-
Posts
20355 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
59
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by mari23
-
Brego zamieszkał we własnym domu, z cudownymi ludźmi :)
mari23 replied to Livka's topic in Już w nowym domu
Rzuciłam... Morfologia trochę niepokojąca- m.in. podwyższona ilość krwinek białych (stan zapalny?) i bardzo wysoki poziom monocytów (stan zapalny albo zarobaczenie, może coś poważniejszego nawet), ogólnie wydaje mi się (i mam nadzieję), że zarobaczenie, bo eosynofile bardzo wysokie i oby to było tylko to, hematokryt niski,cukier też. Potas to nerki, ale myślę, że to wszystko ulegnie poprawie w najbliższym czasie, bo zmiana warunków i odrobaczenie na pewno da efekty. To tak z punktu widzenia nerkowo-anemicznego laika Na pewno weterynarz odczyta wyniki kompleksowo i oceni stan zdrowia Brego. -
Tymczasy u Nesiowatej . Ares po operacji guza odbytu zaprasza. Ptysie za TM:(
mari23 replied to ewu's topic in Psy do adopcji
A może kiedyś tkwił zmarznięty w złych warunkach i śnieg źle mu się kojarzy, dlatego się ociągał.... a zdziwił się, bo sądził, że w tym szczęśliwym życiu, jakie teraz ma już śniegu i zimna nie zazna.... a tu "zonk" drogowcy i kolejarze zawsze latem meldowali, że pełną parą przygotowują się do zimy... a tu nagle ich w grudniu zima zaskoczyła... a przecież w sierpniu byli gotowi... to taki stary "dowcip" z dawnych lat jeszcze, ale jak widać, wiele na aktualności nie stracił -
Bardzo cieszą dobre wieści i oby jak najdłużej Shilunia mogła się cieszyć spokojnym, szczęśliwym życiem bez bólu. Oby szczekanie było jedynym problemem Mój niewidomy staruszek Kazan (z wyglądu bardzo do Shiluni podobny) też ma takie "napady" szczekania bez powodu, od 1,5 roku nie udało mi się odgadnąć na co on tak uparcie szczeka w środku nocy.
-
Do "Klubu Feniksa" dołącza ślepy i zagubiony w schronisku staruszek, który trafił tam wyciągnięty z rowu, bardzo wycieńczony. Jest w hotelu, gdzie ma nowe życie, może po raz pierwszy normalne - jest badany i leczony. Makary prosi o pomoc. Żegnaj Cudny....
mari23 replied to agat21's topic in Już w nowym domu
dużo ma w tym czasie pracy, to musiał wcześniej zacząć, ale jak widać w pierwszej kolejności do tych najgrzeczniejszych zawitał :) -
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
mari23 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Twoje powtarzanie dało efekt, przyszły wyniki Kazana - rewelacja, nie do wiary ! "wszystko na zielono" - Kazan ma bardzo dobre wyniki!!! Wetka jest w szoku, że taki staruszek 1,5 roku po usunięciu guza ma takie dobre wyniki. Ufff..... Jak ja się cieszę!!! Następny miał być Kajtuś, ale jednak pierwszy będzie Kubuś, wydaje mi się, że coś go boli oby to "tylko" kręgosłup. -
Do "Klubu Feniksa" dołącza ślepy i zagubiony w schronisku staruszek, który trafił tam wyciągnięty z rowu, bardzo wycieńczony. Jest w hotelu, gdzie ma nowe życie, może po raz pierwszy normalne - jest badany i leczony. Makary prosi o pomoc. Żegnaj Cudny....
mari23 replied to agat21's topic in Już w nowym domu
Pieski grzeczne były, to Mikołaj prezenty przyniósł :) -
Chętnie dołożę się do zbiórki na karmę dla Rudaska, a wątek jest potrzebny, bo to przecież nie koniec pomocy temu psiakowi. Może warto porozmawiać z panem i zapytać o jego plany - chciał Rudaska zapoznać ze swoimi psami ( jeśli dobrze pamiętam) i być może to zabieranie i odprowadzanie psa z tym się wiąże. Wygląda to, jakby pan Krzysztof zabierał psa tam, gdzie sam przebywa - gdy jest w pracy, to Rudi w kojcu, gdy jest w domu - Rudi z nim. Skoro powiedział, żeby nie ogłaszać, to chyba podjął decyzję o adopcji, więc niech poda datę kiedy zabiera psa na stałe. W obecnej sytuacji pan Krzysztof blokuje (nikłą) szansę Rudiego na dom, a Rudi blokuje gminny kojec.
-
~ Kama ma dom i swoją kanapę, nie budę i kojec! Kama, stara ONka
mari23 replied to malagos's topic in Już w nowym domu
już sam fakt, że pan nie zadzwonił tylko SMSy pisze niezbyt dobrze rokuje.... ja SMSa o "owczarka" Pirata: "co dajecie do psa ?" chyba nigdy nie zapomnę. -
Szczęście psie i ludzkie na zdjęciach.... i szczęście przy monitorach rozsianych po Polsce...cioteczki (w tym ja!!!) rozpływają się z zachwytu i radości
-
Tymczasy wcale nie tymczasowe czyli gromadka psiaków szuka domków
mari23 replied to mari23's topic in Psy do adopcji
Dziękuję, Maćku za naprawdę potrzebne i bardzo mądre rady! Myślę jednak, że niewidomy pies panicznie bałby się "podróżować" w takim "wagoniku". Ale już Kubuś pewnie byłby zadowolony :) Chociaż Kubusiowi coś złego dzieje się z lewym oczkiem, cały ubiegły tydzień zakrapiałam i jeszcze wczoraj było dobrze, dzisiaj rano widziałam, że znów mruży to oczko i zaczyna się sączyć Czekamy na wyniki badań Kazana, trzeba też zrobić badania Kajtusiowi. Na dodatek zbliża się termin szczepienia ( prawie wszystkich!) psiaków i to podwójnie, z wirusówkami, które były 2 lata temu...ech dobrze, że mieszkam niedaleko od gabinetu weterynaryjnego. Chociaż rozważam wyjazd z Kajtusiem do Środy Śląskiej, bo być może potrzebna będzie rozszerzona diagnostyka.