Jump to content
Dogomania

Maleństwa ze schronu błagają o ratunek...


ewu

Recommended Posts

Kolejny 25-cio kilowy pies ma parwo.Walczymy, boję się ,że nie starczy surowicy. Muszę mieć zapas na Święta

Sasza szczeniaczek z parwo umarła dzisiaj rano, tyle było starań , walki. Wszystko na nic :(

 Już nie mam siły tego  dźwigać, nie mam :(

Święta nie cieszą , tylko przerażają, co będzie jak któryś zachoruje...

Strasznie się boję:(

Link to comment
Share on other sites

W piątek Basia przysłała mi zdjęcie nowego więźnia :( W natłoku prac świątecznych zapomniałam wkleić. 

Przepraszam Basiu  243266741_gifniewinny.gif.9c831029c35b70541dc4959eb0d07467.gif

746519795_Wschronie.thumb.jpg.fb506c4d1ceee7a864a473511f34046f.jpg

Micha pełna wielkogabarytowej karmy, jak dla jakiegoś wielkopsa, a plastikowe legowisko puste, zimne  :(  Biedaczku, jak tu żyć?????

Link to comment
Share on other sites

Jakie krzywe łapki ma biedaczek :( 

Macie rację: jak tu życzyć wesołych świąt? ;( I jeszcze biedne karpie i świnki masowo zarzynane na świąteczne szynki.. w zeszłym tygodniu miałam kilka podróży po Polsce i liczba transportów śmierci ze świniami była przerażająca :( 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, agat21 napisał:

Jakie krzywe łapki ma biedaczek :( 

Macie rację: jak tu życzyć wesołych świąt? ;( I jeszcze biedne karpie i świnki masowo zarzynane na świąteczne szynki.. w zeszłym tygodniu miałam kilka podróży po Polsce i liczba transportów śmierci ze świniami była przerażająca :( 

Przestawienie się całej populacji ludzkiej na weganizm jest nierealne, a gdyby nawet udało się to zrealizować, oznaczałoby to całkowitą redukcję zwierząt hodowanych na mięso. Wbrew pozorom jest tego dość dużo. To byłoby też niedobre. Najlepszym wyjściem byłaby radykalna podwyżka cen mięsa i jego przetworów, co spowodowałoby spadek zapotrzebowania na mięso,  likwidacja molochów hodowlanych, eliminacja morderców z rzeźni i całkowity zakaz transportu żywych zwierząt, bardzo wysokie kary za naruszenie ustawy o ochronie zwierząt i przede wszystkim edukacje młodzieży, edukacja, edukacja...Ale to wszystko to mrzonki :(

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, elik napisał:

Przestawienie się całej populacji ludzkiej na weganizm jest nierealne, a gdyby nawet udało się to zrealizować, oznaczałoby to całkowitą redukcję zwierząt hodowanych na mięso. Wbrew pozorom jest tego dość dużo. To byłoby też niedobre. Najlepszym wyjściem byłaby radykalna podwyżka cen mięsa i jego przetworów, co spowodowałoby spadek zapotrzebowania na mięso,  likwidacja molochów hodowlanych, eliminacja morderców z rzeźni i całkowity zakaz transportu żywych zwierząt, bardzo wysokie kary za naruszenie ustawy o ochronie zwierząt i przede wszystkim edukacje młodzieży, edukacja, edukacja...Ale to wszystko to mrzonki :(

Prócz tego chodzi jeszcze o uczciwość względem ludzi spożywających mięso i spadek masowości chowu zwierząt na mięso, "pędzonych" np. hormonami.

A później moi uczniowie w wieku lat 9 są estrogenowo otyli i mają "piersi", a uczennice zaczynają miesiączkować w wieku 7 lat :(((

Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, Dusia-Duszka napisał:

Prócz tego chodzi jeszcze o uczciwość względem ludzi spożywających mięso i spadek masowości chowu zwierząt na mięso, "pędzonych" np. hormonami.

A później moi uczniowie w wieku lat 9 są estrogenowo otyli i mają "piersi", a uczennice zaczynają miesiączkować w wieku 7 lat :(((

Dokładnie tak. Zmniejszone zapotrzebowanie na mięso i jego przetwory spowodowane radykalną podwyżką cen tychże, spowodowałoby spadek masowości chowu.

EDIT

Późna pora spowodowała brak samokontroli.  Na szczęście połapałam się w porę i poprawiłam  :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję,że jesteście.

Niestety jeden z psiaków z parwo -Borys zmarł w Wigilię.

Skonał na rękach Kasi:(

Była leczony, dostał surowicę,   natychmiastową pomoc ale choroba była silniejsza.

Bleki ten , który pierwszy zachorował zdrowieje. Wczoraj byłam u niego w schronisku żeby mu podać surowicę, antybiotyki i kroplówkę.

Siedziałam z nim długo. Karmiłam covalescentem. Na szczęście je i pije Potwornie wychudł , to skóra i kości.

Bleki to chodząca dobroć.  Wielki, czarny. wzbudzający respekt  a z charakteru ocean łagodności i pokory.

Borys jego towarzysz niedoli przegrał:( Święta były dla nas bardzo smutne. Nie mogę się pogodzić ze śmiercią Saszy i Borysa.

Czemu to paskudne parwo tak bezlitośnie zabija.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...