Jump to content
Dogomania

malagos

Members
 • Content Count

  42,126
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Everything posted by malagos

 1. a jakże, nadal. Nie ma zapytań. Utarł się rytm dnia: rano "oporządzam" domowe stadko, podaję śniadanie i póki wszystkie w domu (zwłaszcza koty, które odpukać, noce spędzają z nami w łóżku) biegnę wypuścić Niunię. Chodzimy po ogrodzie, siedzimy sobie w sadzie, potem powrót do kojca z miską. Taki sam rytuał po południu i wieczorem, najważniejsze, to połapać koty, bo drzwi na taras otwarte i sobie wychodzą. W sobotę raniutko wyjeżdżam na kajaki, wracam w przyszłą sobotę w nocy. Tomek zostaje sam z całym dobrodziejstwem....
 2. Fajny ten Lilek :) Widziałam, ciumkałam, ale nie podszedł. Obszczekał nas z Tomkiem, i wycofał się na posłanie. Niewielki, rudy - fajny :)
 3. zazwyczaj dt sam się buja z takim kukułczym jajem :( Gorycz przez mnie przemawia, ale czasem mam dość być dt
 4. tylko gdzie oddać psa, z którym sobie nie radzisz? Tak, jak nasza Niunia - kto ją ode mnie weźmie? Masz jakiś pomysł?
 5. Beata Krupianik jest znaną osoba w Polsce, i to od dobrej strony. Byłam na Jej szkoleniu w Warszawie,w NIK za czasów Kwiatkowskiego.
 6. Nasza Zulka całe swoje życie miewała ataki, rzadkie, ale bardzo różne. Raz z drgawkami, raz tylko stała jak wryta przez 2-3 minuty, raz drętwiała oparta o ścianę... Nie przejmuj się Lilkiem na razie
 7. Dziś spotkałam kobietę, która ode mnie adoptowała w ubiegłym roku starszego ONka, zabranego z łańcuch: nie maiła słów uznania dla psiaka, straszna dobrota z niego :) Warto pomagać :)
 8. Wpłynęło 50 zł od wujka Nuncek :) Bardzo dziękuję, na wyróżnienia ogłoszeń i karmę zawsze się przyda!!
 9. był 2 dni temu telefon - ale też nie fajnie, bo kot w domu :(
 10. Kolejny raz wyróżniłam moje Niuni ogłoszenia. Jedno ma "miejscowe", dwa na Warszawę. Jakie ma jeszcze ogłoszenia, to też wyróżnię? Powoli tracę nadzieję, cholerka :( 4 lica wyjeżdżam, Niunia musi znaleźć dom.
 11. Wznowię ogłoszenia u nas w gminie. Ale też się rewelacji nie spodziewam :(
 12. A, dobrze :) Mamy kontakt z panią. Pytała mnie 10 dni temu, co robić, jak Wirusek do niektórych psów nie jest przychylnie nastawiony. Ale wtedy od razu zadzwoniłam do SOWA, spisałam sobie Jej wskazówki i przekazałam pani. To osoba, która chce pracowac z psem, energiczna, otwarta, wiec będzie ok. SOWA - jeszcze raz bardzo, bardzo Ci dziękuję za porady!
 13. Problem w tym, ze ja nie podejmuję się pracy z Niunią. Prowadzę tylko zwykły dom tymczasowy, zajmuję się psami z naszej gminy, socjalizuję w miarę swych zdolności i chęci, znajduję im domy. I tyle. Na Pienię nie mam ani czasu, ani siły, ani - po prostu - chęci. Dziś na spacerze w sadzie złapała i zamordowała w okamgnieniu młodą sierpówkę.
 14. w tym konkretnym przypadku, Pieni - jest. Pienia to silny pies, na smyczy ledwie ją Tomek utrzyma...
 15. Kolejny telefon - głos młody, ale taki nieprzyjemny, arogancki: to ile pani chce za tego pieska? Za damo? to jak to tak, całkiem za darmo? Pan ma małe dzieci - rozbrykane, nadpobudliwe i twierdzi, że Pienia by doskonale pasowała do takiej rodziny. No i pan mieszka w Koszalinie. Dziś telefon - państwo opłakują suczkę, która odeszła na raka, i szukają następczyni (czyli wg pana identycznej suczki), czyli małej... Mieszkanie na Mokotowie, na parterze, z ogródkiem, pan i żona są lekarzami, wyjeżdżają na wakacje z przyczepą, zawsze towarzyszył im pies. Tyle tylko, że państwo mają po 80 lat!! I rozważają wzięcie szczeniaka, żeby "sobie wychować". Już nie miałam siły gadać :(
 16. Nawet nie będę pytac, ktoś, kto szuka psa do pilnowania jakiegoś terenu nie będzie jechał kilkaset km. W każdym schronie dostanie
 17. pokazałam ją, nic to nie kosztuje :( Wczoraj był telefon - ale też taki nie bardzo, bo raz, że pani emerytka o spokojnym charakterze, dwa, że wnuczka ma jej kotka przynieść. A ten pan, który był chętny na Szantę od Agat21 i oferował budę i kojec, i którego już brałam pod uwagę dla Pieni, jest z Gorzowa, z drugiej strony Polski :(
 18. Pienia ma w nosie człowieka, chyba, ze ma miskę w ręku. Nawet na wołanie podbiegnie tylko wtedy, jak sama ma ochotę.
 19. Też jestem tego zdania. Tylko nie mam planu B, jak się dom stały nie znajdzie.
×
×
 • Create New...