Jump to content
Dogomania

Marysia R.

Members
 • Content Count

  10,286
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Marysia R. last won the day on August 22 2018

Marysia R. had the most liked content!

1 Follower

About Marysia R.

 • Rank
  i 12 łapek

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  : okolice Wa-wy

Converted

 • Location
  Okolice Warszawy

Recent Profile Visitors

4,960 profile views
 1. Figuniu nie martw się, na pewno dacie sobie radę :) Jeśli niepokoi Cię spotkanie blisko domu, na ulicy, to ja bym zdecydowanie nie zostawała tam i nie zapoznawała jakoś specjalnie psów, tylko przywitała się się z Panią i zaproponowała od razu wspólny spacer w jakieś spokojniejsze miejsce (np. nad Odrę). Laki z Tobą, maluchy ze swoją Panią, nawet w pewnej odległości gdyby była taka potrzeba, żeby psy mogły ochłonąć, obserwować się i czuć, bez bezpośredniej konfrontacji. Niech się na początku raczej nie obwąchują, nie witają tylko niech idą wspólnie, niedaleko siebie. I jak już dojdziecie w spokojnie miejsce to będziecie mogły łatwiej porozmawiać i poobserwować psy, zobaczyć jak są do siebie nastawione. Wydaje mi się, że taki scenariusz będzie korzystny dla psów i pozwoli Tobie mniej się stresować sytuacją :) I nie panikowałabym, jeśli yorki będą na początku szczekać, szansa że tak się stanie jest spora a wcale nie musi to oznaczać ostatecznej porażki :) Trzymam kciuki! :)
 2. Jeśli akceptacja i tolerancja w stosunku do osób z zewnątrz jest jednym z ważniejszych aspektów, to z wymienionych przez Ciebie ras zdecydowanie odrzuciłabym Podhalana. To psy stworzone do obrony stada przed obcymi, mocne psychicznie i z umiejętnością podejmowania samodzielnych decyzji. Za członkami swojej rodziny skoczą w ogień, ale obecnością obcych nie będą zachwycone a jeśli uznają ich za zagrożenie dla swoich, staną w ich obronie. I ciężko je tego „oduczyć” bo po prostu do tego zostały stworzone. Chyba też w Twojej sytuacji nie zdecydowałaby się na ONka. Na ich korzyść przemawia co prawda duża podatność na szkolenie, i chęć do współpracy z człowiekiem na której Ci zależy, ale tolerancja dla obcych to nie jest mocna strona owczarków ;) Są z zasady bardzo terytorialne, więc duża ilość obcych ludzi przewijających się stałe przez ich dom i ogród może być dla nich trudna. Nawet jeśli nauczysz psa, że ma wpuszczać twoich gości bez problemów to nie wiem czy będzie się dobrze czuł w tej roli i czy to jest to na czym Ci zależy. Cane Corso - jedne z pierwszych zdań w opisach: „terytorialny, z predyspozycjami do obrony” itp., więc to też chyba nie to. Ja bym się zdecydowanie skupiła na Berneńczyku albo Nowofundlandzie. Może nie są to psy aż tak podatne i chętne do szkolenia jak owczarki, ale też psy nastawione na człowieka, będą miały satysfakcję ze wspólnej pracy z właścicielem (nawet jeśli nie zostaną nigdy mistrzami świata w obedience ;)) a w roli psa otwartego, przyjaznego i łagodnego dla gości sprawdzą się na pewno. To takie moje przemyślenia, może się przydadzą :)
 3. Novia: https://www.olx.pl/oferta/novia-mloda-koteczka-szuka-domu-CID103-IDBUFW1.html Cezary: https://www.olx.pl/oferta/kocurek-zostal-sam-po-smierci-opiekunki-CID103-IDBUEoY.html Wydra: https://www.olx.pl/oferta/niebieskie-a-moze-zielone-kotka-o-zagadkowych-oczach-szuka-domu-CID103-IDBTVNc.html
 4. Super, to świetna wiadomość! To podeślij mi dane kontaktowe, pozmieniam. A czy ta osoba będzie się zajmowała adopcjami i psów, i kotów?
 5. Ogłoszenie znalazłam przypadkiem na OLX i ponieważ rozpoznałam sunię jako byłą podopieczną Hop! to podesłałam jej link. Mam nadzieję, że suczkę uda się szybko złapać i bezpiecznie wróci do domu. Trzymam kciuki.
 6. Kiyoshi, przepraszam, że się wtrącam, ale czuję, że muszę to napisać. Jestem zaskoczona tym, że tak szybko szukasz dla tego znalezionego colli nowego domu, uważam że to zdecydowanie zbyt szybko. Minęły niespełna dwie doby od znalezienia, w tym czasie nie udało się odnaleźć właściciela a dla psiaka już jest planowana wizyta przedadopcyjna... Ja rozumiem chęć pomocy, ale mam wrażenie, że na dogo mamy czasem tendencję do zbyt pochopnego i bezpodstawnego uznawania, że pies został porzucony/wyrzucony/jest bezpański. Myślę, że sama kiedyś postępowałam w ten sposób, ale dzisiaj uważam że to bardzo niesłuszne. Nie wiemy czy pies nie ma właściciela, a jeśli ma to kim jest ten właściciel, dlaczego nie szuka psa w sposób skuteczny chociażby w internecie, jak długo pies się błąkał i skąd pochodzi. To, że ktoś nie potrafi skutecznie szukać swojego psa, nie świadczy o tym (a w każdym razie nie musi świadczyć), że jest złym właścicielem - może nie mieć wiedzy jak to zrobić, gdzie szukać (to co nam wydaje się oczywiste, często zwykłym ludziom jest zupełnie nieznane), może nie mieć możliwości (brak internetu, umiejętności, zaawansowany wiek czy cokolwiek innego). A też czasem my możemy nie trafić na miejsce, gdzie właściciel szuka, bo nie przyjdzie nam to do głowy. A w przypadku psów rasowych albo w typie rasy prawdopodobieństwo, że pies ma właściciela jest bardzo duże. W moim odczuciu, jeśli nie mamy pewności/świadków, że pies został porzucony, to bez względu na jego stan fizyczny w momencie znalezienia powinniśmy próbować szukać jego właściciela. Moim zdaniem ogłoszenie na olx + lokalnych profilach o zaginionych/znalezionych psa na fb (ew. lokalnych grupach dla mieszkańców itp.) + papierowe ogłoszenie w miejscu znalezienia to minimum. I odczekanie chociaż tych dwóch tygodni. Pomijam już aspekt prawny. Wydaje mi się, że warto spojrzeć na to z drugiej strony, tak jakby to był nasz zagubiony pies, którego ktoś znalazł i wydał tak szybko do adopcji, zakładając z góry, że go nie szukamy, porzuciliśmy, albo pies miał zły dom. Natomiast oczywiście jeśli właściciel się nie odnajdzie, pomimo poszukiwań i odczekania to trzeba psiakowi znaleźć najlepszy dom :)
 7. Julian: https://www.olx.pl/oferta/mlodziutki-rudy-kotek-julek-czeka-na-adopcje-CID103-IDBMxpj.html Oskar: https://www.olx.pl/oferta/rudy-pieszczoch-szuka-domu-CID103-IDBLLBD.html Mgiełka: https://www.olx.pl/oferta/mgielka-kociatko-czeka-na-dom-CID103-IDBMvos.html
 8. Ale dobrze też chyba nie jest... To wczorajszy post z profilu Runy: Od dłuższego czasu nie mam bezpośredniego kontaktu z Sylwią, nie wiem jaka jest sytuacja. Z tego co widzę, od jakiegoś czasu ktoś pomaga z prowadzeniem fundacyjnego profilu na Fb, przybyło trochę zwierząt do adopcji, szczególnie młodych kotów, są też trzy psy do adopcji - powstał ten album z ich zdjęciami i opisami, który wrzuciła wyżej rozi. Ja od dawna stale ogłaszam na OLX Ashera, ze swoim numerem telefonu, ale odzewu nie ma właściwie wcale... Był jakiś czas temu jeden telefon z którego nic nie wynikło. Ogłoszenia regularnie odświeżam, ale nie są one wyróżnione, gdyby ktoś miał ochotę i możliwość, można spróbować któreś wyróżnić - a nuż pomoże? https://www.olx.pl/oferta/snieznobialy-niebieskooki-asher-czeka-na-dom-CID103-IDvUgXs.html https://www.olx.pl/oferta/pies-jedyny-w-swoim-rodzaju-CID103-IDvP1vx.html https://www.olx.pl/oferta/snieznobialy-wyjatkowy-pies-czeka-na-swoj-wlasny-dom-CID103-IDvmn4x.html Dzisiaj w przypływie natchnienia usiadłam i ogłosiłam też dwa pozostałe psiaki do adopcji, półroczną Tequilę i husky Bajkę. Do kontaktu podałam wiadomość przez profil Fundacji na Fb, bo wydaje mi się, że tak najłatwiej się z Sylwią skontaktować. https://www.olx.pl/oferta/psi-dzieciak-szuka-domu-CID103-IDBKMVY.html https://www.olx.pl/oferta/zrownowazona-suczka-w-typie-husky-do-adopcji-CID103-IDBKOPL.html
 9. Kto by się spodziewał, patrząc wtedy na te zdjęcia, że za kilka lat ta psina z nieszczęśliwą miną, podkulonym ogonem i jak ją wtedy opisały wolontariuszki "radiową urodą", będzie wiodła takie życie, a nawet stanie się bohaterką audycji radiowej! :) Cudowne :) Pozdrawiam Was bardzo serdecznie :)
 10. Dzień dobry . Czy Metoclopramidum i Clemastinum jest dostępne jeszcze ? Ew jaki byłby koszt wysyłki do pomorskiego . Pozdrawiam

 11. Figuniu, nie martw się tak bardzo, wszystko będzie dobrze, Laki sobie poradzi. Sowa ma rację, Twoje emocje mu się udzielają, im spokojniejsza będziesz Ty, tym spokojniejszy będzie Laki, naprawdę. Wiem, że to nie jest takie łatwe, ale staraj się być dobrej myśli, mieć pozytywny obraz całej sprawy, wtedy będzie Ci łatwiej. Trzymam za Was mocno kciuki :)
 12. Zaglądam czasem po cichu do Lakiego, więc też pozwolę sobie napisać co sądzę :) Zdecydowanie zgadzam się z dziewczynami, że odwiedzanie przez Ciebie Figuniu Lakiego po adopcji to nie jest dobry pomysł. To Lakiemu nie ułatwi a wręcz może utrudnić proces adaptacji - za każdym razem kiedy się pojawisz będzie oczekiwał, że zabierzesz go z powrotem ze sobą do domu, będzie przeżywał rozstanie z Tobą nie raz, tylko wielokrotnie przez te kilka dni. W ogóle z mojego doświadczenia wynika, że psy zdecydowanie lepiej znoszą rozstanie z tymczasowym opiekunem, kiedy nowi właściciele po nie przyjeżdżają i zabierają z DT niż kiedy zawozi się samemu psa do domu stałego i wychodzi bez niego. Mówiąc obrazowo, wydaje mi się, że psu jest łatwiej kiedy zostaje "porwany" przez nowych właścicieli, niż kiedy zostaje "porzucony" przez DT. Ten drugi scenariusz potrafi kończyć się paniką i próbą wyjścia za wszelką cenę z nowego domu razem z tymczasowym opiekunem. Dlatego w wypadku Lakiego też uważam, że lepiej by było, gdyby nowi właściciele zabrali go od Ciebie, albo, jeśli zależy Ci żeby być z nim w czasie podróży samochodem, to wykorzystałabym bardzo dobry sposób Poker - ulotniła się podczas spaceru zaraz po przyjeździe. W każdym razie, jakiej decyzji byś nie podjęła trzymam kciuki, żeby wszystko przebiegło dobrze i żeby Laki szybko zaaklimatyzował się w swoim domu :)
 13. Byłyśmy z seramiarias umówione dzisiaj na zrobienie zdjęć maluchom, ale ze względu na złe samopoczucie suni seramarias i konieczną wizytę u weta musiałyśmy odwołać spotkanie. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie, może uda się zrobić zdjęcia innego dnia.
×
×
 • Create New...