Jump to content
Dogomania

Zaniedbana sunia PYSIA JUŻ W SUPER DS , z ogromnymi tłuszczakami u mnie w DT i mały , wyniszczony DROPS - pod moją opieką.


Poker

Recommended Posts

Jak musisz na nia czasem krzyknąć, no to nie jest zbyt posłuszna, ale właśnie uparta, bo ma swoje zdanie w sprawie. I stara się robić po swojemu, ale ok jak krzykniesz odpuszcza - czyli jest trochę uparta. Ale jest miła bardzo, bo w sumie robi tak jak chcesz.

ale dlaczego dostała reprymendę?  za blisko przechodził jej zdaniem , no to warknęła, przecież nie umie grzecznie do niego zagadać, żeby sie nie pchał - i  nie przewróciła go, czyli zgodnie z twoim życzeniem postępuje czyli postęp ; no bo jak inaczej ma pokazać, że coś jej całkiem nie odpowiada?

wiem, że trudną masz sytuację - ale czasem dobrze popatrzeć na pewne sprawy z innego punktu widzenia, jakby odwrotnie

długo płacze po twoim wyjściu? 

 

Link to comment
Share on other sites

Nie Patmol ,to nie jest tak jak piszesz. Dolar przechodził obok niej ,a ona wyskoczyła do niego z wartkotem.  Jakim prawem Dolar nie może przejść obok niej? On nie może być spacyfikowany we własnym domu i w sypialni , gdzie śpi od 11 lat.

Loczka i on są tak spacyfikowani ,że gdy Pycha przebywa w pobliżu kuchni, to one siedzą w holu. Nie idą jeść ,mimo że słyszą napełnianie misek.Muszę je  wołać ,a Pysze kazać zostać w pokoju na posłaniu.

Jak pisałam ja muszę krzyczeć, bo ona  ŹLE  SŁYSZY , normalnego głosu nie usłyszy. A nie dlatego ,że jest uparta.

Jak powali Dolara , jest w amoku to i krzyk nie pomaga.

Link to comment
Share on other sites

ok rozumiem chyba. Mnie nie chodziło o to, ze akurat  krzyczysz, ale ze musisz jej zwracać uwagę w sprawie, w której już wiele razy jej zwracałaś uwagę,  musisz krzyknąć czy szepnąć - nie chodziło mi o głośność, wiem ze ona złe słyszy, ale o sam fakt przypominania, żeby się odtentegowywała od Dolarka.

 

możnaby tak napisać/ bo na to samo wychodzi

Jak musisz jej zwracać często uwagę w tej samej sprawie,  no to nie jest zbyt posłuszna, ale właśnie uparta, bo ma swoje zdanie w sprawie. I stara się robić po swojemu, ale ok jak jej przypomnisz odpuszcza - czyli jest trochę uparta. Ale jest miła bardzo, bo w sumie robi tak jak chcesz.

może i nie jest uparta, tylko wynika to z czegoś innego całkiem

Moja Sweetie szczekała  jak schodziła po scjhodach  na klatce schodowej i po wyjściu z kamienicy, a że mieszkam na wysokim 4 pietrze i często wychodzę z psami przed 6 rano - no to musiałam podjac środki zaradcze,  i teraz jak chodzi ze mną - nie szczeka. Ale  mój syn nie stosuje mojej metody, i  Sweetie szczeka jak z nim idzie bardzo donośnie/ a głos ma głośny i basowy -ale nie wychodzą razem ani rano ani późno wieczorem . I to jest w sumie  ciekawe pytanie czy pies tak robi bo jest uparty, czy dlatego że emocje go rozsadzają od środka. Sweetie jest bardzo emocjonalna, ma bardzo niski próg, kiedy sie zaczyna nakręcać. I jak sie tego nie powstrzyma to wpada w amok taki jakby. Ale o tyle jest łatwiej, ze nigdy nie atakuje drugiej suki ,

 

Link to comment
Share on other sites

Sweetie tak się zachowuje w obecności syna, bo wie ,że może sobie na to pozwolić. Zupełnie jak z dziećmi.  I dzieci i psy wymagają stosowania stałych zasad i żelaznej konsekwencji. Inaczej będzie klops.

Ja nie wiem czy Pycha jest uparta czy jeszcze nienauczona.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mnie się wydaje, że Pysia mogła być rozpieszczana. Albo po prostu jest zaborcza. Do tego niedosłyszenie nie pomaga jej w nauczeniu się zasad panujących w domu, trudniej jest jej się komunikować. Wg mnie spokojnie można napisać w opisie, że jest karna - bo przecież jest. To, że próbuje coś kombinować to swoją drogą, ale jest karna.

Mam nadzieję, że ktoś się odezwie w sprawie adopcji.

Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Poker napisał:

W końcu mam termin operacji Pychy- piątek g.15.  Mam serce w gardle. Ona biedna ma tyle do usunięcia ,że strach. Nie wiem ile się uda doktorowi za jednym podejściem.

Faktycznie biedna Pysia ma dużą operację przed sobą, bidulka. Trzymam mocno kciuki, żeby wszystko odbyło się dobrze bez problemów a Pysiunia szybko wróciła do formy i sił.

Link to comment
Share on other sites

Pycha ma wyjątkowo dużo rzeczy do zrobienia. Spisałam na kartce i dam doktorowi ,żeby nie pominął czegoś w planowaniu.

I tak: guz na brzuchu i w pachwinie, sterylka, 2 guzy połączone w jeden w okolicy pachy, guz na wardze, zęby i pazury.

Czuję ,że nie da się załatwić wszystkiego naraz. W moim odczuciu najważniejszy jest guz wargi i na brzuchu. A reszta jak się da.

Żal mi jej bardzo , bo będzie okropnie pocięta. Fartuszek i kołnierz mam naszykowane. Czysty kocyk też.Jutro już nie dostanie papu.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

I kto by pomyślał patrząc na zdjęcie ,że potrafi zaatakować futrzaki ? Sielanka pełnymi pyszczkami.

963463184_Kora(1).JPG.12be5174abd7079678c8eddcc8929f6b.JPG

 

Dostałam wiadomość od opiekunki Dropsa

Cześć xxx
dzisiaj wykastrowano Dropsa. Dodatkowo wyczyszczono zęby (wet. potwierdziła ,że ma więcej niż 3 lata, 5-6), obcięto pazury oraz wyciśnięto gruczoły (w poniedziałek saneczkował i wiadomo czemu). Przyjemności kosztowały razem 240 zł.
Dostaliśmy tabletki na dwa dni i będziemy się kurować. 
1697167260_Drops13.jpg.0289926a5fa3abd51431c09248e795fe.jpg
 
 
1331478497_Drops12.jpg.0076bef45d957bef720dd4b7d2675b52.jpg
 
781071826_Drops10.jpg.6f6affdaaf2b3736f83d5f23d31558d6.jpg
1850345945_Drops9.jpg.219feaa6e1e3c955561b2dd3753ff55c.jpg
Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, Anula napisał:

Dropsiku wracaj szybciutko do zdrówka.A co z jego skórą?

Dziś koleżanka nie pisała ,a na zdjęciu wygląda ,że sierść zaczyna odrastać

10 minut temu, Tola napisał:

Zaglądam, podczytuję regularnie, a teraz mocno b.  trzymam kciuki za Pysię, musi być dobrze!

Dziękuję

Link to comment
Share on other sites

biedna  sunia głodna ( i pewnie ją to  wkurza  -  moja Sweetie jak przejdzie jej pora posiłku, a nic się nie dzieje w sprawie  - to koty zagania ,żeby stały przy miskach, a nie się rozchodziły - bo u nas najpierw koty dostają jeść, a jak koty już jedzą -to wtedy daje psom)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...