Jump to content
Dogomania

Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków


Recommended Posts

Też przyłączam się do życzeń zdrowia. A ta pseudowrażliwość jest powalająca. Ja wprawdzie nie mogę już brać piesków bo mam dwa w domu i prawie 81 lat ale mimo emerytury ciągle staram się pomagać na ile mogę choć drobnym groszem bo jak czytam o tych biednych psiakach to łzy same mi lecą.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

17 godzin temu, Tyśka) napisał:

Nie będzie trzeba :) Zdejmę, a kciuków nie puszczam.

Jednak jest problem, Tosiek bardzo denerwuje się na spacerach na widok psów, dziewczyna stosuje rady, które jej od znajomej "podsyłam", poprosiłam fundację beaglową o ewentualny kontakt z kimś z Warszawy i pomoc na miejscu w pracy z psem. Okazuje się, że to pierwszy pies pani, a łobuz pewnie wyczuł w niej "słabą płeć", bo na spacerach z Asią dobrze wiedział, jak należy się zachowywać. Fundacja ma ogromne "zamieszanie pointerwencyjne", nie wiem, czy pani będzie pamietać :( Może ktoś ma pomysł, jak pomóc Tośkowi i jego pani?

9 godzin temu, Poker napisał:

A po ? 🙂

a "po" to już nieważne :) "balowe" wspomnienia uleczą każdy ból ;) ;) a przynajmniej złagodzą ;) :) a poza tym gimnastyka na kręgosłup jak najbardziej wskazana :)

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, mari23 napisał:

Jednak jest problem, Tosiek bardzo denerwuje się na spacerach na widok psów, dziewczyna stosuje rady, które jej od znajomej "podsyłam", poprosiłam fundację beaglową o ewentualny kontakt z kimś z Warszawy i pomoc na miejscu w pracy z psem. Okazuje się, że to pierwszy pies pani, a łobuz pewnie wyczuł w niej "słabą płeć", bo na spacerach z Asią dobrze wiedział, jak należy się zachowywać. Fundacja ma ogromne "zamieszanie pointerwencyjne", nie wiem, czy pani będzie pamietać :( Może ktoś ma pomysł, jak pomóc Tośkowi i jego pani?

Mogę poszukać szkoleniowca w okolicach zamieszkania Pani? Jaki to rejon Warszawy? 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.08.2021 o 21:17, elik napisał:

 

Podpinam się pod oba życzenia. Marysi dużo, dużo zdrowia fizycznego i psychicznego życzę!

Również się podepnę pod życzenia 🙂 

2 godziny temu, mari23 napisał:

Jednak jest problem, Tosiek bardzo denerwuje się na spacerach na widok psów, dziewczyna stosuje rady, które jej od znajomej "podsyłam", poprosiłam fundację beaglową o ewentualny kontakt z kimś z Warszawy i pomoc na miejscu w pracy z psem. Okazuje się, że to pierwszy pies pani, a łobuz pewnie wyczuł w niej "słabą płeć", bo na spacerach z Asią dobrze wiedział, jak należy się zachowywać.

Tosiek jakoś do każdego domu trafia jako pionier, ale nic w tym dobrego...

Link to comment
Share on other sites

W Warszawie, na Polach Mokotowskich, działa Psorbona. Prowadzone są zajęcia z socjalizacji  dla psów i ich właścicieli. Bo nasza reakcja na zachowanie psa w takich sytuacjach, też jest bardzo ważna. Polecam z pełnym przekonaniem. Wiele psów z mojej Rodziny, ukończyło Psorbonę, z b dobrym wynikiem i.... skutkiem. Mają swoją stronę www i na fb

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tyśka) napisał:

Rodzina Tosia zapisała się na szkolenie, nie poddają się? :)

 

A co to za domek Czarnego? ♡

Tosiowa Pani umówiła się z behawiorystką i chce z Tośkiem pracować nad problemem, korzysta też z podsyłanych przeze mnie "zaprzyjaźnionych" porad.

A rodzina Czarnego rewelacyjna, przyjechali aż spod Babiej Góry :) Umarł im piesek - staruszek prawie identyczny, troszeczkę tylko mniejszy (ze zdjęcia wydawało mi się, że to mój Czarnulek jest mniejszy od tamtego). Ciepli, serdeczni ludzie w średnim wieku, piesek będzie mieszkał z nimi w domu i oczywiście swobodnie biegał po ogrodzie. Pan dużo chodzi, pies będzie miał więc dużo spacerów na smyczy.

Zamieszania ostatnio sporo miałam, najpierw szczeniaczka ludziom podrzucono, chcieli od razu przywieźć do mnie, ale "podstępem" poprosiłam o przetrzymanie pieska do soboty...oczywiście pieska już nie oddadzą :)

No i kotka się przybłąkała do koleżanki, zawiozłam więc ją do przychodni, młody pan doktor zrobił USG - ciąży nie stwierdził, kotka została do następnego dnia w lecznicy, miałyśmy ja odebrać po sterylce. Tymczasem wczoraj po południu telefon z lecznicy: "proszę przyjechać, sterylki nie będzie, to nie kotka, to kastrowany kocur" ......jeszcze się śmieję na wspomnienie USG i poszukiwania oznak ciąźy u "kotki" :) :)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

myślałam, że nic mnie już w "psich sprawach" nie zaskoczy...a jednak :( :(

szczeniaczek z wystającymi żebrami i kośćmi miednicy, szkielet zjadany przez pchły i kleszcze....  wyrzucony w lesie na skraju miejscowości, skulony trząsł się pod krzakiem :( :(

oczywiście już u mnie :( :(

edit:

W sobotę wieczorem pan poszedł na spacer z psem do tzw. "gaiku", lasku na skraju miejscowości. Jego piesek znalazł pod krzakiem drżącą, czarną kulkę, a ze piesio widać lepszy od pana - zaczepiając do zabawy przyprowadził dzieciaka pod dom. Tam oczywiście wpuszczony nie został, a "pan" zakazał sąsiadom karmienia szczeniaka "bo zostanie" :(. Sąsiedzi nakarmili i przenocowali malucha, a rankiem w niedzielę przywieźli do mnie zostawiając posłanko i 100 zł dla pieska. Wyjęli mu sporo wielkich kleszczy, ja od razu go zakropiłam Adcocate.  Maluch jest kochany, grzeczny i  przytulaśny, ale "obraz nędzy i rozpaczy", taki chudy :( :( Dzisiaj idziemy do wetki oczywiście.

Z domku Czarnego dzwonili, że piesio wykąpany i w trakcie czesania, zdjęcia przyślą po ukończeniu "liftingu" ;)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Dnia 29.08.2021 o 11:13, mari23 napisał:

myślałam, że nic mnie już w "psich sprawach" nie zaskoczy...a jednak 😞 😞

szczeniaczek z wystającymi żebrami i kośćmi miednicy, szkielet zjadany przez pchły i kleszcze....  wyrzucony w lesie na skraju miejscowości, skulony trząsł się pod krzakiem 😞 😞

oczywiście już u mnie 😞 😞

IMG-20210830-WA0006_resize_7.jpg

IMG-20210830-WA0008_resize_41.jpg

IMG-20210830-WA0007_resize_16.jpg

IMG-20210830-WA0009_resize_60.jpg

IMG-20210830-WA0005_resize_69.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...