Jump to content
Dogomania

Jelena Muklanowiczówna

Members
 • Content Count

  3,056
 • Joined

 • Last visited

About Jelena Muklanowiczówna

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 08/13/1986

Profile Information

 • Gender
  Female

Converted

 • Biography
  jeszcze przez chwilę niebieskim ptakiem
 • Location
  z Kielcowa
 • Interests
  literatura, psy, literatura, psy...
 • Occupation
  nauczyciel języka polskiego

Recent Profile Visitors

1,198 profile views
 1. Jelena Muklanowiczówna

  Piesek bez łapki - już w domku! czyli przygody Korsarza :-)

  W mojej szkole takie problemy są z panią od historii. Rodzice do mnie dzwonią, dzieci się na wychowawczej skarżą, że nie wiedzą z czego mają się poprawiać albo nie wiedzą z czego będzie sprawdzian. Np. pani zapowiada kartkówkę z zapisywania wieków, a okazuje się, że przynosi do szkoły całogodzinny test. Albo jeszcze lepszy hit: na jednej stronie kartki pani skserowała test dla klasy IV, a na drugiej dla klasy VII i dzieci połowę testu pisały na jednej lekcji, a drugą połowę na drugiej. Z mojej perspektywy powiem Wam, a szczególnie Eloise, że w szkole powinny funkcjonować 2 bardzo ważne dokumenty. Pierwszy z nich to Statut Szkoły, w którym zawiera się rozdział "Przedmiotowe ocenianie". Tam są podane ogóle wytyczne dotyczące tego jakie wymagania uczeń musi spełniać na konkretną ocenę. Do tego dochodzi Przedmiotowe ocenianie, z którym nauczyciel ma obowiązek zapoznać uczniów na pierwszej lekcji danego przedmiotu i które powinni poznać również rodzice na wywiadówce. Te dokumenty szkoła ma obowiązek okazać rodzicowi od ręki, jeśli o nie poprosi i tam można sprawdzić czy faktycznie na ocenę celującą z muzyki należy zagrać na skrzypcach przed całą szkołą, przed całą klasą, czy po prostu na nich grać. Wtedy macie kartę przetargową - statut mówi tak, a pani mówi inaczej, tzn. że pani nie zna statutu i go nie wypełnia. Jak się powołacie w librusie na konkretne paragrafy ze statutu, to ich zatka wszystkich.
 2. A to Kwintunia, która od kilku lat boryka się z problemem astmy i wreszcie jej stan został uregulowany przez zdolną panią weterynarz.
 3. Jelena Muklanowiczówna

  PIESEK ZNALEZIONY - Karmelek ma dom

  Serdecznie współczuję, trzymajcie się!
 4. Jelena Muklanowiczówna

  Piesek bez łapki - już w domku! czyli przygody Korsarza :-)

  Historia z ukulele bezbłędna! :D Pękam ze śmiechu! Ale z oczami Jonka też ciekawa sprawa. Ja półtora roku temu trafiłam do bardzo zdolnego optometrysty. Jakoś niedługo po tym, jak odkryłam, że okulary od okulisty nie tylko mi nie pomagają, ale też przeszkadzają. Facet kompletnie przeorganizował mi szkła i sposób widzenia poprawił mi się znacznie. Zaczęłam wreszcie parkować tyłem, czego do tej pory nie mogłam zrobić, bo rysowałam inne auta.
 5. Gacuś, starowinka, ma u Was życie jak w Madrycie. Pomyślcie, jakby został w tej beczce, to pewnie by nie dożył tak słusznego wieku.
 6. Jelena Muklanowiczówna

  HOTELIK U MURKI - wątek informacyjny:)

  O! To teraz koniecznie musisz sfotografować Gacka z Gackiem! :)
 7. Czyli robi dokładnie to samo, co każdy inny kot. Moja dzisiaj o 3.40 surfowała na kocu położonym na szafce. Zwinny obrót spowodował zrzucenie wszystkich misek, które tam stały i rozlanie wody. I tak już od 5 lat. Ludzie są naprawdę nieodpowiedzialni!
 8. A wiesz, Murko, ja sobie pomyślałam to samo, co hop, kiedy przeczytałam Twojego posta. Mój kot bierze Encorton (a właściwie Encortolon) i Theovent na silną astmę. Ale ona ma tak silne duszności, że mogłaby się udusić, w dodatku zbiera jej się wtedy woda w płucach. Poza tym, kot inaczej reaguje na steryd, jest mniej podatny na działania uboczne, a mimo to i tak przynajmniej raz w roku ma silne załamanie stanu zdrowia. Przeważnie w okresie jesiennym, kiedy odporność obniżona jest ze względu na warunki pogodowe i w dodatku przez steryd. Z tego, co mi mówiła weterynarz (a mam nową weterynarz, naprawdę kumatą i ogarniętą kobietę), to psy w ogóle nie mają takich schorzeń, na które musiałyby przyjmować sterydy rozszerzające oskrzela. To ma związek z tym, że psie oskrzela są zbudowane z innej tkanki niż kocie, inaczej się rozszerzają. Przyznam, że ja też nie pakowałabym w Kaśkę sterydu, a przede wszystkim skonsultowałabym się z innym weterynarzem.
 9. Jelena Muklanowiczówna

  Piesek bez łapki - już w domku! czyli przygody Korsarza :-)

  Uuuuu... Czekamy niecierpliwie na ciąg dalszy! :)
 10. Jelena Muklanowiczówna

  HOTELIK U MURKI - wątek informacyjny:)

  Murko, serdecznie Wam współczujemy i przesyłamy uściski i słowa pocieszenia! Trzymajcie się dzielnie, sunia była z Wami szczęśliwa te wiele lat i dzięki Wam miała przyjazny azyl! O tym myślcie!
 11. Jelena Muklanowiczówna

  Cezar zostaje na stałe u Murki :)

  Jaka śmieszna suńka z Kiry! :D Kłapciate uchole ma! :)
 12. Jelena Muklanowiczówna

  Cezar zostaje na stałe u Murki :)

  No faktycznie, niezbyt ciekawe! Bądźcie dobrej myśli, może się okaże, że to nie nowotwór.
 13. Od razu mi się przypomniało: "Gacek tu, Gacek tam, Dzwonią dzwonki sań! A przed nami i za nami wiruje tyle Gacków!" :D
×