znalazł sobie miejsce pod łóżkiem i tam spał. Obudziłam się w nocy i wtedy chłopaki spokojnie zmienili miejsca -Riki ułożył się w posłaniu a Majki do rana spał ze mną. Rano cała trójca zgodnie wymaszerowała na siusiu, wróciła i dalej śpi (oczywiście każde w innym miejscu). A środa coraz bliżej...
  2 points
 24. Ważne https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,30198391,seria-groznych-zatruc-psow-w-warszawie-powodem-moze-byc-woda.html#do_w=60&do_v=980&do_st=RS&do_sid=1016&do_a=1016&s=BoxNewsImg6&do_upid=980_ti&do_utid=30198391&do_uvid=1694953221822
  2 points
 25. Tak urosłam 🙂- Hebe vel Nelcia, jeden z tych ostatnich szczeniaków z okolic Biłgoraja. Na stałe zamieszkała we Wrocławiu.
  2 points
 26. Dimie szykuje się bardzo świadomy domek, mam nadzieję, ze wizyta to będzie tylko formalność.
  2 points
 27. Teraz już wyczyścił swoją miskę. A łóżko to teraz najczęściej odwiedzane miejsce, choć potrafi spać również pod nim. A kiedy ma być burza - cała trójka zgodnie ładuje się właśnie pod łóżko i zgodnie, w całkowitej ciszy tam siedzi. Wierzyć się nie chce, że jest to możliwe.
  2 points
×
×
 • Create New...