-
Posts
20354 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
59
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by mari23
-
Asiu...
-
Jeżeli chodzi o Stowarzyszenie Help Animals i opłaty za Argusia to nic się od lat nie zmieniło, ponieważ to ja prowadzę księgowość tego stowarzyszenia - nie ma możliwości, żeby pieniążki poszły na cel inny, niż zaznaczony we wpłacie :) A "zmiany" w SHA to jedynie takie, że wszystkim chyba się znudziło pomaganie i zostałam z tym prawie sama, finansowo ( 300zł dała dla Argusia) pomaga w krytycznych sytuacjach moja koleżanka, viceprezes SHA . Stowarzyszenie powstało właśnie po to, żeby móc zbierać fundusze na Argo, Marcela, Ksenię, Rudzika i psiaki z Dobrocina, bo Fundacja For Animals zdecydowała, że już im pomagać nie będzie. I tak to się toczy... Co do "długu" Argusia, najważniejsze, że u Murki nie zalegamy, bo tam on przebywa i generuje koszty. Stowarzyszenie przez te kilkanaście lat wiele razy dopłacało do Marcelka(*) i Argo, wiele sporych długów było pokrywanych, żeby Argo był "na zero", teraz też nic się z powodu tego "długu" nie dzieje. To, że na koncie SHA nie ma zbyt wiele środków i wpłaciłam brakującą kwotę ze swojego własnego portfela to też nie problem, nie mam wprawdzie stałej deklaracji, ale też wiele razy wpłacałam na jego utrzymanie i niech tak zostanie. Czasem dostałam coś dla moich psiaczków i dzieliłam się z Argusiem darowiznami, czasem z braku funduszy wpłacałam z własnego portfela, ale zawsze dbałam, żeby Murka nie czekała miesiącami na pieniążki. Gdyby nie brak załozycielki watku i ciągłości postu rozliczeniowego, byłoby to widoczne, ale i tak jest to do sprawdzenia w kolejnych rozliczeniach na wątku. "Pośrednictwo stowarzyszenia" polegało głównie na tym, żeby płacić na bieżąco bez względu na ilość zebranych środków, nie tylko tych z Dogomanii. Nie ma żadnego problemu w tym, żeby Dogomaniacy wpłacali bezpośrednio na konto hoteliku, a stowarzyszenie (czyli ja i koleżanka) ewentualnie dopłaci brakujące kwoty.
-
mam taka sunię do pilnej adopcji, 10-miesięczna, traci dom razem z państwem... oni nowy znaleźli, ale psy już nie
-
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
mari23 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Rudo-biała sunia 10 m-cy, energiczna, szary szczeniak 5 m-cy, nieufny, przybłęda - pilnie szukają domu z powodu....ech brak słów, bezmyślność ludzka nie zna granic ale może akurat znacie kogoś, kto szuka młodego psa/suczki... -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
mari23 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
To na pewno z chowu wsobnego i nie z zoologicznego a od nieodpowiedzialnej posiadaczki pary chomików...kupiła dziecku w zoologicznym dwa....szybko było 20, a potem jeszcze więcej ostatnie dwa zabrałam, bo siedziały w ciemnym kąciku, ten drugi prawie biały znalazł domek. Tak naprawdę nie wiadomo kto i w którym pokoleniu jest ojcem czy mama chomisia nie kuś, nie mam jeszcze żadnych świątecznych zakupów... -
Do "Klubu Feniksa" dołącza ślepy i zagubiony w schronisku staruszek, który trafił tam wyciągnięty z rowu, bardzo wycieńczony. Jest w hotelu, gdzie ma nowe życie, może po raz pierwszy normalne - jest badany i leczony. Makary prosi o pomoc. Żegnaj Cudny....
mari23 replied to agat21's topic in Już w nowym domu
i ja też -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
mari23 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Jak nie Kubusiowi, to Milusiowi się przyda na pewno, ale myślałam, żeby tym jeszcze bardziej potrzebującym pomóc.... Bardzo dziękuję za serce i pomoc! Kubuś z Milusiem albo śpią, albo patrolują kuchnię w poszukiwaniu czegoś do zjedzenia, zwłaszcza Miluś "chudzinka" jest ciągle głodny chyba jednak zaczyna się u niego demencja, coraz częściej kreci się w poszukiwaniu drzwi albo miski, dotąd trafiał bezbłędnie. Moje odchudzanie Milusia i ograniczanie jedzonka nie powoduje chudnięcia ani trochę, za to biedak nie najada się do syta...bo by sam siebie nie uniósł na króciutkich łapinkach myślałam, że ma niedoczynność tarczycy, ale wynik wyszedł w normie... Chomiś troszkę dzikusek, ale już lepiej, nie mam pojęcia w jakim jest wieku, być może zaburzenia równowagi to wynik starości... -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
mari23 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Święty Mikołaju, ponieważ Kubuś dostał pomoc ze Skarpety im. Talcott oraz od maarit - proszę, żeby Kubusiową część z tych bazarków przeznaczyć dla jednego z pozostałej czwórki beneficjentów bądź dla nich w równych częściach, albo tez innego w większej potrzebie. Kubunio na razie ma środki na leczenie, niech dochód bazarkowy pomoże biedzie większej, niż on a jest ich niemało... siły potrzeba, bo od wczoraj do gabinetu pod jedną pachą noszę Kubusia, pod drugą pudełko z przygarniętym chorym chomiczkiem -
wooooow !!!!!!!!!!! nie cieszę się jeszcze...nie cieszę się wcale :) :) :) kciuki za akcję DOM !
-
I jeszcze rośnie "podaż" w drugą stronę - jak wet nie uśpi - pies na ulicę, w efekcie do schroniska....bardzo dużo ich ostatnio przybyło....a już ten ledwie chodzący owczarek...dramat Ja również podziwiam Tolę i Jej współczuję tych wizyt, dla nas to trudne patrzeć na zdjęcia, a Ona nie tylko widzi te biedne, zrozpaczone psy, ale słyszy ich płacz, patrzy "na żywo" w ich oczy... czasem w odruchu bezradnej rozpaczy myślałam: "jeszcze temu pomogę i już nie wchodzę na ten wątek, niewiele mogę zrobić"....wiem, że nie tylko ja tak myślałam, ale nie zrealizuję tego dopóki serce mi bije... bo jak????? czym są moje łzy w porównaniu do Toli, która żeby pomóc choć kilku ciągle "od nowa" patrzy na cierpienie ponad dwustu.... Apeluję do tych, którzy "uciekli" z tego wątku - wracajcie, wiem, że boli, bardzo boli.... ale kto, jak nie my im pomoże??????
-
"rządził" bo był pierwszy przy siatce, bardzo chciał do człowieka. Nie ma śladów pogryzień, więc raczej nie wszczynał przy tym bójek, jego "agresja" to było raczej odpędzanie konkurencji. Jednak to spory pies i nie można zagwarantować, że nie będzie sprawiał problemów, być może znów domagając się uwagi człowieka będzie chciał być pierwszy... chyba nie można ryzykować, ale może "wykorzystać" DT dla innego biedaka?
-
to ja goopi gupek trzymam kciuki mocno!!!!!