Jump to content
Dogomania

dwbem

Members
 • Content Count

  1,745
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About dwbem

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 11/02/1940

Converted

 • Location
  Warszawa
 • Interests
  Psy, książki i inne
 • Occupation
  Bankowiec informatyk obecnie emerytka

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W Warszawie w nocy byla burza i deszcz, rano było znośnie bo tylko 23 stopnie ale tersz jest 28 i znowu duchota.
 2. dwbem

  Czy to możliwe?

  Sterylizować oczywiście skoro nie ma być hodowlana ale osobiście radzę pomęczyć się przynajmniej przez jedną choć lepiej dwie cieczki, to nie jest aż takie trudne a pozwoli suni w pelni się rozwinąć i dojrzeć. I sterylizację wykonuje się w połowie okresu między cieczkami czyli faktycznie 3 m-ce po cieczce ale nie pierwszej. Większość wetów tak robi bo to nie ich psy, im nie zależy na zdrowiu psa a to, że tak wczesna sterylizacja chroni sukę przed rakiem to legenda. Miałam suki niesterylizowane i żadna nie miała raka narządów rodnych czy listwy mlecznej, suki sterylizowane też nie ale były sterylizowane w późnym wieku a ostatnia dożyła mi 14 lat co na jej rasę jest rekordem.
 3. Rany, moja suczka jak czegoś chce to drze się tak, że mam ochotę ja udusić, podziwiam cierpliwość sąsiadów ale do głowy by mi nie przyszło, żeby ją oddać. Co za ludzie, po co takim jakikolwiek pies.
 4. Ja jestem sowa, późno chodzę spać i dosyć późno wstaję rano ale ja już jestem na emeryturze i jakoś nie mam problemow z tym co robić. Mam psy, one zajmują dużo czasu, poza tym są książki, czasem telewizja noi codzienna robota. Jakoś nie mam czasu się nudzić a na emeryturze jestem już 24 lata.
 5. dwbem

  Norcia, kochana sunia

  Będzie dobrze a te upały dokuczają wszystkim a szczególnie starszym. A ja 30 maja, dzień przed 14-tymi urodzinami pochowałam swoją najukochańszą rottkę Fabię. Na starość niestety nikt jeszcze nie wynalazł lekarstwa ale bardzo mi jej brakuje bo była niesamowita - nie tylko to, że zyła z moich psów najdłużej i bez bólu to miała charakter nie do podrobienia - kochała cały świat, zero agresji, nawet na agresję nie reagowała agresją. Była cudowna, kochana przez wszystkich.
 6. dwbem

  Psi psycholog z TVN-u :-/

  Niestety tak to jest ze szczeniakiem, przeżyłam to wielokrotnie. Sprobuj smarować nóżki mebli czymś odstraszającym, niesmacznym może to pomoże.
 7. dwbem

  Czy to możliwe?

  W tym wieku bez cieczki nie ma szans na ciążę. Wiem bobyłam hodowczynią. A sterylizacja po pierwszej cieczce wg mnie i mojego weta niewskazana, najlepiej po trzeciej a jeśli już koniecznie to po drugiej. Mam suki kilkadziesiątlat, byly i hodowlane więc niesterylizowane i jakoś dawaliśmy radę upilnować je w czasie cieczek więc te dwie cieczki powinnaś też dać radę, to tylko ok. dwóch tygodniu od 8 dnia cieczki do końca czyli 21 dnia. A pieska babci skoro mały to można jakoś izolować.
 8. dwbem

  Częste wymioty i biegunki

  Przecież nikt cię tu nie wyzywa i nie obraża tylko sdtara ci się udzielić dobrych rad skoro niby o nie prosisz. I nikt się nie wymadrza bo tu chyba nie ma weterynarzy więc nikt nie może ci na odległość udzielić rad medycznych. Tu są miłośnicy psow, ktorzy chętnie udzielą rad ale takich jakie mogą czyli jak wychować, jak karmić itp ale nie jak leczyć., Od tego są weterynarze. A to raczej twoje wypowiedzi są obraźliwe i lekceważące.
 9. Ale jak zawsze pięknie.
 10. Życzę udanej operacji i szybkiego powrotu do zdrowia.
 11. Fajne stadko, też mam trzy ale już nie daję rady wychodzić ze wszystkimi naraz choć kiedyś potrafiłam prowadzić dwa rottweilery w jednej ręce ale latka lecą i wolę nie ryzykować choć rottka staruszka a para średnich pinczerów mimo wieku nadal silne i nieobliczalne.
 12. Mała jest śliczna, powinna znaleźć szybko dom. Na razie nie mogę wspomóc bo pomagam już kilku psom, sama jestem samotną emerytką z trzema psami w tym jedna starowinka, ktorej już bliżej jak dalej do śmierci, ma zanik mięśni, przestaje chodzić a jest duża choć chuda.
 13. Jam mam rottweilery ponad 37 lat, wszystkie potrafiły się bawic z miniaturowymi pieskami i nigdy nie zrobiły im krzywdy, były bardzo delikatne i uwazne. Nawet jak mojemu psu uwiesił się na faflu spory szczeniak bulteriera też mu nic nie zrobił choć chyba go zabolało. Ale tak je wychowywałam od szczeniaka, że co małe to nie rusz.
 14. Nie lubię flexi, nie uczy psa chodzenia na luźnej smyczy, trudno nią operować w razie niespodziewanej sytuacji. Miałam ją krótko, tylko dla szczeniaka, zanim nauczyłam go wracać na wołanie a chciałam, żeby miał więcej swobody ruchu.
×