Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

Dziewczyny, nie wiem czy to było i pisałam to samo w innym wątku, ale sprawa jest naprawdę warta rozpropagowania: nazywa się to e-przesyłka. W przypadku cięższych rzeczy bardzo się opłaca.
Udało mi się znaleźć królika doświadczalnego (Advena - dzięki!!) i przetestowałam e-przesyłkę. Wczoraj o 11 wysłana, dziś o 9.30 doszła. Paka ważyła ponad 2kg i zapłaciłam 9,50 zamiast 13.
To jest naprawdę super :smile: Trochę zachodu z tym jest (potrzebny kod pocztowy kupującego, przesyłke odbiera się na wskazanej poczcie, nie ma awiza tylko sms). Tu więcej:
[url]http://www.poczta-polska.pl/Uslugi/?U=DlaFirmy&DF=Eprzesylka[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jeśli ta kwestia była omawiana lub jeśli nieuważnie czytałam regulamin - przepraszam. Mam pytanie: Czy mogę wystawić bazarek na pokrycie długu w hotelu za psa, który już znalazł dom? Dług powstał oczywiście w okresie jego bezdomności - wszelkie wydatki są opisane na wątku i udokumentowane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='salibinka']Jeśli ta kwestia była omawiana lub jeśli nieuważnie czytałam regulamin - przepraszam. Mam pytanie: Czy mogę wystawić bazarek na pokrycie długu w hotelu za psa, który już znalazł dom? Dług powstał oczywiście w okresie jego bezdomności - wszelkie wydatki są opisane na wątku i udokumentowane.[/QUOTE]

tak [COLOR="white"](i brakujace znaki)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jukutek']Witajcie, mam problem - jeden z wysyłanych przeze mnie poleconych nie doszedł do tej pory. Kto w takiej sytuacji składa reklamację na poczcie - nadawca czy odbiorca? I po jakim czasie???[/QUOTE]

Reklamację składa nadawca po 14 dniach roboczych od czasu wysłania listu. Trzeba mieć ze sobą dowód nadania przesyłki.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie to przeszłam.
Jest specjalny formularz, dostępny w necie, można go wypełnić w kompie i wydrukować. Pamiętaj o wpisaniu wartości zguby, dostaniesz odszkodowanie, jeśli nie znajdą. Formularz drukujesz w 2 egz. na drugim pani na poczcie potwierdzi. Dowód nadania najlepiej skrerować, bo zabierają.
Poczta odpowiada po ok. 2 tygodniach - czasem potrzeba im dodatkowych 2 tygodni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmd']Właśnie to przeszłam.
Jest specjalny formularz, dostępny w necie, można go wypełnić w kompie i wydrukować. Pamiętaj o wpisaniu wartości zguby, dostaniesz odszkodowanie, jeśli nie znajdą. Formularz drukujesz w 2 egz. na drugim pani na poczcie potwierdzi. Dowód nadania najlepiej skrerować, bo zabierają.
Poczta odpowiada po ok. 2 tygodniach - czasem potrzeba im dodatkowych 2 tygodni.[/QUOTE]
brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmd']Właśnie to przeszłam.
Jest specjalny formularz, dostępny w necie, można go wypełnić w kompie i wydrukować. Pamiętaj o wpisaniu wartości zguby, dostaniesz odszkodowanie, jeśli nie znajdą. Formularz drukujesz w 2 egz. na drugim pani na poczcie potwierdzi. Dowód nadania najlepiej skrerować, bo zabierają.
Poczta odpowiada po ok. 2 tygodniach - czasem potrzeba im dodatkowych 2 tygodni.[/QUOTE]

jesli to list polecony to zwracają do 100-120 zł plus wartość znaczka
(więc jak wartość przesyłii jest wyższa to więcej nie zwrócą, jak niższa to zwrócą wartoś przesyłki)
więc najlepiej jak przesyłka jest o "zbliżonej wartości do 120 zł" ;)

mi na reklamację odpowiadali ponad miesiac, w miedzyczasie dostałam własnie pismo, że tak wnikliwie szukaja i analizują co się z nią stało, ze potzrebują jeszcze kolejne kilkanaście dni na poszukiwanai

Link to comment
Share on other sites

ja właściwie nie mam pytania ale sugestię. Nie chcę zakładać nowego tematu - może tutaj się uda zyskać wasze opinie.
Otóż od jakiegoś czasu wchodzę na bazarki - to naprawdę fajna sprawa po pierwsze świetny sposób żeby zebrać parę grosików a po drugie żeby czasem wykorzystać sensownie rzeczy które zalegają nam w domu.
Ale szczerze mówiąc bardziej pasują mi bazarki z opcją "kup teraz". Dlaczego??? Otóż licytacja wymaga częstego zaglądania na bazarek - wiem że w ren sposób bazarek zostaje "podnoszony" ale...ja nie zawsze mam czas żeby ten bazarek śledzić :( czasem licytuję raz a potem już nie mam okazji albo czasu żeby przebić ofertę. Natomiast jak jest "kup teraz" od razu załatwiam sprawę, wysyłam pieniążki i koniec! Wiem że w licytacji można czasem uzbierać więcej kasy ale zawsze można ustalić wyższe ceny na opcję "kup teraz".
I powiem Wam szczerze - śledząc bazarki - wydaje mi się że szybciej i sprawniej idą bazarki z opcją "kup teraz"
Co o tym myślicie???

Link to comment
Share on other sites

Bazarki z licytacją to przy okazji lepsza zabawa. Tu jest sporo ciotek-hazardzistek ;)
Jeśli chcesz coś kupić, a jest licytacja, zapisz sobie dzień i godzinę końca takiego bazarku i przez ostatni kwadrans pilnuj swojego. Zawsze możesz też zapytać, czy jakąś rzecz możesz kupić w opcji KT. Jeśli nie była licytowana, czasem można się dogadać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmd']Bazarki z licytacją to przy okazji lepsza zabawa. Tu jest sporo ciotek-hazardzistek ;)
Jeśli chcesz coś kupić, a jest licytacja, zapisz sobie dzień i godzinę końca takiego bazarku i przez ostatni kwadrans pilnuj swojego. Zawsze możesz też zapytać, czy jakąś rzecz możesz kupić w opcji KT. [B]Jeśli nie była licytowana, czasem można się dogadać.[/B][/QUOTE]

dokładnie
lub nawet zadajac takie pytanie na początku jestem pewna ze w wielu przypadkach "idzie się dogadać"

opcję kup teraz osobiście robię jak nie mam czasu sama pilnowac bazarku, bo jestem np zawalona robotą lub mam gości wtedy bazarek ma formę tylko kup juz
ale prawda jest taka jak pisałaś - przez licytację można czasami więcej uzbierac pieniązków na potrzebującego zwierzaka a o to głównie chodzi na bazarkach

edit: opcja bazarkowania to wybór twórcy bazarku

Link to comment
Share on other sites

Witajcie :)
Przymierzam się właśnie do założenia własnego bazarku, ale regulamin dla mnie jest trochę niekonkretny ;) Czy rozliczeniem bazarku może być dowód wpłaty na wybrany cel (fundację) przesłany do któregoś z bazarkowych moderatorów? Czy trzeba coś jeszcze?
Poza tym, czy trzeba pytać gdzieś o zgodę, jeśli cel nie jest psi - tylko gryzoniowy? (dokładnie chodzi o viva! - gryzonie).
No i ostatnia rzecz - w regulaminie jest napisane, że max 5 zdjęć na post ;/ Moim zdaniem to strasznie uciążliwe przeglądać 5 stron bazarkowych fantów, a te z 5tej strony nie mają szans na sprzedanie.. mam około 80 fantów, czy wobec bazarków nie można zrobić dyspensy? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='outenkun']Witajcie :)
Przymierzam się właśnie do założenia własnego bazarku, ale regulamin dla mnie jest trochę niekonkretny ;) Czy rozliczeniem bazarku może być dowód wpłaty na wybrany cel (fundację) przesłany do któregoś z bazarkowych moderatorów? Czy trzeba coś jeszcze?
Poza tym, czy trzeba pytać gdzieś o zgodę, jeśli cel nie jest psi - tylko gryzoniowy? (dokładnie chodzi o viva! - gryzonie).
No i ostatnia rzecz - w regulaminie jest napisane, że max 5 zdjęć na post ;/ Moim zdaniem to strasznie uciążliwe przeglądać 5 stron bazarkowych fantów, a te z 5tej strony nie mają szans na sprzedanie.. mam około 80 fantów, czy wobec bazarków nie można zrobić dyspensy? ;)[/QUOTE]

ilość postów na stronie ustawia się chyba samemu

co do rozliczenia, moim zdaniem wystarczy ze wkleisz skan wykonanego przelewu na fundację , z tym, ze bodajże w regulaminie stoi, że cel musi mieć swoj wątek na dogo
więc jeśli choćby jeden gryzoń lub ogólnie viva gryzonie nie ma watku to moim zdaniem nie możesz wystawić bazarku
ew możesz przedtem założyć taki watek rozliczeniowy gryzoni vivy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bric-a-brac']Na jednej stronie mieści się bodajże 25 postów, więc 25 postów x 5 zdjęć daje 125 fot na stronie. Przy 80 fantach zmieścisz się 1wszej stronie, ewentualnie nieznacznie wejdziesz na drugą.[/QUOTE]

Ale jak do każdej rzeczy mam od 2 do 5 fotek ;D no trudno, powstawiam linki najwyżej ;P

[quote name='3 x']ilość postów na stronie ustawia się chyba samemu

co do rozliczenia, moim zdaniem wystarczy ze wkleisz skan wykonanego przelewu na fundację , z tym, ze bodajże w regulaminie stoi, że cel musi mieć swoj wątek na dogo
więc jeśli choćby jeden gryzoń lub ogólnie viva gryzonie nie ma watku to moim zdaniem nie możesz wystawić bazarku
ew możesz przedtem założyć taki watek rozliczeniowy gryzoni vivy[/QUOTE]

dzięki ;) to poszukam wątku, bo zdaje mi się, że był już tu bazarek na viva gryzonie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='outenkun']Ale jak do każdej rzeczy mam od 2 do 5 fotek ;D no trudno, powstawiam linki najwyżej ;P
[/QUOTE]
lepiej powstawiaj zdjęcia, prędzej ktoś kliknie następną stronę niż otworzy link (przynajmniej ja)
napisz przed pierwszym fantem wielkimi (bez przesady) czerownymi literami , że bazarek ma ponad 80 (czy iletam) fantów i ma 2 czy więcej stron

Link to comment
Share on other sites

Wybaczie jeśli gdzieś to pytanie padło ale za dużo tu stron. Zbieram fundusze na leczenie ONka, z tym tylko, że On ma dom ale Jego właścicieli nie stać na leczenie. Pies miał zostac uśpiony, załatwiał się pod siebie, zaniknęły mu mięśnie itp (poniżej linki do ogłoszeń). Fundacja pomogła i wpłacała do lecznicy to co uzbieraliśmy ale nie było tego wystarczająco dużo.....Nie ma już wpłat na Clifforda więc pomyślałam o bazarku ale obiło mi się o uszy że jedynie na bezdomne psiaki można robić bazarki. Dobrze słyszłam? Chciałam takim bazarkiem spłacić Fundację która nam pomogła a to co zostanie ponad rachunek Cliffa zostawić w kasie Fundacji na nastepnego psiaka. Czy wtedy mogę ja poprowadzić taki bazarek czy musiałalbym albo mogłabym skorzystać z uprzejmosci jakieś dogomaniaczki. Na czyje konto szły by pieniądze.NIe znam regulaminu bazarku więc wolę się dopytać. będę wdzięczna za odp.

Link to comment
Share on other sites

Na psiaki "domne" nie robi się bazarków, ale poproś moda o pozwolenie.
Ale, ale - jeśli zrobisz bazarek ogólnie na fundację pomagającą zwierzakom to wystarczy. Tzn. jako cel powinna być fundacja, a nie pies, który ma dom. Wtedy będzie wszystko ok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes_Jot']Wybaczie jeśli gdzieś to pytanie padło ale za dużo tu stron. Zbieram fundusze na leczenie ONka, z tym tylko, że On ma dom ale Jego właścicieli nie stać na leczenie. Pies miał zostac uśpiony, załatwiał się pod siebie, zaniknęły mu mięśnie itp (poniżej linki do ogłoszeń). Fundacja pomogła i wpłacała do lecznicy to co uzbieraliśmy ale nie było tego wystarczająco dużo.....Nie ma już wpłat na Clifforda więc pomyślałam o bazarku ale obiło mi się o uszy że jedynie na bezdomne psiaki można robić bazarki. Dobrze słyszłam? Chciałam takim bazarkiem spłacić Fundację która nam pomogła a to co zostanie ponad rachunek Cliffa zostawić w kasie Fundacji na nastepnego psiaka. Czy wtedy mogę ja poprowadzić taki bazarek czy musiałalbym albo mogłabym skorzystać z uprzejmosci jakieś dogomaniaczki. Na czyje konto szły by pieniądze.NIe znam regulaminu bazarku więc wolę się dopytać. będę wdzięczna za odp.[/QUOTE]


mmd dobrze prawi
jesli celem bazarku bedzie fundacja - to wszystko ok
dopytaj moda czy fundacja musi miec watek rozliczeniowy na dogo, juz nie pamiatem
czy wystarczy skan przelewu pieniązków na konto fundacji - wydaje mi się, ze wysarczy skan jako potwierdzenie
ew potwierdzenie kogos z fundacji na watku bazarku


możesz Ty poprowadzic bazarek, pieniązki mogą wpływac na Twoje konto, ale musisz się z niego rozliczyc - czyli znów skan przelewu
ew jeśli masz dobry kontakt z osobami z fundacji to pieniążki mogą wpływac na konto fundacji
a Ty majac potwierdzenie wpływu pieniązków wysyłasz fanty
tylko tutaj pozostaje kwestia rozliczenia się z fundacją za wysyłke fantów
bo teoretycznie za wysyłke powinny pieniązki iść do Ciebie bo to ty będzisz ponosic koszty wysyłek
ale prosić kupujacych o dwa przelewy czyli za fanty na kono fundacji a za wysyłkę na swoje konto to trchę dziwnie (mi sie nie zdarzyło wpłacac za jeden bazarek na dwa konta)
albo możesz wysyłac na swoj koszt (jesli możesz) i wtedy wszystkie pieniazki (za fany i za wysyłkę) zostają w fundacji :)

Link to comment
Share on other sites

bardzo dziękuję za pomoc. najlepiej by było założyć bazarek dla Fundacji bo to Ona tak jakby uregulowała rachunek u weta a nie chcę ich zostawiać samych z tym. więc wpływy by szły i by się rachunek za Clifforda uregulował a i Fundacja by zyskała a mają co robić oj mają.rzeczy na bazarku jeśliby były do 2kg mogą iść jako list polecony a znaczków to ja mam oj mam :) i wtedy kupujący nie poniósłby kosztów. biorę to na siebie-to uatrakcyjni bazar :)
dopytać moda czyli kogo? dokładnie która to osoba, wybaczcie niewiedzę ale wchodzę tu tylko podkradać Wam nowe informacje i wklejam je dalej na fb :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...