Jump to content
Dogomania

Pusia,Puszek i Franek to pieski które potrzebują pomocy na już.06.12.22 jadą do Hoteliku w Nowej Soli.27.12.22-Franek za TM.16.01.23-Puszek za TM.Pusia od 15.04.23r w swoim domku w Gnieźnie.


Anula

Recommended Posts

Niestety, dzisiaj Puszek zasnął 😞 ciało odmówiło posłuszeństwa na dobre w tym nerki, było całe obolałe. Kroplówki i pokarm w płynie, który mu podawaliśmy nie był wchłaniany. Weterynarz powiedziała dzisiaj, że nie można mu tego przedłużać. 

Jest nam bardzo żal i przykro. Nie tak miało być. Walczyliśmy z całych sił. 

Ten czas to dla nas niewyobrażalny stres, czuwanie w dzień i w nocy, ciągła nadzieja, ale też strach co przyniesie każde jutro. Wszelkie koszty związane z ratowaniem Puszka postanowiliśmy z mężem wziąć na siebie.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 16.01.2023 o 20:27, Moli@ napisał:

Bardzo współczuję wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w pomoc psiakom. Trzymajcie się.

 

Nie bardzo wiem kiedy planujecie zabieg u Pusi..., ale profilaktycznie może przesunąć / odczekać.

Czytałam, że do 12 tygodni trzeba bardzo uważać 😞

Pusia ma przesunięty zabieg,nie jest określona data.Na razie ma zakrapiane oczy.

Ogromny stres,który nam towarzyszył będzie dalej trwał.Puszek odszedł,to bardzo boli.

Link to comment
Share on other sites

  • Anula changed the title to Pusia,Puszek i Franek to pieski które potrzebują pomocy na już.06.12.22 jadą do Hoteliku w Nowej Soli.27.12.22-Franek za TM.16.01.23-Puszek za TM.
Dnia 16.01.2023 o 19:13, szafirka napisał:

Niestety, dzisiaj Puszek zasnął 😞 ciało odmówiło posłuszeństwa na dobre w tym nerki, było całe obolałe. Kroplówki i pokarm w płynie, który mu podawaliśmy nie był wchłaniany. Weterynarz powiedziała dzisiaj, że nie można mu tego przedłużać. 

Jest nam bardzo żal i przykro. Nie tak miało być. Walczyliśmy z całych sił. 

Ten czas to dla nas niewyobrażalny stres, czuwanie w dzień i w nocy, ciągła nadzieja, ale też strach co przyniesie każde jutro. Wszelkie koszty związane z ratowaniem Puszka postanowiliśmy z mężem wziąć na siebie.

Haniu jeszcze i tu chcę bardzo Wam podziękować za  heroiczną walkę o życie Puszka. Jednakże absolutnie nie zgadzam się z tym abyście koszty jego ratowania wzięli na siebie i jak tylko otrzymasz fakturę z lecznicy to proszę o wstawienie jej tutaj na wątku.

To są tylko środki materialne,które możemy zorganizować ale nie wynagrodzimy Wam tego co przeszliście ratując życie Puszka i to po nieodległej śmierci Frania.Przez tak długi czas naszej współpracy dobrze wiem ile serca wkładacie w opiekę nad powierzonymi Wam zwierzakami choć nie zawsze wszystko kończy się tak jak byśmy tego wszyscy chcieli.Nawet osoby o wieloletnim stażu w opiece nad zwierzętami i lekarze weterynarii wciąż napotykają się z nowymi przypadkami i wyzwaniami z którymi niestety przegrywają swoją walkę.

Całe nasze życie to ciągła nauka  wynikająca z braku naszej wiedzy.

Dnia 16.01.2023 o 20:27, Moli@ napisał:

Bardzo współczuję wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w pomoc psiakom. Trzymajcie się.

 

Nie bardzo wiem kiedy planujecie zabieg u Pusi..., ale profilaktycznie może przesunąć / odczekać.

Czytałam, że do 12 tygodni trzeba bardzo uważać 😞

Zabieg umówiony jest na 22 lutego i jeszcze Hania ma zrobić tydzień przed badanie krwi Pusi.

  • Like 3
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Paraliżujące wieści. Ogromne wyrazy współczucia dla Szafirków, Anuli I Bogusik 😞

Łatce nie uda się już pomóc, więc zebrane na nią środki (745zł) Elik przeleje na Wasze konto. Ze zrzutki na ratujemyzwierzaki na Łatkę też coś skapnie dla Pusi i jej zmarłych towarzyszy, ale to dopiero po 31.01.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bardzo współczuję, wiem co przeżyliście bo sama to wiele razyprzeżywałam przez te 55 lat posiadania psów. Ale niestety na niektóre choroby nie mamy wpływu choćbyśmy się nie wiem jak starali. Trzymajcie się.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.01.2023 o 13:01, Tyśka) napisał:

Paraliżujące wieści. Ogromne wyrazy współczucia dla Szafirków, Anuli I Bogusik 😞

Łatce nie uda się już pomóc, więc zebrane na nią środki (545zł) Elik przeleje na Wasze konto. Ze zrzutki na ratujemyzwierzaki na Łatkę też coś skapnie dla Pusi i jej zmarłych towarzyszy, ale to dopiero po 31.01.

Bardzo Tysiu dziękujemy za pomoc 💓

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.01.2023 o 13:15, szafirka napisał:

Faktura na kwotę 575 zł obejmuje testy i leczenie Puszka. Faktura na kwotę 1500 obejmuje wszystkie badania Pusi i Puszka, tj. krwi, kału na pasożyty, na bakterie, leczenie z giardii i kokcydii, zapobiegawczy antybiotyk dla Pusi po rozpoznaniu choroby u Puszka.

IMG_20230118_122838_450x600.jpg

IMG_20230118_122903_450x600.jpg

Zea zwróci koszt pierwszej faktury - 575 zł.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bardzo to przykre....

Moim zdaniem błędem jest łączenie zwierzakòw, o których niewiele wiemy z tymi, które już wcześniej przebywały w danym miejscu. Niestety nie tylko historia tych maluchòw uczy, że wraz z nowymi podopiecznymi może przywlec się poważna choroba i narazimy całe stado. 

Warto pomyśleć o kwarantannie nowych...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pies może zarazić się nosówką od czworonoga, który jest nosicielem wirusa, przez kontakt z jego płynami ustrojowymi, np. śliną, łzami, moczem, a także kałem. Zakażone zwierzęta mogą roznosić patogeny nawet przez kilka miesięcy. Jednak to nie jedyny sposób infekcji. Pies może zarazić się wirusem, jeśli miałeś kontakt z zakażonym czworonogiem, a jego wydzieliny pozostały np. na Twoim ubraniu.

https://animal-center.pl/nosowka-czyli-niebezpieczna-choroba-wirusowa-objawy-przyczyny-leczenie/

 

Link to comment
Share on other sites

Nadeszła wpłata od elik dla Pusi - 745,00zł.Z całego serca dziękujemy za pomoc.Ta kwota jest bardzo pomocna w opłaceniu faktury 1500,00zł za leczenie.

Także bardzo dziękujemy Fundacji ZEA za opłacenie faktury 575,00zł a także opłacenie przez Firmę faktury 202,00zł.

To jest ogromna pomoc bez,której byłoby naprawdę ciężko.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...