Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Bardzo mi przykro z powodu psa z ogromnym guzem, też bardzo przeżywałam jego stan od chwili otrzymania tego zdjęcia ze schronu.

Też proponowaliśmy pomoc, ale nie została przyjęta,  bez żadnego tłumaczenia.

Wiem też, że pomoc w diagnostyce w Lubinie oferowała LSdZ.

Myślę, że prawdy już nie poznamy.

Link to comment
Share on other sites

Zapraszamy kolejne osoby do pomocy💛

Średnio 2,5% tego, co wydajesz w jednym z ponad 1500 popularnych sklepów internetowych, może   zasilić nasze konto i pomoże  wspierać naszych czworonożnych przyjaciół. 🦴🦴🦴

Przekonaj się, że to naprawdę łatwe 👉 https://fanimani.pl/fundacjazea/

 https://youtube.com/shorts/HC4fjopuycY

 

Link to comment
Share on other sites

Mam prosbe, gdyby ktos tu slyszal o transporcie z okolic Tomaszowa Lubelskiego, Zamościa na Śląsk,  to bardzo proszę o informację. Są maleńkie kocięta na odkarmienie butelką,  a nie ma kto tego robić na miejscu. Dalabym im BDT, gdyby jakoś dojechały. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na konto ZEA wpłynęło  200 zł od Figuni - pięknie dziękuję (03.04.)🌺💓🌺💓🌺 Podzielę je między Lukierka, który wciąż bez domu czeka u Murki, a nasze 3 nowoprzyjęte koty i ich sterylizacje. Jeszcze raz bardzo Aniu dziękuję 💗💗

Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.04.2023 o 22:50, Tola napisał:

Może zapytać na FB o transport, pytały dziewczyny?

Widziałaś gownoburzę o te kociaki?  Pouczali mnie, co mam robić, kogo adoptować zamiast brac je, jakby jakieś obce osoby z fejsa mialy prawo decydowac o moim czasie i pracy, jakie chcę poświęcić tym malym. Dziewczyny raczej już po jednym komentarzu dowiedziały się , że maluchów nie powinno się podstawiać do innej kotki, ale oczywiście trzeba bylo wywalić im kilkadziesiąt komentarzy, w tym cześć chamskich.

Ja u siebie na fb szukam transportu, one też mają szukać, ale lepiej niech nie piszą już na profilu, bo i tak tam zgnoją każdego, kto odezwałby się.  Sama daje robic sterylki aborcyjne jak potrzeba, ale nie miałabym też sumienia zawieźć zdrowych kociąt czy szczeniąt,  żeby zabić. Jeśli oni potrafią to ok, ma to uzasadnienie, ale osobiście nie dalabym rady.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ze strony wolontariatu zamojskiego:

"Kochani! Chcemy pomóc stworzyć w zamojskim schronisku pierwszy duży wybieg dla psów ❤️
Odpowiednio zagospodarowany, ogrodzony teren daje wiele możliwości!
📌Jest bezpiecznym miejscem do pracy np. z psami lękliwymi
📌Umożliwia adoptującym lepsze poznanie psa przed zabraniem go do nowego domu
📌Ułatwia organizację wyjść psów, które dotąd wcale nie opuszczały boksów
📌Pozwala na swobodny ruch i zabawy między psami, które się znają i dobrze ze sobą czują

Budowa porządnego wybiegu, to jednak ogromny koszt 😔
Fundacja Darujemy Troskę ❤️ założyła dla nas zbiórkę internetową ❤️ Całość zebranych środków przeznaczą na zakup materiałów do stworzenia wybiegu! Bardzo prosimy o wsparcie - każda złotówka się liczy! 🙏
Stwórzmy wybieg, który pomoże psom i ułatwi adopcje ❤️"

 

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/schroniskozamosc

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.04.2023 o 14:34, Tyśka) napisał:

Ze strony wolontariatu zamojskiego:

"Kochani! Chcemy pomóc stworzyć w zamojskim schronisku pierwszy duży wybieg dla psów ❤️
Odpowiednio zagospodarowany, ogrodzony teren daje wiele możliwości!
📌Jest bezpiecznym miejscem do pracy np. z psami lękliwymi
📌Umożliwia adoptującym lepsze poznanie psa przed zabraniem go do nowego domu
📌Ułatwia organizację wyjść psów, które dotąd wcale nie opuszczały boksów
📌Pozwala na swobodny ruch i zabawy między psami, które się znają i dobrze ze sobą czują

Budowa porządnego wybiegu, to jednak ogromny koszt 😔
Fundacja Darujemy Troskę ❤️ założyła dla nas zbiórkę internetową ❤️ Całość zebranych środków przeznaczą na zakup materiałów do stworzenia wybiegu! Bardzo prosimy o wsparcie - każda złotówka się liczy! 🙏
Stwórzmy wybieg, który pomoże psom i ułatwi adopcje ❤️"

 

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/schroniskozamosc

 

Wyczytałam na FB i wpłaciłam grosik. 

Może uda się zebrać potrzebne fundusze i życie psiaków się choć trochę polepszy.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.04.2023 o 14:34, Tyśka) napisał:

Ze strony wolontariatu zamojskiego:

"Kochani! Chcemy pomóc stworzyć w zamojskim schronisku pierwszy duży wybieg dla psów ❤️
Odpowiednio zagospodarowany, ogrodzony teren daje wiele możliwości!
📌Jest bezpiecznym miejscem do pracy np. z psami lękliwymi
📌Umożliwia adoptującym lepsze poznanie psa przed zabraniem go do nowego domu
📌Ułatwia organizację wyjść psów, które dotąd wcale nie opuszczały boksów
📌Pozwala na swobodny ruch i zabawy między psami, które się znają i dobrze ze sobą czują

Budowa porządnego wybiegu, to jednak ogromny koszt 😔
Fundacja Darujemy Troskę ❤️ założyła dla nas zbiórkę internetową ❤️ Całość zebranych środków przeznaczą na zakup materiałów do stworzenia wybiegu! Bardzo prosimy o wsparcie - każda złotówka się liczy! 🙏
Stwórzmy wybieg, który pomoże psom i ułatwi adopcje ❤️"

 

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/schroniskozamosc

 

 

Dnia 18.04.2023 o 15:12, Anula napisał:

Wpłacone.Warto wspomóc wybieg może to polepszy byt tych zwierzaków.

 

Dnia 19.04.2023 o 01:32, b-b napisał:

Wyczytałam na FB i wpłaciłam grosik. 

Może uda się zebrać potrzebne fundusze i życie psiaków się choć trochę polepszy.

Super inicjatywa, grosik poleciał .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.04.2023 o 08:13, Ellig napisał:

 

 

Super inicjatywa, grosik poleciał .

To nie inicjatywa, to jeden z wymógów, teraz wszystkie schroniska i przytuliska je dostały, wrzucałam link jakiś czas temu. Ale na pewno warto pomóc, bo bardzo polepszy los zamojskich psów.  https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/szczegolowe-wymagania-weterynaryjne-dla-prowadzenia-schronisk-dla-19198732

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nie mówię, żeby nie wpłacać, sama wpłacę po 25. ale zapewnienie wybiegu dla zwierząt to teraz ustawowy wymów, a schron zamiast wystąpić do urzędu miasta o potrzebne środki, liczy na empatię miłośników zwierząt. Kierownik znowu zapunktuje u burmistrza - niczego nie potrzebuje, niczego nie wymaga, sam zapewni to co jest konieczne. Brawo kierowniku!

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.04.2023 o 09:23, elik napisał:

Nie mówię, żeby nie wpłacać, sama wpłacę po 25. ale zapewnienie wybiegu dla zwierząt to teraz ustawowy wymów, a schron zamiast wystąpić do urzędu miasta o potrzebne środki, liczy na empatię miłośników zwierząt. Kierownik znowu zapunktuje u burmistrza - niczego nie potrzebuje, niczego nie wymaga, sam zapewni to co jest konieczne. Brawo kierowniku!

Też tak to widzę. Tym bardziej, że zarówno urzędy, jak i schroniska wiedziały o tych wymogach od miesięcy i był czas wygospodarować i przeznaczyć na ten cel środki z budżetu.

Komu zależałoby na zmianie  kierownictwa w schronisku, jak takie zaradne? Karmę i inne dary stale dostarczają szkoły, przedszkola, firmy, prywatne osoby, wybieg zbudują z z darowizn i kasa się zgadza.

Jakoś nie zauważyłam,  żeby inne schroniska, na których strony zaglądam, robiły zbiórki na ten cel, a wymóg dotyczy wszystkich.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 20.04.2023 o 08:39, Tola napisał:

To nie inicjatywa, to jeden z wymógów, teraz wszystkie schroniska i przytuliska je dostały, wrzucałam link jakiś czas temu. Ale na pewno warto pomóc, bo bardzo polepszy los zamojskich psów.  https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/szczegolowe-wymagania-weterynaryjne-dla-prowadzenia-schronisk-dla-19198732

Dokładnie tak warto pomóc.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...