Jump to content
Dogomania

Zamojskie psiaki szukają domów i miłości


Tola

Recommended Posts

Dnia 2.04.2023 o 22:25, elik napisał:

Nie mam miejsca. Jaaga napisała, że awaryjnie, jeśli nic dla niego sę nie znajdzie, to może go przyjąć więc zbieram kto jest chętny wpłacać dla niego. Deklaracje są i na tym wątku i na Waszym wątku więc postanowiłam zebrać do kupy, żeby ktoś kto będzie mógł zaopiekować się nim wiedział na co może liczyć.

AAA, załapałam dopiero teraz. Dzięki za wyjasnienie

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.04.2023 o 22:26, Ewa Marta napisał:

AAA, załapałam dopiero teraz. Dzięki za wyjasnienie

 

Mam jedno miejsc w hotelu, w którym był Agacik, ale ono jest zarezerwowane dla suni z gminnej przechowalni pod lasem.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.04.2023 o 22:19, Jaaga napisał:

Podałaś kwotę, to założyłam, że znalazłaś miejsce i zbierasz deklaracje. Czyli za wcześnie się ucieszyłam? U nas to tak naprawde w ostateczności. Mam nadzieję,  że jeszcze coś gdzieś się znajdzie dla niego.

Naprawdę cieszę się,  że pozostałe psy są zaopiekowane. 

Podałam kwotę, ale nie napisałam, że to kwota szacunkowa i to był błąd. Już dopisałam. 
Też bardzo się cieszę, że pozostałe psiaki są bezpieczne.

Oby nie wylądował w tym podłym schronie, co ciągle mu grozi  😞 

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.04.2023 o 22:44, elik napisał:

Podałam kwotę, ale nie napisałam, że to kwota szacunkowa i to był błąd. Już dopisałam. 
Też bardzo się cieszę, że pozostałe psiaki są bezpieczne.

Oby nie wylądował w tym podłym schronie, co ciągle mu grozi  😞 

 

 

Dnia 2.04.2023 o 23:06, Aldrumka napisał:

Czy wiadomo ile ma czasu?

Tez pytałam Toli, ile ma czasu. Nie wiadomo. Może skoro gmina zrobiła zagrode, a Zea zakupiła karme, to dadzą mu trochę czasu? Może jak Tola lepiej się poczuje, to cos sie dowie i da znać.

Dzisiejszą noc miałam pierwszą od 2 tyg bez srodka przeciwbólowego, pół nie przespałam i ledwo zwlekłam się z łózka rano. Bardzo chciałabym mu pomóc, ale po prostu ze zdrowiem nie daję rady i jesli jest cień szansy, że miałby gdzie jechac, to bardzo ucieszę się. Tym bardziej, że to pies, który pewnie w hotelu pobędzie dłużej. 

Dnia 2.04.2023 o 22:37, elik napisał:

Mam jedno miejsc w hotelu, w którym był Agacik, ale ono jest zarezerwowane dla suni z gminnej przechowalni pod lasem.

Jest szansa, że zwolni sie jeszcze drugie miejsce? Może to byłby ratunek i jeszcze chyba w tej samej okolicy.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.04.2023 o 08:51, Jaaga napisał:

...

Jest szansa, że zwolni sie jeszcze drugie miejsce? Może to byłby ratunek i jeszcze chyba w tej samej okolicy.

W tej chwili nie ma wolnych miejsc. Prosiłam o zarezerwowanie dla synka tej suni, ale on nie ma ani jednej deklaracji, a ja nie dam rady pomóc mu w tym temacie, bo sunia nie ma jeszcze ani połowy tego co potrzebne.

Gdyby ten psiak miał deklaracje, to mogłabym zapytać.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.04.2023 o 19:09, elik napisał:

Zbiorę deklaracje dla tego biedaka, chociaż tyle na razie dla niego zrobię.

W kolejności jak spływały deklaracje:

  30,00 zł  -  elik
  50,00 zł  -  Filipki + zapłata za pierwszy miesiąc pobytu w hotelu
  20,00 zł  -  elficzkowa
  30,00 zł  -  siostra elficzkowa
  10,00 zł  -  Nesiowata

Jest już 140,00 zł/m-c, a potrzeba około 600,00 zł. 

Gorąca prośba o dalsze deklaracje        1926356190_prosz.jpg.1e21dde5ce1a6a360f5c968229c7f3bf.jpg

Jeśli go nie zabierzemy stamtąd, to czeka go wywózka do schroniska z ogromnym odsetkiem umieralności psów 😞    

 

Eluniu, czytam z doskoku z telefonu. Czy chodzi o tego biedaka, który tam w kojcu został sam?

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.04.2023 o 12:27, elik napisał:

W tej chwili nie ma wolnych miejsc. Prosiłam o zarezerwowanie dla synka tej suni, ale on nie ma ani jednej deklaracji, a ja nie dam rady pomóc mu w tym temacie, bo sunia nie ma jeszcze ani połowy tego co potrzebne.

Gdyby ten psiak miał deklaracje, to mogłabym zapytać.

Z synkiem Mary jest trudniej, a juz na pewno o deklaracje, bo to dziki, teraz juz chyba ponad roczny pies. Już interesowałyśmy się nim z Tolą, kiedy był podrostkiem. Tyle udostepnień i nic. Jemu bardzo przydałoby się jakies lokum, tylko nie wiadomo czy i ile uda się w ogóle wypracować u psa chowanego bez ludzi. 

To mam nadzieję, że temu z piątki uda się zebrać deklaracje, skoro byłaby szansa na rezerwację miejsca.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.04.2023 o 13:24, elik napisał:

Tak Gabrysiu, to deklaracje dla tego biedaka  😥    

Krucho u mnie z kasą, ale chociaż 10,- miesięcznie zadeklaruję.

Nie mogę przestać myśleć o tym, co go czeka, jeśli nikt mu nie pomoże.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.04.2023 o 14:22, Gabi79 napisał:

Krucho u mnie z kasą, ale chociaż 10,- miesięcznie zadeklaruję.

Nie mogę przestać myśleć o tym, co go czeka, jeśli nikt mu nie pomoże.

Dzięki Gabrysiu   ❤️       Żeby tak więcej osób...

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny skontaktujcie się na FB z "Anka Agnieszka". Ona tez robi na niego zbiórkę i szuka miejsca. Możecie połączyć siły.

Czy ktos z Was zna to miejsce?

https://www.facebook.com/felkowystryszek.azyl

Ania ma szanse mieć dla niego tam miejsce. 350 zł miesięcznie. Czy ktoś chce z nią porozmawiać? Mam jej zgodę na podanie komuś stąd numeru jej telefonu. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 2.04.2023 o 23:06, Aldrumka napisał:

Czy wiadomo ile ma czasu?

Nie wiadomo.

Jak było 5 psów, to gmina tak bardzo nie spieszyła się, bo chodziło o koszty, teraz nie wiadomo.

Wiem, ze dziewczyny przekazały do gminy, że jest osoba dokarmiająca psa i ze jest karma.

Dnia 3.04.2023 o 19:52, Ewa Marta napisał:

Dziewczyny skontaktujcie się na FB z "Anka Agnieszka". Ona tez robi na niego zbiórkę i szuka miejsca. Możecie połączyć siły.

Czy ktos z Was zna to miejsce?

https://www.facebook.com/felkowystryszek.azyl

Ania ma szanse mieć dla niego tam miejsce. 350 zł miesięcznie. Czy ktoś chce z nią porozmawiać? Mam jej zgodę na podanie komuś stąd numeru jej telefonu. 

Ja nie znam tego miejsca.

Ja mam kontakt z drugą Anią, która dokarmia psa i ma kontakt z gminą, wczoraj z nią rozmawiałam;  mówiła, że  na razie nie mają nic dla niego:(.

Link to comment
Share on other sites

Z karmą zamówioną dla tych psów trochę się namieszało.

Przyszła wczoraj, ale nie tam gdzie trzeba, tylko do Zamościa do DT dla kotów białaczkowych.

Zdziwienie p. Małgosi było ogromne, jak zobaczyła taka ilość, bo parę dni wcześniej otrzymała zamówioną przez TZa kocią karmę.

Nie wiem co tam się dzieje, to już drugi raz taka pomyłka.

Przeprosili, dostaliśmy 10% zniżki przy następnej dostawie, ale  to psa trzeba przeprosić.

Już zawiadomiłam Anię, że karma niestety dotrze z opóżnieniem; TZ przy okazji zmienił to kolejne zamówienie - zamiast 2 worków pojedzie 15 kg i puszki.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.04.2023 o 19:52, Ewa Marta napisał:

Dziewczyny skontaktujcie się na FB z "Anka Agnieszka". Ona tez robi na niego zbiórkę i szuka miejsca. Możecie połączyć siły.

Czy ktos z Was zna to miejsce?

https://www.facebook.com/felkowystryszek.azyl

Ania ma szanse mieć dla niego tam miejsce. 350 zł miesięcznie. Czy ktoś chce z nią porozmawiać? Mam jej zgodę na podanie komuś stąd numeru jej telefonu. 

Pytałam wolontariuszki z Kozienic ( mam stamtąd piesia i utrzymujemy kontakt). Dostałam taką odpowiedź

"Z tego co wiem to oni mają sporo psów 50-70.ale to nie sprawdzona wiadomość . Tak słyszałam .Psy w większości są w kojcach. Mają wolontariat, więc psy wychodzą na spacery, ale nie wiem jak często .Myślę, że na pewno lepiej tam niż u Barosa. "

To tyle udało mi się dowiedzięć. Myślę, że zainteresowani ratowaniem tej biedy muszą się zastanowić. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.04.2023 o 19:52, Ewa Marta napisał:

 

https://www.facebook.com/felkowystryszek.azyl

Ania ma szanse mieć dla niego tam miejsce. 350 zł miesięcznie. Czy ktoś chce z nią porozmawiać? Mam jej zgodę na podanie komuś stąd numeru jej telefonu. 

Coś kiedyś słyszałam, były to niepochlebne opinie ale nie mogę sobie przypomniec od kogo i co tam padło. Tylko nazwę zapamiętałam, żeby unikać. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.04.2023 o 09:11, Filipki napisał:

Pytałam wolontariuszki z Kozienic ( mam stamtąd piesia i utrzymujemy kontakt). Dostałam taką odpowiedź

"Z tego co wiem to oni mają sporo psów 50-70.ale to nie sprawdzona wiadomość . Tak słyszałam .Psy w większości są w kojcach. Mają wolontariat, więc psy wychodzą na spacery, ale nie wiem jak często .Myślę, że na pewno lepiej tam niż u Barosa. "

To tyle udało mi się dowiedzięć. Myślę, że zainteresowani ratowaniem tej biedy muszą się zastanowić. 

 

Dnia 5.04.2023 o 09:24, Tyśka) napisał:

Coś kiedyś słyszałam, były to niepochlebne opinie ale nie mogę sobie przypomniec od kogo i co tam padło. Tylko nazwę zapamiętałam, żeby unikać. 

Dzięki za odpowiedź. Ta sprawa jest już nieaktualna. Kroi się dla niego cos innego, ale dopóki nie będzie pewności, nie ma co pisać, żeby nie zapeszyć. Na pewno Tola będzie o tym poinformowana i da tu znać.

To nie jest łagodny psiak. Frustracja i życie bez człowieka odcisnęły piętno. Wczoraj ugryzł jedną Panią. On wymaga masy pracy, serca i cierpliwości.

 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.04.2023 o 08:51, Jaaga napisał:

 

Tez pytałam Toli, ile ma czasu. Nie wiadomo. Może skoro gmina zrobiła zagrode, a Zea zakupiła karme, to dadzą mu trochę czasu? Może jak Tola lepiej się poczuje, to cos sie dowie i da znać.

Dzisiejszą noc miałam pierwszą od 2 tyg bez srodka przeciwbólowego, pół nie przespałam i ledwo zwlekłam się z łózka rano. Bardzo chciałabym mu pomóc, ale po prostu ze zdrowiem nie daję rady i jesli jest cień szansy, że miałby gdzie jechac, to bardzo ucieszę się. Tym bardziej, że to pies, który pewnie w hotelu pobędzie dłużej. 

Jest szansa, że zwolni sie jeszcze drugie miejsce? Może to byłby ratunek i jeszcze chyba w tej samej okolicy.

 

Dnia 3.04.2023 o 12:27, elik napisał:

W tej chwili nie ma wolnych miejsc. Prosiłam o zarezerwowanie dla synka tej suni, ale on nie ma ani jednej deklaracji, a ja nie dam rady pomóc mu w tym temacie, bo sunia nie ma jeszcze ani połowy tego co potrzebne.

Gdyby ten psiak miał deklaracje, to mogłabym zapytać.

 

Dnia 3.04.2023 o 13:07, Gabi79 napisał:

Eluniu, czytam z doskoku z telefonu. Czy chodzi o tego biedaka, który tam w kojcu został sam?

 

Dnia 5.04.2023 o 10:42, Ewa Marta napisał:

 

Dzięki za odpowiedź. Ta sprawa jest już nieaktualna. Kroi się dla niego cos innego, ale dopóki nie będzie pewności, nie ma co pisać, żeby nie zapeszyć. Na pewno Tola będzie o tym poinformowana i da tu znać.

To nie jest łagodny psiak. Frustracja i życie bez człowieka odcisnęły piętno. Wczoraj ugryzł jedną Panią. On wymaga masy pracy, serca i cierpliwości.

 

Też mam od Ani z tamtych stron  informację, że ten starszy psiak z kojca prawdopodobnie zamieszka niedługo u rodziny, która mieszka po sąsiedzku. Stracili niedawno starszego psa i postanowili pomóc temu biedakowi. Podobno bno to ludzie z sercem do zwierząt, nigdy nie było u nich psa na łańcuchu, pani dokarmia bezdomne koty, jest znana z takiej pomocy w okolicy. Bardzo prosiłam  Anię, aby dała znać, jak pies już się przeprowadzi, a potem kontrolowała warunki, to bardzo ważne. Teraz wszyscy czekają na zaszczepienie psa, bo podobnie jak te 4 zabrane, nie ma nic. Mam nadzieję, że  wszystko jakoś się ułoży.

 

338478525_1246969609254692_8235364082293550835_n.jpg.9ed7314f1c3dde5da738e44ef0145649.jpg

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...