Jump to content
Dogomania

Dusia-Duszka

Members
 • Posts

  2889
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Dusia-Duszka last won the day on March 28 2019

Dusia-Duszka had the most liked content!

Recent Profile Visitors

4757 profile views

Dusia-Duszka's Achievements

Enthusiast

Enthusiast (6/14)

 • Conversation Starter Rare
 • Dedicated Rare
 • Very Popular Rare
 • Reacting Well Rare
 • First Post Rare

Recent Badges

1.2k

Reputation

 1. Koniecznie konsultacja u drugiego weterynarza. Jeśli operacja okaże się konieczna dopytaj o narkozę wziewną. Mniej obciąża organizm.
 2. Mam słabość do szorstki uparciuchów terirkowych - dziękuję za działania.
 3. Co do konstrukcji pasów do noszenia psiaczka z bezwładem tyłu zupełnie się nie znam. Nie wiem, jak i co uciskać może. Ale miałam w rodzinie staruszka jamnika z tym problemem i słabym serduszkiem. Opiekunka dostosowała mu idealnie szeroki szal wycinając otwory na tylne i przednie łapki, tak jak w psich ubrankach zapinanych na grzbiecie. Z wolnych końców szala wyprofilowała uchwyty. Dla Wentyla było to rozwiązanie transportowe na stałe. Tutaj może przyda się jako tymczasowe?
 4. Moja 16-letnia przyjaciółka Kiciula... Staruszeczka miała coroczne badanie krwi... Też jest w świetnej kondycji. Nerki się nie odzywają :)
 5. Wszystko dobrze, nic się nie odnawia. Słodka, kochana wariatka jestem jak zawsze.
 6. I nadal uwielbiam stróżować i się pogapić na świat...
 7. Pamiętacie mnie jeszcze? Pozdrawiam z pól...
 8. Jaaga, nie neguję żadnych działań :) Napisałam informacyjnie, bo były pytania o to schorzenie. I rzeczywiście ludzie, poza dogo świrami :))), chcą mieć stworka bezproblemowego. Rzadko się trafia pełna akceptacja istotki taką, jaka jest.
 9. Odnośnie "wiśniowego oka" Złotki. Duśka ma tę przypadłość. Ma zaburzoną mechanikę trzeciej powieki oka lewego - po prostu powieka jest luźniejsza i utrudnia to samooczyszczanie oka, np. z włosa, który wpadnie. Wtedy wystarczy, że Duśka potrze łapą i już gruczoł się wysuwa. Sama robię jej repozycję. Później 3 dni z kroplami. Jak to wykonywać pokazała mi nasza wet okulistka. Odradzała operację jeśli jest to incydentalne. Przy częstym wypadaniu miała być wykonana operacja wszycia kieszonkowego tego gruczołu. Wycięcie to ostateczność. Poczytałam o budowie psiego oka i "naprawiamy" oczko jeśli się zdarzy. Ostatnio nie było od jakiś 2 lat. Ważne, by repozycję wykonać szybko po zdarzeniu, zanim gruczoł obrzęknie, bo później jest to trudniejsze ale wykonalne. Jak tylko znajdę wstawię tu bardzo dobry artykuł wet dotyczący "cherry eye".
×
×
 • Create New...