Jump to content
Dogomania

dwbem

Members
 • Content count

  1321
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About dwbem

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 11/02/1940

Converted

 • Location
  Warszawa
 • Interests
  Psy, książki i inne
 • Occupation
  Bankowiec informatyk obecnie emerytka
 1. dwbem

  Problem z psem

  Aha, to próbuj jak pies ciągnie zatrzymać się i jak pies zwolni to nagradzaj smakołykiem, podobnie nagradzaj jeśli pies zareaguje na przywołanie. Pies musi wiedzieć czego od niego oczekujesz.
 2. dwbem

  Żywienie szczeniaka

  Jak tak myślisz to pomyśl, ze rosnący szczeniak ma duże potrzeby - i jedzenia i empatii.
 3. dwbem

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  Na takie warunki czyli kompletny brak kontaktu z człowiekiem nie poleciłabym żadnego. Do pilnowania podwórka radzę założyć alarm. Pies to żywe stworzenie wymagające kontaktu, wychowywania szczególnie szczenię, trzymanie psa od małego poza domem nie wroży nic dobrego. Rasy stróżujące też wymagają kontaktu i wychowania, same z siebie nie będą normalne, zdziczeją i mogą byc niebezpieczne nawet dla niedoświadczonych domowników. wiem co mówię, mam rottweilery od 36 lat i znam inne stróżujące jak azjaty, kaukazy i niedoświadczonemu nie polecam. Moje rottweilery mam w bloku, w mieszkaniu ale mam doświadczenie, jestem kynologiem, potrafię socjalizować i szkolić i moje psy nigdy nie były zagrożeniem dla otoczenia mimo szkolenia policyjnego na obronne. A ty nie masz żadnego doświadczenia więc radzę zacząc od psa mniejszego, szczekliwego - działa jak dzwonek alarmu a mordować obcego od razu nie musi.
 4. Trzeba pójśc do swojego oddziału Związku tam wszystko wytłumaczą.
 5. dwbem

  Problem z psem

  A uczyłaś go chodzenia przy nodze? Poza tym jak całą niemal dobę siedzi w kojcu to chyba zrozumiałe, że potrzebuje się wybiegać, poruszać, ciesz się, że nie ucieka tylko biegnie przed toba. Poza tym co ci to przeszkadza, spacer jest po to, żeby pies się wybiegał i miał choc chwile radości. Ciekawa jestem, czy byłbyś szczęśliwy siedząc całe życie w jednym miejscu w domu.
 6. dwbem

  Potworny problem podczas burzy

  Adoptowałam psa, ktory panicznie bał się burzy, na początku to była koszmarna histeria. Po 5 latach, ponieważ w domu sa jeszcze dwie suki, ktore się nie boja pies się nieco uspokoił ale jak jest burza to po prostu chowa się w łazience na dywaniku i w ciemnosci przeczekuje ale juz nie usiłuje się wkopac w 10-cm szparę za pralką. Ale nie wolno psa pocieszać i uspokajac bo to działa odwrotnie, nasila leki.
 7. dwbem

  Żywienie szczeniaka

  Nigdy nie stosowałam metody z zabieraniem iski, szczególnie szczeniętom, jadły kiedy były głodne i ile chcialy i wszystkie były zdrowe, nie byly utuczone, pilnowałam tylko jedzenia wtedy, kiedy psów bylo wiecej w domu. A mam psy ponad 50 lat. Dlaczego tak wielu ludzi lubi dręczyć swoje psy i stosują wojskowy rygor carski myśląc, że robią to dla ich dobra. A nie myślą jakby się sami czuli będąc tak traktowani.
 8. dwbem

  jakie rasy psów lubią las?

  Właśnie, wszystkie lubią las ale lasy nie lubią psów biegających luzem.
 9. dwbem

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  Zgadzam się, jak do mnie przychodzili ludzie mowiąc, że chcą kupić szczeniaka (rottweilera) dla dziecka odsyłałam do sklepu z zabawkami po pluszowego. Pies to nie zabawka tylko żywe stworzenie a szczeniak w szczególnosci wymaga przemyślenia.
 10. Pinczery średnie, niemieckie to pierwotna rasa t.zw. szczurołapów stajennych, psy inteligentne i samodzielne. I to one stanowią wyjście do dobermanów w górę i miniatur w dół, wyglądają jak małe dobermany. Są ładne ale nie wiem dlaczego niemodne, może ze względu na charakter choć u mnie są słodkie i przytulaśne. Ale to, że niemodne to mnie nawet cieszy bo nie zostały zdegenerowane ani fizycznie ani psychicznie, dlatego kończąc z rottkami ze względu na mój wiek i siły oraz już brak samochodu przestawiłam się na średniaki bo to jeszcze psy - jak klepnę w pupę to nie zabiję a proponowano mi chihuahua, brr.
 11. dwbem

  Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda

  Może podziębiła sobie pęcherz w zimnej wodzie a w tym wieku to niestety możliwe. A mała rośnie pięknie.
 12. dwbem

  BOS - szczeniak - nieposłuszeństwo + agresja

  A czzy zdajesz sobie sprawę, że 10-mies. szczeniak to jeszcze psie niemal niemowlę? Nie mogę zrozumieć, że nieposłuszeństwonawet 10-latka ludzkiego tłumaczy się często - bo to jeszcze dziecko- a od masleńkiego szczeniaka ludzie żądają zachowan dorosłego i już wyszkolonego psa. Niestety to tak nie jest, szczeniak gryzie bo nie ma rąk i inaczej nie może chwytać, trzeba cierpliwie go tego oduczać. Szczeniak potrzebuje bliskości, zostal odebrany od matki i rodzeństwa. Jeżeli innych członkow rodziny wita radośnie a ciebie się boi to znaczy, że za dużo od niego wymagasz i to w sposób jakiego jeszcze nie rozumie. Mam nadzieję, że tutaj odezwie się również Sowa, ona też doskonale rozumie psy.
 13. Bo to pinczery średnie nie miniatury. Suczka waży mniej, pies większy to ok. 20 kg i jest szczupły aż sama się dziwię, że przy jego żarłoczności trzyma linię a ma już 10 lat. A ja mieszkam dosyć blisko lasku na Bemowie ale już dawno tam nie byłam bo staruszka już by tam nie doszła a nie chcę jej meczyć.
 14. dwbem

  Pustka, która boli

  Ja w takie upały nie otwieram balkonu, zasłaniam ciemnymi zasłonami a w domu włączam wiatrak, przed którym z rozkoszą leży moja ponad 13-letnia rottka. W tym układzie w domu mam ok. 5 stopni mniej niż na zewnątrz w cieniu.
 15. Moje pinczery ważą niestety też około 20 kg każde ale to jednak nie 35 kg rottki bo schudła na starość, wcześniej ważyła ponad 40. No i jeszcze nie muszę ich nosić nawet te 5 schodków na szczęście.
×