Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 24.10.2022 o 15:03, Jaaga napisał:

Jak widzę, niewidomy pies którego chciałabym zabrać, wywołuje ogromne emocje i dyskusję.

 

Nie odnosiłam się do tego psiaka, tylko generalnie do tego tematu. Mimo przyznania Aśce racji, nie umiałam jak widać postępować racjonalnie i mam psiaki starsze bez szans na adopcje.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.10.2022 o 16:11, Jo37 napisał:

Wybór zawsze jest okropnie trudny. Chciałoby się pomóc wszystkim. Czasami

po prostu człowiek spojrzy w oczy psiakowi i wie, że MUSI mu pomóc.

Tak właśnie mam. On wygląda jak nasz Jimmy, tylko kolor inny. Jimmi wlaśnie powoli odchodzi na raka, trudno mi się z tym pogodzić.  Ani razu nie żałowałam, że adoptowałam tego dzikiego psa.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.10.2022 o 15:24, Isiak napisał:

Ja akurat pisząc posta nie myślałam o tym konkretnie psie, tylko ogólnie. Bo boli to, co napisała Ewa Marta: że te psy, które zostają, za kilka lat będą takie, jak te, które dziś są wyciągane.

Dokładnie to samo napisałam.

Oczywiście, że serce boli za wszystkie nieszczęścia.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.10.2022 o 12:13, Tola napisał:

Tz był dzisiaj w schronisku przy okazji wyjazdu Agata, rozmawiał z p. Wiesławem o tym  psiaku - on widzi, jest po wypadku, kuleje. W schronisku jest ok 2 miesięcy,  b. przyjazny (wielkość spaniela )

IMG-20221020-WA0013.jpg

IMG-20221020-WA0012.jpg

IMG-20221020-WA0011.jpg

IMG-20221020-WA0010.jpg

IMG-20221020-WA0009.jpg

IMG-20221020-WA0008.jpg

Można się coś o nim więcej dowiedzieć ?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.10.2022 o 18:27, Aska7 napisał:

Też mi nie chodzi o tego psa, tylko o to, że to jest nie do ogarnięcia. Za chwilę dojdziemy do ściany, bo nie będzie można znaleźć miejsca dla kolejnej bidy.

problem jest gigantyczny bo zaufanych hoteli jest coraz mniej a psów będzie coraz więcej.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.10.2022 o 17:22, Onaa napisał:

Można się coś o nim więcej dowiedzieć ?

Ja już o niego pytałam - to starszy piesek, bardzo przyjazny. Jest po wypadku, był bardzo poturbowany, leczony. Nikt się po niego nie zgłosił do lecznicy.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.10.2022 o 17:12, Jo37 napisał:

Założyłam wątek burej suni chwalonej przez pracowników. Później będę szukała jej zdjęć.

 

Jakże się cieszę!!! Ta sunia to jeden z tych psów, które wpadły mi w oko i spędza mi sen z powiek! Pędzę na wątek!

Link to comment
Share on other sites

Ja jeszcze odnośnie tej dyskusji - pomoc bezdomniakom to zawsze spór serca z rozumem, a wątki na dogomanii są dowodem na to, że najczęściej kierujemy się  sercem, chociaż  czasami powinien zwyciężyć rozum. Zawsze są to bardzo trudne decyzje.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.10.2022 o 20:02, rozi napisał:

Od stu lat mówię, że jedyne, co ma sens, i pozwoli w miarę ogarniać temat, to poprawa warunków w schronach i dobry wolontariat.

Rozi możesz to mówić i 200 lat, a ja Ci będę wtórować, bo też jestem tego zdania,  ale jednocześnie wiem, że w pewnych  miejscach, przy pewnych układach o zmianę bardzo trudno. 

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilką dostałam informację od pańci ukraińskiej Loni - Takiego stworka znalazłam na przystanku w torbie papierowej i reklamówce zawiązanej na supeł. Chciałam wyrzucić jak śmieci, ale zawiniątko zaczęło się ruszać. Maleńka świnka morska, zziębnięta, wychudzonai i przerażona 😭 brak mi słów, żeby opisać takie bestialstwo.

received_1839013913103586.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Chciałabym dodać coś do wypowiedzi Aska 7.  Za często mam ostatnio do czynienia z naprawdę bardzo trudnymi, a nawet niebezpiecznymi psami, które zostały wydane jako miłe i przyjazne. Za często nie mówi się całej prawdy chętnym na zwierzaka, byle znalazł dom. Mam przykład psa - nie z Zamościa i nie z Krakowa, który trafił do schronu, bo bardzo poważnie pogryzł domownika. Wolontariusz chciał wcisnąć go do domu z dzieckiem. Jeśli ktoś szuka przyjaznego zwierzaka, a dostanie zwierzę wprawdzie nie agresywne, ale takie, które nie czuje żadnej potrzeby kontaktu z człowiekiem, to taki człowiek tez czuje się oszukany i nie robi reklamy bezdomniakom.

Ale nie trzeba aż takich drastycznych historii - jeśli człowiek dostaje z azylu czy z DT zupełnie innego psa, niż dostał informacje, nie tylko czuje się oszukany, ale i odradzi wszystkim znajomym branie psa "z odzysku". Odwrotnie to też działa - wyadoptowany miły pies przyczyni się do uzyskania następnych domów.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ludzie są beznadziejni.... My w wakacje znaleźliliśmy królika, pod kontenerem na odpady przy wyjeździe z Leroy Merlin. Biedny siedział tam w upał, bez wody, jedzenia w piachu. Na szczęście jego historia dobrze się skończyła i jak wszystko dobrze pójdzie wkrótce  będzie mieć nowy dom. Oby świneczce  też się udało, to bardzo delikatne stworzonka, bardzo wrażliwe na przeciągi,  chłód.... Nie wiem czy Pani chce ją zostawić i czy ma doświadczenie ze świnkami, ale dla nich bardzo ważna jest witamina C. My nigdy nie podawaliśmy sztucznej, ale dbaliśmy, o to żeby jej menu było zróżnicowane i bogate w wit C. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.10.2022 o 18:58, Tola napisał:

Ja już o niego pytałam - to starszy piesek, bardzo przyjazny. Jest po wypadku, był bardzo poturbowany, leczony. Nikt się po niego nie zgłosił do lecznicy.

przyjazny do ludzi ? innych piesków ? potrzebuje jeszcze leczenia ? czy był leczony ?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.10.2022 o 21:31, Onaa napisał:

przyjazny do ludzi ? innych piesków ? potrzebuje jeszcze leczenia ? czy był leczony ?

Przyjazny, machał ogonkiem do pracownika. Był leczony po wypadku, tyle wiem od pracownika, więc teraz już chyba leczenie skończone. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.10.2022 o 21:31, Onaa napisał:

przyjazny do ludzi ? innych piesków ? potrzebuje jeszcze leczenia ? czy był leczony ?

Druga część, to raczej są pytania, na które w schronisku Tola nie dostanie odpowiedzi. Wypytywali już o niego. Skoro jest po wypadku, to moim zdaniem warto zrobić RTG czy konsultację u ortopedy, gdyby opuścił schronisko. Dowiedziała się tyle, że był leczony.  Chyba więcej w kojcu nie da się stwierdzić i to już jakiś czas od wypadku. 

Piesek mnie zauroczył, mimo ze starszy, to ma słodki, rozczulający wygląd.

pisałyśmy z Tolą jednoczesnie 😉

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.10.2022 o 21:31, Onaa napisał:

przyjazny do ludzi ? innych piesków ? potrzebuje jeszcze leczenia ? czy był leczony ?

 

Dnia 24.10.2022 o 21:38, Tola napisał:

Przyjazny, machał ogonkiem do pracownika. Był leczony po wypadku, tyle wiem od pracownika, więc teraz już chyba leczenie skończone. 

Na zdjęciach widać, że nie obciąża lewej tylnej kończyny, nie staje na niej.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 24.10.2022 o 22:35, Isiak napisał:

 

Na zdjęciach widać, że nie obciąża lewej tylnej kończyny, nie staje na niej.

Tylko to nie jest do diagnozowania czy leczenia w schronisku. Lepiej nawet, żeby w schroniskowych warunkach nikt nie robil operacji ortopedycznych. Naszą Linde po przyjeździe z Ukrainy badała najpierw neurolog, a potem byla konsultacja i operacje u dr. Grzebinogi. Takie wspólne badania wszystko wyjaśniły. Być może gdyby w schronisku lekarz nie grzebal przy odłamkach w kręgosłupie to może dałoby  rade zrobic operacje neurologiczną u prof Wrzoska jak.mial Baryton i jakoś samodzielnie poruszałaby się.

To nieduży piesek, nawet gdyby juz nic nie dało się zrobić, to sobie poradzi bez problemu. Cieszę się, że jest nim jakieś zainteresowanie. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...