Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 28.10.2022 o 20:56, Bogusik napisał:

Może i nam rozumy pozabierał spanielek bo po Rambim powiedziałam sobie,że nie będę się angażować w branie pod opiekę tej rasy pieska. No ale....

Wczoraj późnym wieczorem Martunia podesłała mi jego zdjęcia i zapytała czy mam jakiś na niego pomysł bo psiaka czeka zapewne jakieś nieciekawe lokum w pobliskiej wsi, jeżeli gmina wyda go do adopcji. Wiedziałyśmy,że Hania zastrzegła,że nie przyjmuje spanieli więc tym bardziej jak pomóc? Mimo wszystko dzisiaj zadzwoniłam i zapytałam czy jednak wyrazi zgodę i go przyjmie.Po konsultacji z Piotrkiem otrzymałam wiadomość,że  przyjmą za co i tu na wątku zamojszczaków bardzo dziękuję 💓

Czeka nas zapewne sporo wydatków związanych z transportem,hotelikowaniem a później ze zdiagnozowaniem co faktycznie jest z tą łapką oraz ewentualnym leczeniem. Mam nadzieję,że chociaż w tym wszystkim jego charakter nie okaże się zbyt problematyczny dla Hani i przyszłej adopcji.

 

Boguniu..my wszystkie tu na dogo przypadki szczególne🙃

Zdrowy rozsądek to towar deficytowy😄

Bardzo się cieszę, że spanielek będzie zaopiekowany..glowkowalyśmy z Tolą...

To najlepsza wiadomość dzisiaj ❤❤❤

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.10.2022 o 20:56, Bogusik napisał:

 Mam nadzieję,że chociaż w tym wszystkim jego charakter nie okaże się zbyt problematyczny dla Hani i przyszłej adopcji.

Masz na myśli agresję, która występuje u cocker spanieli? Podobno ten gen wrodzonej agresji mają tylko spaniele czarne i złote, kolorowe nie. Dlatego ponoć nie wolno w hodowli krzyżować spanieli kolorowych z jednokolorowymi, aby nie przenieść tego genu również na kolorowe, które są od niego wolne. Tak słyszałam, ale nie wiem, czy to prawda. W każdym bądź razie koleżanka miała czarnego spaniela, któremu codziennie o siódmej wieczorem odbijała palma na kilka minut i wtedy rzucał się na domowników.

Dnia 28.10.2022 o 21:37, Tola napisał:

Odebrałam kolejne wyniki naszej Florki i niestety, pomimo leków i diety są jeszcze gorsze, boję się, że to nowotwór😓

Ojej, współczuję...

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.10.2022 o 22:06, Isiak napisał:

Masz na myśli agresję, która występuje u cocker spanieli? Podobno ten gen wrodzonej agresji mają tylko spaniele czarne i złote, kolorowe nie. Dlatego ponoć nie wolno w hodowli krzyżować spanieli kolorowych z jednokolorowymi, aby nie przenieść tego genu również na kolorowe, które są od niego wolne. Tak słyszałam, ale nie wiem, czy to prawda. W każdym bądź razie koleżanka miała czarnego spaniela, któremu codziennie o siódmej wieczorem odbijała palma na kilka minut i wtedy rzucał się na domowników.

To mnie pocieszyłaś. Kiedy Szafirka odmowiła Alaskan wzięcia czarnej spanielki Blanki, to było mi jej żal. Jak moj mąż dowiedzial się, że ma do nas przyjechac, to tez byl niezadowolony, bo chyba wszyscy wiedza jakie bywają czesto spaniele. Oby Blanka okazała się mila i nie będę żałować decyzji, bo nie mam gdzie oddzielić psa. Musi być z Faflem i Polą.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.10.2022 o 10:17, Jaaga napisał:

To mnie pocieszyłaś. Kiedy Szafirka odmowiła Alaskan wzięcia czarnej spanielki Blanki, to było mi jej żal. Jak moj mąż dowiedzial się, że ma do nas przyjechac, to tez byl niezadowolony, bo chyba wszyscy wiedza jakie bywają czesto spaniele. Oby Blanka okazała się mila i nie będę żałować decyzji, bo nie mam gdzie oddzielić psa. Musi być z Faflem i Polą.

Z informacji wolontariuszki i pracownika Blanka to fajna sunia. Co do spaniela...hmmm..może i przypomina, ale to kundelek😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.10.2022 o 10:20, Alaskan malamutte napisał:

Z informacji wolontariuszki i pracownika Blanka to fajna sunia. Co do spaniela...hmmm..może i przypomina, ale to kundelek😁

Każdy bez udokumenowanego pochodzenia to kundelek 😉  Mielismy mixy różnych ras i jak najbardziej wykazywały cechy typowe dla rasy. Slyszalam, że do ludzi jest ok, bardziej chodziło mi o relacje z psami. Żeby nie było, że Fafel przestanie jeść, bo go nie dopusci do jedzenia.

Na początku listopada wyjeżdża na co najmniej miesiac Zoja na szkolenie, ale Blanki i tak nie będę mogła puścić luzem ze względu na Andżelę. Na naszej trasie spacerowej jest mega jazgoczacy głupawy cavalier i po drugiej stronie równie zajadly w darciu dziuba mix czarny spaniel. Andżela co najwyżej przystaje, ale jak to robi, to widzę, że miałaby najwieksza ochotę uciszyć każdego z nich. Dlatego unikam jej spotkań z naszymi cavalierkami, a przynajmniej kiedy nie jest na smyczy.

 

Link to comment
Share on other sites

Nie ma co wrzucać charakteru psów do jednego wora bo można zrobić krzywdę psu.Miałam,mam pekinka, we wszystkich przypadkach to są  bardzo fajne psy.Jednak często się słyszy,że pekinki nie mają dobrych charakterów.Myślę,że podobnie jest ze spanielami.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo wszystkim dziękuję za aprobatę i wsparci naszej decyzji 💓 Spanielek nie jedzie,ponieważ zgłosił się właściciel.Taką wiadomość otrzymałam od Martuni. Możemy tylko mieć nadzieję,że to jakiś jednorazowy przykry przypadek,że znalazł się sam bez opiekuna na jakiejś drodze a dom jest ok.

Ja osobiście też bardzo ostrożnie podchodzę do oceny psów pod względem agresji. Jeżeli ma się go od szczeniaka i odpowiednio prowadzi to naprawdę można z niego zrobić ułożonego "baranka".Tu w większości przypadków tkwi błąd wychowawczy choć niestety ale nie można wykluczyć zmian psychicznych przekazanych genetycznie. Myślę,że pseudo,które krzyżują psy i do tego kazirodczo robią to największe zło a później są takie a nie inne skutki.

Co do czarnego spaniela to swego czasu znałam i miałam częsty z nim kontakt,ponieważ mieli go moi znajomi.Rodzina z dwójką małych dzieci i nigdy tam nie doszło do jakiś oznak agresji z jego strony. Wspaniale ułożony,przyjazny do obcych i kochający swoją rodzinę a jego ulubionym miejscem do spania był dziecinny pokój.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.10.2022 o 18:59, Bogusik napisał:

Bardzo wszystkim dziękuję za aprobatę i wsparci naszej decyzji 💓 Spanielek nie jedzie,ponieważ zgłosił się właściciel.Taką wiadomość otrzymałam od Martuni. Możemy tylko mieć nadzieję,że to jakiś jednorazowy przykry przypadek,że znalazł się sam bez opiekuna na jakiejś drodze a dom jest ok.

Ja osobiście też bardzo ostrożnie podchodzę do oceny psów pod względem agresji. Jeżeli ma się go od szczeniaka i odpowiednio prowadzi to naprawdę można z niego zrobić ułożonego "baranka".Tu w większości przypadków tkwi błąd wychowawczy choć niestety ale nie można wykluczyć zmian psychicznych przekazanych genetycznie. Myślę,że pseudo,które krzyżują psy i do tego kazirodczo robią to największe zło a później są takie a nie inne skutki.

Co do czarnego spaniela to swego czasu znałam i miałam częsty z nim kontakt,ponieważ mieli go moi znajomi.Rodzina z dwójką małych dzieci i nigdy tam nie doszło do jakiś oznak agresji z jego strony. Wspaniale ułożony,przyjazny do obcych i kochający swoją rodzinę a jego ulubionym miejscem do spania był dziecinny pokój.

Dziękuję Bogusiu, że przekazałaś informację, ja dopiero dotarłam do domu po całym dniu. Przyznam, że nie ucieszyła mnie ta informacja i nawet nie próbuję mieć nadziei, że szczeniak wrócił w bezpieczne miejsce. 

Link to comment
Share on other sites

Wciąż nie wiem, jakie psy jadą w środę transportem z Aska7; na pewno pies bez oka i spanielka. Gdyby jechał spanielek to miałam jutro dobrać jeszcze do Hani  niedużą suczkę, ale ta, o której myślałam dzisiaj została adoptowana, to ta biała.  Ruda też już na dom. 

IMG-20221017-WA0005.thumb.jpg.47e8b9636c7f3e10de661e82703ff108 (1).jpg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.10.2022 o 00:06, Poker napisał:

Miałam pod opieką cocker spanielkę, złotą, była niewidoma i bardzo grzeczna.

Dnia 29.10.2022 o 00:17, Alaskan malamutte napisał:

U mnie po sąsiedzku dwa spaniele złote. Sunia Dejzi i piesek Ozi. Cudowne, grzeczne, spokojne. 

 

Dnia 29.10.2022 o 10:17, Jaaga napisał:

To mnie pocieszyłaś. Kiedy Szafirka odmowiła Alaskan wzięcia czarnej spanielki Blanki, to było mi jej żal. Jak moj mąż dowiedzial się, że ma do nas przyjechac, to tez byl niezadowolony, bo chyba wszyscy wiedza jakie bywają czesto spaniele. Oby Blanka okazała się mila i nie będę żałować decyzji, bo nie mam gdzie oddzielić psa. Musi być z Faflem i Polą.

 

Dnia 29.10.2022 o 10:23, rozi napisał:

Ta agresja to chyba bardziej u samców, suki są spokojniejsze. Znałam agresywnego samca. Czarnego.

 

Dnia 29.10.2022 o 14:06, Anula napisał:

Nie ma co wrzucać charakteru psów do jednego wora bo można zrobić krzywdę psu.Miałam,mam pekinka, we wszystkich przypadkach to są  bardzo fajne psy.Jednak często się słyszy,że pekinki nie mają dobrych charakterów.Myślę,że podobnie jest ze spanielami.

 

Dnia 29.10.2022 o 18:59, Bogusik napisał:

Ja osobiście też bardzo ostrożnie podchodzę do oceny psów pod względem agresji. Jeżeli ma się go od szczeniaka i odpowiednio prowadzi to naprawdę można z niego zrobić ułożonego "baranka".Tu w większości przypadków tkwi błąd wychowawczy choć niestety ale nie można wykluczyć zmian psychicznych przekazanych genetycznie. Myślę,że pseudo,które krzyżują psy i do tego kazirodczo robią to największe zło a później są takie a nie inne skutki.

Co do czarnego spaniela to swego czasu znałam i miałam częsty z nim kontakt,ponieważ mieli go moi znajomi.Rodzina z dwójką małych dzieci i nigdy tam nie doszło do jakiś oznak agresji z jego strony. Wspaniale ułożony,przyjazny do obcych i kochający swoją rodzinę a jego ulubionym miejscem do spania był dziecinny pokój.

Kochani, jestem daleka od generalizowania i jak to Anula napisała wrzucania psów do jednego wora z powodu rasy czy podobieństwa do rasy. Znałam kilka spanieli, głównie złotych, i wszystkie były cudowne. Czarny od koleżanki też był fajnym psem poza 10 minutami w czasie doby. Napisałam o genie agresji wśród jednokolorowych spanieli, ale chyba nieprecyzyjnie się wyraziłam. To nie tak, że mają go wszystkie jednokolorowe spaniele, występował on w niektórych liniach hodowlanych i był dziedziczony. Uczciwi hodowcy nie rozmnażali takich psów, ale nie wszyscy - wiadomo, dla niektórych kasa się liczyła, a cockery były w pewnym okresie bardzo modne i popyt na szczeniaki był duży. Śmiem podejrzewać, że część tych psów wycofanych z legalnej hodowli było nadal rozmnażanych bez papierów, jako pseudo. Jeśli jeszcze trafiły na opiekunów nie mających pojęcia o wychowaniu psa i widzącego w nich nie wymagającego psa myśliwskiego, tylko ładną ozdobę kanapy, to już dwa plus dwa równa się cztery. Stąd wzięło się tyle spanieli agresywnych i stąd opinia o rasie jako takiej. Sporo było spanieli na stronach schronisk albo oddanych z powodu agresji, albo ogłaszanych jako psy "charakterne, potrafiące ugryźć, szukające doświadczonego opiekuna znającego rasę". 
Moja koleżanka miała swojego spaniela z pseudo, kupiła szczeniaka na targu (to było lata temu). Czytała masę książek o wychowaniu i szkoleniu, chciała być dobrze przygotowana, bo to był jej pierwszy pies, ale może popełniła jakiś błąd. W każdym bądź razie pies o 19-tej wstawał z posłania, krążył po mieszkaniu z opuszczoną głową i atakował każdego, kogo dosięgnął przy podłodze. Na poważnie, jej mąż miał szytą piętę, bo nie zdążył podnieść nóg na wersalkę. Raz byliśmy tam z mężem w tym czasie na pogaduszkach, i o 19.00 koleżanka mówi: teraz wszyscy nogi w górę! Na kanapę! Myślałam, że żartuje. Ale nie. Spike wstał, obleciał pokój z warczeniem i obłędem w oczach, nie reagował na wołanie, na komendy, jakby nie słyszał i nie poznawał nikogo, a po chwili poszedł leżeć. I znowu był normalny i przylulaśny do kolejnego dnia.
Jej następnym psem był dog niemiecki - to był psi anioł.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 28.10.2022 o 21:39, Alaskan malamutte napisał:

Boguniu..my wszystkie tu na dogo przypadki szczególne🙃

Zdrowy rozsądek to towar deficytowy😄

Bardzo się cieszę, że spanielek będzie zaopiekowany..glowkowalyśmy z Tolą...

To najlepsza wiadomość dzisiaj ❤❤❤

 

"Przypadki szczególne" to bardzo ładne określenie. Kiedyś ktoś chcąc zgłosić bezdomnego kota zapytał mnie, gdzie mieszka ta pani Ula "pop......ona na punkcie kotów".... pomogłam w załatwieniu sprawy i tak sobie pomyślałam, że o mnie pewnie mówią tak samo, tylko "na punkcie psów"...

A skoro o spanielach mowa - mam Betty - grzeczną, kochaną, łagodną sunię staruszkę, natomiast identyczny spaniel moich byłych sąsiadów całe życie (- naście lat) był agresywny do mieszkańców z tego samego bloku i na koniec zaczął atakować nawet domowników, został uśpiony 😞 nie wiem, czy to geny, czy ludzie - coś lub ktoś bardzo skrzywdził tego psa 😞

Link to comment
Share on other sites

Spanieleczka jedzie w środę, nam nadzieję że okaże się miodzio dziewczyną. Tym samym transportem do Jaaga  jedzie pies bez oka i łaciaty  staruszek do Onaa. Wszystkim pięknie  dziękuję 🌹❤️🌹❤️🌹. Ale to nie wszystko - zmieszczą się jeszcze dwaj bracia z gminnego kojca, dla nich miejsce znalazło się u szafirków, bardzo prosimy o wsparcie na transport, bo id Katowic chłopaków przejmie szafirek, a  droga daleka no i koszt spory. Pięknie dziękuję Aska7 za tą kolejną szansę na życie dla tylu psiaków ❤️🌹❤️🌹❤️🌹

Link to comment
Share on other sites

Chciałam jeszcze pokazać młodziutką dziewczynkę z kojca gminnego, która na odmianę losu czeka na łańcuchu. Jest miejsce w hoteliku u Jagny, suczka będzie zaszczepiona i za jakiś czas może jechać, może ktoś chciałby pomóc w utrzymaniu dziewczynki? Młoda, ładna, spragniona człowieka, a życie płynie jej na łańcuchu 😓

received_498336988895055.jpeg

received_888204065892832.jpeg

received_511321540860326.jpeg

received_581846397036843.jpeg

received_1817008275302598.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.10.2022 o 10:17, Tola napisał:

Chciałam jeszcze pokazać młodziutką dziewczynkę z kojca gminnego, która na odmianę losu czeka na łańcuchu. Jest miejsce w hoteliku u Jagny, suczka będzie zaszczepiona i za jakiś czas może jechać, może ktoś chciałby pomóc w utrzymaniu dziewczynki? Młoda, ładna, spragniona człowieka, a życie płynie jej na łańcuchu 😓

received_498336988895055.jpeg

received_888204065892832.jpeg

received_511321540860326.jpeg

received_581846397036843.jpeg

received_1817008275302598.jpeg

Teraz jest okazja, bo na co najmniej miesiac na szkolenie wyjeżdża Zoja, wiec sunia mogłaby do nas trafić. Jest młodziutka i sliczna, szybko powinna znaleźć dom.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.10.2022 o 10:22, Jaaga napisał:

Teraz jest okazja, bo na co najmniej miesiac na szkolenie wyjeżdża Zoja, wiec sunia mogłaby do nas trafić. Jest młodziutka i sliczna, szybko powinna znaleźć dom.

Sunia jest w przytulisku, z którego zabierałam Dino. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...