Jump to content
Dogomania

Kiedyś bezdomna Suzi a teraz Sonieczka , pies , który ma swój wspaniały dom u naszej kochanej elik.


Recommended Posts

Elu nie wiem jak ze stałymi deklaracjami ponieważ np. seramarias po tym jak Suzi poszła do Pani Kasi przeniosła deklarację na Agę. Bou też chyba wycofała swoją bo wpłaciła tylko jednorozowo obiecane  oprócz deklaracji 100 zł.

Jeszcze raz dziękuję,że  będziesz prowadziła post rozliczeniowy, Ty tak ładnie i profesjonalnie to robisz:)

Takie były stałe deklaracje ale to zanim Suzi poszła do bdt u Pani Kasi :

Deklaracje stałe :

konfirm31   30 zł   wpłacone

seramarias  20 zł  przeniesiona na Agę

bou:            30 zł 

Nesiowata  10 zł  wpłacone 

Razem:       90 zł

Link to comment
Share on other sites

Wpłaty:

1.07.

Limonka80 100zł

Nesiowata  20 zł

06.07.

konfirm31  30 zł

bou            100 zł

Nesiowata 20 zł

elik              30 zł

 

14.07 konfirm31       60 zł

15.07 limonka 80   200 zł

19.07 Nesiowata      20 zł

02.08 Nesiowata     10 zł

 

Deklaracje jednorazowe:
 

Wpłaty:
         100,00  -  Limonka80    -  1.07.
           20,00  -  Nesiowata    -  1.07.
           30,00  -  konform31   -  6.07. konfirm31

         100,00  -  bou    -  6.07.
           20,00  -  Nesiowata    -  6.07.
           30,00  -  elik   -  6.07.
           50,00  -  konform31   -  14.07. Elu 60 zł popraw kochana i literka w nicku      konfirm31

         200,00  -  Limonka80   -  15.07.
           20,00  -  Nesiowata    -  19.07.
           10,00  -  Nesiowata    -  2.08.

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
     590,00 zł
 

 

Link to comment
Share on other sites

Ok Basieńko, poprawione.

Kasiu przepraszam za zniekształcenie nicku. To literówka, a potem kopiuj, wklej i powieliło się  

Basiu od teraz pisz na wątku tylko te wpłaty ostatnie, nie powtarzaj poprzednich. Będzie Ci wygodniej.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli "Kasiu", to było do mnie, to jestem Krysia ;), ale to nie jest ważne :) 

Swoją stałą (30 zł) , wpłacę około 10, a jak dam radę, to coś do niej dorzucę. 

Elu, a czy jesteś w stanie sama sprawdzić Suzi zęby? Nawet tak z grubsza? Czy są tylko zakamienione i  czy widać, żeby miała problemy z gryzieniem - np chrupek?, co by świadczyło o bólu/ stanie zapalnym. Czy w ogóle chętnie coś gryzie, np zabawki? Bo jak to tylko kamień i Suzi  daje sobie manipulować palcem w pyszczku (nie gryzie), to może póki co, spróbować podawać PlaqueOff i czyszczenia zębów pastą enzymatyczną dla psów, np Zahnpasta Beaphar, braną na palec?

Bo sanacja paszczy u weta, to jednak narkoza. Jak nie ma gwałtu, może poczekać? 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

11 minut temu, konfirm31 napisał:

Jeżeli "Kasiu", to było do mnie, to jestem Krysia ;), ale to nie jest ważne 🙂

Swoją stałą (30 zł) , wpłacę około 10, a jak dam radę, to coś do niej dorzucę. 

Elu, a czy jesteś w stanie sama sprawdzić Suzi zęby? Nawet tak z grubsza? Czy są tylko zakamienione i  czy widać, żeby miała problemy z gryzieniem - np chrupek?, co by świadczyło o bólu/ stanie zapalnym. Czy w ogóle chętnie coś gryzie, np zabawki? Bo jak to tylko kamień i Suzi  daje sobie manipulować palcem w pyszczku (nie gryzie), to może póki co, spróbować podawać PlaqueOff i czyszczenia zębów pastą enzymatyczną dla psów, np Zahnpasta Beaphar, braną na palec?

Bo sanacja paszczy u weta, to jednak narkoza. Jak nie ma gwałtu, może poczekać? 

Przepraszam Cię, oczywiście Krysiu, za podwójny błąd - w nicku i imieniu   799504533_kwiatki9.gif.bc17d6e79a0351c7ea52af8a84486a8d.gif

Dam radę sprawdzić stan ząbków suni. Ona jest całkowicie pozbawiona agresji. Problemu z gryzieniem nie ma, obiad kończy wcześniej niż Alfik 🙂   Inna sprawa, że karma, którą kupiła limonka80 ma malutkie granulki i na dobrą sprawę nie wymaga rozdrabniania. Poza karmą nie gryzie niczego. Myślę, że dotychczas nie miała zabawek i nie umie się nimi bawić. Sporo różnych zabawek wala się na podłodze, bo Alfik lubi przybiegać do nas z czymś w pyszczku, ale Suzi dotychczas nie interesowała się nimi.
Myślę, że Suzi nie będzie stwarzała problemu z czyszczeniem ząbków. Też wolałabym nie fundować jej narkozy.  Czy te specyfiki można nabyć w sklepie internetowym, czy tylko u weta?

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, konfirm31 napisał:

PlaqueOff i pastę beaphar, kupuję w Zoo plus i na allegro (taniej). Zęby czyszczę palcem, bo szczoteczkę Lerka gryzie (palca nie), no i można nią uszkodzić dziąsło. 

Dzięki  🙂 Zorientuję się ile kosztują i poproszę Was o zgodę na zakup.

 

EDIT

VETEXPERT PlaqueOff Animal 40g Na kamień nazębny - kosztuje 61,20 zł.

Nie znalazłam dokładnie takiej pasty, o jakiej piszesz. Na Allegro jest - OVER ZOO Enzymatyczna pasta do zębów pies/kot 70 g i kosztuje 24,84 zł.  Czy ta może być?

Opis

OVER ZOO Enzymatyczna pasta do zębów pies/kot 70 g

  • Nie wymaga szczotkowania. 

  • Zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego.

Zastosowanie

Innowacyjna pasta do zębów dla psów i kotów o smaku pieczonego kurczaka. Zawarte w paście enzymy skutecznie rozkładają pozostające na zębach substancje organiczne, zapobiegają powstawaniu kamienia nazębnego. Pasta pomaga utrzymać prawidłową higienę jamy ustnej zwierząt, a zawarte w niej dodatki smakowe sprawiają, że jest chętnie przyjmowana.

Sposób użycia

Nałożyć pastę na miękką szczoteczkę lub palec i równomiernie rozprowadzić na zębach zwierzęcia. Nie wymaga szczotkowania ani płukania.

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, konfirm31 napisał:

Nie znam tej pasty. Ja stosuję taką. 

https://allegro.pl/oferta/beaphar-pasta-do-zebow-dla-psa-i-kota-100g-8749225686

Ale może ta Twoja, jest równie dobra. Warto sprawdzić, czy jest jakiś dostawca, który ma oba produkty, żeby nie płacić podwójnie za transport. Ja klikam z telefonu i z takim szukaniem, mam kłopot 😞

 

Od 40,00 zł mam darmowe przesyłki z Allegro więc gdybym kupiła 2 sztuki, jedną dla Suzi i drugą dla Alfika, za którą zapłaciłabym ja (ta pasta, którą znalazłam), to przesyłka będzie też bezpłatna, ale poszukam, może będą oba produkty u jednego dostawcy.

Link to comment
Share on other sites

A czy sunia DA SOBIE MYC ZEBY PASTA? duży koszt a zaraz się może okazac że się nie da!! 

Czyszczenie zębów u weta jest o tyle sensowniejsze że cena wyjdzie ostatecznie taka sama a przy okazji zrobi przegląd w razie potrzeby wyrwie co potrzeba itd. 

 

Link to comment
Share on other sites

Elik napisała, że można jej gmerać w paszczy. Jak nie ma zębów bolesnych i wymagających usunięcia ( nie każdy wet, który czyści zęby pod narkozą, potrafi też dobrze wyrywać zęby), to taka kuracja antykamieniowa, jest wystarczająca. Oczywiście, zęby u psa, trzeba myć cały czas, starczy co 2-3 dni, To są pasty enzymatyczne i nie wymagają takiego szorowania zębów, jak zwykłe pasty. U Lerki, to się sprawdza. 

Co do oczu, to też popieram przemywanie solą fizjologiczną  (ampułki plastikowe, kupować te najmniejsze). 

Wydzielina z oczu (nie ropna! , ale taka białkowa, galaretowata itp), jest przy wirusowym zapaleniu spojówek, alergicznym zapaleniu spojówek i tz suchym oku, które u psów też się zdarza. 

Pomagają nawilżające krople do oka - (bez recepty), Starazolin niebieski, zapuszczane 2-3 x dziennie, po 1 kropli, po przetarciu oczu solą fizjologiczną. Wirusówka, mija po ok 2 tygodniach, alergia, po miesiącu, lub zostaje, suche oko, też na stałe 

Jeżeli to nie pomoże, lub dojdą jeszcze inne objawy ( świąd, zaczerwienienie, ból) wtedy wet, ale tylko okulista, bo zwykły często tylko zaszkodzi. 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zęby to niestety problem wielu psiaków.

Zakupiłam pastę, szczoteczki dla moich. Niestety  skończyło się na trzymaniu szczotki w zaciśniętych zębach.. To i tak było komfortowo bo Meffi dodatkowo usiłuje gryźć, on zresztą gryzie za wszystko co narusza jego "psią godność". Pazurki tylko u Pani , która go strzyże bo ja musiałabym się zapisać na przeszczep twarzy u profesora Maciejewskiego....

Poddałam się w tej kwestii... Oby Suzi pozwoliła na zabiegi upiększające uśmiech:)

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, elik napisał:

Może zagląda na watek, to sobie przypomni, a może też przeniosła na Agunię. Ja nie mam śmiałości przypominać o deklaracjach.

Elik...bardzo mi głupio i przykro...nie jestem w stanie w tym momencie wpłacać 30 zł m-cznie,mogę dać po 10 na miesiąc.Teraz jednorazowo mogę uregulować wpłatę na trzy miesiące,tylko prześlij mi proszę nr.konta.A po trzech miesiącach - przypomnij - na bank zapomnę!

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, bou napisał:

Elik...bardzo mi głupio i przykro...nie jestem w stanie w tym momencie wpłacać 30 zł m-cznie,mogę dać po 10 na miesiąc.Teraz jednorazowo mogę uregulować wpłatę na trzy miesiące,tylko prześlij mi proszę nr.konta.A po trzech miesiącach - przypomnij - na bank zapomnę!

Kochana, nie przejmuj się  🙂  Życie płata nam różne psikusy. Dziś jest tak, a jutro siak i musimy to przyjąć więc niech nie będzie Ci ani przykro, ani głupio. Na szczęście sunia jest u mnie na BDT więc nie musi mieć dużych deklaracji. Znalazłaś się w trudnej sytuacji więc zrozumiałe, że w pierwszej kolejności musisz zadbać o środki dla rodziny. Proszę nic nie wpłacaj teraz dla suni. Jeśli będziesz mogła, a sunia będzie w potrzebie, to może wtedy  🙂  Ale proszę bądź na wątku kochanej Suzi. Ona tego potrzebuje, a ja potrzebuję Waszych rad.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, elik napisał:

. Proszę nic nie wpłacaj teraz dla suni.

Elik,słonko - dawaj ten numer konta,ok? :) Jakiś chyba od Ciebie mam ,ale jak się okaże,że to nie ten?? (dzięki za  zrozumienie,tak przy okazji...)

Link to comment
Share on other sites

1 minutę temu, bou napisał:

Elik,słonko - dawaj ten numer konta,ok? 🙂 Jakiś chyba od Ciebie mam ,ale jak się okaże,że to nie ten?? (dzięki za  zrozumienie,tak przy okazji...)

bou kochana skarbnikiem suni jest nasza Basia. Jeśli się upierasz, no to dostaniesz ten numerek  🙂  poproszę Basię, żeby Ci przesłała. Mam jakiś Jej numer, ale nie mam pewności czy to ten, na który zbiera dla Suzi.

Bardzo Ci dziękuję  🙂  

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, elik napisał:

poproszę Basię, żeby Ci przesłała.

Tak,poproś Basię,dziękuję! a jakbyś miala jakies pytania odnosnie zdrowia piesów - to pisz na priv.,ja teraz rzadko zaglądam na Dogo...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, bou napisał:

Tak,poproś Basię,dziękuję! a jakbyś miala jakies pytania odnosnie zdrowia piesów - to pisz na priv.,ja teraz rzadko zaglądam na Dogo...

Ok.  Nawet już mam pytanie do Ciebie  😉  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...