Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

[quote name='groosia']hej cioteczki, potrzebuje jednej oosby do pomocy, mam sporo rzeczy do wystawienia na bazarek,ale nie mam pojecia o tym, ani czasu aby redagowac licytacje itd, czy ktoras moglaby mi pomoc i byc koordynatorem rzeczy do wystawienia? zdjecia i opisy na maila. buziaczki[/QUOTE]

zapytaj najlepiej na watku jakiegoś psiaka któremu chcesz pomóc
na pewno znajdzie sie ktos, kto pomoże wystawić :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

CZy na bazarku mogą brać udział osoby z innych forów? mam 5 szalików i nie wiem czy wszystkie wystawić tu na bazarku i zbierać oferty wszystkich osób nawet z terrierkowa i westie.net czy wziąć i tu wystawić 2 szaliki a na innym forum też dwa, i jeszcze jeden na innym?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelynkaa']CZy na bazarku mogą brać udział osoby z innych forów? mam 5 szalików i nie wiem czy wszystkie wystawić tu na bazarku i zbierać oferty wszystkich osób nawet z terrierkowa i westie.net czy wziąć i tu wystawić 2 szaliki a na innym forum też dwa, i jeszcze jeden na innym?[/QUOTE]

nie wiem co mówi regulamin
ale zdarzają się bazarki równoległe
np na dogo i miau
wówczas prowadzacy pisze o tym w pierwszym poscie
no i musi bardzo (się) pilnowac z licytacjami na poszczególnych forach

Link to comment
Share on other sites

Napisałam na wątku "co chcecie kupić", że poszukuję danej rzeczy. Zgłosiła się do mnie osoba, która takową rzecz może mi sprzedać. I teraz jak mamy postąpić - czy musi zostać założony bazarek z tą rzeczą, czy sprzedaż może odbyć się bez wątku bazarkowego?? Jak należy rozliczyć coś takiego?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basia']Napisałam na wątku "co chcecie kupić", że poszukuję danej rzeczy. Zgłosiła się do mnie osoba, która takową rzecz może mi sprzedać. I teraz jak mamy postąpić - czy musi zostać założony bazarek z tą rzeczą, czy sprzedaż może odbyć się bez wątku bazarkowego?? Jak należy rozliczyć coś takiego?[/QUOTE]

ja kiedys zrobiłam bazarek z zaznaczeniem ze dana rzecz jest zarezerwowana dla tej konkretnej osoby, podesłałam jej link , ona kupila, ja rozliczyłam jak normalny bbazarek

tydzień temu byłam po tej drugiej stronie - szukalam rzeczy
os która ją miala nie miala czasu na wystawianie bazarku - dostałam numer konta Fundacji którą chciała wspomóc, przelałam pieniązki na konto fundacji - ona dostala inf z fundacji ze pieniązki sa na koncie i wysłała mi fanta

bezpieczniejsza i bardziej "uczciwa" jest wersja pierwsza - i bardziej zgodna z regulaminem
chyba chodzi o to zeby ktoś nie przywłaszczył sobie pieniędzy za fanty
i zeby kupujacy miał gwarancje wysyłki, także lepiej jak wszystko odbywa sie oficjalnie

(to jest moje zdanie)

Link to comment
Share on other sites

Czytałam regulamin, ale w sprawie kota nie wiem jak to się odnosi :/
Koleżanka prowadzi nieoficjalną organizację Malborski Dom Pomocy Kotom. Przygarnia bezdomne kotki, leczy je i szuka im nowych, szczęśliwych domków. W tej chwili mamy pod opieką Toffisia (link do wątku w sygnie), który nie ma oczu. Brakuje nam pieniędzy na operację kotka. Czy w takiej sytuacji można założyć bazarek?

Link to comment
Share on other sites

Nie znalazłam w regulaminie chyba że ślepa jestem ...
licytuje na moim bazarku dogomaniaczka która dostała bana i to chyba nie okresowego

[quote name='Czarodziejka'][B][COLOR=green]Wet-siostra już nie będzie użytkownikiem naszego forum ze wzglądów, których wyjaśniać nie trzeba.[/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z nią poprzez jej profile na podanych na tym wątku forach. [/COLOR][/B]
[B][COLOR=green]Mam nadzieję, że wyjaśni się sprawa otrutych psów, dlatego pozostawiam wątek otwarty.[/COLOR][/B][/QUOTE]

- mogę wycofać jej licytację ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kagome19']Czytałam regulamin, ale w sprawie kota nie wiem jak to się odnosi :/
Koleżanka prowadzi nieoficjalną organizację Malborski Dom Pomocy Kotom. Przygarnia bezdomne kotki, leczy je i szuka im nowych, szczęśliwych domków. W tej chwili mamy pod opieką Toffisia (link do wątku w sygnie), który nie ma oczu. Brakuje nam pieniędzy na operację kotka. Czy w takiej sytuacji można założyć bazarek?[/QUOTE]

Jak kot będzie miał wątek na dogo, to oczywiście, że możesz :)

[quote name='Rudzia-Bianca']Nie znalazłam w regulaminie chyba że ślepa jestem ...
licytuje na moim bazarku dogomaniaczka która dostała bana i to chyba nie okresowego



- mogę wycofać jej licytację ?[/QUOTE]

Gdzieś mi mignęło, że jak użytkownik dostaje bana, to jego licytacje są anulowane z automatu. Według mnie śmiało możesz :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rudzia-Bianca']Mnie mignęło ze jak wystawca bazarku dostaje bana to cały bazarek anulowany , ale nic nie przypominam sobie o użytkowniku ...[/QUOTE]

może mi się faktycznie mylić, ale na logikę - jesli user ma bana, to nawet nie ma mu jak pw z danymi przesłać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']może mi się faktycznie mylić, ale na logikę - jesli user ma bana, to nawet nie ma mu jak pw z danymi przesłać...[/QUOTE]

Zwłaszcza że z info Czarodziejki wynika że raczej nie ma już powrotu na forum .
Poczytam jeszcze , może znajdę a jak nie to wycofuję bo nie mam z nią żadnego kontaktu poza forum i nawet nie wiem na jakich innych forach szukać
Dzięki :)

Nie mylisz się :) To jednak jam ślepa jest

[QUOTE]Jeżeli Kupujący został ukarany banem - jego oferty na bazarku zostają automatycznie anulowane. Inni użytkownicy licytujący w imieniu zbanowanych będą karani tak samo jakby użyczali konta osobie zablokowanej.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Ale co chcesz szukać? Przeciez to proste jak budowa cepa - czynny udział w bazarku jest możliwy tylko po zalogowaniu( tym samym już sama konstrukcja forum okresla kto co może). Skoro ktos sobie zarobił bana to jest jak autko bez kółek - nie pojedzie:evil_lol:, może sobie co najwyżej pooglądać dogo jako gość:eviltong:
A kontynuowanie transakcji równolegle poza bazarkiem/wątkiem to kontrabanda więc logiczne, że taki delikwent wypada z gry a jego oferta zostaje unieważniona.
No chyba,że koniecznie chcecie kwestionować kary i szukacie drogi aby zmniejszać za wszelka cenę ich dolegliwość:roll: ale myślę że tak nie jest...
Tym bardziej że [U]ten[/U] ban to i tak śmieszna kara za to co się stało:shake:

Link to comment
Share on other sites

Jeśli jestem osobą wystawiającą bazarek, natomiast część fantów należy do innej osoby, z którą wspólnie zrobiłyśmy bazar, to czy ja jako wystawiająca mogę licytować fanty tej drugiej osoby we własnym bazarze?
Obiektywnie pieniądze i tak idą na wskazany cel, więc wydawałoby się, że ok.
No ale ktoś może pomyśleć, że podbijam ceny fantów... :roll:
No i mam dylemat...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bric-a-brac']Jeśli jestem osobą wystawiającą bazarek, natomiast część fantów należy do innej osoby, z którą wspólnie zrobiłyśmy bazar, to czy ja jako wystawiająca mogę licytować fanty tej drugiej osoby we własnym bazarze?
Obiektywnie pieniądze i tak idą na wskazany cel, więc wydawałoby się, że ok.
No ale ktoś może pomyśleć, że podbijam ceny fantów... :roll:
No i mam dylemat...[/QUOTE]

moim zdaniem mozesz bez problemu,
czasami wystawiacze licytują na swoim bazarku

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='mili_vanilli']Witam:)
Czy istnieje możliwość przekazania fantów jakiemuś doświadczonemu dogomaniakowi? Nie mam doświadczenia, a chętnie przekazałabym na szczytny cel kilka rzeczy.[/QUOTE]

jasne, że można
opcji przekazania jest kilka
ale najważniejsze - wybierasz psiaka któremu chcesz pomóc
i inf o tym na jego wątku i wówczas na 99% znajdzie się osoba która wystawi bazarek
i teraz jest kilka opcji:
1. wysyłasz wszystkie fanty do danej osoby pocztą i ona juz zajmuje się cała resztą
2. wysyłasz jej zdjęcia i opisy - ona wystawia bazarek i go prowadzi a potem sa dwa wyjscia albo wysyłasz jej rzeczy które zeszły albo ty sama zajmujesz się wysyłką

a pkt widzenia osoby która nie ma czasu a chce przekazac fanty najlepsza jest opcja pierwsza
z pkt widzenia osoby wystawiającej lepsza jest opcja druga niezaleznie od wariantu wysyłania fantów
ja osobiście bardzo nie lubię jak zostaja mi rzeczy podarowane na bazarek, bo nie wiem potem co z nimi zrobić
zawsze wystawiam je ponownie na jakieś bidy ale boję się, ze darczyńca się ocknie i powie, ze on chciał zeby to poszo tylko na tego jednego psa a nei ze ja potem wystawiłam np na jakiegos innego bo uważałam ze on teraz potrzebuje bardziej
dlatego dla os wystawiajacej bazarek najlepiej jest dostac zdjecia i opisy a potem tylko te fanty które zeszły

(się znów rozpisałam ;))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...