Jump to content
Dogomania

Maleństwa ze schronu błagają o ratunek...


ewu

Recommended Posts

4 godziny temu, ewu napisał:

Straszne to:(

Ja ją tak zostawić:( Trzeba operować tą łapkę.Zbadać czemu się przewraca.

Przewraca się nie z powodów neurologicznych, ewidentnie z powodu bólu łapeczki :( Zaboli tak, że nie może się utrzymać na tej łapce :( 

Nie wykluczone, że była potrącona przez samochód. Może trzeba ją ogłaszać, jako znalezioną. Nie wydaje mi się zaniedbana, a przynajmniej nie widać tego na filmie. Może ktoś jej szuka.

Asiu,  to bardzo dobry pomysł. Nigdy nie zakładałam zbiórki na SIEPOMAGA i nie wiem jak się za to zabrać. Czy Ty wiesz Asiu?

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, elik napisał:

Nie wykluczone, że była potrącona przez samochód. Może trzeba ją ogłaszać, jako znalezioną. Nie wydaje mi się zaniedbana, a przynajmniej nie widać tego na filmie. Może ktoś jej szuka.

Może zrobić OLX? Na fb ogłosić? 

 

4 godziny temu, elik napisał:

Asiu,  to bardzo dobry pomysł. Nigdy nie zakładałam zbiórki na SIEPOMAGA i nie wiem jak się za to zabrać. Czy Ty wiesz Asiu?

Elu, ja też nie zakladałam nigdy zbiórki na Siepomaga, ale Tola to robiła, trzeba ją dopytać. 

 

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, elik napisał:

A jak taka uprząż wygląda i czy można ją gdzieś kupić?

Można ja kupic na allegro albo w jakimś sklepie internetowym. Wygląda tak mniej więcej:

 

https://www.google.pl/search?q=uprząż+rehabilitacyjna+dla+psa+Julius+przednia&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwie7qOIkJncAhWEbxQKHdNVDKAQsAQIOw&biw=1280&bih=891#imgrc=Lz1tRzwhMRFOSM:

 

Link to comment
Share on other sites

Sunia koniecznie powinna mieć RTG łapki i dalsza diagnoza.Ona z bólu się przewraca tak jak napisała nasza elik.Czym szybciej tym lepiej.Filmik straszny.Na pierwszą diagnozę suni pomogę finansowo bo tak jak jest to nie może być.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim jak najmniej ruchu, a jeśli ruch, to zdecydowanie podtrzymywana nawet ręcznikiem:( Jeśli to złamanie, to może dojść do przemieszczenia:(

Ja też dorzucę się do pierwszych badań. Dajcie tylko sygnał kiedy zaczyna się zbiórka i kto będzie zbierał:(

Link to comment
Share on other sites

Boziu jaki okropny stan tej łapki.. Wygląda makabrycznie. Natychmiast powinna być zdiagnozowana, bo nie wiadomo, czy każdy dzień nie pograsza jej stanu, i operowana. Czy sunia jest w schronie? Czy jest możliwość zawiezienia jej do lecznicy, która porządnie by się nią zajęła? Dorzucam się oczywiście do leczenia. 

Link to comment
Share on other sites

Wszystko rozbija się o pieniądze. Nie możemy pisać by zabrac ja do lecznicy, skoro nie wiemy czy są na to pieniądze. A Basi nie możemy zostawić samej z kolejnym psem. I rak ma już kilkanaście na swoim utrzymaniu. Mam propozycje: cytujcie wypowiedzi pisząc ile kto może dołożyć w ten sposób będziemy wiedzieć ile jest kasy na sunie. Basiu wysylaj od razu nr konta do chętnych. Dam na suczke 50 zl. Zapłacę w niedzielę po powrocie z urlopu.  Teraz nie mam jak.

  

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Ewa Marta napisał:

Przede wszystkim jak najmniej ruchu, a jeśli ruch, to zdecydowanie podtrzymywana nawet ręcznikiem:( Jeśli to złamanie, to może dojść do przemieszczenia:(

Ja też dorzucę się do pierwszych badań. Dajcie tylko sygnał kiedy zaczyna się zbiórka i kto będzie zbierał:(

Wygląda na złamanie lub zerwanie ścięgien. Może też być uszkodzenie splotu nerwowego. Jak najszybciej do diagnozy. 

Deklaruję 50,- na weta.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 9.07.2018 o 20:07, ewu napisał:

Dzisiaj do schroniska trafiła pobita suka ciąży. Wszystkie szczeniaczki martwe, krwotok :( Udało się ją uratować.

Będziemy szukać przynajmniej domu tymczasowego.

Suńkę mógł trzepnąć samochód. Na niewładnej łapie są jakieś poranienia. Wygląda na świeży uraz.

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Dusia-Duszka napisał:

Wygląda na złamanie lub zerwanie ścięgien.

Mnie też to od razu przeszło przez myśl.

Sunia trochę labradorowata, może ktoś ją szuka :( 
Czy mamy pomysł, gdzie można by tą Czarną umieścić po operacji? Ona nie może wrócić do boksu, gdzież sobie poradzi w schronie...

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Isiak napisał:

Też się boję, czy to nie jest złamanie. Dorzucę się dla suni.

Deklaruję 50 zł.

 

10 minut temu, Dusia-Duszka napisał:

Suńkę mógł trzepnąć samochód. Na niewładnej łapie są jakieś poranienia. Wygląda na świeży uraz.

Dokładnie takie same myśli mam...

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Taka uprząż byłaby bardzo pomocna, ale dopiero na czas rehabilitacji po operacji tej łapki, bo prawdopodobnie bez operacji się nie obejdzie.

Też dołożę 50,00 zł od znajomej Agnieszki.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Deklarowana pomoc finansowa dla suni.

100,00 zł  -  Anula na diagnozę

100,00 zł  -  Ewa Marta

  50,00 zł  -  Alaskan malamutte

         coś   -  agatg21

  50,00 zł  -  Isiak

  50,00 zł  -  MALWA

  50,00 zł  -  Dusia-Duszka

  50,00 zł  -  Agnieszka od elik

= = = = = = = = = = = = = = = = = = =

  450,00 zł  +  1 x coś

 

Zebrałam propozycje dla lepszego zorientowania się jaką kwotą dysponujemy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...