-
Posts
20350 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
59
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by mari23
-
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
mari23 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
dokładnie tak samo zareagowałam na to zdjęcie :) :) :) -
Obie jesteście WSPANIAŁE OSOBY !!!! Na bajkowym kapuśniak się właśnie gotuje, tylko nie wiadomo jeszcze czy z cebulka, czy z koprem....
-
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
mari23 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Kajtuś już po badaniach, był dzielny i grzeczny, choć 3 razy ukłuty do pobrania krwi, chyba przez te krzywe łapki ciężko było doktorowi żyłę znaleźć... z wielką ulgą wracaliśmy do domu. Morfologia ok, w biochemii jeden enzym wątrobowy wysoki, ale to nie musi być koniecznie wątroba, może to być też efekt przewlekłego bólu, wieku oczywiście, procesu nowotworowego.... będą zrobione dodatkowe badania pod kątem tego enzymu. W usg - wątroba, pęcherzyk żółciowy, jelita- wszystko w normie, niestety w pęcherzu moczowym 4 spore kamyczki dość blisko ujścia, trzeba zdiagnozować jakie to kamyki i próbować rozpuszczać zanim dostaną się do cewki moczowej, bo będzie źle... Kajtusiowe chudnięcie to prawdopodobnie nie tyle utrata wagi, co spowodowany małą ilością ruchu i wiekiem powolny zanik mięśni...bolą go łapinki, mało chodzi dziadunio...(waży 11,5 kg, wg lekarza wygląda "w sam raz" ) Ogólnie nie jest źle czyli kolejny raz usłyszałabym, że jestem nadopiekuńcza, gdyby to była wizyta u miejscowej wetki :) Bardzo się cieszę, że Kajtunio nie jest ciężko chory, nie napiszę nawet, jakiej diagnozy się obawiałam... -
młodziutka, to domek pewnie szybko znajdzie...oby jej tylko jakiś myśliwy nie wypatrzył...
-
byłam i zapraszam wszystkich! "dinozaury nie czytały i wymarły" - właśnie przeczytałam taki tekst na taśmie oklejającej paczkę z książkami odebraną z paczkomatu.... poczytałam bajkę rozi i "wciągnęło mnie", książki z paczki odkładam na święta :)
-
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
mari23 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
szkoda....zwłaszcza jeśli są jak perły....tzn. takie rzadkie :) jak widać na dogo nie ma rzeczy niemożliwych :) -
Pręguska nadal nie widać?
-
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
mari23 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
A ja trzymam kciuki za Ciebie... za Was !!! hmmm... 2 zł mówisz? muszę wystawić rachunek za moją "nocną zmianę" tylko komu... a z drugiej strony - jak widać na zdjęciach - sama tego nie robiłam, miałam pomocników :) Ja za to płaczę, ale robię pomimo bolącego kręgosłupa i drętwiejących rąk.... właśnie "dla tradycji", ale gdyby był bazarek, to i po 2 złote za sztukę warto kupić by było - korzyść podwójna - dla rodziny i dla psiaków :) mamy rok na znalezienie "wykonawcy" takiego bazarku :) -
mnie ta sama myśl siedzi w głowie i w sercu.... i pręgus
-
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
mari23 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Kubunio z chomisiem wczoraj dostali ostatnie, dłużej działające zastrzyki, na początku stycznia powtórzymy Kubusiowi badania. Chomiczek okazał się być dziewczynką, a od imienia dobrze wetce znanej "hodowczyni" na imię ma teraz Beatka, a raczej "Becia" Juro o godz. 12.00 w Środzie Śląskiej badania i USG będzie miał Kajtuś. Zabieram go aż tam, bo marnieje mi w oczach piesio, a w średzkiej przychodni przy usg jest aż trzech lekarzy, jest też na miejscu RTG w razie potrzeby, no i może znajdą przyczynę Kajtusiowych dolegliwości. Poniższe zdjęcia zrobiłam koło północy, kończyłam świąteczne uszka i pierogi, wszyscy już spali twardym snem, a dwóch "najstarszych staruszków" wciąż niezmordowanie dbało, by żaden spadający okruszek się nie zmarnował... Kubunio w końcu "padł" -
w jakim on jest wieku? może choć do kojca gdzieś domu mu szukać?
-
"rycz, mała, rycz".... z tego dobro będzie
-
Ja nie mam...ale też dam... 10 stałej i pewnie "coś" zawsze dorzucę. Serce pęka
-
Udało się Cymuniek ma super Opiekunów. Cymek z krzywym zgryzem wygląda, jakby cały czas sie śmiał, ale wcale nie jest mu do śmiechu :( Z taka urodą zostanie w schronie do końca swoich dni, jeśli mu nie pomożemy! Ale my mu pomożemy, bo jak nie my to kto?
mari23 replied to elik's topic in Już w nowym domu
Ciekawe, czy już do niego dotarło, że nie będzie więcej krat i cierpienia... -
Moja koleżanka też dzisiaj z błyszczącymi oczami zapytała o niego...ona wciąż jest zauroczona jego oczami... tylko ona jest z tych zbyt analizujących, zbyt "odpowiedzialnych", co decyzje podejmują po długotrwałym namyśle (jedynie kota przygarnęła, bo przybłąkał się pod dom), myślę, że zanim by się zdecydowała, to Wolfik domek znajdzie.... tak było z Pongusiem...
-
Zulci możemy tylko zazdrościć...tak, zazdrościć! Starości pełnej dobra, miłości, opieki.... ona starość ma cudowną u Was cieszcie się każdym dniem bez bólu i cierpienia nie wiemy, ile tych dni zostało, ale to dobrze... i jeśli musi odejść, niech to będzie we śnie, spokojnie, bezboleśnie..... Przytulam całym sercem!
-
Borys odszedł. Kiedyś znowu się spotkamy Skarbie
mari23 replied to Jaaga's topic in Już w nowym domu
własnie z radością otworzyłam wiadomość na OLX Borysa.... radość prysła w ułamku sekundy... oto zapytanie: Czy ten pies umie rzucać pustakami ? Ponieważ potrzebuje takiego na budowe. i moja odpowiedź: tak, rzuca , ale do pustaków i we właściciela, więc odradzam... -
Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!
mari23 replied to agusiazet's topic in Już w nowym domu
Fotki zwierzaków przepiękne :) stołówkowych "tymczasów" też :) a na stole obowiązują "kocie zasady", jak widać :) :) :)