Jump to content
Dogomania

dwbem

Members
 • Content Count

  1,604
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About dwbem

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 11/02/1940

Converted

 • Location
  Warszawa
 • Interests
  Psy, książki i inne
 • Occupation
  Bankowiec informatyk obecnie emerytka

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. dwbem

  dieta typu barf. Co sądzicie ?

  Ja ją stosuję casłe życie, jeszcze zanim ktoś to odkrył i nazwał Barfem. Po prostu swoje psy karmię mięsem surowym, czasem gotowanym, z dodatkiem warzyw, płatków. Dostają też mleko, ser, jajka i od ponad 50 lat nie wiem co to alergie, dolegliwości żołądkowe i tym podobne a psy zadowolone, szczęśliwe i zdrowe.
 2. dwbem

  Spacery ze staruszkiem

  Moja blisko 14-letnia staruszka też już nie chce długo chodzić, jak chce wracać do domu to staje i patrzy na mnie wymownie, pytam wtedy "wracamy do domu?" a ona zawraca i tupta w stronę domu. A i tak dziwię się, że jeszcze chodzi bo ma starczy zanik mięśni i łapy jej się coraz bardziej plączą, czasem nawet w domu jej się rozjeżdżają i muszę jej pomagać wstać ale na szczęście rzadko bo gdzie mogą to są dywany, chodniki, maty. Ale nic ją nie boli, ma jeszcze apetyt więc wspomagam jak mogę i modlę się, żeby sama usnęła zanim przestanie chodzić bo mimo chudości to jednak jest to duża rottweilerka i na ręce jej nie dam rady wziąć bo sama też już jestem stara - 78 lat i nieduża.
 3. dwbem

  Sara - Szkocka Dama

  Fajna sunia.
 4. dwbem

  Marszczenie nosa przy powitaniu - agresja?

  A może ona tak się uśmiecha. Kiedyś miałam taką suczkę, która szczerzyla wszystkie zęby w szerokim uśmiechu, jak ktoś nie wiedział to też myślal, że to groźba. Bo skoro twoja marszczy nos a jednoczesnie pokazuje brzuszek to nie może być agresja.
 5. Biedna sunia, stałej nie mogę zadeklarować ale jednorazowo dam 20 zł. Proszę o konto.
 6. dwbem

  John Dog opinie

  Ja swoich psów nie karmię suchymi karmami ale moja znajoma chwali tę karmę więc spróbuj.
 7. dwbem

  Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda

  To tak samo jak moja staruszka - dużo śpi, mniej spaceruje ale jeszcze chodzi choć z trudem bostarczy zanik mięśni ale jeszcze ma apetyt i daje radę wchodzxić na kanapę a 31 maja kończy 14 lat co dla rottki jest rekordem.
 8. dwbem

  Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda

  Faktycznie ta kita jest niesamowita, piękna.
 9. dwbem

  Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda

  Psiaki super. A w Warszawie już wiosna, po śniegu ani śladu, w tej chwili jest plus 7 stopni.
 10. dwbem

  Szczeniaczek a kontakt z innymi psami

  A kto wydaje szczeniaka w wieku 5 tygodni. On powinien być przxy matce co najmniej do 7-8 tygodnia. I nie powinien się z niczym i nikim stykać do co najmniej 12 tygodnia po skończeniu szczepień.
 11. dwbem

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  Nie przesadzaj, mam rottki 37 lat, w mieście, w bloku i nigdy nikogo nie zaatakowały mimo, że szkolone na obronne. One doskonale odróżniają zagrożenie ze strony silniejszego, slabszych ignorują. i nie atakują a właśnie tylko ostrzegają postawą i ew. głębokim warczeniem. Ale oczywiście muszą być z człowiekiem i doskonale zsocjalizowane i wychowane.
 12. dwbem

  Krycia labradorki

  Ja kryłam suki w 11 i 13 dniu cieczki, to był najlepszy okres do krycia. Zaczęłaś za wcześnie i pies się zniechęcił. Miałam reproduktora, przyjechała suczka z kolei za późno i mój pies nawet nie próbował jej kryć a normalnie krył doskonale. Wysłałam ich do psa, który krył na komendę i krycie bylo puste więc moj wiedział co robi. Poczekaj jeszcze dzień, dwa i spróbuj ponownie.
 13. Dobrze, że możesz nosić psiaka, ja mam staruszkę z zanikiem mięśni ale na ręce jej nie wezmę, na razie chodzi choć też coraz częściej pklączą się jej tylne łapy i się rozjeżdżają ale to rottka, chuda ale duża i na ręce nie dam rady jej wziąć więc modlę się, żeby usnęła zanim przestanie chodzić bo poza starością jest zdrowa, nic ją nie boli i myśl o uśpieniu zdrowego psa bo nie dam rady nosić jest dla mnie przerażająca. Umierające w bólach na raka to co innego, skracanie cierpienia ale tylko starość to rozpacz. A sunia jest rekordzistką bo za 3,5 m-ca kończy 14 lat co dla tej rasy jest tym co u ludzi ponad 100 lat.
×