Jump to content
Dogomania

taks

Members
 • Content Count

  5279
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

taks last won the day on January 28 2015

taks had the most liked content!

Community Reputation

115 Excellent

2 Followers

About taks

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  Kraków

Converted

 • Location
  Kraków

Recent Profile Visitors

3972 profile views
 1. Jasza

  Dzień dobry Taks, szukam mądrej głowy...

  Potrzebuję pomocy w zrozumieniu co się dzieje z moim psem.

  Misia ma około ośmiu lat – znalazłam ją kiedy była już dorosłym psem, jest u mnie siódmy rok.

  To mieszaniec, waży 12 kilogramów, jest wysterylizowana ( zaraz po tym jak do mnie trafiła).

  Problemy zaczęły się trzy lata temu – drapanie, wysypka na brzuchu – a więc leczenie, badania, podejrzenie alergii wszelkiego rodzaju, APZS, sterydy. Objawy minęły, żeby powtórzyć się po roku, znowu we wrześniu, więc razem z weterynarzem stwierdziliśmy, że to reakcja alergiczna na czynniki zewnętrzne, trawy, pyłki, coś co pojawia się okresowo o tej porze. W tym roku sytuacja się powtórzyła, Misia drapała sie do krwi, miała cały brzuch w plamach i krostach, strydy pomogły na moment, zrobiliśmy badanie tarczycy, okazało się, że ma bardzo, bardzo złe wyniki i silną niedoczynność tarczycy. Zalecenie: Fothyron ( 200) dwa razy dziennie po trzy czwarte tabletki.

  Plus Encorton przez trzy tygodnie wygaszająco, zmniejszająca się dawka.

  Swędzenie ustało praktycznie całkowicie, skończyłam podawać Encorton, Forthyron oczywiście nadal, Misia jednak zaczęła się dziwnie zachowywać po podaniu drugiej, wieczornej porcji tabletki – był bardzo pobudzona, mniej więcej od godziny 24.00 nie kładła się nawet na chwilę, chodzila po mieszkaniu, piła, miała ataki wilczego głodu, domagała się wyjścia na spacer, na ktorym zachowywała sie tak, jakby szukala jedzenia, dużo sikała, załatwiala się ( bez biegunki) bezpośrednio po powrocie biegła do miski szukając znowu jedzenia, nie kładąc się ani na chwilę znowu prosiła o wyjście na zewnątrz.

  W ciągu ostatniego tygodnia przytyła cały kilogram ( 11.50 – 12.500) i ma ciągle wyraźnie wzdęty brzuch. USG nie wykazało nic niepokojącego, oprócz wzdętego żołądka.

  Zmniejszyłam dawkę Forthyronu do pół tabletki dziennie, tylko rano, kilka dni było nieco lepiej, teraz od kilku dni – nadal to samo. W ciągu dnia śpi, spaceruje, zachowuje sie normalnie, wieczorem kładzie się po ostatnim spacerez, około północy budzi się i nie zasypia praktycznie do rana. Wychodziłam z nią cztery, pięć razy w ciągu nocy, ale przestałam, bo to nie pomaga.

  Kiedy mnie budzi ( chodzi niespokojnie po mieszkaniu, przelewa się jej w brzuchu, postękuje przy misce domagając się, na spacerze sika, ale głównie węszy szukając resztek) wychodzę z nią jeden raz, potem daję jej coś do jedzenia,. Potem staram się ją ignorować, czasami daje za wygraną i kładzie się na posłaniu, czasami nie śpię do rana, lub śpię z przerwami, probując ją uspokoić albo

  doprowadzona już do ostateczności – narzyczę na nią, żeby się wreszcie położyła.

  Nie sądzę, żeby ją coś bolało, to raczej napady głodu plus pobudzenie spowodowane – chyba – lekami. Obawiam się, że niedoczynność zmieniła się w naczynność tarczycy, wyniki badań krwi będą jutro. Obie jesteśmy już tym wykończone, z tym, że ja po nieprzespanych nocach muszęjeszcze jakoś funkcjonować, a Miśka odsypia.

  Jakieś podpowiedzi? Czy Forthyron ma takie skutki uboczne? Forthyron, albo raczej przedawkowanie Forthyronu? Jak mogę jej pomóc i jak powinnam reagować?

   

  Jeżeli znajdziesz czas, żeby coś podpowiedzieć, będę wdzięczna.

  Agnieszka.

 2. próbuję wysłac Ci namiary na wpłatę za zakupy na bazarku obrożowym ale masz zapchaną skrzynkę- daj znać jak odetkasz

 3. próbuję wysłac Ci namiary na wpłatę za zakupy na bazarku obrożowym ale masz zapchaną skrzynkę- daj znać jak odetkasz

 4. masz nieodebraną na poczcie przesyłkę z bazarku ( awizio od 19.09) nr przesyłki 00159007734686471134

 5. masz zapchaną skrzynkę ( teraz może byc max 50 wiadomości)

 6. przypominam o wpłacie na moim bazarku obrozowym

 7. masz blokadę na maile i nie mogę wysłać Ci inf o bazarkowej obrozy

 8. hej, odblokuj proszę skrzynkę

 9. taks, odblokuj proszę skrzynkę - mam finansową sprawę do Ciebie, w związku z wpłatą, którą skierowałaś dla jednego z naszych podopiecznych :)

 10. joa_

  Witaj Haniu, szukam kontaktu z Tobą. Mam do Ciebie ważną sprawę, już kiedyś o tym rozmawiałyśmy. Napisz proszę maila bo nie inaczej nie mam jak się z Tobą skontaktować.

  drobekjoanna(małpa)gmail.com (muszę pisać tak bo nie przepuszcza normalnych adresów mailowych :) )

  Pozdrawiam

  Asia Drobek

 11. Masz zapchaną skrzynkę, więc piszę tu. Czy planujesz może w najbliższym czasie bazarek obróżkowo smyczkowy? Jeśli nie, to czy istnieje możliwość zakupienia u Ciebie smyczy na zamówienie? Kiedyś kupiłam u Ciebie smycz, a teraz ją zgubiłam, no i nie mogę znaleźć innej równie dobrej jak tamta. To zwykła smyczka, o taka: p1040170a.jpg

  Daj znać czy istnieje jakaś szansa na smycz w najbliższym czasie.

 12. Hej Tu kosu32 - napisz do mnie na private- skrzynkę na Dogo mam zapchaną

 13. Prosze sprawdź skrzynkę , bo czekam na Odp :)

 14. Taks, masz pełną skrzynkę :lol:

 15. czy moze juz tasiemki doszły ?

×
×
 • Create New...