Jump to content
Dogomania

Zaniedbana sunia PYSIA JUŻ W SUPER DS , z ogromnymi tłuszczakami u mnie w DT i mały , wyniszczony DROPS - pod moją opieką.


Poker

Recommended Posts

Okej, to wrzucam. 

Można skracać, przerabiać, dopisywać, poprawiać....:-))

To wiersz Borzymowskiej, można wykorzystać bo cudny.

„Oddam Ci całą moją miłość,
Oddam Ci całe moje serce,
Oddam Ci nawet moją duszę,
Tylko mnie przytul, weź na ręce.

Spojrzę Ci wtedy ufnie w oczy,
Wtulę swój nosek w Twoje ramię,
Przyrzeknę wierność już na zawsze …
A tej przysięgi nic nie złamie.

Więc daj mi tę ostatnią szansę,
Pomóż w bolesnej mej udręce,
Stanę się całym Twoim życiem,
…Tylko mnie przytul, weź na ręce…”

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tekst:

Dlaczego warto adoptować starsze psy?  Ponieważ są spokojne, zrównoważone i ułożone. Przeważnie miały wcześniej dom (często się zdarza, że trafiają do schroniska po śmierci właściciela), więc są nauczone czystości, są oddane, bardzo uczuciowe. Są równie urocze jak szczeniaki,  słodkie, trochę ślamazarne i takie przytulaśne. A przy tym spokojne i nierozrabiające :).Psy przeżywają starość w piękny sposób. Godzą się ze swoimi ułomnościami, gorszą kondycją,  nie rozpamiętują tego co było kilka lat temu. Żyją chwilą i godzą się z tym co jest. I uwierzcie, że sporo można się od nich nauczyć!

Najważniejsza jest  jednak  ogromna satysfakcja związana z tym, że zapewniło się zwierzęciu godną starość !!

Dlatego polecam Pysię! Nie znamy jej dokładnego wieku, została zabrana ze schroniska. Była brudna, zaniedbana, chora. Prawdopodobnie ma ok 9 lat. Waży ponad 12 kg.  Jest średnim psiakiem,  wysokość w kłębie to 40 cm. W domu tymczasowym, do którego trafiła, została otoczona opieką. Sunia jest już gotowa do adopcji.

Teraz marzymy o mądrych i cierpliwych osobach, które dostrzegą jej piękno :)

Pysia szuka domu na jesień życia. A najlepiej na zimę, wiosnę, lato i kolejną jesień, bo jeszcze sobie sunia pożyje.

Ona bardzo potrzebuje być blisko człowieka, pomimo tego co przeszła jest radosna i ufna. Potrafi chodzić na smyczy. Uwielbia spacery, ale chętnie potowarzyszy nam wieczorem na kanapie ;) Do ludzi jest otwarta i łagodna.  Obecnie mieszka w domu tymczasowym we Wrocławiu.

Więcej informacji pod podanym numerem telefonu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To do roboty

Dlaczego warto adoptować starsze psy?  Ponieważ są spokojne, zrównoważone i ułożone. Przeważnie miały wcześniej dom (często się zdarza, że trafiają do schroniska po śmierci właściciela), więc są nauczone czystości, są wierne, bardzo uczuciowe, spokojne i nierozrabiające :). Psy przeżywają starość w piękny sposób. Godzą się ze swoimi ułomnościami, gorszą kondycją,  nie rozpamiętują tego co było kilka lat temu. Żyją chwilą i godzą się z tym co jest. I uwierzcie, że sporo można się od nich nauczyć!

Najważniejsza jest  jednak  ogromna satysfakcja związana z tym, że zapewniło się zwierzęciu godną emeryturę.

Dlatego polecam Pysię! Nie znamy jej dokładnego wieku, została zabrana ze schroniska. Była brudna, zaniedbana, chora. Prawdopodobnie ma ok 9 lat. Waży ponad niecałe 13 kg.  Jest średnim psiakiem,  wysokość w kłębie to 40 cm. W domu tymczasowym, do którego trafiła, została otoczona opieką. Sunia jest już gotowa do adopcji.

Teraz marzymy o mądrych i cierpliwych osobach, które dostrzegą jej piękno :)Pysia szuka domu na zawsze.

 Dobrze chodzić na smyczy ,lubi nieforsowne  spacery i  chętnie potowarzyszy  wieczorem na kanapie ;) Nie boi się ruchu ulicznego,dobrze jeździ samochodem.Do ludzi jest otwarta i łagodna, uwielbia dzieci.Obecnie mieszka w domu tymczasowym we Wrocławiu.

 

Pozmieniałam trochę tekst w tych miejscach  ,które dawały wrażenie ,że Pysia to babunia i że niewiele życia jej zostało.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Poker napisał:

To do roboty

Dlaczego warto adoptować starsze psy?  Ponieważ są spokojne, zrównoważone i ułożone. Przeważnie miały wcześniej dom (często się zdarza, że trafiają do schroniska po śmierci właściciela), więc są nauczone czystości, są wierne, bardzo uczuciowe, spokojne i nierozrabiające :). Psy przeżywają starość w piękny sposób. Godzą się ze swoimi ułomnościami, gorszą kondycją,  nie rozpamiętują tego co było kilka lat temu. Żyją chwilą i godzą się z tym co jest. I uwierzcie, że sporo można się od nich nauczyć!

Najważniejsza jest  jednak  ogromna satysfakcja związana z tym, że zapewniło się zwierzęciu godną emeryturę.

Dlatego polecam Pysię! Nie znamy jej dokładnego wieku, została zabrana ze schroniska. Była brudna, zaniedbana, chora. Prawdopodobnie ma ok 9 lat. Waży ponad niecałe 13 kg.  Jest średnim psiakiem,  wysokość w kłębie to 40 cm. W domu tymczasowym, do którego trafiła, została otoczona opieką. Sunia jest już gotowa do adopcji.

Teraz marzymy o mądrych i cierpliwych osobach, które dostrzegą jej piękno :)Pysia szuka domu na zawsze.

 Dobrze chodzić na smyczy ,lubi nieforsowne  spacery i  chętnie potowarzyszy  wieczorem na kanapie ;) Nie boi się ruchu ulicznego,dobrze jeździ samochodem.Do ludzi jest otwarta i łagodna, uwielbia dzieci.Obecnie mieszka w domu tymczasowym we Wrocławiu.

 

Pozmieniałam trochę tekst w tych miejscach  ,które dawały wrażenie ,że Pysia to babunia i że niewiele życia jej zostało.

Na jakie miasto zrobić mam jej ogłoszenie?

Link to comment
Share on other sites

Poker, a ja napisałam takie coś, sprawdź, popraw ;) i na priv proszę nt tel do kontaktu do ogłoszeń bo nie mam.

BŁAGAM. Bardzo PILNIE potrzebna pomoc. Sunia traci Dom Tymczasowy!

Historia Pysi zaczęła się kilka tygodni temu, gdy ktoś zgłosił do schroniska skrajnie zaniedbaną sunie. Miała sierść pełną kołtunów, które aż wlekły się do ziemi. Była brudna, śmierdząca, chuda i zagubiona. W schronisku cierpiała potwornie dlatego szybko trafiła do awaryjnego domu tymczasowego.

Pysia została wykąpana, ostrzyżona, odpchlona, odkarmiona. Była pod opieką weterynarza ponieważ zdiagnozowano u niej anemie. Sunia dała się poznać jako piesek idealny- zapatrzona w tymczasowych opiekunów, spokojna, kochająca dzieci- nawet te najmłodsze, nauczona życia w mieście, jazdy samochodem, chodzenia na smyczy. W pierwszym kontakcie bardzo ładnie zapoznała się ze starszym pieskiem rezydentem i równie wiekową sunią. Wszystko zapowiadało się dobrze i sunia zdrowiała pod czułym okiem opiekunki. Niestety- im bardziej Pysia wracała do sił, tym większą niechęć okazywała psim staruszkom. Zdarza jej się, zwłaszcza gdy w okolicy jej jedzenie, zaatakować nagle innego czworonoga. Dlatego, w trosce o bezpieczeństwo psich seniorów, szukamy dla Pysi bardzo pilnie domu bez innych zwierząt.

Pysia jest sunią w typie teriera walijskiego, wazy ok. 12 kg, ma 40 cm w kłębie, weterynarz ocenił ją na ok. 9 lat, ale zachowuje się jak młodszy piesek, ma troszkę gorszy słuch jednak zupełnie nie przeszkadza jej to w normalnym funkcjonowaniu.

Szukamy dla Pysi NA CITO ciepłego, kochającego domu bez innych zwierząt, za to ludzka rodzina może być bardzo duża, bo Pysia za człowiekiem poszła by w ogień.

Sunia przebywa w domu tymczasowym we Wrocłaiu.

Tel.

Link to comment
Share on other sites

przecież Pysia ma dopiero 9 lat, no to chyba nie jest stara - bo to mały pies, wiec jeszcze może i drugie tyle przed nią

raczej tak w średnim wieku

504790d595685cacc6401fa32881a792.gif

i super , że nie ma choroby lokomocyjnej - to wielki plus. wiem bo moja suka miała i to był problem

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...