Jump to content
Dogomania

Dusia-Duszka

Members
 • Content Count

  2,439
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Dusia-Duszka last won the day on March 28 2019

Dusia-Duszka had the most liked content!

About Dusia-Duszka

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

3,587 profile views
 1. Ja nie mieszam w jednym posiłku. Micha jest albo z mokrym albo z suchym - stosujemy na wyjazdach. Ale w ciągu dnia różnie, bo smaczki-trenerki są suche lub półwilgotne.
 2. Przerzucam treść z innego wątku, gdzie odpowiadałam. W przypadku mojej psicy, karmionej raz dziennie jedzeniem gotowanym lub karmą mokrą + smaczki, sprawdza się wyznacznik, że wszystko co dziennie dostaje do zjedzenia zamyka się wagowo w 3% jej prawidłowej masy ciała. Prawidłowa waga Dusi-Duszki to ~7,2 kg. Całodzienne jedzenie zamyka się minimalnie powyżej 200 gram. I w tym jest WSZYSTKO = posiłek główny + wszelkie smaczki. Jeśli w ciągu dnia czegoś się uczymy i zejdzie nam dużo smaczków, to kolacja jest pomniejszona. Dusieńka od 4 lat trzyma wagę. Zimą, kiedy mniej czasu spędzamy na dworzu, do 7,5 kg. Latem 7,2 kg. W maju minie 5 lat, jak maleńka jest z nami. Kiedy ją wzieliśmy była zachudzona. Ważyła niecałe 6 kg. Pół roku stopniowo dochodziła do wagi prawidłowej. Wagę prawidłową dla niej określił mi wet. Zasada w posiłku 1/3 mięso, 1/3 węglowodany typu ryż, makaron, kasza, 1/3 warzywa.
 3. Ważne jest, czy pies ma regularne, aktywne spacery na smyczy poza teren ogrodu??? Takie wyprawy po wrażenia węchowe i polegające na kontakcie z przewodnikiem: słowa, gesty, wykonywanie poleceń - budowanie więzi, porozumienia, poczucia bezpieczeństwa. Spacery pozwalające na znakowanie i kontrolę terenu poza własnym podwórkiem. Nie takie, że pies ma smycz, a człowiek ma smartfon. Nie piszesz, czy coś robicie razem? Nauka czegoś, bieganie, aportowanie, wspólna zabawa zabawkami?
 4. Ale będą mieli człowieki teatrzyk dwojga aktorek! :))) Niech się tylko dziewczyny bliżej poznają. Ojjjj, będzie wesoło.
 5. Ostrzyknięcie sterydem zdejmie ból i obrzęk, wygasi stan zapalny ale nie zlikwiduje przyczyny jego powstawania. Po ustąpieniu działania sterydu kulawizna może powrócić. Może też być gorsza, bo pies nie czując bólu nie będzie ograniczał obciążania łapy. Podawanie sterydu jest uzasadnione, kiedy znana jest przyczyna bólu. I np.: ustąpienie obrzęku uwolniłoby ścięgna pozwalając na rozruszanie stawu - rehabilitację. Stawiałabym na weterynarza ortopedę.
 6. Należy do tej "rasy" pocieszek, na które spojrzenie rano po przebudzeniu, natychmiast poprawia humor :)))))
 7. Piesiunie na zdjęciu są wyraźnie, niezdrowo podtuczone. Dla ich zdrowia to bardzo niebezpieczne - trzustka, wątroba, stawy, układ krążenia są nadmiernie obciążone. W przypadku mojej psicy, karmionej raz dziennie jedzeniem gotowanym lub karmą mokrą + smaczki, sprawdza się wyznacznik, że wszystko co dziennie dostaje do zjedzenia zamyka się wagowo w 3% jej prawidłowej masy ciała. Prawidłowa waga Dusi-Duszki to ~7,2 kg. Całodzienne jedzenie zamyka się minimalnie powyżej 200 gram. I w tym jest WSZYSTKO = posiłek główny + wszelkie smaczki. Jeśli w ciągu dnia czegoś się uczymy i zejdzie nam dużo smaczków, to kolacja jest pomniejszona. Dusieńka od 4 lat trzyma wagę. Zimą, kiedy mniej czasu spędzamy na dworzu, do 7,5 kg. Latem 7,2 kg. W maju minie 5 lat, jak maleńka jest z nami. Kiedy ją wzieliśmy była zachudzona. Ważyła niecałe 6 kg. Pół roku stopniowo dochodziła do wagi prawidłowej.
 8. Czy nie pije więcej niż zwykle? Takie zaburzenia po cieczce mogą wskazywać na ropomacicze - stan zagrażający życiu.
 9. U nas sylwek miejski bez huku :))) Będą pokazy świetlne z zastosowaniem dronów. Ale na osiedlach pewnie będą rąbać :(
 10. Rumen tabs dawałam swojej suczce, kiedy interesowała się odchodami innych zwierzaków na spacerach. Dobrze uzupełnia florę bakteryjną jelit. A to wspiera produkcję wit. B12 w jelicie grubym. Warto stosować minimum 3 m-ce. Później można przejść na gryzaki naturalne z nieczyszczonych, suszonych żwaczy, tzw. ciemne. Takie psie "smrodki-pychotki".
×
×
 • Create New...