Jump to content
Dogomania

Kiedyś bezdomna Suzi a teraz Sonieczka , pies , który ma swój wspaniały dom u naszej kochanej elik.


Recommended Posts

Wszelkie usługi stomatologiczne są w Krakowie upiornie drogie. Tito-Malutek miał zęby w koszmarnym stanie, a mimo to gryzł jakieś suszone smakole - karmy w schronisku nie chciał, u mnie dostaje domowe żarełko.   Dopiero teraz, w dwa miesiące po usunięciu siedmiu zębów (bardzo dobrze zniósł narkozę wziewną), zaczął w chwilach ekscytacji chwytać i zagryzać jakieś zabawki lub moje kapcie. 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Nadziejka napisał:

Eliczkowa wszelkiego spokojnego dobruskiego Wam zasylam z calej duszy

Robie ten kolejny kramcik ,bedzie dla Suzinki i dla Gucia Ewy Marty razem na dwa serducka

Nadziejko, Czarodziejko  1587494021_3wrki.png.af541cf9eb3af2db2ce68a5e993bd1eb.png    kiedy Ty masz czas na sprawy domowe, wypoczynek, sen...      Podziwiam i serdecznie dziękuję. Byłam już na bazarku i tam zostawiłam ostatni na dzisiaj lajk. Jak wrócą, postaram się pamiętać, że tu mam postawić  🙂

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Sowa napisał:

Wszelkie usługi stomatologiczne są w Krakowie upiornie drogie. Tito-Malutek miał zęby w koszmarnym stanie, a mimo to gryzł jakieś suszone smakole - karmy w schronisku nie chciał, u mnie dostaje domowe żarełko.   Dopiero teraz, w dwa miesiące po usunięciu siedmiu zębów (bardzo dobrze zniósł narkozę wziewną), zaczął w chwilach ekscytacji chwytać i zagryzać jakieś zabawki lub moje kapcie. 

Suzi ma spory kamień z prawej strony pyszczka, a i z lewej też nie najładniejsze ma ząbki. Na początek spróbuję, jak radzi komfirm31, zadziałać pastą i specyfikiem. Zobaczymy czy będzie jakiś efekt.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj i przedwczoraj piesy były z mężem. Dzisiaj i jutro mąż pracuje więc są same, gdy ja się rehabilituję.
Dzisiaj zapomniałam zamknąć drzwi do wc, a tam, ponieważ jest najzimniej, są złożone worki z karmą.  Mała łobuzica wlazła i rozdarła worek z karmą, ale nie swoją, tylko Alfika. Wór z około dziesięcioma kilogramami karmy potrafiła wyciągnąć z wc do przedpokoju i tam go obrabiać. Karma Hill`s Canine, bo Alfik też jest wątrobowcem więc karma Suzi nie zaszkodzi, ale nie mam pewności, czy nie połknęła kawałek plastikowego worka. Na podłodze leżało kilka kawałków worka, ale czy to były wszystkie  Teraz przed wyjściem z domu muszę posprawdzać kilka rzeczy, a że zawsze się spieszę, żeby zdążyć na konkretny tramwaj, czy autobus, to zdarza się, że coś przeoczę. Wcześniej nie byłam przyzwyczajona, bo moje psiaki spokojnie czekają na nasz powrót do domu   😞

Link to comment
Share on other sites

9 minut temu, Poker napisał:

Zajrzałam. Zawiera parabeny., które są rakotwórcze. W wielu krajach zabronione, a u nas ciągle są szczególnie w kosmetykach.

O kurcze 😞 Może Malutkowi nie zdążą zaszkodzić, ale w takim razie dla Suzi nie będę tej pasty kupować.
Dzięki Poker  🙂  

Link to comment
Share on other sites

38 minut temu, Sowa napisał:

Jak dużo zjadła? Za dużo może zaszkodzić...

Nie mam pojęcia ile mogła zjeść, ale chyba nie za wiele, bo o porze ich obiadu dostała swoją karmę i jadła. Nie zjadła całej porcji, jaką dostaje o tej porze, ale 2/3 na pewno zjadła. Myślę, że gdyby zjadła dużo karmy Alfika, to nie zjadłaby aż tyle swojej. Nie wiem jak było wcześniej, ale przynajmniej od miesiąca jest regularnie karmiona i chyba nie miała potrzeby napychać się karmą. Sądzę, że rozdarła worek raczej z nudów. Szkoda, że nie umie się bawić zabawkami, bo tych jest u nas pod dostatkiem.

Link to comment
Share on other sites

Elik, zdobyte zawsze smakuje lepiej... Znajome psy, regularnie karmione, gdy przypadkiem dorwały się do worka z karmą, obżarły się nieprzytomnie, na szczęście nie doszło do skrętu żołądka. A co do zabawy - spróbujemy czy nie da się namówić najpierw do zabawy z człowiekiem.

 

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Tyśka) napisał:

Czytam o Suzi i jakbym swojego w akcji widziała. Rozrywanie, szarpanie, wybuchanie to to, co tygryski lubią najbardziej. Jak wybuchnie to nie jest już interesujące 😉 Ojjj, zapewnia Ci panna sporo atrakcji.

Jak na razie nie narzekam  🙂 🙂 🙂   Gdyby umiała bawić się zabawkami, byłoby dla niej lepiej. Może z czasem...

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Sowa napisał:

Elik, zdobyte zawsze smakuje lepiej... Znajome psy, regularnie karmione, gdy przypadkiem dorwały się do worka z karmą, obżarły się nieprzytomnie, na szczęście nie doszło do skrętu żołądka. A co do zabawy - spróbujemy czy nie da się namówić najpierw do zabawy z człowiekiem.

 

Co trofiejne, to trofiejne  🙂   Ludzie też tak mają  1788650449_miech3.gif.3d8b4a7346f95982ca29b00b235570e4.gif

 

Byłoby wspaniale  🙂    Może się uda.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, ewu napisał:

Na konto Suzi wpłynęło 45 zł z bazarku Nadziejki.

Dziękuję:)

Nadziejko Czarodziejko bardzo serdecznie dziękuję   913847684_dzikuj6.jpg.09c5c35ad6c009597949fb4f8df103aa.jpg 

Gdzie można pokwitować, że kasiorka już jest na koncie suni?

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, ewu napisał:

O rozrywaniu i wyjadaniu mogę napisać powieść:)

Ja na szczęście nie. No może jakieś  przypadki, ale jeśli nawet to nie pamiętam. Zdarzył mi się natomiast specjalista od wgryzania się w panele i odgryzania słuchawki domofonu, ale to było dawno, choć jednak prawda. Mój kochany Binguś za młodu zdewastował przedpokój tak, że trzeba było wymienić panele.  Gdy wydoroślał już tego nie robił.

Link to comment
Share on other sites

Suzi zgodnie z zaleceniem wetki dostaje Hepatil Forte, ponieważ miała nieładne wyniki wątrobowe. Wetka zleciła powtórzenie badania krwi po miesiącu zażywania. Wkrótce minie miesiąc więc podczas następnego pobytu w Krakowie będę musiała umówić się na wizytę.
Suzi ma mocno za długie pazurki. Ja swoim psiakom nigdy nie obcinałam i nie obetnę także i Suzi. Będę musiała poprosić o to weta.
Mam prosić o fakturę, czy wystarczy paragon?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...