Jump to content
Dogomania

Marysia R.

Members
 • Posts

  10724
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Marysia R. last won the day on May 14 2020

Marysia R. had the most liked content!

1 Follower

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  : okolice Wa-wy

Converted

 • Location
  Okolice Warszawy

Recent Profile Visitors

6111 profile views

Marysia R.'s Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Conversation Starter Rare
 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Posting Machine Rare
 • Reacting Well Rare

Recent Badges

788

Reputation

 1. Liwia na Kraków: https://m.olx.pl/d/oferta/liwia-zawsze-usmiechnieta-sunia-do-adopcji-CID103-IDLih06.html :)
 2. Wczoraj dostałam pozdrowienia z okazji rocznicy adopcji Pajdy - aż nie nie mogłam uwierzyć, że to już rok! Pani Małgosia napisała, że to już rok ich szczęścia :)
 3. Czarny szczeniaczek Iwan pojechał wczoraj do domu - powodzenia maluchu :) Jego wyróżnione przez bakusiowa ogłoszenie (dziękuję!) podmieniłam na Niunię (na potrzeby ogłoszeń Nunę), może uśmiechnie się do niej szczęście i w końcu znajdzie się ktoś, kto zdecyduje się na adopcję suni i pracę z nią. https://m.olx.pl/d/oferta/nuna-przesliczna-wycofana-suczka-w-typie-spaniela-szuka-domu-CID103-IDJWnna.html
 4. Przykro mi rozi z powodu śmierci twojej suni, wyrazy współczucia... Niestety z domu, który szykował się dla Iwana nici - Państwo zrezygnowali po informacji, że mały będzie mógł pojechać do domu tydzień później niż wcześniej rozmawialiśmy (dopiero w przyszłym tygodniu, nie w tym) ze względu na szczepienie (szczepienie się odwlekło, bo Iwan miał babeszjozę i trzeba było go najpierw wyleczyć). Trudno ich strata, szukamy dalej.
 5. Napiszę, bo już wiem - fundacje nie posiadające statusu OPP nie mają obowiązku upubliczniania sprawozdań finansowych, muszą je tylko składać w ministerstwie. OPP mają faktycznie taki obowiązek, sprawozdania muszą być publicznie dostępne.
 6. Szukam i czytam, ale nie znalazłam nigdzie informacji, że Fundacje mają ustawowy obowiązek upubliczniania swoich sprawozdań finansowych. Jak najbardziej mają obowiązek je sporządzać i przesyłać odpowiednim organom państwowym, ale nic o obowiązku upubliczniania nie widzę. Upubliczniane są sprawozdania OPP, w specjalnej bazie sprawozdań, ale w tym wypadku też nie znalazłam informacji o obowiązku upubliczniania nich na stronie internetowej fundacji. Czy ktoś się może lepiej orientuje jak to wygląda? Aska, wiesz może gdzie dokładnie w przepisach jest to zawarte?
 7. To jest subkonto innej Fundacji (Mikropsy). Inna Fundacja OPP użycza swojego konta takiej, która nie może samodzielnie zbierać 1%, to chyba dość powszechna praktyka.
 8. Ma, ale strona jest w bardzo dużym stopniu nieaktualna. I nie ma tam sprawozdań finansowych.
 9. Rozi, ale przecież na takiej podstawie można sobie wyciągnąć bardzo wiele różnych wniosków, nie tylko taki, że Sylwia celowo przegrała przetarg. Więc dlaczego wyciągnęłaś akurat taki? Nie wiem skąd takie stwierdzenie, ale ja na pewno nic takiego nie napisałam Asko :) I uwierz, jestem ostatnią osobą, o której można powiedzieć, że widzi działania Sylwii jako czarno-białe.
 10. Z tego co mi tłumaczyła, cena była z każdym przetargiem niższa, a pieniędzy nie było więc czekała. Nie twierdzę, że to było to rozsądne działanie - to już jest kwestia dyskusyjna - ale przecież nie jest to żaden dowód, że chciała ten dom stracić... Równie dobrze można by zapytać dlaczego nie zrobiła wcześniej zbiórki na nowy dom i go nie kupiła, skoro takie to wszystko proste, przecież ten dom straciła już tak naprawdę dawno temu. Mnie po prostu bardzo razi wyciąganie wniosków na podstawie jakichś niepełnych informacji, bez szerszej znajomości sytuacji, kontekstu itd. i traktowanie ich jako pewnik. I to się nie tyczy tylko sytuacji Runy, ale też wielu innych, z którymi spotykam się w życiu. Ja chociaż mam z Sylwią kontakt i pewnie siłą rzeczy znam ją lepiej niż którakolwiek z Was, nie wiem wielu z tych rzeczy, które Wy tutaj piszecie jako logiczne i prawie pewne. I do głowy by mi nie przyszło się w tych sprawach wypowiadać, a już na pewno nie z taką dozą pewności i przekonania. Jeszcze odnośnie tego nieszczęsnego bałaganu na zdjęciach - nie wiem czy Sylwia ma w domu porządek czy bałagan, bo nie widziałam (tzn. widziałam, ale dawno temu), ale akurat na tym zdjęcie jest widoczne wnętrze pokoju w którym był zamknięty Morus. A Morus za każdym razem kiedy został tam sam ściągał i niszczył to co było w zasięgu jego zębów (a sięgał podobno nawet na wysokie półki...). Po powrocie Sylwia zastawała go na stosie wyciągniętych i pogryzionych przedmiotów, między innymi fantów na bazarek, które były w tym pokoju. Rozmawiałyśmy o tym jeszcze zanim Morusowi udało się po raz drugi uciec, rozważając kwestię szukania mu domu.
 11. Jak to? Nie rozumiem co masz na myśl. Sylwia postawiła więcej nic było na zbiórce, ale nie aż tyle. Ja np. byłam przekonana, że to w zupełności wystarczy, żeby wygrać przetarg...
×
×
 • Create New...