Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

Właśnie, wystawianie bazarku jest dobrowolne, dlatego osoba wystawiająca bierze na siebie wszelkie konsekwencje. Teraz konsekwencje ponoszą psy tylko dlatego, że wpłaty nie są przekazywane natychmiast, nie są wykorzystywane natychmiast. Gdyby tak było sprawa skomplikowałaby się znacznie, prawda?

Dla mnie rzecz ma się następująco: ktoś wystawia fant, ktoś inny kupuje, płaci, pieniądze trafiają do psa, a fant należy dostarczyć. Kto odpowiada za niedostarczenie? Pies ma odpowiadać? Ma oddać swoją miskę jedzenia, czy tam lekarstwo, bo bazarkodawca się omsknął?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Ta wpłata ma pomóc psom, nie jest zwykłą zapłatą za fanty, nie należy do osoby sprzedającej, więc jakim prawem zabiera się ją psom? [/QUOTE]
Wg mnie wpłata jak najbardziej należy do sprzedającego, który zgodnie z ideą bazarku zobowiązuje się przekazać ją na psy. To sprzedający zbiera pieniądze sprzedając swoje rzeczy (albo usługi) i to on finansuje psy. Nie kupujący.

[QUOTE] Teraz konsekwencje ponoszą psy tylko dlatego, że wpłaty nie są przekazywane natychmiast, nie są wykorzystywane natychmiast.[/QUOTE]
A co w sytuacji, gdy bazarek się kończy, od razu przelewasz pieniądze na konto celu, a po kilku tygodniach okazuje się, że pies poszedł do adopcji, a pieniądze leżą i się kurzą...

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]LeCoyotte, pominęłam drugą część Twojego wpisu, ponieważ musiałam się nad tym chwilę zastanowić.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ja jestem zwolennikiem pomagania w sposób bardzo konkretny – na sterylkę, na szczepienia, na lekarstwa, na karmę. Taką pomoc należy wykorzystać od razu, czyli zrobić zabieg, kupić leki i leczyć, kupić karmę i karmić. Zbieranie na ogólniejszą jakąś pomoc ma sens, kiedy ktoś opiekuje się wieloma zwierzakami, jak JolaK, Budrysek, FZNJR, czy inne bardzo zaangażowane osoby. Wtedy pomagamy ludziom ratować zwierzęta.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Sama doświadczyłam sytuacji, kiedy pies poszedł do DS. w chwili uzbierania sporej kwoty, a potrzeby okazały się wyolbrzymione. Przelałam wtedy część (na specjalistyczną karmę) a resztę rozdysponowałam – za zgodą kupujących – na ledwie żywe psy zabrane interwencyjnie.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Robiąc bazarek trzeba obserwować wątek docelowy, jeśli chce się pomagać z sensem, bo zwierząt w nędzy jest mrowie i zawsze można wspomóc biedne przytulisko, gdzie zwyczajnie brakuje podstawowych rzeczy.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Emigrantka']A ja wlasnie wycofalam swoje licytacje z bazarku ktory wg mnie byl zalozony i prowadzony zupelnie bezregulaminowo - nie ma godziny zakonczenia bazarku, nie ma licytacji pod fantami itd itp...

Bazarek ma dzisiejsza date jako date zakonczenia.

[url]http://www.dogomania.pl/threads/195660-mas%C5%82o-wid%C5%82o-i-powid%C5%82o-koniec-10-listopada?p=15709021#post15709021[/url]

Bijcie jezeli chcecie, jestem na wielu bazarkow ale skoro kupujacy musza sie dostosowac do regulaminu to i wystawiajacy chyba tez, prawda?

A pieniazki wydam po prostu gdzie indziej....

Trudno

Pozdrawiam[/QUOTE]

Do tej pory nie otrzymalam fantow z tego bazarku, wplacilam juz dosyc dawno 130zl.

Zrobilam wpis na watku bazarku prozac o wyjasnienie:

[url]http://www.dogomania.pl/threads/195660-mas%C5%82o-wid%C5%82o-i-powid%C5%82o-koniec-10-listopada?p=15794667#post15794667[/url]

Link to comment
Share on other sites

chciałabym dostać konkretną odpowiedź, w jakich sytuacjach można rezygnowac z licytacji czy też zakupu na bazarkach? Uważam,że w regulaminie powinny być określone przypadki, w jakich można zrezygnować z zakupu ,a wycofywanie się powinno byc podyktowane jakimiś szczególnymi okolicznościami .
Jest to dla mnie ważne,bo sama często kupuję na bazarkach, a także utrzymuję dzięki bazarkom kilka psów.
Nie może chyba tak być,że decyzja należy do sprzedającego,bo to może prowadzić do nieporozumień na wątku,a większość z nas nie po to tutaj jest aby się kłócić. Bardzo proszę o zwrócenie uwagi na ten problem

Link to comment
Share on other sites

niestety mylisz się - oferta na bazarku jest wiążąca
jesli ktos ją przebije to oczywiście można nie licytować wyżej
[U]ale niedopuszczalne jest składanie oferty kupna i później wycofywanie się z tego[/U] - bawić się można gdzie indziej , bazarek do tego nie służy.
Owszem jak to w zyciu, bywają niespodziewane zawirowania i BARDZO ważne i nieprzewidziane przyczyny dla których ktoś jest nagle niewypłacalny ale wtedy nie "wycofuje" sie tak po prostu z wczesniejszej oferty tylko wspólnie ze sprzedającym szuka rozwiązania tej przykrej sytuacji

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']niestety mylisz się - oferta na bazarku jest wiążąca
jesli ktos ją przebije to oczywiście można nie licytować wyżej
[U]ale niedopuszczalne jest składanie oferty kupna i później wycofywanie się z tego[/U] - bawić się można gdzie indziej , bazarek do tego nie służy.
Owszem jak to w zyciu, bywają niespodziewane zawirowania i BARDZO ważne i nieprzewidziane przyczyny dla których ktoś jest nagle niewypłacalny ale wtedy nie "wycofuje" sie tak po prostu z wczesniejszej oferty tylko wspólnie ze sprzedającym szuka rozwiązania tej przykrej sytuacji[/QUOTE]
Dokładnie tak samo uważam. Poinformowanie o rezygnacji nie wystarczy. Owszem,niektóre okoliczności powinny usprawiedliwiać rezygnację,ale powinny to być naprawdę ważne powody.
Nie rozumiem dlaczego moderatorzy uważają ,że to kwestia dogadania się sprzedającego z kupującym. Nie zgadzam się z tym, bo takie traktowanie sprawy może dać przyzwolenie na wolną amerykankę na bazarkach.

Link to comment
Share on other sites

no cóz , zapis a dokładniej jego brak w regulaminie wynika jak sądzę z wydawałoby się oczywistości tego o czym mówimy i założenia że wszyscy uczestnicy są dorosli ( w sensie psychicznym a nie metrykalnym).
Ale jak widac dla niektorych oczywiste to jednak nie jest .
"Zabawa w sklep" może byc kusząca dla zabicia czasu ale bazarki rozrywce nie służą tylko zdobywaniu pomocy dla psów więc chyba warto sie przed takimi przygodami zabezpieczyć stosownym zapisem w regulaminie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']no cóz , zapis a dokładniej jego brak w regulaminie wynika jak sądzę z wydawałoby się oczywistości tego o czym mówimy i założenia że wszyscy uczestnicy są dorosli ( w sensie psychicznym a nie metrykalnym).
Ale jak widac dla niektorych oczywiste to jednak nie jest .
"Zabawa w sklep" może byc kusząca dla zabicia czasu ale bazarki rozrywce nie służą tylko zdobywaniu pomocy dla psów więc chyba warto sie przed takimi przygodami zabezpieczyć stosownym zapisem w regulaminie[/QUOTE]
zgadzam się w całej rozciągłości z Twoją wypowiedzią.Chciałabym, aby ktoś z moderatorów wypowiedział się w tej kwestii na forum.

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie, czy ktoś z Was wysyłał puszkę metalową na karmę- taką na 15 kg??? Chciałabym wystawic takie, ale nie wiem, czy koszty wysyłki nie sa zbyt duże??? I czy lepiej posłać pocztą czy kurierem? Tylko że ja mieszkam z dala od cywilizacji i firmy kurierskie tu nie zagladają :(
Bardzo będę wdzięczna za podpowiedź w tym temacie!!!

Link to comment
Share on other sites

Taka puszkę spokojnie można wysłać jako paczkę
dopuszczalne gabaryty to :
suma wysokości puszki + obwód nie może wg taryfikatora przekroczyć 3metrów a żaden z tych wymiarów nie może byc większy niz 1,5 m
taka puszka na pewno jest mniejsza
koszt takiej paczki to ( jesli puszka nie waży mniej niz 5 kg a pewnie tak jest) to 17 zł, jesli więcej niz 5 kg to 22 zł
i radze ją zabezpieczyć tylko porządnie folią i okleic tasmą -bez pakowania w pudło bo to tylko podwyższy wagę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MaDi']Mam pytanie założyłam dzisiaj bazarek, chciałam napisać kolejny post i wyskakuje mi angielski komunikat,że wątek zamknięty.
Czy którys z moderatorów może mi podpowiedzieć co zrobiłam źle?[/QUOTE]


ja widzialam ,nie wstawilas w pierwszy post linku do watku tego pieska.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...