Jump to content
Dogomania

dwbem

Members
 • Content Count

  1,599
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About dwbem

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 11/02/1940

Converted

 • Location
  Warszawa
 • Interests
  Psy, książki i inne
 • Occupation
  Bankowiec informatyk obecnie emerytka

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Biedna sunia, stałej nie mogę zadeklarować ale jednorazowo dam 20 zł. Proszę o konto.
 2. dwbem

  John Dog opinie

  Ja swoich psów nie karmię suchymi karmami ale moja znajoma chwali tę karmę więc spróbuj.
 3. dwbem

  Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda

  To tak samo jak moja staruszka - dużo śpi, mniej spaceruje ale jeszcze chodzi choć z trudem bostarczy zanik mięśni ale jeszcze ma apetyt i daje radę wchodzxić na kanapę a 31 maja kończy 14 lat co dla rottki jest rekordem.
 4. dwbem

  Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda

  Faktycznie ta kita jest niesamowita, piękna.
 5. dwbem

  Quincy, Hiro i Masza - Norweska przygoda

  Psiaki super. A w Warszawie już wiosna, po śniegu ani śladu, w tej chwili jest plus 7 stopni.
 6. dwbem

  Szczeniaczek a kontakt z innymi psami

  A kto wydaje szczeniaka w wieku 5 tygodni. On powinien być przxy matce co najmniej do 7-8 tygodnia. I nie powinien się z niczym i nikim stykać do co najmniej 12 tygodnia po skończeniu szczepień.
 7. dwbem

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  Nie przesadzaj, mam rottki 37 lat, w mieście, w bloku i nigdy nikogo nie zaatakowały mimo, że szkolone na obronne. One doskonale odróżniają zagrożenie ze strony silniejszego, slabszych ignorują. i nie atakują a właśnie tylko ostrzegają postawą i ew. głębokim warczeniem. Ale oczywiście muszą być z człowiekiem i doskonale zsocjalizowane i wychowane.
 8. dwbem

  Krycia labradorki

  Ja kryłam suki w 11 i 13 dniu cieczki, to był najlepszy okres do krycia. Zaczęłaś za wcześnie i pies się zniechęcił. Miałam reproduktora, przyjechała suczka z kolei za późno i mój pies nawet nie próbował jej kryć a normalnie krył doskonale. Wysłałam ich do psa, który krył na komendę i krycie bylo puste więc moj wiedział co robi. Poczekaj jeszcze dzień, dwa i spróbuj ponownie.
 9. Dobrze, że możesz nosić psiaka, ja mam staruszkę z zanikiem mięśni ale na ręce jej nie wezmę, na razie chodzi choć też coraz częściej pklączą się jej tylne łapy i się rozjeżdżają ale to rottka, chuda ale duża i na ręce nie dam rady jej wziąć więc modlę się, żeby usnęła zanim przestanie chodzić bo poza starością jest zdrowa, nic ją nie boli i myśl o uśpieniu zdrowego psa bo nie dam rady nosić jest dla mnie przerażająca. Umierające w bólach na raka to co innego, skracanie cierpienia ale tylko starość to rozpacz. A sunia jest rekordzistką bo za 3,5 m-ca kończy 14 lat co dla tej rasy jest tym co u ludzi ponad 100 lat.
 10. dwbem

  Czy twój pies je "chińczyka"?

  Royal Canin faktycznie jest najgorszą karmą ale ta szwedzka też mi się nie podoba. Mało mięsa, dużo innych składników, poza tym wieprzowina jest dla psów niewskazana. Ja osobiście całe długie życie karmię swoje psy naturalnie czyli mięsem wołowym z dodatkami, poza tym moje jedzą drób - kurczaka lub indyka i od kilkudziesięciu lat nie wiem co to alergia. Alergie są z powodu karmienia tymi wszystkimi suchymi karmami nie mówiąc o tym, że psy chyba nie odczuwają przyjemności z jedzenia przez całe życie bobków sypanych im jak kurom ziarno bo tak jest najwygodniej. Karmy są drogie a mięso dla psów dużo tańsze i zdrowsze.
 11. dwbem

  Ciąże

  Właśnie, chyba nie czekasz aż szczeniaki się uduszą.
 12. dwbem

  Jaką rasę mam wybrać vol. 2

  Ja osobiście mimo, że akity z wyglądu mi się podobają nie zdecydowałabym się na posiadanie tego psa. A od kilkudziesięciu lat miałam ONki i rottweilery w mieszkaniu, w bloku a więc mając wokół siebie ludzi, dzieci i psy i nigdy nie miałam żadnych problemów z otoczeniem bo psy socjalizowalam, wychowywałam i szkoliłam na obronne ale kjak ja tomowiłam szkoliłam na "puść" bardziej niżna "bierz"bo zależało mi na tym, żeby zawsze móc zapanować nad moim psem nawet gdyby mu przyszło do głowy jakikolwiek atak. Ale mając nawet takie doswiadczenie nie ryzykowałabym akity bo nigdy nie byłabym pewna jego reakcji na otoczenie.
 13. Dziewczyny, nie rozumiem tej waszej wiary w te gramowe dawki karmy. Skoro suka nie tyje i jest głodna to widocznie dostaje za mało. Mam psy ponad 50 lat, nigdy im nie dawałam suchewj karmy w gramach i nie miałam psów otyłych. Suczka już pewnie chudnie starczo, mam taką dużą, która powinna ważyć ponad 40 kg a że ma prawie 14 lat to waży już poniżej 35 kg mimo, że je tyle ile chce. Ja osobiście suchymi nie karmię ale jeżeli już to nie wierzcie w te mikroskopijne dawki i w to co napisane o wspaniałej ich jakości. Skoro pies nie tyje i chodzi głodny to znaczy, że trzeba mu dać tyle ile potrzebuje.
 14. dwbem

  Tora & Lumpek i ich dwóch :D

  Mam podobny problem z blisko 14-letnią rottweilerką - żyje mi najdłużej z moich psów a mam je ponad 50 lat. Ma też zanik mięśni, jest chuda i ledwo chodzi, łapy jej się plączą, czasem potyka się na przednie. Ale o dziwo nic jej nie boli, jest zdrowa, potrafi jeszcze wsunąć się na kanapę a ja robię wszystko, żeby jak najdłużej dała radę chodzić bo co innego uśpienie umierającego w bólach na raka psa a co innego uśpienie zdrowego bo nie dam rady wziąć go na ręce. Ale od wielu miesięcy daję jej odżywkę dla seniorów Lupo cox Vital a ostatnio odkryłam odżywkę wspomagającą stare psy z zanikiem mięśni - to jest preparat z HMB dr Seidla - Dog Vital Forte. Chyba działa bo suka dzisiaj na spacerze dzielnie maszerowała przede mną i przeszła spory kawałek a wcześniej wychodziła tylko na załatwienie potrzeb i wracała do domu.
 15. dwbem

  Co tu się wyprawia?

  Zapytaj w hodowli Samotnia Christa. Doskonała, rzetelna, prowadzona z miłości do psów, nie ma masowej produkcji a wszystkie psy są do końca życia w domu, zadbane, kochane, nie są trzymane w klatkach a na kanapach.
×