Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 6.05.2023 o 22:49, mgog napisał:

Tolu wpłaciłam na Drugiego, Dylana i Andżelę stałą na konto fundacji grosik stały i nie podpisałam nicku - to ja 🙂

 

Ok, tak myślałam;).

Wpłaty po 10 zł dla każdego psa?

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj byłam odwiedzić koty w kocim Dt i nie wróciłam z dobrymi informacjami - Hilton vel Ken vel Alladyn nadal raczej nie nadaje się do adopcji, chyba że trafi mu się jakiś wybitnie spokojny, cierpliwy dom. To kolejny przygarnięty przez nas kot, ktöry  - przynajmniej na razie -  ma małe szanse na nową rodzinę, a stan kotów w tym Dt znowu wynosi 19 😢 To ten kocurek w typie ragdolla  zabrany ze wsi, którego chcieli zabić gołębiarze,  jest chyba po jakiś strasznych przejściach. Trafił do dt do ludzi z sercem, chętnych do pomocy, miał nawet szansę zostać u nich na stałe, ale musieliśmy go zabrać, bo bardzo się stresował  podczas odwiedzin ich znajomych. Teraz jest w dt u p. Małgosi, która mieszka sama; z kotami dogaduje się dobrze, zaakceptował miejsce, ale wciąż panicznie boi się obcych osób😔Niepokoi mnie też jego sierść, wciąż jest w złym stanie, a kot bardzo stresuje sie czesaniem.

IMG_20230508_224358.jpg

IMG_20230508_224538.jpg

IMG-20230508-WA0016.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hiltona/Kena porządnie odrobaczcie. Nie wygląda dobrze. Cały czas jest zrudzialy i zmierzwiony. U swoich podawałam Profender. Nasza nieżyjącą już brytyjka Grace (niewychodzaca) wyglądała taka wymięta jak on i okazało się, że od kota sąsiadki z parteru przedostała się do nas pchła. Pozbyliśmy się szybko, ale zostawila tasiemca. Dopiero po pół roku Grace zaczęła go wydała, kiedy już zmieniliśmy chyba z dziesięć karm, myśląc że to alergia.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.05.2023 o 09:43, Jaaga napisał:

Hiltona/Kena porządnie odrobaczcie. Nie wygląda dobrze. Cały czas jest zrudzialy i zmierzwiony. U swoich podawałam Profender. Nasza nieżyjącą już brytyjka Grace (niewychodzaca) wyglądała taka wymięta jak on i okazało się, że od kota sąsiadki z parteru przedostała się do nas pchła. Pozbyliśmy się szybko, ale zostawila tasiemca. Dopiero po pół roku Grace zaczęła go wydała, kiedy już zmieniliśmy chyba z dziesięć karm, myśląc że to alergia.

No nie wygląda dobrze, bardzo mnie to zmartwiło, przypomina mi moją Luizkę, taka wymięta była w czasie choroby😢 W poprzednim Dt czekaliśmy, bo to początki, stres, tak sobie to tłumaczyłam. Potem przeprowadzka do p. Małgosi - znowu stres, aklimatyzacja, ale to za długo trwa😔. On był już odrobaczony 2 razy, bo i zaraz po przyjęciu i potem w dt, teraz zrobię badanie kału i zobaczymy. Trzeba będzie zrobić też znowu badania krwi.

Link to comment
Share on other sites

Randoll umówiony w czwartek na 17.00 do weta.

A to Florka, która wciąż szuka domu. 

Parę osób pomagało mi tutaj z olx, ale chyba juz ogłoszenia usunięte.

Florka to jedna z kotek, które przeszły panleukopenię, w związku z tym zabieg sterylizacji ma dopiero w czwartek.

Dorobię jeszcze w następnym tyg., przy wyjmowaniu szwów, zdjęcia i bardzo proszę o pomoc w ogłaszaniu, może chociaż Florka znajdzie dom, na miejsce czekają kolejne kotki:(

 

IMGP6000.JPG

IMGP6001.JPG

IMGP6002.JPG

IMGP6003.JPG

Link to comment
Share on other sites

A ja bym chciała doczekać chwili, gdy wszystkie organizacje prozwierzęce wystąpią solidarnie o zmianę prawa - o nieuniknione chipowanie i równie nieuniknione opodatkowanie wszystkich niewysterylizowanych/niewykastrowanych zwierząt domowych. Wszystko jedno na wsi czy w mieście, emeryta czy emerytki, kundelków czy rodowodowych lub hodowlanych - niezależnie od organizacji zrzeszających hodowców. Zwolnienie od podatku tylko po sterylce/kastracji. Bo tak, to w imię ratowania nieszczęsnych ofiar ludzkiej bezmyślności i okrucieństwa, wspomagamy kasą to okrucieństwo i bezmyślność. Pies będzie szanowany, jeśli będzie trudniej dostępny.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.05.2023 o 15:24, Sowa napisał:

A ja bym chciała doczekać chwili, gdy wszystkie organizacje prozwierzęce wystąpią solidarnie o zmianę prawa - o nieuniknione chipowanie i równie nieuniknione opodatkowanie wszystkich niewysterylizowanych/niewykastrowanych zwierząt domowych. Wszystko jedno na wsi czy w mieście, emeryta czy emerytki, kundelków czy rodowodowych lub hodowlanych - niezależnie od organizacji zrzeszających hodowców. Zwolnienie od podatku tylko po sterylce/kastracji. Bo tak, to w imię ratowania nieszczęsnych ofiar ludzkiej bezmyślności i okrucieństwa, wspomagamy kasą to okrucieństwo i bezmyślność. Pies będzie szanowany, jeśli będzie trudniej dostępny.

Rodowodowe hodowlane są zachipowane i płaci sie podatek.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie od psów w mieście też jest podatek- i na wsi chyba od trzeciego psa w gospodarstwie - ale każda gmina może zdecydować o wysokości bądź zaniechaniu opłat. Praktycznie nie ma żadnej kontroli i nie będzie bez obowiązku chipowania. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 10.05.2023 o 22:44, Tola napisał:

Miałam dzisiaj wstawić informacje o koci Florce, potrzebne do ogłoszeń, ale nie dam rady, przepraszam, dopiero wróciłam -  zrobię to jutro. Dobrej nocy wszystkim 

Tolu, jeśli chcesz to podam ci dane do konta na olx i zrob jej drugie ogłoszenie. Nie dam rady pomóc,  bo pękł nam już calkiem kaloryfer, dziś musimy jechać kupić nowy i próbować samodzielnie wymienić, a takich rozstawów rurek już nie produkują. W weekend przyjeżdżają klienci. Tylko daj mi smsem znać, jak na fb wstawisz post o Lukierku, to go poudostepniam. Najlepiej byłoby jutro. Wystarczą 2-3 inne zdjęcia, nie trzeba całej sesji.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 11.05.2023 o 09:30, Jaaga napisał:

Tolu, jeśli chcesz to podam ci dane do konta na olx i zrob jej drugie ogłoszenie. Nie dam rady pomóc,  bo pękł nam już calkiem kaloryfer, dziś musimy jechać kupić nowy i próbować samodzielnie wymienić, a takich rozstawów rurek już nie produkują. W weekend przyjeżdżają klienci. Tylko daj mi smsem znać, jak na fb wstawisz post o Lukierku, to go poudostepniam. Najlepiej byłoby jutro. Wystarczą 2-3 inne zdjęcia, nie trzeba całej sesji.

To nie ode mnie zależy, kiedy zrobię post, czekam na nowe zdjęcia od Murki, wtedy wymienię ogłoszenia, do 15 są promowane, więc wcześniej nie ma sensu. W ogłoszeniu  kotek może kto inny jeszcze pomoże... Pisała mi  b-b, że zrobi, zaraz wstawię info chociaż o Florci. Dane do konta podaj mi, oczywiście skorzystam i zrobię ogłoszenia. 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję Aska7 za karmę i żwirek dla naszych kotów w Dt🌹❤️ Zrobiła znowu tak mega długą trasę, kolejne psy zaczęły nowe życie, a jeszcze pamięta o kotach❤️  Ta pomoc Asi dla zamojskich zwierzaków jest nieoceniona😘

IMG_20230511_200036.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bardzo proszę o pomoc w ogłaszaniu koteczki, ja zrobię olx na Warszawę.

Florka ma ok. 1,5 roku, jest już po zabiegu, testy Fiv/FeLV ujemne, kuwetkuje, po sterylizacji.

Pomożemy w transporcie, tylko proszę nie pisać, że kotka jest w Zamościu, jak ktos zadzwoni to ja już to wyjaśnię. 

Florka jest miłą, radosna koteczką, w pierwszym kontakcie trochę nieśmiałą; w obecnym Dt to najbardziej adopcyjna nasza kotka, więc bardzo zależy nam, żeby znalazła swój dom. 

I jeszcze do wiedzy tutaj czytających - tak jak pisałam, Florka  miała zrobione ogłoszenia w ubiegłym roku, jak miała ok. 7 mies. czekała wtedy na sterylkę.

Ale potem w DT pojawiła się panleukopenia, Florka też chorowała;  potem była kwarantanna i trzeba było wstrzymać adopcję, potem miała ruję i dopiero dzisiaj przeszła zabieg.

Link to comment
Share on other sites

Może uda się znalezc dom Zojce; to mamcia min. Keksika vel Stiwi, tego bez oczka.

Zojka ma ok. 7 - 8 lat, jest cichutka, bardzo spokojna, nieśmiała; kuwetkuje, testy ujemne, wysterylizowana. Ma powybijane zęby, wiele przeszła. Szansa na dom jest nikla, ale spróbować trzeba. 

Potrzebuje naprawdę czułego i spokojnego domu, jest bardzo wrażliwą koteczką.

Pani Małgosia już się do niej przyzwyczaiła i nie bardzo chce ją oddać, ale nie może zatrzymywać kolejnego kota, bo jest ich i tak o wiele za dużo.

IMGP6006.JPG

IMGP6007.JPG

IMGP6022.JPG

 

 

IMGP5018.JPG

IMGP5021.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...