Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

Jeśli zbierasz na fundację to może byc ( zobacz regulamin) ale to nie zwalnia z wstawienia linku do strony www lub wątku opisującego działania fundacji na dogo gdzie będzie potwierdzenie wpłaty.
I jak sobie wyobrażasz rozliczenie takiego bazarku? Przecież jako sprzedająca /zbierająca kasę nie możesz sama sobie wystawić potwierdzenia, że z kasy faktycznie kupiono maszynkę?
Nie bierz tego personalnie ale takie są zasady aby wykluczyć z bazarków wszelkie "prywatne inicjatywy"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']Jeśli zbierasz na fundację to może byc ( zobacz regulamin) ale to nie zwalnia z wstawienia linku do strony www lub wątku opisującego działania fundacji na dogo gdzie będzie potwierdzenie wpłaty.
I jak sobie wyobrażasz rozliczenie takiego bazarku? Przecież jako sprzedająca /zbierająca kasę nie możesz sama sobie wystawić potwierdzenia, że z kasy faktycznie kupiono maszynkę?
Nie bierz tego personalnie ale takie są zasady aby wykluczyć z bazarków wszelkie "prywatne inicjatywy"[/QUOTE]
Czyli nie mogę poprosić fundacji o okazanie rachunku za zakup i umieszczenie go na wątku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Inez de Villaro']A ja mam pytanie, czy ktoś z Was wysyłał puszkę metalową na karmę- taką na 15 kg??? Chciałabym wystawic takie, ale nie wiem, czy koszty wysyłki nie sa zbyt duże??? I czy lepiej posłać pocztą czy kurierem? Tylko że ja mieszkam z dala od cywilizacji i firmy kurierskie tu nie zagladają :(
Bardzo będę wdzięczna za podpowiedź w tym temacie!!![/QUOTE]

ja jakis czas temu (rok) kupowalam u Ania+Milva i Ulver
i przyszła bez probelmu, nie wiem juz ile płaciłam za wysyłkę ale nie na tyle duzo zeby to zapamietac ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']Jeśli zbierasz na fundację to może byc ( zobacz regulamin) ale to nie zwalnia z wstawienia linku do strony www lub wątku opisującego działania fundacji na dogo gdzie będzie potwierdzenie wpłaty.
I jak sobie wyobrażasz rozliczenie takiego bazarku? Przecież jako sprzedająca /zbierająca kasę nie możesz sama sobie wystawić potwierdzenia, że z kasy faktycznie kupiono maszynkę?
Nie bierz tego personalnie ale takie są zasady aby wykluczyć z bazarków wszelkie "prywatne inicjatywy"[/QUOTE]

nie wiem czy w takim wypadku nie wystarczy pokazanie ze pieniązki zostałyprzelane na konto Fundacji
przecież Fundacje nie działają jakoś potajemnie i konta bankowe są zazwyczaj ogolnodostępne
a jesli za zebrane pieniądze bedzie kupiona konkretna rzecz - to wtedy nei wiem jak to potwierdzic ze dotarło

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']Taka puszkę spokojnie można wysłać jako paczkę
dopuszczalne gabaryty to :
suma wysokości puszki + obwód nie może wg taryfikatora przekroczyć 3metrów a żaden z tych wymiarów nie może byc większy niz 1,5 m
taka puszka na pewno jest mniejsza
koszt takiej paczki to ( jesli puszka nie waży mniej niz 5 kg a pewnie tak jest) to 17 zł, jesli więcej niz 5 kg to 22 zł
i radze ją zabezpieczyć tylko porządnie folią i okleic tasmą -bez pakowania w pudło bo to tylko podwyższy wagę[/QUOTE]
Dziękuję bardzo!!!

Link to comment
Share on other sites

Nie mam czasu czytac wszystkiego,,pomózcie wiedzą :)
był bazarek,dla suni,zakonczony. W miedzyczasie wynikła sprawa z innym psem,który przeszedł operacje i te pieniadze sa na cito potrzebne temu psu. Jak ma wygladac
zmiana celu bazarku i zgoda licytujących? Wysyłać PM do kazdego,kto zlicytował,czy zapytac na watku bazarkowym,czy na watku psa dla którego był bazar

Link to comment
Share on other sites

Rozi,potrzebuje.Dramatycznie potrzebuje,ale wiem,ze leki,które zabiore tej suce,która jest w schronie i dam suce,która jest w DT,będą lepiej spozytkowane. Nie będę miała watpliwosci,czy ktoś nie zapomniał,nie zignorował. To są paskudne wybory,ale takich tez trzeba dokonywać.

Jak to wyglada ze strony formalnej?

Link to comment
Share on other sites

Od formalnej to musisz mieć gdzieś wątek rozliczeniowy bazarku, więc w pierwszym postcie bazarku daj informację o zmianie celu, potem ja bym rozesłała PW z prośbą o wpisy wyrażające zgodę.

Cóż, wybór rzeczywiście nie do pozazdroszczenia, jednak tak naprawdę masz tę możliwość tylko dlatego, że nie zdążyłaś kupić lekarstw dla suni. Ja bym nie zabierała.

Link to comment
Share on other sites

A czemu zmieniałeś? Bo to jest ważne. Na ogół zmienia się, kiedy pierwszy cel znalazł DS, albo umarł, albo z innych powodów nie potrzebuje pieniążków. A ta sunia potrzebuje, więc jeżeli ktoś robił zakupy ze względu na nią, a nie ze względu na fanty (mam nadzieję, że są tacy) to wypada spytać o zgodę. Moderator nie zawsze wnika w szczegóły.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']A czemu zmieniałeś? Bo to jest ważne. Na ogół zmienia się, kiedy pierwszy cel znalazł DS, albo umarł, albo z innych powodów nie potrzebuje pieniążków. A ta sunia potrzebuje, więc jeżeli ktoś robił zakupy ze względu na nią, a nie ze względu na fanty (mam nadzieję, że są tacy) to wypada spytać o zgodę. Moderator nie zawsze wnika w szczegóły.[/QUOTE]

Jeden cel znalazł DS, drugi zmieniłem, bo wątek celu w ogóle nie jest prowadzony, całkowita cisza, brak rozliczeń, jedyne info to to, że u kotka jest wszystko OK. Skoro OK, zmieniam cel;) Poza tym gdybym nie zmienił celu, taki bazarek byłby nieregulaminowy.

Link to comment
Share on other sites

No własnie -LeCoyotte nie tylko mogła co wręcz powinna była zmienić w takiej sytuacji cel bazarku
Natomiast w wypadku brazowa1 jak rozumiem nic nie stoi na przeszkodzie aby dotychczasowy cel zachować

Brazowa1 szukałam Twojego bazarku ale nie znalazłam- może wklej link
Może dałoby się problem rozwiązać mniej drastycznie tylko zanim coś zaproponuję musiałabym wiedzieć o jakie psy chodzi i o jakie kwoty

Link to comment
Share on other sites

LeCoyotte - to była inna sytuacja. To był zakończony kiedyś bazarek z którego kasa nie została rozdysponowana. W kwestii łatwego i skutecznego wydania kasy - nalegałam nawet na zmianę celu.

W kwestii poruszanej przez brazowa1 należy napisać do licytujących informację i prośbę , że taka i taka sytuacja, czy nie maja zastrzeżeń itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katioczka']witam, mam trochę rzeczy, które bym chciała przekazać na psy/koty.
M.in. biżuteria, ubrania dla dzieci i dorosłych, książki.
Jak to ogarnąć, komu przekazać-pomóżcie! :)[/QUOTE]

zapewne masz jakies watki, które podczytujesz ?
aproponuj tam, ze masz fanty na bazarek

wyjscia sa dwa: ty robisz wszystko tzn zdjecia, wystawiasz bazarek, rozliczasz i wysyłasz fanty a potem pieniazki przekazujesz an wybrany cel
lub
ty robisz zdjecia - bazarek wystawia i rozlicza kto inny, ty robisz wysyłkę fantów, ty lub osoba wystawiajaca zbieracie pieniązki które potem przekazujecie na cel
lub
pakujesz wielką pakę i wysyłasz do danej osoby która robi wszystko czyli zdjecia, wystawia bazarek, zajmuje sie wysyłką i przekazuje pieniazki na dany cel
(ta ostatnia opcja jest najmniej komfortowa dla wystawiajacego, bo zazwyczaj zostaje się z jakims fantem z których cholera wie co potem zrobić, ani to odsyłac ani zatrzymac)

bid na dogo pod dostatkiem, na pewno upatrzysz jakis cel
jak nei masz mozesz pokilkac po podpisach, banerkach itp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...