Jump to content
Dogomania

Maleństwa ze schronu błagają o ratunek...


ewu

Recommended Posts

Hej hej 

Teraz dopiero zauważyłam, że @Figunia pisała z pytaniem o Zuzię. U nas wszystko w porządku :) zdrowie różnie.. Zimno się zrobiło, mieszkanie już nie jest wietrzone 24 na dobe ale na bieżąco sprzątam codziennie, kupiłam szereg specyfików, które mają mi ułatwić życie (super szczotki dla pieska, super płyny do kanap, super plyn do piesia i takie tam..)

W dalszym ciągu oczywiście muszę uważać żeby po glaskania myć ręce itp itd 

Piesek ma zakaz wskakiwania do łóżka, na kanapę ogólnie też jest zakaz ale czesem nie możemy się powstrzymać i tulimy się na kanapie ;) 

No i ten... Jakoś daje rade. Lekarstwa poszły w ruch niestety. Może na wiosne/lato jak będą okna otwarte w ciągu dnia i nocy to będzie mi się lepiej funkcjonowało. Bo czasem wstaje rano i czuję się jakbym oddychala tylko w połowie ;) 

 

A sama Zuzia to jak każdy piesek, musi dostarczyć właścicielom zawału serca od czasu do czasu (znikajace 2 całe wielkie drożdżowki ze stołu, eksplozja kubla w kuchni. A jak się ostatnio okazało tampon też może być smaczny............... Bez komentarza :P

 

Szczekanie już lepiej, o niebo lepiej. Wszystko super ogólnie :) 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Weroniko i Filipie, dziekuje ze dobre wiesci. Poza tymi o zdrowiu, bo moglyby byc z tym lepiej... zycze tego :)

Wierze, ze Zuzia jest szczesliwa i kochana,  a ze jest madra, to stanie na glowie ( jak widac, robi juz przymiarki...), byscie pokochali ja jeszcze bardziej. 

Ciesze sie, ze mimo wszystko przytulacie sie, bo to sunia strasznie "przytulaskowa" jest.

Pozdrawiam serdecznie i zycze pokonania alergii. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

39 minut temu, Poker napisał:

ewu, z okazji imienin wszystkiego naj, naj ....

1613471939_bukiet_rozowych_roz_wwazonie.gif.4aec0d18ef6bd7875d4c78f7f8243c6a.gif

..

 

 

 

19 minut temu, elik napisał:

No przecież dzisiaj mamy 4 grudnia, a więc Barbary.

Basiu z okazji imienin wszystkiego co najlepsze, zdrowia, szczęście, spełnienia marzeń i tylko życzliwych ludzi wokół siebie oraz tylko udanych akcji pomocowych

 

urodziny1.jpg.971e4c2b137d9801f2a46a0f2f4c30b0.jpg

 

Wysłałam Basi smsa z życzeniami, ale tutaj też się dołączę do życzeń.

Wszystkiego najlepszego Basiu!!!

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, elik napisał:

No przecież dzisiaj mamy 4 grudnia, a więc Barbary.

Basiu z okazji imienin wszystkiego co najlepsze, zdrowia, szczęście, spełnienia marzeń i tylko życzliwych ludzi wokół siebie oraz tylko udanych akcji pomocowych

 

urodziny1.jpg.971e4c2b137d9801f2a46a0f2f4c30b0.jpg

 

Dziękuję:):):):)

Link to comment
Share on other sites

Basiu...oby takich trudnych dni, jak masz teraz, bylo jak najmniej. A pomocnych, empatycznych ludzi coraz wiecej.

Ale przede wszystkim zdrowia Ci zycze, tego fizycznego i psychicznego tez...

Wciaz walczysz, zyjesz chyba tylko tym jednym - by pomagac psom, ratowac je.

Chcialabym by nadszedl czas, gdy na naszej planecie zacznie przewazac Dobro, bo wtedy takim Ludziom jak Ty, bedzie latwiej zyc.

Dzis masz Imieniny, ale pewnie nawet na chwile nie cieszysz sie i nie swietujesz, bo Twoje mysli sa tam...w schronisku, przy psach ktore szukaja domu albo go wlasnie traca. 

Przytulam Cie i zycze jednego, by ludziom odmienily sie serca i wszelkie zwierzeta przestaly cierpiec. Sobie tez tego zycze , zawsze, kazdego dnia. Niech sie wreszcie spelni!!!

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Poker napisał:

Ktoś na przygarnę psa pytał o labkowatego.

Dlaczego oddają go ?

Mam już chętny dom a właściwie to trzy domy.

W piątek wieziemy go do Niepołomic.

A oddaje go Pan , który mnie załamał i cieszę się ,że nie muszę Labiego odbierać  tylko sam  już go  nie chce.

Wizyta u Pana wypadła znakomicie, dom idealny dla Labiego. Pan chodząca dobroć....Przyjciele zaangażowani w adopcję, no miodzio.

No cóż dawno tak się nie pomyliłyśmy:(

Pan wiedział,że Labi skacze jak się wita i ciągnie na spacerze.  Nie miał z tym na wizycie najmniejszego problemu. Dodam,że Pan ma 50 lat, wysportowany kawał faceta. Jest na emeryturze górniczej, dorabia 

Młody, silny psi dzieciak, wszystko do wypracowania.

Labi nie niszczy, zachowuje czystość, jest cichy, grzecznie śpi ile trzeba, nie budzi nikogo.Jest bardzo inteligentny, siada przed przejściem przez jezdnię i czeka, nie zniszczył nawet żadnej swojej zabawki.

Problem zaczął się na drugi dzień po adopcji bo weterynarz stwierdził ,że to nie jest czystej krwi labrador , tylko 80-90%.

No i tego Pan nie mógł przeżyć!!!! Zadzwonił ,że musi go zwrócić bo te kilkanaście procent innej krwi jest dla niego nie do przyjęcia...

Potem zadzwonił ,że nie może jednak oddać psa z tego powodu bo wyjdzie na złego człowieka.

Powiedziałam ,że ma go oddać bo pies ma być kochany a nie trzymać go dla własnego wizerunku. Jednak Pan zmienił zdanie i Labi miał zostać. Strasznie się martwiłam :(

Pan codziennie dzwonił z pretensjami: co zawinił Labi. Otóż Labi zjadł szynkę ze stołu ( kilka plasterków), ciągnie na spacerze, skacze jak się wita i przegryzł smycz jak go przywiązał pod cukiernią( !!!!). ... Dobrze ,że nie uciekł.

Można  pouczać, pisać w umowach...szkoda gadać:( Labi jest od 22 listopada i już 1 -go grudnia Pan zadzwonił,że go nie chce.

Cieszę się bo umierałam o tego psiaka. A miało być tak pięknie...

Zabieram Labiego ale Pan stwierdził żeby Państwo , którzy go chcą adoptować odkupili od niego karmę, którą kupił Labiemu i jeszcze jest  jej sporo. Ręce mi opadły

Nie wiem jak wejść ludziom do głowy, jak rozpoznać falsz.  Najpierw oburzenie na cały zły świat, na ludzi nierozumiejących zwierząt na hodowle psów, handel żywymi istotami a potem czepianie się psiaka bo nie jest w pełni rasowy. Co by Labi nie zrobił byłoby złe, nawet gdyby parzył kawę byłaby niedobra.

Nie jest idealny , no cóż:(

 

 

Link to comment
Share on other sites

30 minut temu, Figunia napisał:

Basiu...oby takich trudnych dni, jak masz teraz, bylo jak najmniej. A pomocnych, empatycznych ludzi coraz wiecej.

Ale przede wszystkim zdrowia Ci zycze, tego fizycznego i psychicznego tez...

Wciaz walczysz, zyjesz chyba tylko tym jednym - by pomagac psom, ratowac je.

Chcialabym by nadszedl czas, gdy na naszej planecie zacznie przewazac Dobro, bo wtedy takim Ludziom jak Ty, bedzie latwiej zyc.

Dzis masz Imieniny, ale pewnie nawet na chwile nie cieszysz sie i nie swietujesz, bo Twoje mysli sa tam...w schronisku, przy psach ktore szukaja domu albo go wlasnie traca. 

Przytulam Cie i zycze jednego, by ludziom odmienily sie serca i wszelkie zwierzeta przestaly cierpiec. Sobie tez tego zycze , zawsze, kazdego dnia. Niech sie wreszcie spelni!!!

 

Dziękuję Aniu:):):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...