Jump to content
Dogomania

konfirm31

Members
 • Content Count

  10,972
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

konfirm31 last won the day on November 5 2018

konfirm31 had the most liked content!

Community Reputation

1,618 Excellent

4 Followers

About konfirm31

 • Rank
  Advanced Member

Recent Profile Visitors

4,194 profile views
 1. Też jestem zwolenniczką kastracji, kiedy już rozwój fizyczny i psychiczny jest zakończony ( u dużych ras, później), ale w polskich warunkach, jest to akademicka dyskusja, bo w społeczeństwie jest powszechna niechęć do kastracji, rozumianej jako "okaleczanie".W dodatku, "pies lata za ciekającymi się sukami, a jak suczka nie da, to pies nie weźmie" i takie mądrości ludowe, są powszechne i trudne do zwalczenia. Podobnie z kotem, który ma " nie być łowny", chociaż ten łowny, to bardziej na ptaki puje, niż na myszy :(. A tak na serio, to kiedy jako społeczeństwo, zobaczymy w naszych psach i kotach partnera, a nie taką lub inną przytulankę, mniej lub bardziej posłuszną naszej woli? albo co gorsza, niewolnika strzegącego za marną strawę naszego szeroko rozumianego "dobytku"
 2. Poproszę jedną cegiełkę. Bliss niestety choruje. Starość, nie radość. U psa, też :(
 3. Sporo psów boi się początkowo przechodzenia przez drzwi wyjściowe i schodów. U nas u Bliss (chyba poza kojcem, niczego nie widziała) i niektórych tymczasów, było to mniej lub bardziej siłowe, na zasadzie : no chodź, nie wygłupiaj się, idziemy, a potem, dobry pies, no widzisz! I później smaczek, pogłaskanie i w drogę. Ale ja z tych bardziej autorytarnych przewodników ;). Bardzo mi się podoba imię Czajka :)
 4. Piękne zdjęcia - zowczarkował się Trevorek po ostrzyżeniu ;). A wiadomości, jeszcze piękniejsze :). Jak szczeka, to znaczy, że poczuł się bezpiecznie i u siebie.ogłasza, że on tu jest i broni swojego terenu. Bliss zaczęła szczekać po pół roku, od wzięcia jej ze schroniska. Szczekała początkowo tylko na tutejsze psy, które kiedyś, tak jak ona były bezdomne, zanim działkowicze ich nie otoczyli opieką adopcyjną. Na psy pańskie od samego początku, nie szczekała. W następnym roku, była już typowym szczekaczem podpłotowym i szczekała na wszystko i na wszystkich. Teraz z wiekiem, już mniej się jej chce szczekać. Na szczęście :)
 5. Dobrze zrobiłaś. Szczeniak, to nie terapeuta. Też mi szkoda Szymona i tej Pani, ale jesteśmy tu dla psów, nie dla ludzi. Gajanka znajdzie dom, w którym będzie szczęśliwa.
 6. Faktycznie, jak w filmie :). Jest i sensacja i miłość :). Cieszę się razem z Wami, a szczeniorka pewnie prędko znajdzie domek!
 7. Diankę widzę, że zapracowana, ale Bazi, nie. Jest Igusia :)
 8. Igusia jest prześliczna :). I super się prezentuje na tarasie :)). Osieroconej samotnej siostrzyczki żal.... Oby szybko też znalazła dom, jak braciszek
 9. Nie musi z tą trzustką być zaraz coś poważnego. Może być podrażnienie, wskutek zjedzenia czegoś szkodliwego w czasie bezdomności. Taka dieta niskotłuszczowa, potrafi czynić cuda. Po unormowaniu, spróbować wprowadzać normalną dietę. I dobrze jej dać probiotyk, żeby poprawić florę jelitową, bo w czasie biegunek, jak i przy podawaniu antybiotyków i chemioterapeutyków, nadmiernie namnażają się beztlenowce, głównie Clostridia. Ja daję Enterol. Igusia prześliczna :)
 10. https://www.facebook.com/304551119750449/posts/1404572763081607/
 11. Cóż, jeden wielu uroków szczeniaków. Podrapane nogi opiekunów :D A jak Igusia?
 12. Cukier w cukrze, ale nie lubią pozować. Nie mają parcia na szkło ;)
 13. Może z tego powodu, Igusia taka polegująca? Jak trzeba będzie jechać do dr Magdy w czasie nieobecności Tomka, to my z Tomkiem, zawsze chętnie. Oby to nie była odkleszczówka..... Pokaż szczeniorki :). Chętnie zobaczymy :)
×
×
 • Create New...