Jump to content
Dogomania

mar.gajko

Members
 • Content Count

  21,237
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  34

mar.gajko last won the day on October 27 2017

mar.gajko had the most liked content!

About mar.gajko

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 07/30/1915

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Converted

 • Location
  Kraków

Recent Profile Visitors

10,351 profile views
 1. No... dobrze. Od połowy grudnia chodzimy na rehabilitację. Do końca stycznia było 2 x w tygodniu, od lutego mamy 1 x w tygodniu. Masaż, bieżnia wodna i ćwiczenia na jeżyku. Łapka prawie dobra :) Ja trochę gorzej, bo to na drugim końcu miasta i komunikacją miejską się tłuczemy z przesiadkami. Reksio na rączkach :)
 2. Z Kraśnika wczoraj dzwonił facet. Dwoje dzieci, dom z ogrodem i ... dwa koty. Sympatyczny ogólnie. Ma dzwonić do Murki. I ewentualnie pojechać zobaczyć się z Kaśką.
 3. W sobotę wyjmowaliśmy szwy. Dzisiaj zdjęłam łobuzowi kołnierz. Od niedzieli już chodzimy więcej. Nie tylko na rączkach na trawkę i do domku. Próbujemy trochę masować, ale ta mała cholera warczy :) na nóżkę staje i trochę chodzi. Pewnie potrwa chwilę zanim zacznie ją normalnie obciążać. Reksio przytył trochę, waży 5,60. Zdjęć nie mam. Dalej mam ten pogryziony przez Reksia telefon i zdjęcia niewyraźne.
 4. No narkoza była już przed zabiegiem w celu upewnienia. A z tymi zdjęciami to pewnie i moja wina bardziej. Bo te nóżki się ciągnie, żeby było równo,a jak tu tak ciągnąć jak się wie, że nóżka boli i krzywy był i niewyciągnięty. I do badania Reksio awanturny jest i łapie za ręce. On ogólnie bardzo chrakterny i jak się coś nie podoba to okazuje bez wahania. Swoją drogą on ma tyle różnych, że tak powiem, ułomności zdrowotnych, że wcale bym się nie zdziwiła, że i więzadło popsute i główka kości popsuta, i co tam jeszcze.
 5. Po RTG w narkozie okazała się, że główka nie jest taka zła i tamto zdjęcie "na żywo" było przekrzywione. Ale też po badaniu okazało się, że mamy zerwane więzadło krzyżowo-podczaszkowe w kolanie. I najprawdopodobniej to jest przyczyną utykania. No więc podjęliśmy decyzję o naprawie owego więzadła nowoczesną metodą jakąs tam. Reksio jest 9 dni po operacji. W sobotę ściągamy szwy. Na nóżkę już stajemy, a nawet chcemy skakać. Dom mamy zdemontowany :) wszytsko na podłodze, żeby Resia nie skakała i nie nadwyrężała nóżki. Na spacerki na rączkach. Pomijając pierwszą dobę o operacji, Resio w dobrej kondycji i doskonałym humorze. Na szyi kołnierz, bo pracowaliśmy nad szwami. Zobaczymy co będzie po wygojeniu i pracowaniu nóżką.
 6. KOchane Dziewczęta, operacji niestety nie było. Będziemy się umawiać znowu na przyszły tydzień. Biedny Reksio tylko na darmo "na czczo" był. Z czego zadowolony nie był :) Dam znać jak się umówimy na termin.
 7. Na RTG bardzo wyraźnie było widać, że ona już okropnie ponadryzana i od góry i z boków. Jego to musi boleć. Jak będzie tak oszczędzał łapkę, to mu mięśnie zanikną w łapce i kręgosłup się skrzywi. A przecież Reksio młodziutki, dopiero ma ze 3 latka. Jeszcze przynajmniej 15 przed nim. Podjęłam decyzję o operacji. Myślę, że słuszną.
 8. Badania mamy w miarę aktualne, robimy re regularnie ze względu na tarczycę i wątrobę. Co 3 miesiące. Przed samą operacją jeszcze będzie morfologia i mała biochemia. Operacja w przyszłą środę.
 9. Reksio od jakiegoś czasu oszczędzał tylną prawą nóżkę. Raz więcej raz mniej, różnie. Ale ostatnio się nasiliło. No i cóż się okazało? mamy jakąś chorobę - ze skomplikowaną nazwą, że nie zapamiętałam. POlega na degradacji kości główki udowej. To zaczyna sie podczas życia płodowego i postępuje. Nie leczy się farmakologicznie. Trzeba usunąć główkę kości i pozwolic na utworzenia stawu rzekomego. Więc czeka nas operacja.
 10. Może dziwnie to zabrzmi, ale ja się już ... przyzwyczaiłam do ekscesów Resia. Oczywiście, robię obchody i sprawdzam co tym razem, ale to rutyna :) nie wydarzenie. Za to takiego kręciogonka i uśmiechów na prawo i lewo jak rozdaje Resiul to nikt nie ma, tylko ja.
 11. No właśnie. Jakie to puszki i ile on ich zjada przy tych lekach? Bo przy dietach dawanie "puszek" to trochę bez sensu, niweluje się dietę, bo puszki pewnie zwykłe jakieś, nie daj co z wieprzowiną, albo kurą.
×
×
 • Create New...