Jump to content
Dogomania

mar.gajko

Members
 • Content Count

  21,230
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  34

mar.gajko last won the day on October 27 2017

mar.gajko had the most liked content!

About mar.gajko

 • Rank
  Advanced Member
 • Birthday 07/30/1915

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Converted

 • Location
  Kraków

Recent Profile Visitors

10,208 profile views
 1. KOchane Dziewczęta, operacji niestety nie było. Będziemy się umawiać znowu na przyszły tydzień. Biedny Reksio tylko na darmo "na czczo" był. Z czego zadowolony nie był :) Dam znać jak się umówimy na termin.
 2. Na RTG bardzo wyraźnie było widać, że ona już okropnie ponadryzana i od góry i z boków. Jego to musi boleć. Jak będzie tak oszczędzał łapkę, to mu mięśnie zanikną w łapce i kręgosłup się skrzywi. A przecież Reksio młodziutki, dopiero ma ze 3 latka. Jeszcze przynajmniej 15 przed nim. Podjęłam decyzję o operacji. Myślę, że słuszną.
 3. Badania mamy w miarę aktualne, robimy re regularnie ze względu na tarczycę i wątrobę. Co 3 miesiące. Przed samą operacją jeszcze będzie morfologia i mała biochemia. Operacja w przyszłą środę.
 4. Reksio od jakiegoś czasu oszczędzał tylną prawą nóżkę. Raz więcej raz mniej, różnie. Ale ostatnio się nasiliło. No i cóż się okazało? mamy jakąś chorobę - ze skomplikowaną nazwą, że nie zapamiętałam. POlega na degradacji kości główki udowej. To zaczyna sie podczas życia płodowego i postępuje. Nie leczy się farmakologicznie. Trzeba usunąć główkę kości i pozwolic na utworzenia stawu rzekomego. Więc czeka nas operacja.
 5. Może dziwnie to zabrzmi, ale ja się już ... przyzwyczaiłam do ekscesów Resia. Oczywiście, robię obchody i sprawdzam co tym razem, ale to rutyna :) nie wydarzenie. Za to takiego kręciogonka i uśmiechów na prawo i lewo jak rozdaje Resiul to nikt nie ma, tylko ja.
 6. No właśnie. Jakie to puszki i ile on ich zjada przy tych lekach? Bo przy dietach dawanie "puszek" to trochę bez sensu, niweluje się dietę, bo puszki pewnie zwykłe jakieś, nie daj co z wieprzowiną, albo kurą.
 7. :) a meble na cegły? Firanki no najmniejszy problem. 1,2 H w pralce i po problemie. Meble tapicerowane i drewniane nogi od mebli, to jest wyzwanie. Bo nasiąka to troszeczkę, i jakby nie myć to trąci odrobinę.
 8. Spotkanie Ptysia z behawiorystą odbyte. P. Małgosia napisała, że bardzo im pomógł zrozumieć problem. Mam nadzieję, że będa się razem z tatą Pani Małgosi stosować do zaleceń. Czekamy na efekty :)
 9. Izo, Tu nie ma mowy o poddawaniu :) Mogę czasem się wkurzyć, pomamrotać, jak drugi raz w tygodniu obleje zasłonę w oknie i musze ściągać do prania, ale taki jest i już. Warczy na psy, czasem na Frania, wygania kotę Bubę z legowiska i ona przylatuje do mnie z się skarży. Nudzić sie nie da .
 10. U Reksia dobrze. Reksio nabrał ciała. Z 4.40 zrobiło się prawie 6 kg. Charakterek nie uległ zmianie za bardzo. Nabywa nowych umiejętności. Doskonale opanowal wywracanie o wysypywanie kosza na śmieci. Kosz wylądowal na stołku w kuchni, i nie wiadomo jak Reksio nawet ze stołka sciągnąc potrafi. Zdolny jest i już. Dalej siusiamy i kupamy w domku, przeważnie na podkład. I tu się nauczyliśmy nowości, obsikujemy meble, niestety. Znaczymy podnosząc nóżkę i zasłony, firanki, krzesła, kanapę, stoły... Taki to Reksio jest. Humory mamy dobre. Ogonki latają z radości. Przytulamy się. Lubi bardzo na rączkach i na kolankach. Śpi w łóżku. Ze względu na niezbyt dobre próby wątrobowe jemy karmę Hepatic, ale bardzo mu smakuje i nie narzeka.
 11. Konfirmku, ta co piszesz to 169 zł, Royal weterynaryjny o 100 więcej. Dodam tę stówkę i jak będzie Ok, to będę dodawać co miesiąc. Wyliczyłam że na 45 kg psa :) (nie wiem ile Maxio waży dokładnie) starczy worek 14 kg, na 30 dni. Spróbujmy. Może będzie lepiej.
×
×
 • Create New...