Jump to content
Dogomania

Zaniedbana sunia PYSIA JUŻ W SUPER DS , z ogromnymi tłuszczakami u mnie w DT i mały , wyniszczony DROPS - pod moją opieką.


Poker

Recommended Posts

bo się olejki eteryczne ulatniają

to tak jak inne przyprawy, typu ziele angielskie, pieprz czy kminek, tłucze sie w mozdziezu bezpośrednio przed użyciem  (nie kupuje sie mielonych, bo gorsze sa)

 

ale przy lnie sa dawki, których nie powinno sie przekraczać

kto je/daje psu surowe siemię lniane warto przeczytac

http://rozanski.li/1005/nitrylozydy-siemienia-lnianego-i-jeszcze-pare-faktw-o-lnie-semen-lini/

przytaczam drobne fragmenty artykułu (siemię lniane to to samo co nasiona lnu)

Len zawiera w nasionach i zielu linamarynę  czyli związek cyjanogenny uwalniający w określonych warunkach cyjanowodór. (...).

Szwajcarscy autorzy ostrzegają przed spożywaniem mielonych, nie poddanych obróbce termicznej nasion z uwagi na owe nitrylozydy. Jednogłośnie twierdzą, że nie wolno doprowadzić do spożycia w ciągu dnia nasion uszkodzonych na zimno, tak aby mogły wyzwolić 1 mg cyjanowodoru na każdy kg masy ciała, bowiem to grozi zatruciem, a nawet zgonem. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci i osób starszych. Nie dotyczy to nasion prażonych, parzonych, gotowanych, pieczonych, które już nie zawierają nitrylozydów. W medycynie sądowej znane są przypadki zatrucia dzieci, a nawet dorosłych, które spożyły rozgniecione pestki różnych owoców. Te przypadki zatruć są przytaczane w specjalistycznych książkach od lat przedwojennych. Także w niemal każdym podręczniku toksykologii są te przypadki omawiane.

50 mg linamaryny (doustnie) zabija szczura. Metionina zmniejsza toksyczność nitrylozydów. Szczury, którym podano 500 mg linamaryny/kg masy ciała miały objawy zatrucia takie, jakie występują po podaniu 6 mg cyjanku/kg masy ciała. Wartość LD50 dla myszy per os wynosi 300 mg/kg.

Jak we wszystkim, także i tutaj obowiązuje ludzi rozsądek i umiar. Nikt nie powinien namawiać drugiej osoby (a tym bardziej w internecie) do spożywania czegoś, czego nie zna do końca. Nikt z nas nie jest Bogiem, aby decydować o cudzym zdrowiu i życiu, lekceważąc ogólnie przyjęte prawdy w nauce. Nie należy jednocześnie wpadać w skrajność i mówić, że łyżka zmielonych w domu nasion lnu zabije nas niczym cyjanek z fiolki, to bzdura. Ponadto zawartość glikozydów, jako związków złożonych nie odpowiada zawartości cyjanowodoru lub jego soli. Jeżeli wykorzystujemy właściwości lecznicze niewielkiego stężenia nitrylozydów, wówczas na świeżo mielimy nasiona i spożywamy po 1 łyżce lub poddajemy maceracji w chłodnej wodzie. Jeśli chodzi nam tylko o śluzy – nie ma potrzeby rozdrabniania nasion. Spożyte nasiona w całości również nie wyzwolą związków cyjanogennych w jelitach i są wydalane z kałem, o czym można się osobiście przekonać. Także namoczone całe nasiona w kleikach nie wyzwalają nitrylozydów w jelitach, bowiem łupina nasienna nie jest trawiona.

 

Link to comment
Share on other sites

no to nie chodzi o to, żeby panikować

ja tez jem

ale jak juz piszemy o tym siemieniu, no to warto wiedzieć troszkę  więcej - warto mieć świadomość może tego

to tak jak z ziołami, ja trochę zbieram,  trochę piję i zjadam rożne rzeczy, im więcej informacji tym bezpieczniej

Link to comment
Share on other sites

a ona jest ogłaszana? może chociaz jej DT poszukać na ten okres, co Poker nie może

  kiedyś robiłam ogłoszenia, miałam długa przerwę, nie wiem na jakie strony teraz klikacie -ale w razie czego mogę trochę pomóc  w ogłoszeniach

mam w mieszkaniu dwie suki po 20 kg i 6 kotów, bez szans żeby wziąć jakiegoś psa/ sukę nawet na krótko

nowe koty jakos przechodzą, ale suki nie widzę -nie dałyby jej żyć

Link to comment
Share on other sites

a macie jakąś listę stronę do ogłoszeń? to znaczy sa jakieś preferowane strony, gdzie sie ogłasza psy?

jak nie ma nikogo chętnego, kto zrobi to szybciej, no bo ja muszę sobie wyszukać strony i kilka dni to zajmie, bo to mogę tak w międzyczasie robić,

to poproszę tekst dla Pysi (może być po prostu link do OLX, jak tekst ma byc ten sam)

kto jest do rozmawiania? Poker? to jej nr telefonu do kontaktu  (albo TWÓJ , jeśli Ty jesteś do kontaktu)

i imię jakieś do kontaktu ( ja zawsze pisze Alicja, bo lubię to imię, i jak ktoś pyta o Alicje to wiem że dzwoni z ogłoszenia -ale może być inne oczywiści)

email oczywiście

ogłoszenia aktywować na siebie i potem przekazywać maila ? czy aktywować na właściwą osobę od razu Ciebie albo poker)?

i zdjęcia, bo te z olx trzeba obcinać, bo oni dopisują zazwyczaj OLX, lepsze zdjecia z większą rozdzielczością, bo czasem większe da sie wstawić

mój mail   

na pw ci napiszę, bo mi kasuje maila/ochrona danych pewnie

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja akurat pisałam ogólnie o ogłoszeniach - że zawsze taka pomoc jest na wagę złota. Jeśli Poker zgodzi się na więcej ogłoszeń Pysi, to podeślę Ci swojego (a właściwie Pysi) olx-a, który mam. Tam są namiary na Poker. 

Jak ja robię ogłoszenia, to zawsze podaję swojego maila - nawet jak pies nie jest na mnie. Po prostu odklikuję opcję pokazywania adresu e-mail (więc nikt nie może wysłac mi maila), a w tekście umieszczam informację o kontakcie telefonicznym (nr telefonu podany jest zawsze do opiekuna psiaka). Co do portali - to chyba każdy robi wg własnego uznania, najcześciej jest to morusek, alegratka, olx, gumtree, lento... 

Link to comment
Share on other sites

ok

ja kiedyś robiłam robiłam naprawdę dużo ogłoszeń,  a potem miałam dosyć i przestałam,

różnie ludzie chcieli, więc pytałam  o to zawsze wcześniej, żeby nie było potem niejasności , jak już ogłoszenia zrobione

w kazdym razie jestem chętna  

Pysi nie wezmę, ani finansowo konkretnie nie wesprę, ale po-ogłaszac mogę -gdyby Poker chciała

 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję ,że się przejęłyście Pysią. W tej chwili nie dążę do intensywnego jej ogłaszania , bo operacja będzie po świętach. Nie wiem ile się da usunąć guzów i wykonać sterylkę jednocześnie.

Ale może macie  rację  i  ją już ogłaszać. Pomyślę nad tekstem.

Link to comment
Share on other sites

Pomysl

Możnaby zostawić to ogłoszenia, ktore jest na olx, i wstawić dodatkowo inne , z innym tytułem (może bardziej optymistycznym, wiem ze sie tak pisze o nieszczesciu w tytule, ale mnie to trochę przekracza jakos) albo wprost ze sie szuka dt. Ktos moglby ją wziąć na dt od maja do sierpnia sie przymierzyć czy podola opiece i ją wziac na ds lub oddac pi prostu w sierpniu, jak będziesz mogła ją wziąć. Wiem ze sie nie daje psow na próbę, ale to bylby dt z ewentualnościa ds. A są fundacje jakies rozsadne od terierow? Może jakiś wielbiciel rasy by ją adoptowal?

Link to comment
Share on other sites

Wstępnie mam obgadane zastępcze DT ,od maja do połowy sierpnia. Niestety  w czerwcu DT nie może się opiekować sunią i szukam takiego DT, który będzie mógł zapewnić opiekę na cały okres. Nie chcę jej robić z mózgu wody.

Link to comment
Share on other sites

Drops się wzbogacił o 82 zł z mojego bazarku.

Rozmawiałam  koleżanką Wyniki badań na tarczycę, morfologia są w porządku. Ciut podwyższone są enzymy wątrobowe, ale wet powiedział  ,że przy takim wyniszczeniu  w jakim był Drops , tak może być. Chłopak waży 6.600 kg czyli całkim nieźle. Sierść zaczyna być zauważalna. A więc idzie ku dobremu. Bardzo się cieszę z tego.

A babcia Pysia jest niedobra babą. Znowu się rzuciła na Dolara i kotkę. Kotka ma na uchu łysinę. Mimo ,że bardzo pilnujemy , to jednak od czasu do czasu udaje się jej zaatakować . Najgorsze jest , to ona nie ostrzega , od razu atak. Besztanie ma głęboko w nosie , bo go nie słyszy. Często porozumiewamy sie na migi , ewentualnie naśladuje nasze psy.

W przyszłym tygodniu powtórzę jej badania krwi i umówię się na operację po świętach.

Trzeba szukać jej domu bez zwierzaków.

 

Link to comment
Share on other sites

A już się  ucieszyłam!..a tu jednak, średnio widzę z poprawą zachowania u Pysi?  to chyba jednak zazdrość?... dobrze ,że chociaż te ataki nie są za każdym razem, mocno zaciskam ,żeby się skończyły! ... współczuję ,takiego ciągłego pilnowania całego stadka , to jest na pewno męczące :(

   
Link to comment
Share on other sites

Dziś znowu była akcja  w kuchni. W obecności męża. Nie wiemy kto w pobliżu kogo przeszedł ,ale Pysia przygniotła Dolarka do podłogi . Biedak z przerażenia krzyczał. Miał mokre ucho . Ona nie sygnalizuje tylko od razu kłapie zębami.

Kulka ma na uchu łysa plamę. 2 dni temu Pysia wyrwała kotce 2 duże kłaki sierści.Kulka przypuszczalnie wąchała natarczywie pyszczek Pysi i ta się wkurzyła co nie tłumaczy jej zachowania.

Dolar i Loczka boją się wchodzić do kuchni , gdy już jest w niej Pysia. Czasem Dolar się zapomni no i jest akcja jak dziś. Nie za każdym razem .Chyba jak sunia chce jeść i widzi w psach konkurentów.

Może to niepedagogicznie,ale ja daję Pysi pierwszej jeść i to kilka metrów od naszych psów ,żeby nie zechciała odganiać naszych od misek.

Jak daję im tabletki zapakowane w pasztetową, to spokojnie czeka i wtedy dostaje ostatnia. Ale i tak jesteśmy bardzo czujni.

Jutro jadę z nią na badanie krwi i jestem wstępnie umówiona na operację w przyszłym tygodniu.

Link to comment
Share on other sites

Pysia pewnie nie wie jak powiedzieć futrzakom, żeby trzymały dystans.  Ze ona nie lubi jak one sa za blisko. Rozumiem ze sie denerwujecie, bo przygniatanie czy wyrywanie sierści powoduje nieprzyjemne stosunki wzajemne, ale moim zdaniem należy jednak docenić, ze Pysia  tylko przygniata czy łapie za sierść. Nie ma ran, krwi, urwanych uszu. Ona im usiłuje zakomunikować coś. Nie usiłuje ich zlikwidować. Chociaz na pewno dla rezydentów to jest bardzo stresujące, że taka spadła z nieba i się rządzi.

 

 

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zaraz od Dosi,biegnę do Pysi :) z ciekawością i nadzieją ?  bardzo podobne zachowania :(   atakują bez ostrzeżenia!  pocieszające jest ,że nie ma krwi, ale kto wie jak by się sytuacja rozwinęła , gdyby nikogo nie było w pobliżu?  nie jestem tu optymistką :(    nie jestem autorytetem, ale czy to nie jest tak ,że pies jak ostrzega to warkoli?  Spokojnego dnia , życzę :)

Link to comment
Share on other sites

niekoniecznie

psy maja przecież rożną przeszłość, różne doświadczenia - może Pysia ma doświadczenia z przeszłości, że warkot nic nie daje, nie jest skuteczny, a może nie warczy bo sama jest głucha - i warczenia sama nie słyszy

no i nie wiem czy można powiedzieć atakuje -jakby zaatakowała kota naprawdę to by go uszkodziła przecież, a nie tylko złapała za sierść - to tez atak w pewnym sensie, ale jak dla mnie , nie widziałam tego wiec i może xle oceniam, bardziej pokazówka niz atak

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pewne jest,że Pysia musi mieć domek bez innych zwierząt.Bardzo podobnie zachowywała się Sawana z tym,że Miki podporządkował się jej.A psy komunikowały się między sobą wzrokiem.Na samym początku było wiadome jak Sawana przyjechała do mnie,że Miki musi się podporządkować. Sawana na dzień dobry przygniotła łapami Mikusia do podłogi,absolutnie nie ugryzła go tylko przygniotła.Pod koniec życia Sawany,jak Sawania zaczęła źle chodzić to Miki potrafił zagonić ją w kąt,czuł wyższość nad nią,że jest słabsza od niego.

Link to comment
Share on other sites

U nas jest tak ,że Loczka ucieka jak się da i to w panice, kicia krzyczy wniebogłosy ,a Dolar próbuje się stawiać, ale Pysia jest górą .Przygniata go i on wtedy też jest przerażony i krzyczy.  Jest kłopot z odczytywaniem spojrzenia, bo zarówno Dolar jak i Pysia źle widzą.

Nie wiem co by było dalej , gdybyśmy nie reagowali na zachowanie Pysi. Psy najczęściej maja mokre uszy ,  a kotka ma łysą plamę na uchu i straciła 2 funty kłaków.

Dziś byłam z Pysią na pobraniu krwi przed operacją i kupiłam dla psów tabletki przeciw robalom. Już dostały.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze,no szkoda mi Twoich zwierzaczków.Pysia jest większą sunią to też ma znaczenie.Najlepiej dla wszystkich aby Pysia jak najszybciej trafiła do swojego domu.Trzeba ją intensywnie ogłaszać z dobrymi zdjęciami i dobrym tekstem bo i wiek nie za bardzo jest przyciągający.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...