Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

[quote name='gameta']A dlaczego dogomania [COLOR=red]ma ci fundować[/COLOR] sprzęt do twojego hotelu? [COLOR=red]Zarabiasz na dobrych sercach ludzi ogromna kasę[/COLOR], kojce też ci wybudować? Chociaż prowadzisz legalny hotel z działalnością? Wystawiasz faktury za hotelowanie, czy wszystko bokiem do kieszonki? Mam cofkę, jak widzę takie [COLOR=red]cawaniactwo[/COLOR]... I głupotę dogomaniaków, którzy dają kasę np na kojec dla psa, za którego i tak płacą ciężką kasę co miesiąc...[/QUOTE]

[quote name='gameta']Pianko, a jak sprawdzisz komu naprawdę służy ta mata?

Tayga, zupełnie jest co innego pies na bezpłatnym DT [COLOR=red]a pies w hotelu - jeśli nie zapłacisz za hotelowanie psa, pies zostaje wyrzucony z hotelu, nie ma zmiłuj, to jest biznes..[/COLOR].[/QUOTE]

[quote name='gameta']Nigdzie nie padło oskarżenie pod twoim adresem i nigdzie nie byłam chamska. Czytaj ze zrozumieniem...[/QUOTE]

rozumiem ze to nie było do mnie ani o mnie?

Link to comment
Share on other sites

jak najbardziej do ciebie był cytat nr 1 cytat nr 2 był ogólny do wszyskich (a głównie do Taygi, co zaznaczyłam na początku zdania), bo raczej sama sobie za hotelowanie psów nie płacisz? Wskaż, co w cytacie nr 1 jest oskarżeniem a co chamstwem?
Ogólnie wyszło jednak, że miałam rację, skoro rezygnujesz z bazaru, bo twój pies nie będzie mógł siedzieć na macie :p Znaczy się, miało dogo tobi kupić zabawkę a nie potrzebującym psom...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gameta']jak najbardziej do ciebie był cytat nr 1 cytat nr 2 był ogólny do wszyskich (a głównie do Taygi, co zaznaczyłam na początku zdania), bo raczej sama sobie za hotelowanie psów nie płacisz? Wskaż, co w cytacie nr 1 jest oskarżeniem a co chamstwem?
Ogólnie wyszło jednak, że miałam rację, skoro rezygnujesz z bazaru, bo twój pies nie będzie mógł siedzieć na macie :p Znaczy się, miało dogo tobi kupić zabawkę a nie potrzebującym psom...[/QUOTE]

To co uważam za oskarżenia i chamstwo zaznaczyłam na czerwono.
I nie, nie masz racji. Mata miała leżeć w pokoju do którego mój pies nie wchodzi więc raczej by z niej nie korzystał. Może za parę lat ale jest nie duży i jest kundelkiem więc raczej choroby stawów mu nie grożą, odpukać. Mata miała być dla staruszków i psów po wypadkach, a rezygnuję z bazarku bo uważam że regulamin nie jest sprawiedliwy i daje pole do popisu takim jak Ty. Jeszcze zaplanujesz akcje badania DNA na macie i wyjdzie że mój pies z niej korzystał :)
Zresztą może Ty zacznij czytać ze zrozumieniem bo już raz to napisałam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']Myslę,ze mata magnetyczna to gadżet fajny i ciekawy,ale naduzyciem byłoby zbieranie na nią kasy, gdy obok jest tyle zdychajacych psów. Takie rzeczy kupuje się z własnej kieszeni i dobrze,ze Astaroh tez do tego wniosku doszła.[/QUOTE]

Nie chciałam "zbierać kasy", chciałam sprzedać rzeczy, nikogo nie zmuszałabym do zakupu, zawsze można w sklepie, własciciel sklepu napewno wydałby zarobione pieniadze na bardziej szczytny cel. Mata nie jest gadżetem, ma pomóc w rehabilitacji psów. Rehabilitacja przyspiesza leczenie u psów po wypadkach a im szybciej wyzdrowieją tym szybciej znajdą dom. Łagodzi też bóle u psów starszych co pozwala zaoszczędzić na lekach przeciwbólowych i mniej niż leki obciąża wątrobę. Pisanie że takie rzeczy kupuje się z własnej kieszeni jest troche nie na miejscu. Napisałam przeciez że jestem gotowa dać połowe a na resztę chce zebrać sprzedając rzeczy na bazarku. Wydje mi się że jest to dużo, szczególnie że mata do niczego mi się nie przyda, jest dla psów które są u mnie w hotelu i nie jest obowiązkowym wyposażeniem, wcale nie muszę wydawać na nią pieniędzy. Jedyne co chciałam to wystawić kilka rzeczy na bazarku a spotkałam się z oskarżeniami że chce wykorzystać dobre serca naiwnych dogomaniaków dla niecnych celów i niebotycznych pieniędzy.
Ok nie ma sprawy nie będę się bogacić na biednych psach nie kupię im maty. O to chodził?

Link to comment
Share on other sites

Astaroth - tak jak napisałaś, nie ma obowiązku zakupu na bazarku.
Myślę, ze powinnaś go wystawić (pozwolenie moderatora jest), w pierwszym poście napisz na co przeznaczysz kasę i ile potrzeba, co zrobisz z ewentualnym nadmiarem pieniążków (tylko próbuję rozpatrywać każdą ewentualność). Zamieść link do hoteliku, może również do hotelikowanych psiaków, którym zabieg na macie mógłby pomóc. No i zaznacz, ze zabiegi dla hotelikowanych psiaków sa gratis... zeby nie było.
Po zakupie maty pokaż fotki na wątku (może nawet z psiakiem podczas zabiegu). A jak ktoś się uprze to również skan dowodu zakupu.
Jak się komuś nie spodoba cel to przecież nie musi nic kupować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='brazowa1']tak, o to chodzi.[/QUOTE]

no to gratujluję

[quote name='tayga']Astaroth - tak jak napisałaś, nie ma obowiązku zakupu na bazarku.
Myślę, ze powinnaś go wystawić (pozwolenie moderatora jest), w pierwszym poście napisz na co przeznaczysz kasę i ile potrzeba, co zrobisz z ewentualnym nadmiarem pieniążków (tylko próbuję rozpatrywać każdą ewentualność). Zamieść link do hoteliku, może również do hotelikowanych psiaków, którym zabieg na macie mógłby pomóc. No i zaznacz, ze zabiegi dla hotelikowanych psiaków sa gratis... zeby nie było.
Po zakupie maty pokaż fotki na wątku (może nawet z psiakiem podczas zabiegu). A jak ktoś się uprze to również skan dowodu zakupu.
Jak się komuś nie spodoba cel to przecież nie musi nic kupować.[/QUOTE]

Dzięki, pewnie powinnam tak zrobić i się nie przejmować, ale nie lubie takich sytuacji kiedy osoby których sprawa wogóle nie dotyczy uzurpują sobie prawo do "kontrolowania", sprawdzania i pilnowania "porządku". Znam jeszcze inne fora na których mogę zrobić bazarek i nie będą mi wytykać "cwaniactwa".



[quote name='brazowa1']a kto zmusi te psy do leżenia na macie? Ile czasu miałyby na tej macie leżec? jakie sa dowody na skutecznośc maty? jakie leki przeciwbólowe biora te psy?[/QUOTE]

Napisałam że zakup jest konsultowany z weterynarzem rehabilitantem. Nie masz u mnie psa, bazarku nie wystawiam, to co Cię to obchodzi?

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie: gdzie moge znaleźć regulamin bazarku?
Bo jest taki problem: znajoma zaopiekowała się bezdomnymi dwoma psami i 6-cioma kotami, w czasch gdy miała jeszcze dość pieniędzy. Teraz na skutek zawirowań zyciowych jest bez pieniędzy i nie ma czym wykarmić tej czeredy. Ja mam kilka olejnych obrazów wspólczesnych malarzy - nikt specjalnie znany - chętnie bym je wystawiła na bazarku a pieniądze jej przekazała.
Czy jest to możliwe?
Myśle, że jest tu kilka osób które mnie znają z działalności i mogłyby za mnie poręczyć że wspierałam finansowo wiele akcji, więc pieniądze trafia napewno we właściwe ręce.
Nazwiska znajomej niestety nie mogę ujawnić. Tym, którzy mnie znają moge to zrobić prywatnie.

Link to comment
Share on other sites

To gdzie mozna podyskutowac na temat skutecznosci maty? Bo to temat przedni !
Jak bylam chora to tez chcieli rozni ode mnie kase wyciagac i sprzedawac maty roznej masci, twierdzac, ze mnie ulecza.
Nie ma zadnych badan potwierdzajacych skutecznosc mat, wiec prosze sobie takie rzeczy ze swoich pieniedzy kupowac, a nie naiwnych szukac.

Link to comment
Share on other sites

A dlaczego nie mozna wystawiac nalewek? Przeciez mozna zrobic scan dowodu na przyklad, sprzedawac tylko na tej podstawie.
Dziwne, za nalewki mozna uzyskac duzo kasy, wiem, poniewaz czesto kupuje , nie sadze, zeby nieletni dal 100 zlotych za pol litra nalewki malinowej.

Link to comment
Share on other sites

Czy zna ktos może forumowiczkę Saxatilia ?
Mam problem na moim bazarku wylicytowała torebkę i czyścik, zrobiła przelew, kasa doszła , bazarek rozliczony a do tej pory mimo kilku pw, maila i zmiany tytułu wątku bazarkowego nie otrzymałam od niej adresu do wysyłki fantów ...

Gdyby ktoś ją znał proszę o jakieś namiary :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alaa']A dlaczego nie mozna wystawiac nalewek? Przeciez mozna zrobic scan dowodu na przyklad, sprzedawac tylko na tej podstawie.
Dziwne, za nalewki mozna uzyskac duzo kasy, wiem, poniewaz czesto kupuje , nie sadze, zeby nieletni dal 100 zlotych za pol litra nalewki malinowej.[/QUOTE]

Alu, bo sprzedaż alkoholu w Polsce jest koncesjonowana i odprowadzana jest z tego akcyza. Wiesz, państwo nie lubi konkurencji ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rudzia-Bianca']Czy zna ktos może forumowiczkę Saxatilia ?
Mam problem na moim bazarku wylicytowała torebkę i czyścik, zrobiła przelew, kasa doszła , bazarek rozliczony a do tej pory mimo kilku pw, maila i zmiany tytułu wątku bazarkowego nie otrzymałam od niej adresu do wysyłki fantów ...

Gdyby ktoś ją znał proszę o jakieś namiary :)[/QUOTE]

A na przelewie adresu nie było???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tayga']A na przelewie adresu nie było???[/QUOTE]

No właśnie mój bank nie pokazuje adresu przy przelewie :(
Ale dobrze że mi to podpowiedzialaś , przeglądnęłam właśnie wpłaty na moim koncie i okazuje się że saxatilia nie wpłaciła mi kasy , zasugerowałam się jej pw że kasa poszła ...
Własnie mnie dziwiło że zapłaciła i się nie upomina , a jednak nie zapłaciła...

Link to comment
Share on other sites

Czy możnaby do Regulaminu dodać jakieś obostrzenie dotyczące nie wywiązywania się bazarkodawcy? To nie może tak być, że wystarczy zwrócić wpłatę i wszystko jest w porządku. Ta wpłata ma pomóc psom, nie jest zwykłą zapłatą za fanty, nie należy do osoby sprzedającej, więc jakim prawem zabiera się ją psom? Bazarek psi ma trzy strony zainteresowane, nie dwie. Jeśli ktośsięnie wywiązuje, to powinien finanse regulować z własnej kieszeni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Czy możnaby do Regulaminu dodać jakieś obostrzenie dotyczące nie wywiązywania się bazarkodawcy? To nie może tak być, że wystarczy zwrócić wpłatę i wszystko jest w porządku. Ta wpłata ma pomóc psom, nie jest zwykłą zapłatą za fanty, nie należy do osoby sprzedającej, więc jakim prawem zabiera się ją psom? Bazarek psi ma trzy strony zainteresowane, nie dwie. Jeśli ktośsięnie wywiązuje, to powinien finanse regulować z własnej kieszeni.[/QUOTE]

No tak, rozumiem co masz na myśli, ale wystawienie bazarku jest dobrowolne - więc odwracając, gdyby nie chcęć pomocy, to by nie było i tych wpłat, więc jeśli pieniądze są zwracane, to tak jakby psy są na zero, nie na minusie. Nie wiem czy jasno przekazuję. Inna sprawa, że np. w przypadku ogłoszeń liczy się czas - więc wydaje mi się, że rekompensata powinna być dla psa, któremu nie zrobiło się obiecanych ogłoszeń -czyli nie miał szansy na znalezienie domu...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...