Jump to content
Dogomania

dwbem

Members
 • Content count

  1497
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About dwbem

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 11/02/1940

Converted

 • Location
  Warszawa
 • Interests
  Psy, książki i inne
 • Occupation
  Bankowiec informatyk obecnie emerytka
 1. Może Sky i Maja tęsknią za sobą bo cały czas były razem, szkoda że nie mogły być wzięte razem. A ta wredna baba od Nutki powinna zostać ukarana za takie postępowanie, to bydlę a nie człowiek. Szkoda, że nie mogę jej wziąć, mam już parę pinczerow średnich i staruszkę rottkę więc nie dam rady ale może ktoś się ulituje nad maluszkiem.
 2. No to będzie dobrze, Gajula jest dzielna.
 3. Może trochę rozmasuj. Moja średnia pinczerka kiedyś zeskoczyła z fotela i zakulała tak,że musiałam jąwynieść na rękach na siku ale po rozmasowaniu całej łapki szybko jej przeszło i następne wyjście bylo już na własnych łapach.
 4. dwbem

  Czym karmić staruszkę :)

  Teraz można kupić wołowinę mieloną dla psów, jest tania, do tego ryż, gotowana marchewka. Jeżeli lubi kiszonki to możesz jej dawać, miałam sukę, ktora uwielbiała kiszone ogórki i kapustę. A puszki to lepsze są nie z Biedronki czy Pedigree tylko takiie, w których jest więcej niż w tych czyli więceju niż 4% odpadow mięsnych.
 5. dwbem

  Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda

  Piękna zima choć ja za nią nie przepadam ale to ze wzgledu na zdrowie. A oglądać lubię.
 6. dwbem

  Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda

  Miałam ONki 15 lat, rottki już 36 i niestety uważam, że rottki są i dużo inteligentniejsze i dużo łagodniejsze w stosunku do słabszych istot. Problemu z tyciem nigdy nie miałam. Poza tym ludzie chcą, żeby owczarki wyszkolone wykonywaly bezwzglednie wszystkie rozkazy, nawet te głupie. Jak każą zaatakować nawet własną rodzinę to pies ma wykonać a nie myśleć. To idiotyzm. Rottweiler myśli, wyczuwa i ocenia autentyczne zagrożenie ze strony przeciwnika i nie da się poszczuć bez potrzeby. Miualam psa z wyszkoleniem policyjnym POII i na wystawach robiłam z nim pokazówki - rozmawiałam z obcym człowiekiem, mówiłam mu "bierz" a pies patrzyl na mnie zdziwiony z pytaniem w oczach "a po co?" bo człowiek był spokojny. Ale gdyby ten człowiek pomyślał, żeby zrobić mi krzywdę nie musiałabym nic mówić a pies napewno by go powstrzymał, nie zagryzając od razu. A owczarek wykonałby rozkaz natychmiast tylko po co.
 7. dwbem

  Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda

  Miałam najpierw 15 lat ONki a potem i do teraz czyli ponad 36 lat rottki i nie powiedziałabym, że mają podobne charaktery. Zresztą zmieniliśmy rasę w czasie, kiedy zaczęto degenerować ONki i fizycznie i psychicznie, może te staroniemieckie zachowały prawidłowe nie tylko urodę ale i psychikę. Quincy jest śliczna i mam nadzieję, że również mądra bo owczarki nadal kochami cieszę się, że zachowały się te normalne. Niestety ze względu na mój wiek większe psy odpadają, mam jeszcze ostatnią rottkę, ktora ma już 13,5 roku co jest cudem bo dotychczas tylko jedna sunia dożyła mi 11 lat i 8 m-cy, pozostałeżyły maksymalnie 11 lat a niuektore i dużo krócej bo zabijał je rak. A ta tylko starczo chudnie, ma zanik mięśni i coraz słabiej chodzi ale jeszcze chodzi.
 8. Bo zdrowsza i lepiej przyswajalna ale jak inbaczej nie można to i sucha dobra, lepiej bezzbożowa. A dlaczego nie kasze? Bo psy to mięsożercy a nie kury i kaszą może napchają sobie żołądek ale niczego z niej nie trawią i nie przyswajają. Jeżeli już to lepiej dawac sparzone wrzątkiem płatki błyskawiczne ale z miesem a nie same. To, że na wsi karmią psy gorzej od świń to nie znaczy, że to jest dla nich dobre. \
 9. Rany, nastęrpne kretynki, ręce opadają jak się czyta takie głupoty.
 10. No własnie, podobno takie indywidua nazywają ludźmi, pewnie wyszli z kościoła i wyrzucili niepotrzebną zabawkę a że żywą to nieważne. Serce pęka jak się patrzy na te wszystkie biedy bo jak im wszystkim pomoc. Podłość ludzka nie ma granic.
 11. No własnie, podobno takie indywidua nazywają ludźmi, pewnie wyszli z kościoła i wyrzucili niepotrzebną zabawkę a że żywą to nieważne.
 12. Zgadzam się w stu procentach, niestety kościół robi wszystko, żeby do siebie zniechęcić myślących i dobrych naprawdę a nie na pokaz ludzi. Bo niestety większość zapomina nawet, jak brzmi 10 przykazań, t.zn. innym je przypominają ale sami ich nie stosują. przykro mi ale niestety twierdzę jak kiedyś Olga Lipińska, że do rozmowy z Bogiem nie potrzebuję obludnych posredników. Wybaczcie jeśli kogoś obraziłam, staram się nie uogólniac ale niestety jest to coraz trudniejsze.
 13. A co miały robić, coś jeść musiały ale czy im to wychodziło na dobre to wątpię. Moje pierwsze suki po kaszy miały ostre biegunki więc bardzo szybko ją odstawiłam z ich menu i całe życie karmię swoje psy mięsem z dodatkami róznymi ale nie z kaszą.
 14. Zgadzam się w stu procentach, niestety kościół robi wszystko, żeby do siebie zniechęcić myślących i dobrych naprawdę a nie na pokaz ludzi. Bo niestety większość zapomina nawet, jak brzmi 10 przykazań, t.zn. innym je przypominają ale sami ich nie stosują. przykro mi ale niestety twierdzę jak kiedyś Olga Lipińska, że do rozmowy z Bogiem nie potrzebuję obludnych posredników. Wybaczcie jeśli kogoś obraziłam, staram się nie uogólniac ale niestety jest to coraz trudniejsze.
 15. No to jeszcze wielu lat z wami życzę paszczakowi.
×