Jump to content
Dogomania

Kiedyś bezdomna Suzi a teraz Sonieczka , pies , który ma swój wspaniały dom u naszej kochanej elik.


Recommended Posts

Faktycznie,trochę kuleje :(. Ja bym spokojnie poczekała kilka dni. Asi Drops, o którym tu często piszę, w końcu czerwca, bardzo okulał na przednią łapę. Córka pojechała z nim do ortopedy. Zrobiono rtg- nic nie wyszło. Zalecono usg- ale tylko we wskazanej przychodni, gdzie trzeba było długo czekać. W międzyczasie, Drops przestał kuleć. Za moją namową, Asia zaczęła mu dawać Caniviton forte plus. Potem, przyszła pora na usg. Też nic nie wyszło. Caniviton, bierze nadal. Nie kuleje. 

Lerka, miała wiele lat temu przeskakującą łękotkę w tylnej łapie. W połowie spaceru, łapę odstawiała na bok i zasuwała na trzech. Zaczęłam jej dawać Caniviton, który od zawsze dawałam Bliss. Łękotka nie przeskakuje. 

Wierzę w Caniviton forte plus. Czasami myślę, że sama powinnam go brać :) 

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

To nie iść z nią do weta? A badanie krwi? Wkrótce upłynie miesiąc odkąd Suzi ma  podawany Hepatil forte. Co robimy? Sprawdzać czy dalej trzeba podawać lek?  A pazurki?   Pani Kasia była u weta 2 razy i nie zwróciła uwagi na pazurki Suzi 😞

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, elik napisał:

To nie iść z nią do weta? A badanie krwi? Wkrótce upłynie miesiąc odkąd Suzi ma  podawany Hepatil forte. Co robimy? Sprawdzać czy dalej trzeba podawać lek?  A pazurki?   Pani Kasia była u weta 2 razy i nie zwróciła uwagi na pazurki Suzi 😞

Ja bym poszła do weta, poprosiła o przycięcie pazurków jeśli za długie, a przy okazji wizyty ustaliła czy krew pobrać już czy jeszcze odczekać. Przy niektórych lekach badanie krwi powtarza się po trochę dłuższym czasie niż miesiąc, nie wiem jak jest po tym.

 

 

 

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.08.2021 o 10:10, seramarias napisał:

Ja bym poszła do weta, poprosiła o przycięcie pazurków jeśli za długie, a przy okazji wizyty ustaliła czy krew pobrać już czy jeszcze odczekać. Przy niektórych lekach badanie krwi powtarza się po trochę dłuższym czasie niż miesiąc, nie wiem jak jest po tym.

 

 

 

 

 

Dnia 10.08.2021 o 10:44, Poker napisał:

Poszłabym do weta. Jak dla mnie kuleje wyraźnie. Może to faktycznie tylko pazurki.

 

Dnia 10.08.2021 o 11:49, Dusia-Duszka napisał:

Skraca czas odparcia na łapie. Pazury do regulacji i poobserwować 3-4 dni. Jak nie minie = wet.

Nie chcę nic robić bez Waszej akceptacji, bo dla Suzi jestem tylko DT więc nie mam prawa decydować. Mogę tylko informować i ewentualnie sugerować. Ustaliłam z ewu, która jest osobą decyzyjną, że trzeba łapkę Suzi pokazać wetowi, nie ma co zwlekać, tym bardziej, że dzisiaj znowu wracamy na działkę, a tam z wetem, jak już mówiłam, nie za tęgo. Poza tym Suzi ma jeszcze tylko 4 tabletki Hepatiale Forte i trzeba zbadać krew, żeby wiedzieć czy nadal ma się stosować Hepatiale, czy już nie. No i te pazurki, które, jak też już mówiłam, mogą być powodem utykania na łapkę, a których ja nie obetnę.
Kartę informacyjna mam dostać w PDF-ie na adres e-mail więc jak dostanę to wkleję jej skan. A tak na gębusię, to wyniki wątrobowe bardzo się poprawiły - o połowę i lipo... coś tam (nie mam pamięci do nazw medycznych i innych nie polski 😞 ) też poprawione, ale Hepatiale Forte należy Suzi podawać przez następny miesiąc, bo te wyniki nadal nie są zadawalające.

Wyniki dzisiejsze
1270457235_Suzibadaniekrwi2nawtek.png.c3bdca98a22fce3bc9a6ab78925d02e1.png


I dla porównania poprzednie wyniki 

1321661558_Suzibad.krwiI-1.thumb.jpg.4dd436e9a911a41195d4d46ac4636e44.jpg

1551854098_Suzibad.krwiI-2.thumb.jpg.b2003bf18ea0aaff455ea17376f0e3b7.jpg

Łapeczkę wetka badała dotykowo bardzo dokładnie, każdy pazurek osobno, całą łapkę, potem porównywała obie łapki, ale nie stwierdziła żadnego zdecydowanego powodu do takiego utykania, jak ma to miejsce u Suzi. Stwierdziła jakieś niewielkie zmiany zwyrodnieniowe, ale one raczej nie mogą być powodem. Suzi dostała zastrzyk p/bulowy i do domu pastylkę do zażycia po 1/2 dziennie od jutra. Jeśli kulawienie nie przejdzie, trzeba będzie zrobić prześwietlenie.
Zapytałam o sanację pysia. Po oglądnięciu paszczęki, wetka powiedziała, że tak, jest konieczna. Suzi ma w pyszczku stan zapalny,  pod dwoma zębami z prawej strony jest ropa i jest duży kamień na zębach. Tego nie widać na zdjęciach, ale w realu faktycznie bardzo brzydko to wygląda i brzydko pachnie z pyszczka Suzi. Zapytalam, jak ocenia wiek Suzi - wetka powiedziała, że z pewnością nie ma 8 lat, jakby to wynikało z wpisu w książeczce zdrowia. Coś z przodu ma jeszcze nie starte, co wskazuje na to, że nie ma jeszcze 8 lat, że jest młodsza. Może mieć około 6 lat.
Na zakończenie wizyty wetka obcięła Suzi pazurki, co spotkało się z wyraźną dezaprobatą suni.

Za całość zapłaciłam 94,00 zł.

EDIT

Na seramarias skończyły mi sie lajki, ale one wrócą  🙂 

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałam napisać, że pazurki obcięte, ale sunia w trakcie powrotu od weta kulała nadal, pomimo zastrzyku. Myślę, że jakikolwiek jest powód bólu, to po zastrzyku sunia nie powinna go odczuwać. Ale może się mylę.
Najtańszy Hepatiale forte jest na allegro - 24,10 zł za 40 tabletek. Alfinek też musi zażywać Hepatiale, a od 40,00 zł mam bezpłatną dostawę. Mogę zamówić dla Suzi i dla Alfika razem i będą miały bezpłatną dostawę
Muszę jeszcze raz pojechać do wet po odbiór Vetorylu, zamówionego podczas porannej wizyty. Tak mi się nie chce, ale
muszę, bo dzisiaj jedziemy na działkę, a Alfik ma już tylko 4 kapsułki więc zabraknie do następnego pobytu w kraku.

Link to comment
Share on other sites

51 minut temu, elik napisał:

Hej, hej je tu kto 🙂 

Ja jestem. Myślę że dobrze że byłaś z Suzi u weterynarza, jak psiaka cokolwiek boli, zawsze lepiej sprawdzić. Dziwne że nadal kuleje, po zastrzyku.... ale liczę że minie. Zobaczysz jutro. Trzymam kciuki :-))

A Suzi z Alfikiem fajnie razem wygladają na zdjęciach, jakby znali się od dawna :-))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, elik napisał:

Tak mi się nie chce, ale muszę, bo dzisiaj jedziemy na działkę, a Alfik ma już tylko 4 kapsułki więc zabraknie do następnego pobytu w kraku.

Ależ jestem zakręcona    1551035441_zastanawiasi.gif.1a505446829f9dd6cd40ff6dfabc001b.gif    Tak mi się nie chciało jechać, bo byłam zmęczona po zabiegach, no i nie musiałam, bo jedziemy dopiero jutro. Jutro mąż jeszcze idzie do pracy  

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, limonka80 napisał:

Ja jestem. Myślę że dobrze że byłaś z Suzi u weterynarza, jak psiaka cokolwiek boli, zawsze lepiej sprawdzić. Dziwne że nadal kuleje, po zastrzyku.... ale liczę że minie. Zobaczysz jutro. Trzymam kciuki :-))

A Suzi z Alfikiem fajnie razem wygladają na zdjęciach, jakby znali się od dawna :-))

Też mnie to zastanawia, ale może to za krótki okres po iniekcji. Może jeszcze szczepionka nie zdążyła się rozprowadzić tam gdzie trzeba?

Alfik bardzo dobrze przyjął Suzi  🙂  Po odejściu od nas Masieńki, Alfik pomarkotniał. Ona była dla niego podporą w wielu sytuacjach. Myślę, że Suzi jakby trochu zastępuje mu Masię, no i nie jest sam, gdy wychodzimy z domu oboje z mężem.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, elik napisał:

Intruzom i intrygantom nie odpowiadam, ignoruję ich.

Chyba o mnie chodzi.

Mnie do niczego nie jest potrzebna Twoja odpowiedź. Napisałam, bo szkoda mi psa, a widzę, że pojęcia nie masz o podstawowych rzeczach, aż uwierzyć trudno.

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, konfirm31 napisał:

Wierzę w Caniviton forte plus.

Mój molos-kolos,czyli moja 70 kilogramowa miłość ,też "zażywa" Caniviton (3 tabsy dziennie).Jestem fanką Canivitonu i polecam wszystkim ogonom ,które maja problemy ze stawami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...