Jump to content
Dogomania

bou

Members
 • Content Count

  3,954
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

bou last won the day on June 26 2018

bou had the most liked content!

Community Reputation

726 Excellent

6 Followers

About bou

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  mazowieckie

Recent Profile Visitors

13,362 profile views
 1. A JA POLECAM (!) Ci pójście do okulisty i innych specjalistów...jestes na portalu poświęconym psom,stomatologia estetyczna,to raczej dla ich właścicieli.Czemu spamujesz? Co minutę jeden post...nie masz czym się zająć?
 2. Jechać natychmiast do weta.Cytat z artykułu o zatruciach środkami na opryski (chodzi o psy). Niepokojące objawy, które mogą świadczyć o zatruciu: brak apetytu apatia niepokój oczopląs rozszerzone źrenice niezborność ruchowa silne drżenia obejmujące całe ciało nadmierne ślinienie trzepanie uszami, potrząsanie łapami, lizanie łap biegunka wymioty krwotok wysoka gorączka (raczej przy zatruciu środkami zwalczającymi ślimaki) niewydolność oddechowa prowadząca do śmierci pobudliwość zaburzenia krzepnięcia krwi wylewy podskórne spowolnienie akcji serca aż do jej całkowitego ustania niedowład, porażenie mięśniowe uszkodzenia wątroby objawiające się nawet po kilku miesiącach poparzone opuszki wysypka/podrażniona skóra między palcami i/lub na brzuchu Pierwsze objawy zatrucia mogą pojawić się w różnym czasie – wszystko zależy od spożytej trucizny lub rodzaju oprysku z jakim zwierze miało kontakt
 3. Nie.Juz dostawał p/bólowe.Teraz dostał inny.Perełko...powiem jasno i otwarcie,pierwszy raz na tym portalu: jestem lekarzem anestezjologiem,po 30 latach pracy zawodowej dobrze wiem co to jest ból,skąd się bierze,jaka jest jego skala,co może pomóc,oraz jak z nim walczyć... I powiem tak - zwierzęta mają szcęście,bo mają prawo do eutanazji...niektóre,jak widać. Ludzie tego szczęscia,niestety ,nie mają. Więcej sie w tym wątku wypowiadać nie będę,dreszcze mam jak pomyślę,co czuje to stworzenie.
 4. Czy żadna z Was nie miała nigdy problemu z rwą kulszową,z bólem korzonków nerwowych? Znacie ten ból? A cierpienie tego psa przewyższa znany ludziom ból neurologiczny - stukrotnie. Ten śrut w odcinku szyjnym to tortura jak ze średniowiecza.Jaaga,czemu przejmujesz się z tym wypadku zdaniem Mariny? To TY widzisz cierpienie psa,który z bólu - nic nie może...jeść,pić etc...P/bólowe mają mikre szanse,ucisk na rdzeń kręgowy jest nie do opanowania. On ma czekać jeszcze 3 tygodnie...brak mi słów. Przecież Wy - tutaj na dogomanii ratujecie psy,niesiecie ulgę w ich cierpieniach i niedoli,a tu? Czego jeszcze brakuje do podjęcia decyzji,która pozwoli przerwać ogromne cierpienie psa??Czy on ma umrzeć z bólu??To uwolni kogoś od wyrzutów sumienia?To hipokryzja... "zabić" - a skąd taki kolokwialny termin...uśpienie,czy eutanazja - wbrew pozorom - nie są równoznaczne z "zabiciem"... @perełko- oczom nie wierzę..... Niechże ten biedny pies przestanie cierpieć.Niczym w życiu nie zawinił!
 5. w 90% chirurg nie podejmie sie operacji,gwarantuję Ci to.Lokalizacja ciała obcego w odcinku szyjnym...Jaaga,pies nie przeżyje tej operacji,przecież to wycieńczony choroba organizm,słaby,niejedzący...pomyśl,chcesz go narażać na dodatkowe cierpienie?MRI trzeba wykonać w znieczuleniu...Przecież to nie jest jedyne zło,które mu dolega. Oszczędz mu tych cierpień,uwolnij od bólu!
 6. Jaaga - uwolnij go od bólu,nikt na ból nie zasłużył,a tak jak wspominałam wcześniej - TEN ból jest wyjątkowo okrutny. Zrób to,podejmij tę trudną decyzję,dla niego najlepszą...a o to przecież chodzi - wyłącznie o niego.
 7. Jeśli ta wypowiedz Cię "znieważa"...to pozostaje mi się tylko usmiechnąć.Poprzednich nie czytałaś?To nie za te poprzednie napisałaś "dziękuję"? Było coś o "wybiórczości"...no tak :)) EOT.
 8. Wiesz...trochę szkoda,że w Twoich wypowiedziach wybrzmiewa głownie Twój problem,a sprawa nieszczęsnego,okrutnie traktowanego psa jest jakby drugorzędna.Ty - możesz podejmować jakieś kroki,żeby zapewnić sobie święty spokój - pies- nie....Pomyśl o tym...on jest zdany na Ciebie,na to,jak zadziałasz. Powodzenia.
 9. Raczej nie.Ale możesz poprosić,żeby się z nim skontaktowali w sprawie problemu z wynajmującymi,ewntualnie - jak zgłosisz problem na policję,to momentalnie znajda własciciela.
 10. To zgłoś to właścicielowi,bo to on za tę sytuację prawnie odpowiada,może pogada z najemcami.
 11. bou

  śluz w kale

  Myślę,że po 9 (dziewięciu) latach juz się nie dowiesz co było psiakom. Objawy u Twojego psa moga świadczyć o alergii lub o lambliozie,na pewno,na początek, należy zrobić badanie kału.
×
×
 • Create New...