Jump to content
Dogomania

TEO za TM:( Owczarek BOS znalazł wreszcie swój dom i swoich ludzi:)


Tola

Recommended Posts

Jeśli z tyłu podchodzi ktoś znajomy, pies słyszący nie tylko rozpoznaje kroki, ale i perfekcyjnie lokalizuje ruch tej osoby; wie kiedy człowiek zejdzie na bok (i w którą stronę), wie czy stanie czy zwolni krok. . Ale rozmowa między nami jest bezwnioskowa, rzekłabym; ja nadal uważam, ze sugestia Helli jest ciekawa - Ty możesz uważać inaczej. O potrzebie badania słuchu Teo zadecydują opiekunowie. 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Sowa napisał:

Jeśli z tyłu podchodzi ktoś znajomy, pies słyszący nie tylko rozpoznaje kroki, ale i perfekcyjnie lokalizuje ruch tej osoby; wie kiedy człowiek zejdzie na bok (i w którą stronę), wie czy stanie czy zwolni krok. . Ale rozmowa między nami jest bezwnioskowa, rzekłabym; ja nadal uważam, ze sugestia Helli jest ciekawa - Ty możesz uważać inaczej. O potrzebie badania słuchu Teo zadecydują opiekunowie. 

Sowa, ja nie wiem, z kim rozmawiam:)

jak podejdziesz do spiącego psa od tyłu?

Link to comment
Share on other sites

Akurat to, z kim wymieniamy poglądy na Dogo nie ma nic do rzeczy - każdy ma własne.

Pozostaję przy oczekiwaniu na decyzję Murki - zajmuje się Teo i widzi go na co dzień. Więc zdecyduje czy sugestie Helli warte są zbadania - i tylko to jest istotne na tym wątku.

Link to comment
Share on other sites

41 minut temu, Sowa napisał:

Akurat to, z kim wymieniamy poglądy na Dogo nie ma nic do rzeczy - każdy ma własne.

Pozostaję przy oczekiwaniu na decyzję Murki - zajmuje się Teo i widzi go na co dzień. Więc zdecyduje czy sugestie Helli warte są zbadania - i tylko to jest istotne na tym wątku.

ma znaczenie:)

chodzi mi o to, czy wypowiadasz sie jako fachowiec - szkoleniowec, behawiorysta, teoretyk, praktyk itd.

Link to comment
Share on other sites

58 minut temu, Sowa napisał:

czy sugestie Helli warte są zbadania

Też pomyślałam, czy pies nie ma problemów \e słuchem, co w dalszym ciągu nie wyjaśnia ataków na Murkę, no ale może usprawiedliwi sto zachowań dla cioć. Niedosłuch zdiagnozować to parę sekund, nie trzeba fachowca.

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Murka napisał:

Dzisiaj już nie było walki przy bramce po powrocie na swój wybieg ze spaceru. I... Teo wywalił się kołami do góry:) 

 

Myślę, że on faktycznie może mieć więcej z psa rasy pierwotnej niż z BOSa (nasz wet też tak uważa). On nie ma w ogóle instynktu terytorialnego, nie szczeka na ludzi, którzy przechodzą za płotem, na sąsiadów. U nas jest krótko, ale na łańcuchu też się nie darł na przychodzących ludzi (z tego też powodu dziadka okradziono). Jest za to bardzo przyjazny wobec innych psów. Nie ważne czy podchodzą pod ogrodzenie duże samce czy psy małe, nawet kiedy szczekają zajadle, Teo nie reaguje, tylko popiskuje, podchodzi z przyjaźnie podniesionym i merdającym ogonem, chce się koniecznie zapoznać, powąchać itd. Zwłaszcza te szczekacze są w lekkim szoku;)

Jak najszybciej umówić kastrację trzeba chłopakowi. I powoli się ogarnie chłopak.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszę, że Teo słyszy, jeden problem mniej...

Wciąż mam nadzieję, ze z pomocą mądrych ludzi Teo  ogarnie się i będzie miał szansę na adopcję.

Dzięki kochanej Alaskan, która  bardzo zaangażowała się w pomoc białasowi, skontaktowaliśmy się z behawiorystą z tego ośrodka http://www.nolhau.pl/.

W  porozumieniu z Murką  TZ umówił już konsultację behawiorysty - prawdopodobnie w przyszłym tygodniu;  mam nadzieję, że  poznamy  wstępną diagnozę i dowiemy się, na czym polega problem....

Cały czas też czekamy na miejsce u Jamora, jednak tak jak pisałam - na razie przeprowadzka jest niemożliwa z powodu braku miejsc.

Alaskan - http://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,034_qW_orig.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

A ja myślę,że Teo będzie zachowywał się jak fajny psiak.Potrzeba dla niego czasu bo przecież w tej chwili jego życie przewróciło się do góry nogami.Znał tylko budę i łańcuch,natomiast teraz nastąpiło coś całkiem nowego,nieznanego, jest praktycznie wolny i chce nadrobić ten stracony czas.Jednym słowem jest nieokrzesany (przepychanka bramkowa) ale to minie,wierzę w to.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...