Jump to content
Dogomania

Mazowszanka13

Members
 • Content Count

  17874
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Mazowszanka13 last won the day on April 5 2020

Mazowszanka13 had the most liked content!

Community Reputation

1025 Excellent

3 Followers

About Mazowszanka13

 • Rank
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Przasnysz/ Maków Maz.

Recent Profile Visitors

6826 profile views
 1. Do tego dochodzi poranny rower i pełnia zdrowia. Ten rok na wsi to zdecydowanie za mało ruchu. Teraz na szczęście znalazłam pretekst, aby się więcej ruszać.
 2. Dzięki psu z szopy moje psy załapują się na wieczorny spacer. I ja korzystam. Wczoraj była Mała, dzisiaj Luka. Może i Lilek dołączy któregoś dnia ?
 3. Gmina pewnie przyśle hycla, albo i nie jak oszczędna, a ja jak złapię na pożyczoną klatkę to co dalej zrobię. Schronisko może nie przyjąć od osoby prywatnej. Zobaczymy. Na razie nie jest mu (jej ?) źle. Ma schronienie, jest ciepło, daję mu jeść.
 4. Żyje sobie Lilek szczęśliwie nieświadomy ile zmartwień mi przysparza. A tu na horyzoncie pojawił się kolejny strachulec. Koczuje w stodole przy wjeździe do wsi. Kto był u mnie to chyba wie o czym piszę. Niezbyt duży, szczupły, siwy pyszczek, ale żwawy, szybko zmyka na mój widok. Płeć trudna do określenia z daleka. Zostawiłam mu wodę i parę razy coś do jedzenia. Ma konkurencję w postaci kotów, ptaków i być może szczurów, dlatego przerzuciłam się na suche. Nie mam siły na kolejne oswajanie. Zwłaszcza, że moja przyszłość niepewna (powrót do Warszawy).
 5. Jasne 🙂 Ciężko pracuję, bo kwiaty wielkie jak talerze. Żal nie zbierać. Stokrotka nie miała wzięcia, a taka cenna . Właśnie piję herbatkę. Napar ze stokrotki jest neutralny w smaku i zapachu. Herbatka ze stokrotki działa przeciwzapalnie, moczopędnie i oczyszczająco. Wspiera pracę wątroby, jelit i nerek. Jest stosowana w zapaleniu stawów i bólach mięśni (fibromialgii) oraz pomocniczo w leczeniu górnych dróg oddechowych. Zewnętrznie, napary łagodzą podrażnienia na skórze, a także rozjaśniają piegi i likwidują przebarwienia.
 6. Akcja przełożona na następny weekend (?), bo Pan Doktor zachorzał. Zdrówka życzymy 🙂
 7. Ruszyła produkcja syropu z mniszka. https://images89.fotosik.pl/502/d894b4c01e1b9a40gen.jpg Kiszone pąki niedobre, twarde i bez smaku. Dam sobie spokój z nimi.
 8. Przegapiłam rocznicę 7 maja. Zrobię podsumowanie po sobocie (szczepienie z sedalinem). Zwykle sedalin to jakiś przełom. Założę mu ciaśniejsze szelki i przypnę smycz. Zobaczymy co "powie" jak się obudzi.
 9. Czekam na ostatnią wpłatę i definitywnie rozliczam bazarek.
 10. Szynszyla smakoszka. Nie wiedziałam, że gryzonie jedzą suszone kwiaty.
 11. Takiego żebrania to jeszcze nie było. Nie dość, że blisko obiektu (TZ), to jeszcze z Luką jak z siostrą syjamską. https://images92.fotosik.pl/500/175c0dc451f83794gen.jpg
×
×
 • Create New...