Jump to content
Dogomania

Ika - żywy trup - gorzej już być nie mogło - a jest cudnie w DS!


Nutusia

Recommended Posts

U nas wczoraj jeszcze nie padało. Zaczęło późno w nocy... :(
Ula była wczoraj świadkiem Ikusiowego galopu - wpadła do domu jak bomba (Ika, nie Ula ;)) drzwiami tarasowymi, okrążyła komin dookoła i wypadła - jak piorun kulisty! :) Ona tak śmiesznie galopuje, tak "ciężko". I miewa właśnie takie nagłe "zrywy" :) I jeszcze jedno uwielbia - tarzać się w pontonie albo (o zgrozo!!!) na dywanie. Wydaje przy tym super śmieszne dźwięki i pociesznie pociera łapkami o kufę.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 589
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Nutusia']O ile tarzanko może by się dało jakoś fotkowo uchwycić, o tyle galop zawsze jest niespodziewany i bardzo prędki :)
O pyleniu kudełkami nawet mi nie wspominajcie - Ika na biało, Lili na rudo - oszaleć można!!!![/QUOTE]...ja tak lubię Nutusi (Malogos też tak potrafi :))opowieści że już nawet foty nie potrzebne! ... oczyma wyobraźni widzę;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']U nas wczoraj jeszcze nie padało. Zaczęło późno w nocy... :(
Ula była wczoraj świadkiem Ikusiowego galopu - wpadła do domu jak bomba (Ika, nie Ula ;)) drzwiami tarasowymi, okrążyła komin dookoła i wypadła - jak piorun kulisty! :) Ona tak śmiesznie galopuje, tak "ciężko". I miewa właśnie takie nagłe "zrywy" :) I jeszcze jedno uwielbia - tarzać się w pontonie albo (o zgrozo!!!) na dywanie. Wydaje przy tym super śmieszne dźwięki i pociesznie pociera łapkami o kufę.[/QUOTE]

I kto by pomyślał, że ta wyczerpana, zamknięta w swoim świecie sunia z lecznicy po tak krótkim czasie będzie galopować wokół komina jak piorun kulisty:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']Ula była wczoraj świadkiem Ikusiowego galopu - wpadła do domu jak bomba (Ika, nie Ula ;)) drzwiami tarasowymi, okrążyła komin dookoła i wypadła - jak piorun kulisty! :) Ona tak śmiesznie galopuje, tak "ciężko". I miewa właśnie takie nagłe "zrywy" :) I jeszcze jedno uwielbia - tarzać się w pontonie albo (o zgrozo!!!) na dywanie. Wydaje przy tym super śmieszne dźwięki i pociesznie pociera łapkami o kufę.[/QUOTE]
Oj przydałyby się kamerki, przydały ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marysia O.']I kto by pomyślał, że ta wyczerpana, zamknięta w swoim świecie sunia z lecznicy po tak krótkim czasie będzie galopować wokół komina jak piorun kulisty:loveu:[/QUOTE]

Nio... Wciąż mam w uszach Twoje stwierdzenie, że ona to raczej adopcyjna nie jest ;)

Kamerki bardzo by się przydały, z różnych... względów :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']Nio... Wciąż mam w uszach Twoje stwierdzenie, że ona to raczej adopcyjna nie jest ;)

[/QUOTE]

Co z Ikersonem jest nie tak, że miała nie być adopcyjna ?

Dla mnie wszystkie psy są adopcyjne, tylko musi pies trafić na swojego [I]ludzia ;) [/I]czasami to długo trwa zanim znajdzie dom, ale znajdują :)
Tak jak nie ma psów brzydkich ( mało adopcyjnych albo nie adopcyjnych)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ziutka']Co z Ikersonem jest nie tak, że miała nie być adopcyjna ?

Dla mnie wszystkie psy są adopcyjne, tylko musi pies trafić na swojego [I]ludzia ;) [/I]czasami to długo trwa zanim znajdzie dom, ale znajdują :)
Tak jak nie ma psów brzydkich ( mało adopcyjnych albo nie adopcyjnych)[/QUOTE]

Dokładnie - tak samo niektórzy mówili o Wierce że jest nieadopcyjna ( czytaj brzydka ) a psów brzydkich nie ma wszystkie są piękne :)
chyba że ktoś zamiast patrzeć sercem patrzy na to " co ludzie powiedzą", jak będą postrzegali nas inni jak zaadoptujemy takiego psa - nie rasowy, niepełnosprawny - ot co zwykła Wiera, czy Ika bez oka... więc niech tacy " miłośnicy " psów i potencjalne domku nas omijają na 100 km !!! :) Nie przypominam sobie abym słyszała jak Maryś mówi że Ika nie adopcyjna :eviltong: bynajmniej przy mnie się nie odważyła :) hihi wręcz przeciwnie w lecznicy mówiła że jak się ja wypieści to super suka będzie :) i co - przecież miała rację bo Ika to super SUKA :)

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie kiedy pierwszy raz zobaczyłam Ikę w lecznicy powiedziałam coś takiego (Kasia widocznie nie usłyszała;)). Ale broń Boże nie miałam na myśli nic złego:) Miałam na myśli raczej, że Ika nie wpisuje się w stereotyp "psa adocyjnego". Istnieją psy, które są na pierwszy rzut oka "widowiskowo adopcyjne" - małe, kudłate, kremowe, młodziutkie, w typie rasy itd. I są psy, które są zdecydowanie mniej "adopcyjne" - kalekie, starsze, czarne, wycofane...
W praktyce często okazuje się, że nie tylko jest zupełnie odwrotnie niż się na pierwszy rzut oka zdawało ale do tego te "nieadopcyjne" psy znajdują domy, które kochają je za to, że są i jakie są a nie za to jak wyglądają (jak to się może zdarzyć w przypadku tych pierwszych...).
Natomiast fakt jest faktem, że takie psy często dłużej czekają na nowy dom (choć nie zawsze!). Bo w ich sprawie nie dzwoni co druga osoba, która zobaczy ogłoszenie "słodkiego psiaczka" tylko z reguły dzwoni TA jedna, właściwa osoba (dokładnie to co napisała Ziutka):)
Mam nadzieję, że rozumiecie co miałam na myśli:)
A poza tym zgadzam się w całej rozciągłości z tym co napisała Kasia:)

Link to comment
Share on other sites

Nie no, ja Cię bardzo dobrze zrozumiałam, Maryś ;) Sama - gdy trafił do mnie niewidomy Krecik (w dodatku ogolony przez Doktora "na gremlina") rozbeczałam się nad nim i sama siebie zapytałam "kto Cię weźmie, biedaku". I co? i wzięła go Małgosia, przyjechała po niego aż z Zabrza! I fakt - był to jeden jedyny telefon w jego sprawie ;) A na TEN dom czekał coś około miesiąca :)

Ikerson dziś idzie pod nóż... Mam nadzieję, że ten zadkowy twór nie okaże się niczym groźnym!

Co do wizyty PA - no właśnie, sama nie wiem jak to zorganizować. Bo domek oddalony o 250 km i Pani jest gotowa przyjechać po Psicę... Zaraz zerknę gdzie dokładnie są te Bartoszyce i może znajdzie się jakaś Dogo-Ciotka w okolicy ;) Choć nie ma to jak "osobista kontrol" :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...