Jump to content
Dogomania

Dusia-Duszka

Members
 • Content Count

  2,441
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Dusia-Duszka

 1. Ja nie mieszam w jednym posiłku. Micha jest albo z mokrym albo z suchym - stosujemy na wyjazdach. Ale w ciągu dnia różnie, bo smaczki-trenerki są suche lub półwilgotne.
 2. Przerzucam treść z innego wątku, gdzie odpowiadałam. W przypadku mojej psicy, karmionej raz dziennie jedzeniem gotowanym lub karmą mokrą + smaczki, sprawdza się wyznacznik, że wszystko co dziennie dostaje do zjedzenia zamyka się wagowo w 3% jej prawidłowej masy ciała. Prawidłowa waga Dusi-Duszki to ~7,2 kg. Całodzienne jedzenie zamyka się minimalnie powyżej 200 gram. I w tym jest WSZYSTKO = posiłek główny + wszelkie smaczki. Jeśli w ciągu dnia czegoś się uczymy i zejdzie nam dużo smaczków, to kolacja jest pomniejszona. Dusieńka od 4 lat trzyma wagę. Zimą, kiedy mniej czasu spędzamy na dworzu, do 7,5 kg. Latem 7,2 kg. W maju minie 5 lat, jak maleńka jest z nami. Kiedy ją wzieliśmy była zachudzona. Ważyła niecałe 6 kg. Pół roku stopniowo dochodziła do wagi prawidłowej. Wagę prawidłową dla niej określił mi wet. Zasada w posiłku 1/3 mięso, 1/3 węglowodany typu ryż, makaron, kasza, 1/3 warzywa.
 3. Ważne jest, czy pies ma regularne, aktywne spacery na smyczy poza teren ogrodu??? Takie wyprawy po wrażenia węchowe i polegające na kontakcie z przewodnikiem: słowa, gesty, wykonywanie poleceń - budowanie więzi, porozumienia, poczucia bezpieczeństwa. Spacery pozwalające na znakowanie i kontrolę terenu poza własnym podwórkiem. Nie takie, że pies ma smycz, a człowiek ma smartfon. Nie piszesz, czy coś robicie razem? Nauka czegoś, bieganie, aportowanie, wspólna zabawa zabawkami?
 4. Ale będą mieli człowieki teatrzyk dwojga aktorek! :))) Niech się tylko dziewczyny bliżej poznają. Ojjjj, będzie wesoło.
 5. Ostrzyknięcie sterydem zdejmie ból i obrzęk, wygasi stan zapalny ale nie zlikwiduje przyczyny jego powstawania. Po ustąpieniu działania sterydu kulawizna może powrócić. Może też być gorsza, bo pies nie czując bólu nie będzie ograniczał obciążania łapy. Podawanie sterydu jest uzasadnione, kiedy znana jest przyczyna bólu. I np.: ustąpienie obrzęku uwolniłoby ścięgna pozwalając na rozruszanie stawu - rehabilitację. Stawiałabym na weterynarza ortopedę.
 6. Należy do tej "rasy" pocieszek, na które spojrzenie rano po przebudzeniu, natychmiast poprawia humor :)))))
 7. Piesiunie na zdjęciu są wyraźnie, niezdrowo podtuczone. Dla ich zdrowia to bardzo niebezpieczne - trzustka, wątroba, stawy, układ krążenia są nadmiernie obciążone. W przypadku mojej psicy, karmionej raz dziennie jedzeniem gotowanym lub karmą mokrą + smaczki, sprawdza się wyznacznik, że wszystko co dziennie dostaje do zjedzenia zamyka się wagowo w 3% jej prawidłowej masy ciała. Prawidłowa waga Dusi-Duszki to ~7,2 kg. Całodzienne jedzenie zamyka się minimalnie powyżej 200 gram. I w tym jest WSZYSTKO = posiłek główny + wszelkie smaczki. Jeśli w ciągu dnia czegoś się uczymy i zejdzie nam dużo smaczków, to kolacja jest pomniejszona. Dusieńka od 4 lat trzyma wagę. Zimą, kiedy mniej czasu spędzamy na dworzu, do 7,5 kg. Latem 7,2 kg. W maju minie 5 lat, jak maleńka jest z nami. Kiedy ją wzieliśmy była zachudzona. Ważyła niecałe 6 kg. Pół roku stopniowo dochodziła do wagi prawidłowej.
 8. Czy nie pije więcej niż zwykle? Takie zaburzenia po cieczce mogą wskazywać na ropomacicze - stan zagrażający życiu.
 9. U nas sylwek miejski bez huku :))) Będą pokazy świetlne z zastosowaniem dronów. Ale na osiedlach pewnie będą rąbać :(
 10. Rumen tabs dawałam swojej suczce, kiedy interesowała się odchodami innych zwierzaków na spacerach. Dobrze uzupełnia florę bakteryjną jelit. A to wspiera produkcję wit. B12 w jelicie grubym. Warto stosować minimum 3 m-ce. Później można przejść na gryzaki naturalne z nieczyszczonych, suszonych żwaczy, tzw. ciemne. Takie psie "smrodki-pychotki".
 11. To dopiero dwa tygodnie od operacji i zatamowania krwotoku. Wychodzenie z anemii trwa nawet do 6 m-cy. Sunia ma "słabą" krew frakcji erytrocytów. Słaby transport tlenu. Psinka ma prawo czuć duszność, osłabienie, męczliwość, senność. Może przydałoby się podawanie preparatu z wit. C przed posiłkami. Podnosi przyswajanie żelaza. Powodzenia. Istotka zmarłaby w tym lesie, gdyby nie Ty. ps. Korzystnie jest dodawać surową, siekaną nać pietruszki do karmy mokrej.
 12. Zastosowałaś już jakieś metody korygowania zachowań maleństwa?
 13. Zulka... taki psiaczek-cudaczek [*] Dobrze, że Was miała.
 14. Bardzo współczuję. Zupełnie inny wymiar mają teraz Wasze przepiękne zdjęcia ze wspólnego wędrowania...
 15. Woow! Wspaniale czytać relacje z pierwszej ręki :))) Witaj Tadeusz&Bork Pan Starszy u Ciebie wyraźnie odmłodniał. Widać, że jest radosny i wyluzowany. Ma bezpieczny dom i swojego człowieka.
 16. Pokerku jest tam na fb. Wstawiła osoba Danuta Kubiak w poście z 29 listopada.
×
×
 • Create New...