Jump to content
Dogomania

dwbem

Members
 • Content Count

  2,176
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

622 Excellent

1 Follower

About dwbem

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 11/02/1940

Converted

 • Location
  Warszawa
 • Interests
  Psy, książki i inne
 • Occupation
  Bankowiec informatyk obecnie emerytka

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Szczeniak w tym wieku powinien dostawać dawkę dzienną podzieloną na trzy porcje. Nigdy nie daje się jedzenia prosto z lodówki, powinno postać na zewnątrz co najmniej kilka godzin albo zostać ugotowane.
 2. Wg mnie pozwalać, pies potrzebuje towarzystwa i zabawy, zwłaszcza taki młody ale próbuj jednak nawiązać z nim bliższy kontakt też przez zabawę.
 3. Zgadzam się z bou, pies to nie alarm do pilnowania tylko żywe stworzenie potrzebujące bliskości czlowieka, szczególnie tak mały szczeniak.
 4. Gajulce i otoczenie nie przeszkadza, zawsze śliczna. A ja dla mojej nieżyjącej już rottki też kupiłam wiatrak, stał na podłodze a ona się tylko przed nim obracała jak były upały.
 5. Suche karmy te niby lepsze są dużo droższe niż karma mokra zwłaszcza dla tak małego psa. Ja casłe życie karmię swoje psy naturalnie mięsem z dodatkami a bywało, że były to cztery rottweilery, milionerami nie bylismy a psy głodne nie chodziły. A suchą to kazały nam sobie jeść, jadły tylko z musu na wyjazdach na wystawy zagraniczne bo wtedy mięsa niestety brać nie mogłam. I do dziś choć jestem na emeryturze i mam zawsze kilka psów i to większych nadal karmię je mięsem bo jest dużo tańsze od suchej a napewno dla psów dużo lepsze i zdrowsze.
 6. dwbem

  Rottweiler

  Teoria dominacji jest głupia, jeżeli pies zaatakował to musiał mieć powód. Mężczyźni często, na szczęście nie wszyscy, nawet podświadomie ale chcą dominować, bywają czasem w pewnym sensie agresywni t.zn. chcą pokazać psu kto tu rządzi ale siłą a z rottkiem osiągniesz wszystko ale spokojnie, po dobroci. A agresja budzi agresję. Moj mąż też z początku taki był ale szybko go ustawiłam i byl spokój. A raz moja mama chciała pogrozić mojemu psu palcem i po tym palcu oberwała, na szczęście delikatnie bo pies byl wyjątkowo dobroduszny ale mama nie była w domu szefową bo doszła po paru latach więc nie miała prawa się rządzić.
 7. Maks sika na dworze bo go siłą wyciągam i każę sikać więc ze dwa razy siknie po kropelce i zwiewa do domu.
 8. Dziewczyny co wam. Mnie żadne ptaki nie przeszkadzają a drapieżne szczególnie lubię bo są inteligentne. Ja boję się pająków i ciem jak mi latają koło głowy. Każdy ma jakąś fobię, śmieszne ale prawdziwe.
 9. Całe życie mam rasowe choć kundelki też lubię, żyły róznie ale większość zabijał rak a ten dopada wszystko co żyje. Ale moja ostatnia rottka żyła 14 lat a sąsiad ma bernenkę, która ma już 11 lat choc one podobno żyją tylko ok. 8. A na wzmocnienie stawów kup Lupo cox Vital, bardzo dobry preparat dla starszych psów. Jest w zooplus. Moje staruszki dostają to już od lat i może dlatego ta rottka tyle dozyła i to bez raka bo poprzednie żyły maks. 11 lat i 8 m-cy a wiele i krócej.
 10. A musi być sucha? Jeżeli już nie chce ci się karmić psa naturalnie to znajdź karmę mokrą czyli dobre puszki. Moje psy jak widzą suchą to mi mówią - sama sobie to jedz. CXałe życie karmię psy mięsem z dodatkami i nawet jak oboje z mężem pracowaliśmy to jakoś znajdowaliśmy czas, żeby przygotować jedzenie czterem dużym psom.
 11. dwbem

  Rottweiler

  Miałam rottweilery ponad 37 lat, wszystkie były lagodne i urocze, faktycznie ja byłam szefową ale męża też uznawały, kochały cały świat, były przyjazne do ludzi i zwierząt a słabszych nawet samorzutnie broniły przed napastnikami nie robiąc napastnikom krzywdy więc nie bój się, mąz też będzie kochany. Wydaje mi się, że one wybierają silniejszych psychicznie, tak było u mnie - ja mialam silniejszy charakter niż mąż, przy mnie nawet jak w nocy ktoś nabiegał nam na plecy nie reagowały nie wyczuwając zagrożenia a męża potrafiły bronić.
 12. Moje poprzednie duże czyli ONki i rottki uwielbiały pływanie ale pinczery choć to niemiecka rasa stajenna to francuskie pieski i jak leje deszcz to suczka jeszcze wyskoczy siknąć ale psa muszę siłą wyciągać bo zawraca do domu natychmiast.
×
×
 • Create New...