Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 20.04.2023 o 19:20, agat21 napisał:

Macie rację pisząc o "gospodarności" schroniska. Ale skoro wiadomo, że i tak na razie nic się nie zmieni, to trzeba spojrzeć na temat od strony dobra psów. Co można zrobić innego? 

Wpłacając ulżyć doli psiaków w schronisku.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.04.2023 o 19:20, agat21 napisał:

Macie rację pisząc o "gospodarności" schroniska. Ale skoro wiadomo, że i tak na razie nic się nie zmieni, to trzeba spojrzeć na temat od strony dobra psów. Co można zrobić innego? 

no właśnie.... psiakom trzeba pomóc, nie schronisku...choć tu akurat schronisku też...

wpłaciłam ❤️ dla tych biedaków, tylko dla nich!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A ja chciałam tylko napisać za Lira od tygodnia jest w nowym domku:)), mieszka w Krakowie z drugą sunią adoptowaną rok temu z Czekadełka na Podkarpaciu. Dziewczyny cudownie się zgrały, ale o to byłam spokojna bo Lircia to anioł, kompletnie niekonfliktowa, kochana przyjazna i pogodna dziewczynka:D.. Przeogromnie dziękuję Dziewczynom które pomagały Lircie ogłaszać!! Wsparcia nadal niestety natomiast potrzebuje Miki, bo o niego strraaaaaszna cisza:((((

received_3472816506324490.jpg

received_3376973252631943.jpeg

received_196438086494419.jpeg

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszę, Lira wygląda na szczęśliwą i zadomowioną, jeszcze raz  bardzo Co Aniu dziękuję za nowe życie dla suni♥️ Miki widać musi poczekać trochę dłużej, jakiś teraz część z adopcji stoi w miejscu. Jak trzeba zmienić miasto to proszę dać znać. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 25.04.2023 o 22:02, Tola napisał:

Ostatnio na wsi odwiedza nas taki gość - jest bardzo płochliwy, ucieka jak tylko próbuję zrobić krok. Na razie nie wiem, czy traktuje nas jak stołówkę i ma gdzieś dom, czy to jakiś bezdomniak...

Co roku skarmiamy przez okres zimy 3-4 worki 14 kg kociej karmy, a mamy obecnie tylko dwóch kocich rezydentów. Nie są w stanie przejeść przez te kilka zimowych miesięcy 40 - 50 kilka kilogramów karmy + co 2 tygodnie konserwy na ciepło. Domyślamy się, że podchodzi kilka domowych kotków niezbyt dobrze karmionych.
Ten psiak nie wygląda na bezdomnego. To raczej wiejski piesek nie przekarmiany w domu.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 26.04.2023 o 11:44, Aska7 napisał:

Chciałabym dożyć takich widoków w naszym kraju. Tu wolno wchodzić z psem niemal wszędzie. W marketach są wózki z miejscem na pieska.

Też chciałabym zobaczyć takie obrazki u nas. Niestety u nas widuje się psiaki przywiązane przed sklepem, bez względu na porę roku. Niektóre grzecznie czekają, ale częstym widokiem jest psiak zestresowany, szczekający, trzęsący się ze strachu lub zimna  😞

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.05.2023 o 21:03, Aska7 napisał:

Kolejny biedak wyjeżdża : )

 

Bardzo się cieszę, wspaniale, ze dostał szansę, on tak zawsze stoi przy tej siatce, czeka.

Z tego boksu dzięki pomocy dogomaniaczek zostało zabranych sporo psów, większość z nich też tak stała  i czekała przy siatce, a teraz mają diametralnie inne, wspaniałe życie.

Miałam jechać do schroniska pod koniec kwietnia, żeby pokazać tutaj znowu paru biedaków, ale zabrakło mi czasu, może uda mi się w maju podjechać.

Zdaję sobie oczywiście sprawę, że szanse na pomoc bezdomniakom znacznie się zmniejszyły  -  sporo tych większych, starszych psiaków czeka na dom, nie zwalniają miejsc w hotelach, większość osób ma  zobowiązania finansowe na wielu wątkach, wzrosły ceny karmy, opieki weterynaryjnej - trudniej się teraz pomaga.

Ale jak pojawi się nadzieja dla chociaż jednego schoniskowego psa, to warto je pokazywać.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Wczoraj dzięki p. Joli z Krakowa, DS naszego Marleya, dotarła przesyłka od elik - klatka łapka, miseczka,podklady i ręczniki - za wszystko bardzo dziękujemy, jutro przekażemy do kociego Dt p. Małgosi❤️🌺🌺🌺❤️

IMG-20230505-WA0007.jpgPani Jola znowu przyjechała na Roztocze  - tym razem liczy chomiki🙂  Koci Dt też dostał tunel i puszeczki - bardzo dziękuję ❤️🌺🌺❤️

IMG-20230505-WA0009.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Chciałam jeszcze przekazać wiadomości i  pozdrowienia od Zojki, która nie ma swojego wątku; po znalezieniu  na plnej drodze przebywała w kojcu u naszej znajomej i potem właściwie od razu pojechała z zamojskim transportem psów do swojego domu do Bytomia🙂 Zojka majówkę spędzała w Istebnej, zdobyła nawet  Baranią Górę😁

IMG_20230504_182422.jpg

IMG_20230504_182415.jpg

IMG_20230504_182419.jpg

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję Figuni za wpłatę 200 zł kwiat-emotikon-ruchomy-obrazek-0069.gif

100 zł dostanie Lukierek, bo chłopak zasiedział się, a pieniędzy coraz mniej;

100 zł przeznaczę na nasze koty białaczkowe w DT w Zamościu, bo przyjęliśmy kolejnego.

Jeszcze raz bardzo Ci Aniu dziękujęserce-ruchomy-obrazek-0830.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...