Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

a sorki


nie widziałam nigdzie bazarku z linkiem do allegro, jedynie co to z linkiem na bazarek na forum amstaffów czy na miau.
Moim skromnym zdaniem nie powinno być bazarków z linkiem na allegro, bo co zrobisz jak ktos ci zalicytuje na wieksza kwote na dogo a w tym samym czasie ktos zalicytuje (bądź kupi "opcja kup teraz" czy w tym momencie skonczy się aukcja) za mniejszą kwote?
Nie ma takiego kombinowania albo wystawiasz na allegro, albo na bazarku.

Link to comment
Share on other sites

Pianka, dzięki, ale nie zrozumiałaś mnie. Ja nie chcę prowadzić równoległej licytacji tu i na allegro. Miałam na myśli wystawienie wyłącznie na allegro na licytacji bez KT, a tu tylko reklamę. Bo tu mało jest osób znających się na cenach znaczków czy monet np., więc tu się to dobrze nie sprzeda. A na allegro już prędzej, bo tam takie aukcje oglądają ludzie, którzy znają wartość takich przedmiotów. To nie jest kombinowanie...

Link to comment
Share on other sites

Wątek celu czyli normalnie zakładam wątek o tytule Bazarek na schronisko w Łomży?
Jeszcze mam pytanie bo nastąpiła mała zmiana planów postanowiłam zamówić na animalia.pl trochę karmy, miski i jakieś akcesoria, i jako adres wysyłki podać adres schroniska żeby od razu tam wysłali. Czy jako udokumentowanie mógłby służyć screen z korespondencji ze sklepem, w którym podaję adres schroniska do wysyłki oraz screen z mojej prywatnej poczty w którym schronisko informuje że otrzymało paczkę (oczywiście wcześniej bym kogoś ze schroniska poprosiła o takie potwierdzenie)? I czy jest możliwość poprosić sklep internetowy o przysłanie czegoś w stylu faktury tyle że na adres mailowy? Wtedy też bym z tego zrobiła screen i wkleiła :)

EDIT:
Właśnie czytam sobie regulamin i powoli wszystko mi się rozjaśnia :P
Upewnię się tylko czy dobrze myślę:
Zakładam 2 wątki: jeden rozliczeniowy jeden zwykły bazarek o tematach np: "Bazarek na schronisko w Łomży - do 31.07." i "Bazarek na schronisko w Łomży - ROZLICZENIA"
Na zwykłym bazarku prowadzę wszystko, zapisuję w pierwszym poście kto jaką dał darowiznę (bo przypominam-bazarek bez fantów), podaję link schroniska łomżyńskiego (schronisko nie ma wątku na dogo) itp. Po zakończeniu bazarku dodaję do tematu "DO USUNIĘCIA" w wątku rozliczeniowym piszę kto ile powinien wpłacić, kto wpłacił i dokumentuję że paczka została nadana a potem że schronisko ją otrzymało. Coś pominęłam? I czy dobrze rozumiem?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Wątek celu czyli normalnie zakładam wątek o tytule Bazarek na schronisko w Łomży?[/QUOTE]
Nie
ma byc osobny watek schroniska.
tak samo jak masz bazarki na psa X, to ten pies X ma swoj osobny watek w dziale psy do adopcji i link do niego podany jest na bazarku

[QUOTE]Czy jako udokumentowanie mógłby służyć screen z korespondencji ze sklepem, w którym podaję adres schroniska do wysyłki oraz screen z mojej prywatnej poczty w którym schronisko informuje że otrzymało paczkę (oczywiście wcześniej bym kogoś ze schroniska poprosiła o takie potwierdzenie)?[/QUOTE]
może być

Link to comment
Share on other sites

Super dziękuję wam bardzo za odpowiedzi, poproszę też o tę e-fakturę :D
A czy tak poza tym to dobrze myślałam? Bo gdzieś czytałam że rozliczenia należy prowadzić w pierwszym poście bazarku, toteż nie wiem czy trzeba zakładać oddzielny wątek do rozliczeń czy można wszystko w jednym miejscu?

Link to comment
Share on other sites

No Inik przecież cały czas o tym pisze że musi byc osobny watek do rozliczeń. Załóż watek schroniska, opisz tam potrzeby, co chcesz. I w tym wątku rób rozliczenia w 1 poście. A w bazarku podawaj link do wątku schroniska.

Link to comment
Share on other sites

Z góry przepraszam, jeśli takie pytanie już padło. Jeśli tak, proszę o podanie numeru posta, w którym znajduje się odpowiedź. Jak mogę zmienić tytuł bazarku? Nie określiłam w nim rodzaju sprzedawanych przedmiotów.

Link to comment
Share on other sites

Czy osoba która wpisana jest na listę czarnych kwiatków do wyjaśnienia może wystawiać swoje bazarki skoro sama nie zapłaciła na innym bazarku?


Pół roku temu użytkowniczka o niku [B]Nikky[/B] licytowała na bazarku fundacji Azylu"Koci Świat" bransoletkę

Po zakończonym bazarku wysyłałam PW,SMS, maile - zero odzewu.
Zgłosiłam ją na czarną listę do wyjaśnienia.
[quote name='Osa'][B][SIZE=2]Zgłaszam użytkowniczkę [COLOR=#ff0000]Nikky[/COLOR]
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/197315-KONIEC-ODLOTOWA-BI%C5%BBUTERIA-OD-ARTYSTY-PLASTYKA-KAMIENIE-FILC-Do-20.12-Do-godz.22.00"] KONIEC-ODLOTOWA BIŻUTERIA OD ARTYSTY PLASTYKA-KAMIENIE-FILC[/URL]
Naprawdę nie rozumiem po co licytować jak się nie ma zamiaru kupić.
Na wysłanych kilka PW przeze mnie i przez koci-świat odpowiadała enigmatycznie a potem wcale.
W żaden sposób nie można się było dogadać odnośnie odbioru osobistego.
W końcu wysłałam i PW i maila z ostrzeżeniem- CISZA
Tak być nie może.
Ma kłopoty z netem ?- nie mieszka na pustyni są kawiarenki czy znajomi ..Istnieją także telefony...
Jak ktoś chce to zawsze znajdzie rozwiązanie.[/SIZE][/B][/QUOTE]

A teraz patrzę a tu wystawia swoje bazarki
[B] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/210371-Pakiety-og%C5%82oszen%21-ZA-5-Z%C5%81%21-Na-szczurzaste%21"][SIZE=3][B]Pakiety ogłoszen! ZA 5 ZŁ! Na szczurzaste![/B][/SIZE][/URL][/B]

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/210370-Pom%C3%B3%C5%BCmy-mniejszym-braciom-%28szczurzastym%29-przer%C3%B3%C5%BCne-rzeczy%21"][SIZE=3]Pomóżmy mniejszym braciom (szczurzastym) - przeróżne rzeczy![/SIZE][/URL]

a do tej pory nie wyjaśniła sprawy bransoletki -nie zapłaciła za nią a na moje zapytanie dlaczego odpowiedziała na wątku że:[quote name='Nikky']Ja wiem przepraszam, ja nawet nie wiem czemu sama nie umiałam wytłumaczyć... :-([/QUOTE]
Mało tego na moje pytanie Czy osoba która nie zapłaciła za wylicytowany towar na innym bazarku może wystawić swoje bazarki koleżanka Nikki stwierdziła : [quote name='fibi:)']a czemu niby masz zakończyć? to jakas stara sprawa i nijka ma sie ona do naszych psów,które czekaja na ogłoszenia i dom:-([/QUOTE]
Uważam że tak się nie powinno postępować-my i nasze zwierzaki zostałyśmy oszukane przez Nikky a teraz ona wystawia bazarki na inne zwierzęta i uważa że nic się takiego nie stało-nie prubując nawet uregulować należności za swoje zobowiązania.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam kilka ciuszków, których nie nosze i które w zasadzie w ogóle nie były noszone bo szybko mi się przytyło ( niestety ) i chciałabym je wstawić na jakiś bazarek. Z racji tego, że bazarku nigdy nie organizowałam i czasu też średnio mam żeby go zorganizować, czy mogłabym się dorzucić do czyjegoś bazarku? Np wysłać danej osobie które bazarek prowadzi to co mam?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='missy87']Mam kilka ciuszków, których nie nosze i które w zasadzie w ogóle nie były noszone bo szybko mi się przytyło ( niestety ) i chciałabym je wstawić na jakiś bazarek. Z racji tego, że bazarku nigdy nie organizowałam i czasu też średnio mam żeby go zorganizować, czy mogłabym się dorzucić do czyjegoś bazarku? Np wysłać danej osobie które bazarek prowadzi to co mam?[/QUOTE]

oczywiście, że tak
najlepiej napisz o tym na wątku zwierzaka któremu chcesz pomóc, raczej na pewno ktoś się zgłosi :)

może zrobić to w dwojaki sposób:
[B]1.[/B] wysłać zdjęcia z opisem na maila i po zakończeniu bazarku
1a) ty rozsyłasz fanty;
1b) wysyłasz osobie prowadzącej wszystkie fanty które zeszły i ona puszcza je dalej
[B]2.[/B] wysyłasz paczkę z fantami do osoby, która przeprowadzi bazarek i ona zajmuje się już wszystkim

Link to comment
Share on other sites

Mam takie pytanie - jeśli było, to przepraszam. Otóż - czy jeśli wystawiłabym bazarek cegiełkowy, to mogłabym np. dwom osobom które wykupią najwięcej cegiełek dorzucić od siebie "coś extra", typu porcelanowa figurka czy inny drobiazg?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewunian']Mam takie pytanie - jeśli było, to przepraszam. Otóż - czy jeśli wystawiłabym bazarek cegiełkowy, to mogłabym np. dwom osobom które wykupią najwięcej cegiełek dorzucić od siebie "coś extra", typu porcelanowa figurka czy inny drobiazg?[/QUOTE]

nie wiem czy było
ale nie widze przeciwwskazań, są przecież rożnego rodzaju loterie itp
sama mam teraz [URL="http://www.dogomania.pl/threads/210585-Autostopem-do-raju-!-do-31.07-dla-FZNJR"]bazarek cegiełkowy - klik[/URL] gdzie po zakończeniu wśród uczestników będę losować określoną z góry ilość nagród
z tym że zastanów się jak rozwiążesz koszty wysyłki ?
ja wysyłam nagrody na swój koszt

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Kora']Mam taka sugestie (podpowiedzialy mi sasiadki dla ktorych licytuje) wystawiane sa letnie uzywane ciuchy z dlugimi terminami i nawet jesli sie komus podobaja to nie bedzie licytowac bo lato i tak kiepskie sie konczy.[/QUOTE]

Zawsze przecież można kupić coś na przyszłe lato. Gdyby było tak jak mówisz to wyprzedaże na koniec sezonu w sklepach by się nie opłacały 'bo na koniec lata nikt już tego nie kupi'.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...